مغایرت معدل در کنکور کارشناسی ارشد

مغایرت معدل در کنکور کارشناسی ارشد
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
358

 تأثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد باعث شده که سوالات زیادی برای داوطلبان در مورد ثبت اشتباه معدل در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ایجاد شود. اول از همه بگوییم که منظور از ثبت اشتباه معدل، درج معدلی بالاتر از معدل مقطع کارشناسی شما در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد است.

مهم ترین کاری که درباره مغایرت معدل و لغو قبولی کارشناسی ارشد باید انجام دهید این است که:

  1. نامه درخواستی که به سازمان سنجش می دهید، بسیار شفاف و استاندارد باشد
  2. مدارک و مستنداتی که نیاز است را به درستی و با فرمت صحیح و استاندارد به پیوست نامه درخواست خود ارسال کنید. 

این دو مرحله را اگر به درستی انجام دهید، درخواست شانس قبولی شما در اولویت های بعدی انتخاب رشته که براساس معدلی که دارید، بسیار بسیار بیشتر می شود. 

وارد لینک زیر شوید و دقیقا منطبق بر این مطلب، نامه درخواست و مدارک مورد نیاز را برای سازمان سنجش ارسال کنید.

دستورالعمل ارسال درخواست صحیح به سنجش به خاطر مغایرت معدل

میزان تأثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد

از مجموع 10000 تراز یا نمره کل که بالاترین نمره در کنکور کارشناسی ارشد محسوب می شود حداکثر 2000 تراز به معدل مقطع کارشناسی اختصاص پیدا می کند، یعنی در شرایطی که دو داوطلب کنکور کارشناسی ارشد از آزمون کتبی کارشناسی ارشد نمره یکسانی کسب کنند، معدل تعیین کننده رتبه بهتر خواهد بود یعنی آن داوطلبی که معدل موثر بالاتری داشته رتبه بهتری کسب می کند پس درج صحیح معدل از اهمیت بالایی برخوردار است.

توضیحات کامل در مورد تأثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد

نکات مربوط به ثبت معدل در ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

برای ثبت معدل در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد به نکات زیر توجه کنید:

  1. اگر در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، هنوز فارغ التحصیل نشده اید، میانگین معدل خود را  ثبت کنید.
  2. اگر پس از فارغ التحصیلی متوجه شدید که معدل کل شما از معدلی که در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ثبت کرده اید بالاتر یا پایین تر است می توانید در دفعاتی که سازمان سنجش، جهت ویرایش اطلاعات ثبت نامی اعلام می کند، معدل خود را ویرایش کنید. اگر معدل کل شما بالاتر از معدلی بود که در زمان ثبت نام ارائه کرده اید ولی ویرایش را انجام ندادید پس به خودتان ظلم کرده اید چون شما با همان معدلی که در زمان ثبت نام، ثبت کرده اید سنجیده می شوید، ولی اگر معدل کل شما از معدل ارائه شده در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد کمتر شد و ویرایش را انجام ندادید، در دردسر افتاده اید، چرا که سازمان سنجش در زمینه معدل بخاطر تأثیر آن در کنکور کارشناسی ارشد بسیار سختگیر است.
  3. اگر در دوره های کارشناسی ناپیوسته تحصیل کرده اید، در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ارائه معدل مقطع کارشناسی کفایت می کند.
  4. اگر در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده اید، در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد باید حتما معدلی که در مدرک کارشناسی شما درج شده است، ثبت گردد.
  5. اگر دارای دو مدرک کارشناسی هستید و قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد را دارید، باید در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، معدل آن رشته ای را وارد کنید که در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آن را به عنوان رشته فارغ التحصیلی خود در مقطع کارشناسی اعلام کرده اید.
  6. اگر به عنوان داوطلب آزمون کارشناسی ارشد، مدرک کاردانی هم گرفته اید و بعد از آن مدرک کارشناسی دریافت کرده اید باید معدل کاردانی خود را نیز وارد کنید و معدل شما براساس میانگین معدل کاردانی و کارشناسی شما می شود.

ویرایش معدل کارشناسی در کنکور ارشد

ویرایش معدل کارشناسی در کنکور ارشد

ویرایش معدل در کنکور کارشناسی ارشد

اگر تمام نکات بالا را در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در نظر گرفتید اما باز هم معدل مقطع کارشناسی خود را در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد اشتباه ثبت کردید، چند فرصت جهت ویرایش اطلاعات ثبت نامی از سوی سازمان سنحش در اختیار شما قرار می گیرد. 

