انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 99
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
2

انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 99

انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 99، پس از اعلام نتایج و انتشار کارنامه کنکور ارشد وزارت بهداشت در رشته روانشناسی وزارت بهداشت آغاز می شود. از آنجایی که فرآیند انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت، به دلیل ظرفیت های بسیار پایین و وجود سهمیه های متعدد بسیار پیچیده و پر نکته است، تلاش کرده ایم تا برای شما یک راهنمای جامع و کامل از انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت آماده کنیم.

در انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت در سال 99، باید به مواردی که در ادامه این مقاله جامع مطرح می کنیم بسیار توجه داشته باشید. انتخاب رشته اشتباه باعث می شود تا شما با رتبه ای خوب حتی شانس قبولی خود را به صفر برسانید. انتخاب رشته ای صحیح و کاملاً هوشمندانه و حساب شده در ارشد روانشناسی وزارت بهداشت باعث می شود تا شما با رتبه ای بد، در دانشگاهی فراتر از حد انتظار قبول شوید.

مشاوره های تخصصی انتخاب رشته ارشد بهداشت 99

مهم ترین نکات انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 99

بدون درک نکات زیر، هرگز اقدام به انتخاب رشته در ارشد روانشناسی وزارت بهداشت نکنید.

 • رتبه شما در سهمیه ثبت نامی شما در ارشد روانشناسی وزارت بهداشت، شاخص تعیین کننده قبولی شماست و رتبه بدون سهمیه ارزش زیادی در انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت ندارد و صرفاً جهت اطلاع شخص شماست.
 • شما به عنوان داوطلب ارشد روانشناسی وزارت بهداشت باید بدانید که مجاز شدن برای انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت به هیچ وجه به منزله قبولی شما نخواهد بود.
 • تعداد ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی وزارت بهداشت، هزگز به این معنا نیست که شما با رتبه ای کمتر از تعداد ظرفیت پذیرش سال 99، صد در صد قبول هستید.
 • اگر رتبه شما در سهمیه تان بیشتر از تعداد ظرفیت پذیرش کلی ارشد روانشناسی وزارت بهداشت باشد، هرگز به معنای عدم قبولی صد در صد شما نیست.

اساس انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 99

ابتدا باید بدانید که اصول اصلی انتخاب رشته ارشد در وزارت بهداشت چیست. این اصول، اصولی ثابت هستند که باید در تمامی انتخاب رشته های ارشد بهداشت رعایت شود. این اصول عبارتند از:

 • تحلیل کارنامه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در سال 99
 • سهمیه ای که در کنکور ارشد بهداشت در آن ثبت نام کرده اید
 • استفاده از رتبه در سهمیه و درک رتبه بدون سهمیه
 • تفاوت سهمیه ها و جابجایی شانس های قبولی براساس قوانین سهمیه ها به خصوص سهمیه ایثارگران (5 درصد و 25 درصد)

برای درک این موارد که به صورت عمومی برای انتخاب رشته در تمامی گروه های آزمون ارشد بهداشت، ثابت هستند، به مطلب زیر رجوع کنید.

انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 99

حالا که درکی کلی از انتخاب رشته ارشد بهداشت دارید، می توانیم به سراغ انتخاب رشته تخصصی رشته روانشناسی وزارت بهداشت در سال 99 برویم.

کانال کارشناسی ارشد وزارت بهداشت حاوی مطالبی رایگان درباره کارنامه های سال های گذشته، رتبه های قبولی در دانشگاه های علوم پزشکی، نکات مهم انتخاب رشته، تخمین رتبه، معرفی منابع کمک آموزشی کنکور، ارائه روش های مطالعه درس به درس، الگوهای رایگان برنامه ریزی، ارائه تکنیک های تست زنی و روش های افزایش تمرکز، تندخوانی و شیوه مرور صحیح است.
در کانال ارشد وزارت بهداشت مرکز مشاوران تحصیلی عضو شوید

کانال تلگرام ارشد و دکتری وزارت بهداشت

رشته های ارشد مجموعه روانشناسی وزارت بهداشت 99

ارشد مجموعه روانشناسی وزارت بهداشت در سال 99، از 4 رشته زیر مجموعه تشکیل شده است.

روانشناسی بالینی

بهداشت روان

روانشناسی سلامت

روانشناسی بالینی کودک و نوجوان

از بین این رشته ها، مهم ترین رشته، همان روانشناسی بالینی معروف است. به دلیل وجود روانشناسی بالینی در وزارت علوم، روانشناسی بالینی وزارت بهداشت به رشته ای تبدیل شده است که بسیاری از داوطلبان را در انتخاب رشته ارشد بالینی بهداشت به خطا می اندازد.

