تخمین رتبه کنکور ارشد مشاوره 1403

تخمین رتبه ارشد مشاوره 1401
تخمین رتبه
80

تخمین رتبه ارشد مشاوره 1403

تخمین رتبه ارشد مشاوره در سال 1403 همانند سال های گذشته به دلیل محبوبیت و نزدیکی به رشته روانشناسی، داوطلبان آن دوست دارند بدانند با درصدهای خودشان چه رتبه ای را نسبت به دیگران به دست می آورند. تخمین رتبه ارشد مشاوره سال 1403، نسبت به سالیان گذشته تفاوتی ویژه دارد و آن، تغییرات سطح سوالات 1403 نسبت به سالهای گذشته است.

با مشاهده و مقایسه کارنامه ها، درصدها و رتبه های سال های قبل به این اختلافات بیشتر آگاه می شوید.

تخمین رتبه ارشد مشاوره 1403 براساس سهمیه های آزاد و ایثارگری

تخمین رتبه ارشد مشاوره 1403 همانند کارنامه منتشر شده از طرف سازمان سنجش، باید دو جور باشد. یک نوع رتبه در سهمیه و یک نوع هم رتبه بدون سهمیه. رتبه در سهمیه، یعنی اینکه تراز کل شما، نسبت به تراز کل داوطلبان ارشد مشاوره سال 1403 در همان سهمیه محاسبه می شود و در نهایت از بالاترین تراز به کوچکترین تراز، مرتب می شود و رتبه شما در سهمیه به دست می آید.

رتبه بدون اعمال سهمیه هم مشخص است و در تخمین این رتبه، همه داوطلبان ارشد مشاوره را با هم مقایسه می کنند. مثلاً ممکن است یک نفر در کنکور ارشد مشاوره 1403 و مثلاً در گرایش مشاوره بالینی و در سهمیه 5 درصد ایثارگری رتبه یک شده باشد ولی رتبه بدون سهمیه همان داوطلب، 100 بشود. پس در تخمین رتبه ارشد مشاوره 1403 علاوه بر تأثیر کد ضریب، درصدها و معدل، سهمیه نیز خیلی مهم است.

کارنامه های سهمیه های ایثارگری ارشد به وضوح اختلاف بین رتبه در سهمیه و رتیه کشوری را نشان می دهد و همین اختلاف باعث تفاوت بسیار زیادی در تخمین رتبه می شود.

کارنامه های سهمیه های ایثارگری ارشد مشاوره

سهمیه های رقابتی شامل سهمیه های آزاد، سهمیه 5 درصد ایثارگری، سهمیه 25 درصد ایثارگری، سهمیه رزمندگان و سهمیه خانواده شهدا هستند برای اطلاع از شرایط و مزایا و معایب سهمیه های کنکور ارشد 1403، می توانید به مطلب زیر مراجعه کنید.

شرایط، مزایا و معایب سهمیه های کنکور کارشناسی ارشد

تخمین رتبه ارشد مشاوره 1403 براساس کد ضریب

در تخمین رتبه ارشد مجموعه مشاوره در سال 1403، باید کد ضریب ها را بشناسیم. کارشناسی ارشد مجموعه مشاوره، دارای گرایشهای متنوعی می باشد ولی در مجموع ارشد مشاوره در دفترچه ثبت نام ارشد 1403، در مجموع دارای 4 گرایش است که در یک کد ضریب دسته بندی شده اند. این گرایش ها که رتبه شما برای آنها یکسان خواهد بود عبارتند از:

مشاوره خانواده، مشاوره شغلی، مشاوره مدرسه و مشاوره توانبخشی

نحوه محاسبه تراز کل کنکور ارشد مشاوره در سال 1403

قبل از پرداختن به تخمین رتبه ارشد مشاوره 1403 در تک تک کد ضریب ها و گرایشهای مرتبط با آنها، فرمولهای محاسبه رتبه کنکور ارشد را باید بدانید.