     1. زمان ویرایش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد که معمولا دو ماه پس از ثبت نام اولیه است.

     2. در زمان دریافت کارت ورود به جلسه از طریق مراجعه حضوری به نمایندگی های سازمان سنجش در حوزه های مختلف که از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود. 

     3. در زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد که آخرین زمان ویرایش معدل مقطع کارشناسی می باشد. 

مغایرت معدل در زمان ثبت نام دانشگاه محل قبولی 

اگر در کنکور کارشناسی ارشد پذیرفته شدید و قصد ثبت نام در دانشگاه محل قبولی را دارید ولی معدل مدرک کارشناسی شما با معدلی که در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ارائه کرده اید، مغایرت دارد و در زمان های اعلام شده ویرایش را انجام ندادید، از ثبت نام قطعی شما در دانشگاه محل قبولی جلوگیری می شود یعنی شما با ارائه مدارک به دانشگاه محل قبولی به صورت مشروط ثبت نام می شوید و مدارک خود را ارائه می کنید تا بررسی های لازم در مورد مدارک و مستندات شما صورت گیرد. نتیجه نهایی بررسی های انجام گرفته از طریق داشگاه محل قبولی به شما اعلام می شود و نیازی به مراجعه شما به سازمان سنجش نیست. 

با توجه به تمام نکات ارائه شده، می توان گفت ارائه صحیح معدل در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد از اهمیت بسیاری بالایی برخوردار است زیرا اگر حتی به اندازه یک صدم معدل خود را بالاتر ارائه کرده باشید گرفتار دردسر شده اید و سازمان سنجش می تواند مانع ثبت نام شما در دانشگاه محل قبولی شود و قبولی شما را مردود اعلام کند. 

دستورالعمل ارسال درخواست صحیح به سنجش به خاطر مغایرت معدل

5/5 - (2 امتیاز)

سلام بله من فرم رو همون زمان ثبت نام کنکور ارشد تحویل دانشگاه دادم یه نسخه ازش رو هم خودم دارم که زمان قبولی تحویل دانشگاه بدم و اونا هم بتونن استعلام بگیرن.

سلام منظورتون از فرم معدل میانگین تعداد واحد های گذرانده شده است یا همون فرمی که اول ثبت نام باید معدل کارشناسی و کاردانی رو وارد کنیم؟؟

سلام وقتتون بخیر.من زمان ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱ دانشجوی سال اخر کارشناسی ناپیوسته بودم و تا تاریخ ۱۴۰۰/۶/۳۰ معدلم ۱۷.۱۰ بود و میانگین تعداد واحد های گذرانده شده من تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۳۰ ۱۶.۹۴ بود و من هم طبق خواسته ی سازمان سنجش در زمان ثبت نام معدل تا اخر شهریور رو وارد کردم یعنی ۱۷.۱۰ چون زیر کادر معدل کارشناسی نوشته بودن که دانشجویان سال اخر کارشناسی معدل خود را تا تاریخ ۱۴۰۰/۶/۳۰ وارد کنند. حالا میخواستم بدونم که در زمان ثبت نام برای دانشگاه مشکلی برام پیش نمیاد؟؟

سلام وقت بخیر . من دانشجوی سال اخر کارشناسی هستم . من معدل کارشناسیم رو تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۹ وارد سایت کردم که ۱۳.۳۰ بود اما حالا یکی از نمرات زیر ۱۰ که داشتم حذف شده و معدلم چند صدم اضافه شده و شده ۱۳.۵۰ تمام این اتفاقات بعد از آخرین امکان ویرایش افتاد . آیا برای ثبت نامم مشکل پیش میاد ؟

سلام ممنون از راهنمایی به موقع و خوبتون
من اشتباهی معدل کاردانی زدم در صورتی که کارشناسی پیوسته بودم و باید خالی میزاشتم.الان که فرصت انتخاب رشته هست اگه فقط جای معدل کاردانی ممیز بزارم کافیه یا باید درخواست کتبی هم بفرستم برای سازمان؟

سلام وقتتون بخیر، موقع ثبت نام به اشتباه هم معدل کاردانی وارد کردم هم کارشناسی، نمی تونم توی ویرایش معدل کاردانی رو حذف کنم، تاثیری داره؟ میتونم کاری کنم؟