در انتخاب رشته ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت باید توجه داشته باشید که اختلاف رتبه های قبولی ارشد بالینی علوم با بالینی بهداشت به قدری زیاد است که اصلا قابل مقایسه نیست. ظرفیت پذیرش بسیار پایین در ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت در سال 99، باعث می شود تا انتخاب رشته ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت بسیار سخت تر و پیچیده تر بشود. به خصوص که میان دوره های رایگان و شهریه پرداز همواره اولویت بندی بسیار سخت بوده است.

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت 99  در دوره های روزانه

49

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت 99 در دوره های شهریه پرداز

22

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت 99

71

بعد از ارشد رشته روانشناسی بالینی وزارت بهداشت، سه رشته دیگر بستگی زیادی به نوع علاقه مندی و البته اعتبار دانشگاه دارد. عملاً حضور دانشگاه علوم پزشکی ایران است که باعث می شود تا یکی از این سه رشته بالاتر یا پایین تر قرار بگیرد.

مشاوره های تخصصی انتخاب رشته ارشد بهداشت 99

ارشد روانشناسی بالینی کودک و نوجوان در سال 99، فقط در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی پذیرش دارد.

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی بالینی کودک و نوجوان وزارت بهداشت 99  در دوره های روزانه

4

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی بالینی کودک و نوجوان وزارت بهداشت 99 در دوره های شهریه پرداز

2

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی بالینی کودک و نوجوان وزارت بهداشت 99

6

ارشد روانشناسی سلامت در سال 99 در دو دانشگاه ایران و اصفهان پذیرش دارد.

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی سلامت 99  در دوره های روزانه

10

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی سلامت 99 در دوره های شهریه پرداز

3

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی سلامت 99

13

ارشد بهداشت روان نیز تنها در دانشگاه علوم پزشکی ایران در سال 99 پذیرش دارد.

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد بهداشت روان 99  در دوره های روزانه

8

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد بهداشت روان 99 در دوره های شهریه پرداز

5

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد بهداشت روان 99

13

دانشگاه های پذیرنده و ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 99

برای انتخاب رشته روانشناسی وزارت بهداشت، باید در ابتدا بدانید که ظرفیت های پذیرش سال 99 به چه ترتیب خواهد بود. دانشگاه های پذیرنده ارشد روانشناسی وزارت بهداشت در سال 99 و براساس دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت، چه دانشگاه هایی هستند و هر کدام از این دانشگاه ها چند نفر ظرفیت دارند و در هر کدام از این دانشگاه ها چه شرایط خاصی برای پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد روانشناسی وزارت بهداشت وجود دارد.

برای دیدن دانشگاه های پذیرنده و ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 99 به لینک زیر مراجعه کنید:

دانشگاه های پذیرنده و ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 99

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی وزارت بهداشت در دوره های روزانه

73

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 99 در دوره های شهریه پرداز

31

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 99

104

داوطلبان ارشد روانشناسی وزارت بهداشت به تعداد کل دانشگاه ها و دوره های دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 99، می توانند در فرم آنلاین انتخاب رشته وزارت بهداشت، انتخاب داشته باشند.

انتخاب های روزانه

13

انتخاب های شهریه پرداز (شبانه)

14

تعداد کل انتخاب ها

27

شانس قبولی ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 99

شانس قبولی در ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 99 را می توان براساس ظرفیت های پذیرش و قبولی های سال 98 ارشد روانشناسی وزارت بهداشت، تخمین زد. برای این تخمین توجه داشته باشید که تغییرات در ظرفیت های پذیرش و همچنین تعداد شرکت کنندگان ارشد روانشناسی وزارت بهداشت در سهمیه های 5 درصد و 25 درصد ایثارگران، می تواند در تخمین های قبولی امسال براساس قبولی های سال گذشته، خطای فاحشی ایجاد کند.

مشاوره های تخصصی انتخاب رشته ارشد بهداشت 99

احتمال قبولی ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 99 در سهمیه آژاد و ایثارگران

در انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 99، توجه داشته باشید که رتبه در سهمیه اهمیت دارد و قبولی های سال گذشته در هر سهمیه است که مهم می باشد. به عنوان مثال ممکن است سال گذشته رتبه 2 در سهمیه آزاد ارشد روانشناسی وزارت بهداشت، در دوره روزانه دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شده باشد. این به این معنا نیست که رتبه 2 سهمیه 25 درصد ایثارگران نیز می تواند در دانشگاه علوم پزشکی تهران قبول شود.