{فرمول محاسبه درصد در هر درس}

درصد هر درس = ((3×تعداد سوالات صحیح – تعداد سوالات غلط) ÷ تعداد کل سوالات آن درس×3) × 100{فرمول محاسبه درصد وزنی هر درس}

درصد وزنی درس = درصد آن درس × ضریب آن درس{فرمول محاسبه میانگین وزنی کل دروس}

میانگین وزنی دروس= (جمع کل درصد وزنی همه دروس) ÷ (جمع کل ضرایب دروس){فرمول محاسبه تراز خام علمی}

تراز خام علمی = (میانگین وزنی دروس) ÷ (بالاترین میانگین وزنی به دست آمده){فرمول محاسبه تراز مفید علمی}

تزار علمی مفید = تراز خام علمی × 8000{فرمول محاسبه معدل موثر}

معدل موثر = معدل کل × ضریب کیفیت دانشگاه

ضریب کیفیت هر دانشگاه متفاوت است. مثلاً ضریب تأثیر دانتشگاه های آزاد عدد یک است. یعنی معدل شما هر چه باشد، معدل موثر شما نیز همان خواهد بود ولی برای دانشگاه های سراسری، این ضریب بین عدد 1.05 تا 1.1 است.{فرمول محاسبه تراز معدل}

تراز معدل = معدل موثر × 100{فرمول محاسبه تراز نهایی}

تراز کل = تراز مقید علمی + تراز معدل


در نهایت ترازها را از بزرگترین به کوچکترین مرتب می کنند و بالاترین تراز به دست آمده رتبه یک را کسب می کند و تراز شما در این مرتب کردن در یک ردیفی قرار می گیرد که همان رتبه شما خواهد بود.

برای فهم بیشتر شما از فرمول های تخمین رتبه ارشد 1403 در همه رشته ها، در مطلب زیر برای هر مرحله مثال زده ایم و محاسبات را به صورت عددی انجام داده ایم. بر روی مطلب زیر کلیک کنید تا به صورت یک مثال جامع و با توضیحات کامل، متوجه محاسبات بشوید.

محاسبه تراز کل و به دست آوردن رتبه در کنکور ارشد

تخمین رتبه ارشد مشاوره 1403 در همه گرایش ها

تخمین رتبه ارشد مشاوره 1403 برای همه گرایش ها، یک رتبه یکسان دارد. یک کد ضریب داریم و بنابراین یک تخمین رتبه داریم.

تخمین رتبه ارشد مشاوره 1403

اولین گام تخمین رتبه ارشد مشاوره در کنکور سال 1403، این است که بدانید چه دروسی مخصوص ارشد مشاوره است و چه ضریبی به درس های مختلف آن داده شده است.

دروس ارشد گروه مشاوره 1403 و ضرایب آنها
زبان عمومی و تخصصی مشاوره 3
روانشناسی شخصیت 2
آمار و روش تحقیق 2
مبانی مشاوره و راهنمایی 2
روشها و فنون راهنمایی در مشاوره 3
نظریه های مشاوره و روان درمانی 3
کاربرد آزمون های روانی در مشاوره 2
جمع کل ضرایب 17

برای تخمین رتبه ارشد مشاوره 1403 از فرمول های گفته شده  جدول بالا رتبه تخمینی خودتان را محاسبه کنید. هم چنین می توانید از طریق گذاشتن کامنت در بخش نظرات در پایین همین صفحه و یا مراجعه به فروم و گروه تخصصی ارشد مشاوره، از مشاوره های دپارتمان تخصصی مرکز مشاوران تحصیلی استفاده کنید.

فروم و انجمن گفتگوی ارشد مشاوره

برای فهم بیشتر شما از فرمول های تخمین رتبه ارشد 1403 در همه رشته ها، در مطلب زیر برای هر مرحله مثال زده ایم و محاسبات را به صورت عددی انجام داده ایم. بر روی مطلب زیر کلیک کنید تا به صورت یک مثال جامع و با توضیحات کامل، متوجه محاسبات بشوید.

محاسبه تراز کل و به دست آوردن رتبه در کنکور ارشد

دقیق ترین تخمین رتبه ارشد مشاوره 1403

اما یک نکته مهم که همه نرم افزار ها و همه سیستم های تخمین رتبه ارشد 1403، از آن غفلت می کنند این است:

” سطح سختی و آسانی کنکور در هر سال نسبت به سال گذشته فرق می کند.”