سلام وقتتون به خیر …. خواستم بدونم اگه معدلمونو کمتر از مقدار واقعی تو سایت ثبت کرده باشیم هم امکان لغو قبولی وجود داره ؟؟ ممنون

سلام وقت بخیر. من معدلم ۱۶:۴۵ هس موقع ثبت نام معدلم رو ۱۷ زدم و الان نتایج اومده و قبول شدم . آیا مشکلی پیش میاد ؟ کاری میتونم بکنم که لغو قبولی نزنن؟

سلام. من اسفند ۱۴۰۰ فارغ‌التحصیل شدم. حالا باید میانگین نمرات تا ۳۰‌ بهمن رو وارد کنم یا معدل فارغ‌التحصیلی ؟

سلام من شهریور فارق التحصیل میشم و کنکور ارشد شرکت کردم با توجه به اینکه معدل کلم شهریور میاد الان تو ویرایش معدلم رو چی باید بزنم همون معدلی که تا بهمن داشتم رو؟الان معدلم ۱۷/۵۹ هست ولی نمی دونم تا شهریور این معدل پایین تر میاد یا نه

سلام وقت بخیر.
من دانشجوی انتقالی هستم و الان در آخرین نیمسال تحصیلی خودم به سر می برم. من در زمان ثبت نام آزمون ارشد (آذرماه)، به دلیل اینکه نمرات دانشگاه مبدا در دانشگاه مقصد تطبیق نخورده بود، تنها معدل 4 نیمسالی که در دانشگاه مقصد مهمان بودم رو وارد کردم. بعد گذشت دو ماه از ثبت نام که دیدم نمرات تطبیق خورده، الان معدل کلم 3 صدم پایین تر اومده از اونی که ثبت کردم موقع ثبت نام. الان چکار میتونم بکنم برای ویرایش؟ به پشتیبانی سازمان سنجش یک تیکت زدم فقط. ممنون میشم راهنمایی کنین.

سلام توی دفترچه کارشناسی ارشد نوشته کسانی که بعد سال ۸۶ فارغ التحصیل کارشناسی هستند ومعدل کمتر از ۱۲ هستند شرکت نمی تونند بکنند در آزمون آیا کسانی که قبل سال ۸۶ موهاشون کمتر از ۱۲ هست می تونند شرکت کنند متشکرم

سلام من درسال ۸۴ فارغ التحصیل کارشناسی شدم و معدلم ۱۱.۷۲ شد می خواستم بدونم چون قبل سال ۸۶ فارغ التحصیل شدم می تونم کارشناسی ارشد شرکت کنم متشکرم

سلام من کاردانی و کارشتاسی ناپیوسته علمی کاربردی بودم،بهمن ۹۹ ترم آخرم بود الان میخوام ارشد پیام نور فراگیر شرکت کنم،معدل کاردانی و کارشناسیو میخواد و تاریخ دقیق کارشناسی و اتمام تحصیل…من هنوز مدرک کارشناسیمو نگرفتم و معدل کاردانیم تقریبا میدونم،فقط اینکه توی سایت وزارت علوم استعلام مدرک گرفتم برام همه چیزو زده،آیا اطلاعاتش درست هست سایت وزارت علوم که توی فرم ثبت نام وارد کنم؟

سلام وقت بخير
من براي كنكور ١٤٠١ ثبت نام كردم و در زمان ثبت نام معدل كل من اون موقع قبل ٣٠بهمن ١٨/٩٥ بود و همون رو وارد كردم و فرم مخصوص ميانگين تعداد واحدهاي گذارنده شده رو در تاريخ ١٤٠٠/٩/٢٢ به دانشگاه دادم معدل من رو ١٨/٩٥ نوشتن و تاييد كردن ولي هنوز كه اسفند ماهه برخي نمرات ترم هفت من رو ثبت نكردن . آيا بايد ويرايش معدل بزنم يا خير؟ آيا بعداً به مشكل بر ميخورم ؟

سلام ببخشید من به صورت دانشجو مهمان در دو دانشگاه متفاوت واحد گذریوندم برای همین الان ۲ معدل جدا دارم من چجوری باید معدل اعلام کنم؟ ضمن اینکه هنوز فارغ التحصیل نشدم که نمرات به دانشگاه مبدا ارسال و جمع زده بشه

