انتخاب رشته ارشد 99 در رشته های گروه فنی و مهندسی
انتخاب رشته کارشناسی ارشد

انتخاب رشته ارشد 99 در رشته های گروه فنی و مهندسی

انتخاب رشته ارشد، بعد از انتخاب رشته کنکور سراسری، مهم ترین انتخاب رشته کنکور در ایران به حساب می آید. تعداد داوطلبانی که در کنکور ارشد 99 در گروه های فنی و مهندسی براساس دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99 انتخاب رشته می کنند، مثل چند سال گذشته نسبت به گروه های علوم انسانی، علوم پایه، گروه هنر گروه زبان های خارجی و گروه دامپزشکی در رده دوم قرار دارد. در رده اول کارشناسی ارشد رشته های گروه علوم انسانی قرار دارد. تعداد بسیار زیادی از فارغ التحصیلان رشته های فنی و مهندسی در کنکور ارشد 99 به سمت رشته های گروه علوم انسانی تغییر رشته می دهند. دلیل این تغییر رشته، بدی شرایط بازار کار است.

داوطلبانی که رشته های فنی و مهندسی را در کنکور ارشد انتخاب می کنند کسانی هستند یا علاقه مند به رشته مهندسی خود هستند و یا اینکه تغییر مسیر را برای خود غیر منطقی می بینند. دسته ای نیز به سودای رفتن از ایران و اخذ پذیرش از دانشگاه های تراز اول جهان در ارشد فنی و مهندسی شرکت می کنند. البته پذیرش و اپلای دانشگاه های خارج از کشور برای ارشد رشته های فنی و مهندسی، بسیار خوب و مورد استقبال دانشگاه های جهان است.

[maxbutton id=”182″]

حجم داوطلبان کنکورهای ارشد 99 در رشته های فنی و مهندسی

بیشترین تعداد داوطلب کنکور ارشد 99 در رشته های فنی و مهندسی مربوط به کارشناسی ارشد رشته برق، کارشناسی ارشد رشته عمران، کارشناسی ارشد رشته مکانیک و کارشناسی ارشد کامپیوتر است.

کارشناسی ارشد رشته های مهندسی صنایع، مهندسی شیمی و فناوری اطلاعات در رده های بعدی تعداد داوطلب شرکت کننده در کنکورهای کارشناسی ارشد فنی و مهندسی قرار دارند.

کارشناسی ارشد رشته های مانند مهندسی مواد، مهندسی نفت، مهندسی معدن و مهندسی پلیمر و … نیز از دو الی سه هزار نفر بیشتر نمی شود.

انتخاب رشته ارشد 99 در رشته های فنی و مهندسی

مرکز مشاوره “مشاوران تحصیلی” در سال 99 مانند همیشه خدمات مشاوره های انتخاب رشته را توسط دپارتمان های تخصصی کارشناسی ارشد و دکتری رشته های فنی و مهندسی خود ارائه می دهد. انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99 در مجموعه گروه های فنی و مهندسی شامل رشته های زیر می باشد. با کلیک بر روی لینک مربوط به رشته ارشد 99 خودتان، می توانید اطلاعات جامعی از انتخاب رشته ارشد رشته خودتان در گروه های فنی و مهندسی در سال 99 به دست بیاورید.

انتخاب رشته ارشد عمران 99

انتخاب رشته ارشد مهندسی مکانیک 99

انتخاب رشته ارشد مهندسی برق 99

انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی 99

انتخاب رشته ارشد نقشه برداری 99

انتخاب رشته ارشد مهندسی مواد 99

انتخاب رشته ارشد صنایع 99

[maxbutton id=”182″]

به این مطلب امتیاز دهید
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

کارنامه های رتبه و قبولی ارشد ژورنالیسم پزشکی 1402-1401
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
کارنامه های رتبه و قبولی ارشد ژورنالیسم پزشکی 1402-1401

کارنامه های رتبه و قبولی ارشد ژورنالیسم پزشکی 1402-1401 کارنامه های رتبه و قبولی ارشد ژورنالیسم پزشکی 1402-1401 برای داوطلبان ارشد ژورنالیسم پزشکی سال 1402 و حتی سال های آینده بسیار اهمیت دارد. آنچه که اهمیت کارنامه های قبولی ارشد ژورنالیسم پزشکی ۱۴۰۱ را برای داوطلبان ارشد ژورنالیسم پزشکی بسیار …

شانس قبلی کنکور ارشد
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
شانس قبولی کنکور ارشد ۱۴۰۲

شانس قبولی کنکور ارشد ۱۴۰۲ برای تعیین شانس قبولی در کنکور ارشد ۱۴۰۲، بدون شک باید از رتبه های قبولی کنکور ارشد سال گذشته یعنی 1401 استفاده کرد. در واقع براساس رتبه ها و محل قبولی داوطلبان سال گذشته در کنکور ارشد، می توان تعیین کرد که شانس قبولی یک …

تخمین قبولی ارشد
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
تخمین قبولی ارشد 1402

تخمین قبولی ارشد ۱۴۰۲ از نظر معنا و تعریف، تخمین قبولی ارشد ۱۴۰۲ یعنی اینکه من با توجه به رتبه ام چقدر شانس قبولی در کنکور ارشد 1402 را دارم. به نوعی تخمین قبولی در ارشد برای پاسخ به این سوال است که با توجه به رتبه های قبولی سال …