هر سهمیه ارشد روانشناسی وزارت بهداشت باید به صورت جداگانه تحلیل شود. ظرفیت های پذیرش بر روی قبولی های نهایی ارشد روانشناسی وزارت بهداشت سال 99 تاثیرگذار است. دلیل این امر این است که برای سهمیه های 5 درصد و 25 درصد ایثارگران، مبتنی بر ظرفیت پذیرش، تعداد نفرات پذیرفته شده تعیین می شود.

مثلا اگر دانشگاه تهران 20 نفر دانشجوی ارشد روانشناسی وزارت بهداشت در سال 99 بپذیرد، از این 20 نفر، 5 نفر سهمیه داوطلبان دارای سهمیه 25 درصد ایثارگران است. 1 نفر هم سهم سهمیه 5 درصد ایثارگران خواهد بود. پس در مجموع 6 نفر متعلق می شود به این سهمیه های ایثارگران و 14 نفر باقیمانده متعلق است به سهمیه آزاد.

بهتر است برای درک قوانین سهمیه های ایثارگران در کنکورهای ارشد 99، به این مطلب مراجعه کنید.

قوانین سهمیه های ایثارگران در کنکورهای کارشناسی ارشد

کانال کارشناسی ارشد وزارت بهداشت حاوی مطالبی رایگان درباره کارنامه های سال های گذشته، رتبه های قبولی در دانشگاه های علوم پزشکی، نکات مهم انتخاب رشته، تخمین رتبه، معرفی منابع کمک آموزشی کنکور، ارائه روش های مطالعه درس به درس، الگوهای رایگان برنامه ریزی، ارائه تکنیک های تست زنی و روش های افزایش تمرکز، تندخوانی و شیوه مرور صحیح است.
در کانال ارشد وزارت بهداشت مرکز مشاوران تحصیلی عضو شوید

کانال تلگرام ارشد و دکتری وزارت بهداشت

اولویت بندی در انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 99

اولویت بندی به این معناست که شما 27 انتخاب ارشد روانشناسی وزارت بهداشت را چگونه در فرم انتخاب رشته خود بچینید. کدام انتخاب ها را حذف کنید و کدام انتخاب ها را بالاتر از دیگر انتخاب ها قرار دهید.

اولویت بندی، پس از داشتن شانس های قبولی در ارشد روانشناسی وزارت بهداشت، مهم ترین فاکتور در انتخاب رشته می باشد. شما باید به گونه ای انتخاب رشته کنید که متناسب با رتبه شما در سهمیه، علاقه مندی، شهریه ها، محل سکونت و همچنین هدف های آتی از قبولی در ارشد باشد. توجه داشته باشید که شرایط شخصی شما می تواند چیدمان انتخاب رشته شما در ارشد روانشناسی وزارت بهداشت سال 99 را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

شما زمانی می توانید انتخاب رشته درست و دقیق در ارشد روانشناسی وزارت بهداشت داشته باشید که هم تک تک دانشگاه ها را به خوبی بشناسید و هم بدانید که برای هدف آینده شما کدام دانشگاه اهمیت دارد.

دوره ها در انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 99

در انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت سال 99، دو نوع دوره وجود دارد: دوره های روزانه و رایگان و دوره های شهریه پرداز یا همان شبانه. باید بدانید که با توجه به شرایط شخصی شماست که می توان تعیین کرد که آیا دوره های شهریه پرداز دانشگاه های معتبر باید در اولویت های بالا قرار بگیرند یا دوره های روزانه دانشگاه های درجه یک و دو و سه شهرستان ها.

در مدرک دوره های شبانه یا شهریه پرداز، عنوان شهریه پرداز قید نمی شود. مدرک دوره های شهریه پرداز عیناً مشابه مدارک دوره های روزانه است.

مشاوره های تخصصی انتخاب رشته ارشد بهداشت 99

شهریه های ارشد روانشناسی وزارت بهداشت در سال 99 برای دوره های شهریه پرداز

شهریه تحصیل در دوره های شهریه پرداز ارشد روانشناسی وزارت بهداشت به میزان اعتبار و رتبه آن دانشگاه علوم پزشکی در ارشد وزارت بهداشت دارد. هر چقدر دانشگاه علوم پزشکی پذیرنده در ارشد روانشناسی وزارت بهداشت، معتبرتر باشد میزان شهریه آن بیشتر خواهد بود. در نهایت میزان حداقلی و حداکثری شهریه های تحصیل در ارشد روانشناسی وزارت بهداشت سال 99 از قرار زیر است.