سلام ببخشید من به صورت دانشجو مهمان در دو دانشگاه متفاوت واحد گذریوندم برای همین الان ۲ معدل جدا دارم من چجوری باید معدل اعلام کنم؟ ضمن اینکه هنوز فارغ التحصیل نشدم که نمرات به دانشگاه مبدا ارسال و جمع زده بشه

سلام ، ضمن عرض سلام و تشکر بابت پاسخگویی به سوالات . ببخشید فرستادن فرم مخصوص میانگین تعداد واحدهای گذرانده شده به دانشگاه تا قبل از تاریخ 1400/11/30 اجباری هستش؟

سلام من ترم هفتم و سال آخری. موقع ثبت نام ارشد به اشتباه معدل مو یک نمره بالاتر وارد کردم و به دلایلی چهار بار ویرایش انجام دادم در حالی که اون زمان زده بود تعداد ویرایش مجاز تا ده باره الان که تایم تکمیل ظرفیته رفتم معدل قطعی مو بزنم زده بود ویرایش اطلاعات تکمیل شده الان من باید چیکار کنم؟

سلام
میگم موقع ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد از من تاریخ دقیق ورود و خروج و معدل کاردانی رو میخواد که مال چند سال پیشه من اصلا دقیق یادم نیس چیکار کنم؟

سلام. معدل رو که به هیچ عنوان شانسی و تصاودفی و براساس حدس و گمان نزنید، تحت هیچ شرایطی. تاریخ ورود و خروج چندان مشکلی ایجاد نمیکنه اگه تخمینی بزیند. در مجموع اگر از آموزش دانشگاه کاردانی تون بپرسید بهتون اطلاعات رو می دن. مدرک و یا گواهی موقت رو هم ازشون درخواست کنید چون در صورت قبولی باید برای ثبت نام تحویل بدید.

سلام ببخشید من موقع ثبت نام معدلم رو 2 نمره بالا تر زدم . الان در مرحله تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کردم ولی نتونستم ویرایش کنم معدلم را
الان میتونم از طریقی معدلم رو ویرایش کنم ؟؟

سلام
وقت به خیر
من در کنکور ارشد ۱۴۰۰ شرکت کردم و معدلم رو در هنگام ثبت نام برابر معدلی که در سامانه ثبت شده بود وارد کردم. نمرات تعدادی از درس‌های ترم بهمن ۹۹ در فروردین و اردیبهشت سال بعد وارد شدند و معدل من رو تقریبا ۰.۳ کاهش دادند. در زمان ویرایش، من به اشتباه تصور کردم ویرایش مختص به افرادی هست که معدل رو اشتباه وارد کرده‌اند و معدل رو اصلاح نکردم. بعد از انتخاب رشته در دانشگاه روزانه و حالت با خوابگاه قبول شدم (نفر آخر رشته)، اما در همین رشته و بدون خوابگاه جز نفرات اول هستم. دانشگاه ماه گذشته با من تماس گرفتن و گفتن اعلام مغایرت شده، من به سنجش مراجعه کردم و گفتن که باید منتظر تصمیم سنجش بمونم. حالا سنجش اعلام کرده که فقط می‌تونم در تکمیل ظرفیت و شبانه ثبت نام بکنم و با وجود این که در همون رشته و دانشگاه و فقط وضعیت بدون خوابگاه قبول میشم، اما اجازه‌ی ثبت نام در اون رو ندارم. در حالی که من یک ترم گذشته درس پاس کرده و استاد راهنما انتخاب کردم.
آیا الان راهی هست که بتونم انتخاب بعدی خودم رو که همون رشته و بدون خوابگاه هست ادامه بدم؟ آیا دانشگاه در این زمینه میتونه به من کمکی بکنه؟ آیا کمیته موارد خاص در این خصوص در سنجش برگزار میشه؟
ممنون

سلام. متاسفانه فقط شانس قبولی در دوره شبانه دارید و البته تکمیل ظرفیت. امکان قبولی روزانه در اولویت بندی انتخاب رشته اولتون وجود نداره. دانشگاه و کمیسیون دیگه ای هم نمی تونه کاری براتون بکنه.

