انتخاب رشته ارشد 99 در رشته های گروه فنی و مهندسی
انتخاب رشته کارشناسی ارشد

انتخاب رشته ارشد 99 در رشته های گروه فنی و مهندسی

انتخاب رشته ارشد، بعد از انتخاب رشته کنکور سراسری، مهم ترین انتخاب رشته کنکور در ایران به حساب می آید. تعداد داوطلبانی که در کنکور ارشد 99 در گروه های فنی و مهندسی براساس دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99 انتخاب رشته می کنند، مثل چند سال گذشته نسبت به گروه های علوم انسانی، علوم پایه، گروه هنر گروه زبان های خارجی و گروه دامپزشکی در رده دوم قرار دارد. در رده اول کارشناسی ارشد رشته های گروه علوم انسانی قرار دارد. تعداد بسیار زیادی از فارغ التحصیلان رشته های فنی و مهندسی در کنکور ارشد 99 به سمت رشته های گروه علوم انسانی تغییر رشته می دهند. دلیل این تغییر رشته، بدی شرایط بازار کار است.

داوطلبانی که رشته های فنی و مهندسی را در کنکور ارشد انتخاب می کنند کسانی هستند یا علاقه مند به رشته مهندسی خود هستند و یا اینکه تغییر مسیر را برای خود غیر منطقی می بینند. دسته ای نیز به سودای رفتن از ایران و اخذ پذیرش از دانشگاه های تراز اول جهان در ارشد فنی و مهندسی شرکت می کنند. البته پذیرش و اپلای دانشگاه های خارج از کشور برای ارشد رشته های فنی و مهندسی، بسیار خوب و مورد استقبال دانشگاه های جهان است.

مشاوره و چیدمان انتخاب رشته ارشد 99 با مناسب ترین قیمت

حجم داوطلبان کنکورهای ارشد 99 در رشته های فنی و مهندسی

بیشترین تعداد داوطلب کنکور ارشد 99 در رشته های فنی و مهندسی مربوط به کارشناسی ارشد رشته برق، کارشناسی ارشد رشته عمران، کارشناسی ارشد رشته مکانیک و کارشناسی ارشد کامپیوتر است.

کارشناسی ارشد رشته های مهندسی صنایع، مهندسی شیمی و فناوری اطلاعات در رده های بعدی تعداد داوطلب شرکت کننده در کنکورهای کارشناسی ارشد فنی و مهندسی قرار دارند.

کارشناسی ارشد رشته های مانند مهندسی مواد، مهندسی نفت، مهندسی معدن و مهندسی پلیمر و … نیز از دو الی سه هزار نفر بیشتر نمی شود.

انتخاب رشته ارشد 99 در رشته های فنی و مهندسی

مرکز مشاوره “مشاوران تحصیلی” در سال 99 مانند همیشه خدمات مشاوره های انتخاب رشته را توسط دپارتمان های تخصصی کارشناسی ارشد و دکتری رشته های فنی و مهندسی خود ارائه می دهد. انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99 در مجموعه گروه های فنی و مهندسی شامل رشته های زیر می باشد. با کلیک بر روی لینک مربوط به رشته ارشد 99 خودتان، می توانید اطلاعات جامعی از انتخاب رشته ارشد رشته خودتان در گروه های فنی و مهندسی در سال 99 به دست بیاورید.

انتخاب رشته ارشد عمران 99

انتخاب رشته ارشد مهندسی مکانیک 99

انتخاب رشته ارشد مهندسی برق 99

انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی 99

انتخاب رشته ارشد نقشه برداری 99

انتخاب رشته ارشد مهندسی مواد 99

انتخاب رشته ارشد صنایع 99

مشاوره و چیدمان انتخاب رشته ارشد 99 با مناسب ترین قیمت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

درخواست بررسی و شانس قبولی مجدد ارشد به دلیل مغایرت معدل کارشناسی
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
ارسال درخواست صحیح به سنجش به خاطر مغایرت معدل

لغو قبولی کارشناسی ارشد به خاطر معدل یکی از موارد پراسترس پس از قبولی در کنکور ارشد این است که شما معدل واقعی خود را به اشتباه درج کرده باشید و معدل واقعی شما کمتر از معدلی که به سنجش اعلام کرده اید باشد. حتی اگر اختلاف معدل واقعی با …

شانس قبولی ارشد 99 با سوابق تحصیلی
انتخاب رشته صرفاً براساس سوابق تحصیلی
8
شانس قبولی ارشد 99 با سوابق تحصیلی

شانس قبولی ارشد با سوابق تحصیلی و معدل کارشناسی شانس قبولی ارشد با سوابق تحصیلی و معدل کارشناسی، امسال برای اولین بار به عنوان سوال همه داوطلبان کارشناسی ارشد شده است. در سال 99، اولین بار انتخاب رشته بدون کنکور ارشد و آن هم فقط با معدل دوره کارشناسی توسط …

معدل تراز شده کارشناسی
انتخاب رشته صرفاً براساس سوابق تحصیلی
16
معدل تراز شده کارشناسی

معدل تراز شده معدل تراز شده که اولین بار توسط سازمان سنجش و در دفترچه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی (معدل) کارشناسی ارشد 99 اعلام شده است، برای بسیاری معنا و مفهومی تعریف شده ندارد. معدل تراز شده یعنی معدلی که به عنوان شاخص نمره کل یا همان تراز تعریف …