دقیق ترین تخمین رتبه ارشد 1403 مشاوره یک مرحله دیگر را نیز نیاز دارد و آن این است که ضریب آسانتر شدن و یا سخت تر شدن سوالات کنکور ارشد مشاوره 1403 را در ترازی که براساس داده های سال 1402 محاسبه کرده اید، اعمال کنید.

به دست آوردن ضریب سختی و آسانی نیازمند یک مشاور متخصص در حوزه کارشناسی ارشد مشاوره است. براساس ضریبی که متخصص سوالات کنکور ارشد در دپارتمان تخصصی مشاوره مرکز مشاوران تحصیلی مشخص می کند، ما تخمین رتبه دقیق تری را برای ارشد 1403 نسبت به همه سیستمهای نرم افزاری تخمین رتبه ارشد انجام می دهیم.

با این کار تراز شما در ارشد مشاوره به صورت واقعی تر محاسبه می شود و عملاً تخمین رتبه شما یک تخمین رتبه بسیار بسیار دقیق برای ارشد مشاوره 1403 خواهد شد.

تحلیل سختی و آسانی کنکور ارشد مشاوره 1403

به این مطلب امتیاز دهید

سلام وقت بخیر
با چه رتبه ای در رشته ارشد مشاوره خانواده دانشگاه آزاد تهران می توان قبول شد ؟
رشته ی مشاوره مدرسه در دانشگاه آزاد تهران چه رتبه ای؟

سلام. هر ساله بسیار متغیره به خصوص که پارسال حتی براساس سوابق تحصیلی هم دانشگاه آزاد قبول شدند. دقیق مشخص نیست ولی میشه گفت با رتبه 1000 هر گرایشی رو می تونید آزاد تهران قبول بشید

سلام‌با رتبه ۶۰۰تهران قبول میشم؟روزانه بروجرد چطور؟اگر رتبم ۱۰۰۰بشه بازم بروجرد قبول میشم؟

سلام چه اطلاعات جامعی ممنون، برای انتخاب رشته اول اولویت چطور باید باشد که شانس قبولی داشته باشی یعنی اول جاهایی که میدونی نمیاری بعد اونجاهایی که میدونی میاری و هزینه نوبت دوم چقدر هست تقریبا

سلام. برای اولویت بندی باید ابتدا انتخابهای خیلی عالی رو چید حتی اگر شانس قبولی توشون نداشته باشید و بعد به ترتیب کیفیت گرایش ها و رشته ها و اعتبار دانشگاهها انتخابها را از یک تا 100 چید.
شهریه های سال جاری رو تو لینک زیر گذاشتیم:
شهریه های نوبت دوم ارشد 1401-1400

سلام . رشته حقوق جزا و جرم شناسى / تخمين رتبه شدم ٨٧٧ تا ٩٠٠ و خرده اى / چقدر ميتونم روش حساب باز كنم تا كارنامه اوليه منتشر بشه
و اينكه تهران ميتونم قبول بشم ؟ حالا روزانه يا شبانه

سلام من گرایش اصول و روابط بین الملل شرکت کردم و درصد هام به این صورته آیا شانس قبولی در یکی از ددانشگاه های تهران رو دارم ؟؟ از تخمین رتبه شما هم استفاده کردم و نوشت رتبم بین ۱۵ تا ۳۵ . و همچنین پنج درصد سهمیه دارم .
اصول و سباست خارجی : ۲۵
تاریخ روابط : ۷۳.۳۳
اندیشه ی اسلام و غرب : ۱۸۰۳۳
سازمان ها : ۳۳.۳۳
جهان سوم : ۲۰
حقوق : منفی پنج

سلام وقتتون بخیر . یک سوال داشتم ، سطح سوالات کنکور ارشد ۱۴۰۰ نسبت به سال گذشته ینی سال ۹۹ آسونتر بوده یا سخت تر ؟؟ مثلا رشته اصول و روابط بین الملل

سلام آیا بااین درصدها ارشد اپیدمیولوژی قبول می شوم؟
اصطلاحات ۸۸
امار ۶۹
مبانی ۶۷
بهداشت عمومی ۲۰ بیماری ۱۴
زبان ۰