سلام من دانشگاه پیام نور قبول شدم
معدلم ۱۸/۳۵ بوده اما به اشتباه ۱۸/۳۹ وارد شده چه مشکلی برام پیش میاد آیا ثبت نامم ممکنه؟ سپاس

سلام. کمتر دیده شده به قبولی پیام نور با این درصد خیلی کم از اختلاف معدل ایرادی گرفته بشه. بیشتر به روزانه ها و شبانه ها ایراد گرفته میشه

سلام
موقع کنکور معدل من رو کافینتیه اشتباه بالاتر وارد کرد و الان داخل دانشگاه مغایرت خوردم به نظرتون چقدر امکان داره اخراج بشم؟؟و اینکه معدلم دو سه نمره بالاتر زده

سلام خسته نباشید.من برای ارشد سال ۱۴۰۱ میخوام ثبت نام کنم.خرداد ۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم. معدلم تا زمان ثبت نام ارشد که ۱۶ آذر هست ۱۸/۵۵ هستش میخواستم ببینم کی باید فرم رو پر کنم و اطلاعت ثبت کنم و اینک من خرداد فارغ التحصیل میشم و اردیبهشت آزمون ارشد هست من چه زمان برای ویرایش اقدام کنم چون به احتمال زیاد معدل نهایی بنده بعد از کنکور ارشد اعلام میشه چون خرداد فارغ التحصیل میشم. بی زحمت کمکم کنید واقعا گیج شدم 🙁

سلام. با توجه به دانشجو بودن شما، باید همون قانون دانشجویی رو برای ثبت نام ارشد رعایت کنید. یعنی فرقی بین شما با کسی که شهریور فارغ التحصیل میشه برای سنجش وجود نداره و باید همون قانون پر کردن فرم معدل تا انتهای ترم رو رعایت کنید.

سلام وقت بخیر من معدلم رو۳نمره بالاتر از معدل خودم وارد کردم الان میگن مغایرت معدل داری.امکان رد قبولی هست؟آگه رد بشم قبولی امسال من حساب میشه یانه ممنونم ازشما

سلام. بله لغو قبولی میشید و قبولیتون کلا لغو میشه و برای سال بعد حساب نمیشه. اگر هم روزانه قبول شدید که سال بعد هم از کنکور محروم میشید.

با سلام

من کارشناسی ناپیوسته خوندم و
معدل کاردانیم ۱۶٫۷ است و معدل کارشناسی ۱۱٫۸۰ آیا مجاز به شرکت در آزمون ارشد هستم؟ اگر نه، راه کارش چیه؟
سپاس

سلام. در محاسبه معدل نهایی شما برای آزمون ارشد از میانگین دو معدل کاردانی و کارشناسی شما استفاده میشه که بیشتر از 12 میشه در اون صورت معدل کل میانگین دو دوره شما.
در ضمن اگر راهکار برای افزایش معدل کارشناسی می خواید باید آموزش دانشگاه براتون یسری واحد رو مجدد اجازه بده تا پاس کنید و امتحان بدید

358 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *

کارشناسی ارشد
رضا کشاورز افشار

رضا کشاورز افشار 17 سال سابقه مشاوره کنکور سراسری و انتخاب رشته کنکور سراسری (رتبه 388 کنکور تجربی سال 81) مشاور 108 رتبه زیر 100 کنکور سراسری، 392 رتبه زیر 500 کنکور سراسری و بیش از 500 رتبه زیر 1000 کنکور سراسری 12 سال سابقه مشاور تخصصی در حوزه کنکورهای …

انتخاب رشته کارشناسی ارشد
مشاوره انتخاب رشته کنکور1401

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 طرح نقره ای طرح طلایی 30 دقیقه مشاوره تلفنی تعیین همه شانس های قبولی پاسخگویی به همه سوالات   45 دقیقه مشاوره تلفنی تعیین همه شانس های قبولی پاسخگویی به همه سوالات مشاوره آنلاین ارائه فایل چیدمان انتخاب رشته 198،000 تومان 350،000 تومان پرداخت …

کارنامه های رتبه و قبولی ارشد سلامت و ترافیک 1400
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
کارنامه های رتبه و قبولی ارشد سلامت و ترافیک 1400

کارنامه های رتبه و قبولی ارشد سلامت و ترافیک 1401-1400 کارنامه های رتبه و قبولی ارشد سلامت و ترافیک 1401-1400 برای داوطلبان ارشد سلامت و ترافیک سال 1401 و حتی سال های آینده بسیار اهمیت دارد. آنچه که اهمیت کارنامه های قبولی ارشد سلامت و ترافیک ۱۴۰۰ را برای داوطلبان …