راهنمای جامع کنکور کارشناسی ارشد 1400

کنکور کارشناسی ارشد 1400
انتخاب رشته کارشناسی ارشد

دسترسی سریع تر به محتوا از طریق فهرست عناوین

کنکور کارشناسی ارشد 1400

کنکور کارشناسی ارشد بعد از کنکور سراسری، مهم ترین کنکوریست که در کشور برگزار می شود. نزدیک به 600 الی 700 هزار نفر در کنکور ارشد 1400 شرکت می کنند. اهمیت کنکور کارشناسی ارشد چهار دلیل اصلی دارد:

1- تغییر رشته به رشته هایی که آینده شغلی و شرایط بهتری از نظر ادامه تحصیل در دکترا و یا بورسیه شدن به دانشگاه های خارج از کشور دارند. علاقه مندی زیاد یک داوطلب به رشته ای خاص هم از دلایل اصلی است. با توجه به افزایش آگاهی و مهارت های دانشجویان در دوره کارشناسی یا همان لیسانس، تصمیم می گیرند تا کنکور ارشد را پلی برای تغییر روند تحصیلی و زندگی شغلی و شخصی خود تلقی کنند.

2- پلی برای ادامه تحصیل در دکترا در داخل ایران یا خارج از کشور و یات فرار از خدمت سربازی برای داوطلبان مرد

3- ارزشمندی مدرک کارشناسی ارشد نسبت به مدرک کارشناسی و بی اهمیت شدن مدرک کارشناسی به دلیل پذیرش های بی رویه و اشباع شدن مدرک کارشناسی در جامعه

4- جبران کیفیت و اعتبار دانشگاه دوره کارشناسی با قبولی دردانشگاه های معتبر و با کیفیت.

دریافت مشاوره تلفنی با مشاوران تخصصی کنکور کارشناسی ارشد

ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد 1400، در اوایل و یا اواسط آذر ماه آغاز می شود، اما روند آمادگی برای قبولی در کنکور ارشد 1400 به نوعی از تابستان و حتی خیلی قبل تر برای برخی از داوطلبان شروع شده است. داوطلبان بسیاری هستند که بعد از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، تلنگر م یخورند و شروع به مطالعه می کنند. 

دفترچه ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد 1400، برای کسانی که هنوز به جمع بندی اینکه چه رشته ای را انتخاب کنند، بسیار حیاتی و مهم است. با توجه به اینکه در ثبت نام کنکور ارشد 1400 می توان دو رشته را ثبت نام کرد، ثبت نام را قدری پیچیده تر هم می کند. اینکه بدون توجه به مدرک لیسانی، هر رشته ای که داوطلبان دوست داشته باشند بخوانند باعث می شود تا تردیدها برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد بیشتر شود. اینجاست که باید با افرادی مسلط در همه رشته ها رجوع کرد و مطالب را از جاهای مختلف و منابع و افراد مختلف جمع آوری کرد تا بتوان تصمیم درستی گرفت.

انتخاب همزمان دو رشته، یکی رشته اصلی و دیگری رشته شناور بدون هیچ محدودیتی، باعث می شود تا انتخاب باز هم برای کنکور ارشد سخت تر شود. همپوشانی دروس این دو رشته با هم برای کسب رتبه های بهتر و زدن دو نشان با یک تیر، مقطع ثبت نام کنکور ارشد 1400 را بسیار مهم می کند.

در دفترچه ثبت نام کنکور ارشد 1400، هر آنچه را که باید بدانید گفته شده است. لیست رشته های اصلی و شناور درج شده است. گرایش های رشته های مختلف، دروس و ضرایب این دروس متناسب با گرایش ها، در دفترچه انتخاب ثبت نام کنکور ارشد معرفی شده است. 

دفترچه کنکور ارشد 1400 را می توایند از طریق لینک زیر دانلود کنید و نکات مهم دیگر درباره رشته ها و گرایش ها و شرکت در آزمون ارشد 1400 را مطالعه کنید.

مشاوره تخصصی رشته های کنکور ارشد 1400

دریافت مشاوره تلفنی با مشاوران تخصصی کنکور کارشناسی ارشد

تیم مشاوران تحصیلی با اتکا بر تجارب و دانش بسیار بالای مشاوران تخصصی خود در دپارتمان های تخصصی و مختلف کارشناسی ارشد، سعی دارد تا همه آنچه را که نیاز دارید تا موفقیت و قبولی شما در کنکور ارشد 1400 تضمین شود را در اختیار شما می گذارند. از طریق لینک های زیر می توانید مطالب بسیار ارزشمندی را در رشته انتخابی تان برای کنکور ارشد 1400 مطالعه کنید.

کنکور ارشد حسابداری 1400

به این مطلب امتیاز دهید
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

انتخاب رشته کارشناسی ارشد
مشاوره انتخاب رشته کنکور1401

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 طرح نقره ای طرح طلایی 30 دقیقه مشاوره تلفنی تعیین همه شانس های قبولی پاسخگویی به همه سوالات   45 دقیقه مشاوره تلفنی تعیین همه شانس های قبولی پاسخگویی به همه سوالات مشاوره آنلاین ارائه فایل چیدمان انتخاب رشته 198،000 تومان 350،000 تومان پرداخت …

کارنامه های رتبه و قبولی ارشد سلامت و ترافیک 1400
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
کارنامه های رتبه و قبولی ارشد سلامت و ترافیک 1400

کارنامه های رتبه و قبولی ارشد سلامت و ترافیک 1401-1400 کارنامه های رتبه و قبولی ارشد سلامت و ترافیک 1401-1400 برای داوطلبان ارشد سلامت و ترافیک سال 1401 و حتی سال های آینده بسیار اهمیت دارد. آنچه که اهمیت کارنامه های قبولی ارشد سلامت و ترافیک ۱۴۰۰ را برای داوطلبان …

رتبه های قبولی ارشد هنرهای نمایشی و سینما 1401-1400
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
رتبه های قبولی ارشد هنرهای نمایشی و سینما 1401-1400

رتبه های قبولی ارشد هنرهای نمایشی و سینما 1401-1400 رتبه های قبولی ارشد هنرهای نمایشی و سینما 1401-1400 را در دانشگاه ها و دوره های مختلف تحصیلی در این مطلب برای شما گذاشته ایم. توجه داشته باشید که رتبه های قبولی ارشد 1401-1400 گذاشته شده در این مطلب حاوی درصدهایی …