شهریه های ارشد روانشناسی وزارت بهداشت در سال 99

حداقل شهریه تحصیل ارشد روانشناسی وزارت بهداشت

4،000،000 تومان

حداکثر شهریه تحصیل ارشد روانشناسی وزارت بهداشت

7،000،000 تومان

مشاوره انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 99

برای مشاوره انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت در سال 99، تیم تخصصی روانشناسی وزارت بهداشت مرکز مشاوران تحصیلی، براساس فاکتورهای زیر، دقیق ترین و بهترین انتخاب رشته را برای شما انجام می دهند:

 1. انتخاب رشته براساس تحلیل دقیق رتبه شما در سهمیه
 2. مشاوره شانس های قبولی کارشناسی ارشد روانشناسی وزارت بهداشت بر مبنای قبولی های سال های گذشته
 3. بررسی شانس قبولی شما در ارشد روانشناسی وزارت بهداشت بر مبنای تغییرات ظرفیت های پذیرش سال 99
 4. بررسی قبولی سهمیه های ایثارگران و تاثیر آنها بر روی قبولی سهمیه آزاد و سپس ارزیابی مجدد شانس قبولی شما
 5. اولویت بندی انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت شما براساس شانس های قبولی شما، محل سکونت شما، امکان ادامه تحصیل راحت در مقطع دکترا و یا پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور
 6. در نظر گرفتن هزینه های تحصیل و میزان توان مالی شما
 7. تحلیل نهایی تمامی شرایط شخصی شما از جمله شاغل بودن، متاهل بودن و یا هر شرایط خاص زندگی شخصی شما
 8. چیدمان نهایی انتخاب رشته ارشد و ارائه آن به شما

مشاوره های تخصصی انتخاب رشته ارشد بهداشت 99

سلام خسته نباشید . من با رتبه در سهمیه ی ۱۱۳۴ کودک و ۱۶۳۹ روان پرستاری و ۱۸۸۹ توانبخشی امکان قبولی روزانه در این رشته ها هر شهری از کشور دارم ؟شهریه پرداز چطور؟

سلام. این مطلب مربوط به دپارتمان تخصصی روانشناسی بالینی وزارت بهداشت است. از دوستان دپارتمان پرستاری پرسیدیدم و جوابشون این بود
روزانه خیر ولی شهریه پرداز تا 30 درصد.
برای مشاوره کامل انتخاب رشته می تونید از طریق لینک زیر اقدام کنید.
مشاوره انتخاب رشته ارشد بهداشت

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

انتخاب رشته 99 ارشد علوم آزمایشگاهی 1
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
انتخاب رشته 99 ارشد علوم آزمایشگاهی 1

انتخاب رشته 99 ارشد علوم آزمایشگاهی 1 انتخاب رشته ارشد مجموعه علوم ازمایشگاهی 1 در سال 99، علاوه بر تحت تاثیر بودن شرایط کرونایی، تحت تاثیر داوطلبان تغییر رشته ای از رشته های شیمی و زیست شناسی نیز هست. ارشد علوم ازمایشگاهی 1 بیشترین تعداد تغییر رشته ای از وزارت …

انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت با سهمیه ایثارگری
انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
1
انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت با سهمیه ایثارگری

انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت براساس سهمیه های ایثارگری با توجه به اینکه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت در مرحله اول، براساس رتبه در سهمیه مورد بررسی قرار می گیرد، در این مطلب بسیار مهم، به شانس های قبولی سهمیه های ایثارگری و سپس روش انتخاب رشته سهمیه ایثارگری در …

انتخاب رشته مجموعه سه گانه علوم آزمایشگاهی 99
انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
انتخاب رشته ارشد علوم آزمایشگاهی 99

انتخاب رشته مجموعه سه گانه علوم آزمایشگاهی 99 کارشناسی ارشد علوم ازمایشگاهی در مجموعه وزارت بهداشت، یکی از پرطرفدارترین رشته هاست. تعداد تغییر رشته ای در آن بسیار زیاد است. وجود فارغ التحصیلان رشته های شیمی و زیست شناسی باعث می شود که تعداد شرکت کنندگان در ارشد علوم آزمایشگاهی …