امار6
روانشناسی26
فنون33
اصول 18
سنجش3
تعبیم تربیت36
سلام بااین درصدهای روزانه تاریخ فلسفه ملایرمیشع 13.51

سلام
از نرم افزار تخمین رتبه استفاده کردم رتبه ام بین ۴۵۰ تا ۵۵۰ شد آیا امکان قبولی در دانشگاه سیستان و بلوچستان دوره روزانه گرایش مدیریت آموزشی دارم؟

سلام در ارشد اموزش زبان با درصد ۶۰ عمومی و ۱۵ تا ۲۰ تخصصی برای روزانه تهران امیدی نیست؟

سلام ببخشید با میانگین درصد ۲۱ رتبه تقریبی چقدر میشه و با این درصد احتمال قبولی در دانشگاه اصفهان نوبت دوم هست یا نه؟

سلام
برای قبولی توی دانشگاه دولتی حداکثر چه رتبه ای لازمه؟
گرایش و روزانه یا شبانه مهم نیست

برای قبولی ارشد مشاوره گرایش توانبخشی یا تحصیلی تا چه رتبه ایی دانشگاه رازی پذیرش داره؟

سلام بنده لیسانس علوم تربیتی ام وقصد شرکت درآزمون ارشد مشاوره رادارم، معدل بنده هیچ تاثیری درقبولی ندارد؟

با چه درصدهایی میتونم پیلم نور یا آزاد ,ارشد مشاوره در اصفهان قبول بشم
توروخدا بگید

سلام ببخشید برای کنکور ارشد مشاوره گرایش مدرسه و خانواده دانشگاه های غیرانتفاعی و یا دانشگاه های ازاد تهران میخواستم بدونم درصد هام باید تا چند باشن که بتونم اون رتبه مد نظر رو بیارم که که قبول شم ممنون میشم راهنماییم کنید.

سلام. لطفا اطلاعات کارنامه رو از طریق بخش تماس با و فرم آنلاین تماس برامون ارسال کنید. جوابتون به صورت خصوصی بهتون اعلام میشه.
برای دریافت مشاوره کامل انتخاب رشته از شانس های قبولی تا چیدمان انتخاب رشته و اولویت بندی دقیق از طریق لینک زیر اقدام کنید.
انتخاب رشته ارشد بهداشت 99

برای قبولی توی تهران روزانه و شبانه اخرین رتبه حدودا چنده توی مشاوره خانواده؟

اگه مبانی و روش ها و نظریه رو بالای 60 بزنم، می تونم شخصیتو و زبانو صفر بزنم و فردوسی قبول شم؟ تو رو خدا جواب بدین

سلام. این وسط شما درس آزمون های روانی رو تکلیفش رو مشخص نکردید. اگر فقط دارید با سه تا درس روی 60 درصد برای فردوسی تلاش می کنید، ریسکتون خیلی می ره بالا و باید یه درصد بالای 60 دیگه هم حساب کنید.

با سلام. برای قبولی در دانشگاه آزاد های تهران چه رتبه ای لازمه. ممنون که پاسخ میدین

80 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

سوالات و کلید سوالات ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی 1404-1403
کارشناسی ارشد
سوالات و کلید سوالات ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی 1404-1403

دانلود سوالات ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی 1404-1403 برای دانلود سوالات ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی 1403 بر روی لینک زیر کلیک کنید. دانلود سوالات ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی 1404-1403 (به محض دریافت) دانلود کلید سوالات ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی 1404-1403 سنجش پزشکی براساس …

رتبه های قبولی ارشد
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
کارنامه های قبولی، رتبه و محل قبولی ارشد ۱۴۰۲

کارنامه های قبولی، رتبه و محل قبولی ارشد ۱۴۰۲ رتبه ها و محل قبولی ارشد ۱۴۰۲ را در این مطلب برای شما قرار داده ایم. در ادامه به تفکیک گروه های مختلف تحصیلی، می توانید در جداول، لیست رتبه ها و محل قبولی رشته های مختلف در ارشد سال گدشته …

سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403
تخمین رتبه
سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403

سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403 برای دانلود سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403، از طریق لینک های زیر اقدام نمایید. دانلود سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1404-1403  پاسخنامه و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1404-1403  توجه مهم: در ادامه مطلب لینک های …