انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 1401
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
10

انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 1401

انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 1401، پس از اعلام نتایج و انتشار کارنامه کنکور ارشد وزارت بهداشت در رشته روانشناسی وزارت بهداشت 1401 آغاز می شود. از آنجایی که فرآیند انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت، به دلیل ظرفیت های بسیار پایین و وجود سهمیه های متعدد بسیار پیچیده و پر نکته است، تلاش کرده ایم تا برای شما یک راهنمای جامع و کامل از انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت آماده کنیم.

در انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت در سال 1401، باید به مواردی که در ادامه این مقاله جامع مطرح می کنیم بسیار توجه داشته باشید. انتخاب رشته اشتباه باعث می شود تا شما با رتبه ای خوب حتی شانس قبولی خود را به صفر برسانید. انتخاب رشته ای صحیح و کاملاً هوشمندانه و حساب شده در ارشد روانشناسی وزارت بهداشت باعث می شود تا شما با رتبه ای بد، در دانشگاهی فراتر از حد انتظار قبول شوید.

برای انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت از نرم افزار انتخاب رشته مرکز مشاوران تحصیلی استفاده نمایید.

نرم افزار انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

مهم ترین نکات انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 1401

بدون درک نکات زیر، هرگز اقدام به انتخاب رشته در ارشد روانشناسی وزارت بهداشت نکنید.

 • رتبه شما در سهمیه ثبت نامی شما در ارشد روانشناسی وزارت بهداشت، شاخص تعیین کننده قبولی شماست و رتبه بدون سهمیه ارزش زیادی در انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت ندارد و صرفاً جهت اطلاع شخص شماست.
 • شما به عنوان داوطلب ارشد روانشناسی وزارت بهداشت باید بدانید که مجاز شدن برای انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت به هیچ وجه به منزله قبولی شما نخواهد بود.
 • تعداد ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی وزارت بهداشت، هزگز به این معنا نیست که شما با رتبه ای کمتر از تعداد ظرفیت پذیرش سال 1401، صد در صد قبول هستید.
 • اگر رتبه شما در سهمیه تان بیشتر از تعداد ظرفیت پذیرش کلی ارشد روانشناسی وزارت بهداشت باشد، هرگز به معنای عدم قبولی صد در صد شما نیست.

اساس انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 1401

ابتدا باید بدانید که اصول اصلی انتخاب رشته ارشد در وزارت بهداشت چیست. این اصول، اصولی ثابت هستند که باید در تمامی انتخاب رشته های ارشد بهداشت رعایت شود. این اصول عبارتند از:

 • تحلیل کارنامه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در سال
 • سهمیه ای که در کنکور ارشد بهداشت در آن ثبت نام کرده اید
 • استفاده از رتبه در سهمیه و درک رتبه بدون سهمیه
 • تفاوت سهمیه ها و جابجایی شانس های قبولی براساس قوانین سهمیه ها به خصوص سهمیه ایثارگران (5 درصد و 25 درصد)

برای درک این موارد که به صورت عمومی برای انتخاب رشته در تمامی گروه های آزمون ارشد بهداشت، ثابت هستند، به مطلب زیر رجوع کنید.

انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 1401

برای انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت از نرم افزار انتخاب رشته مرکز مشاوران تحصیلی استفاده نمایید.

نرم افزار انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

حالا که درکی کلی از انتخاب رشته ارشد بهداشت دارید، می توانیم به سراغ انتخاب رشته تخصصی رشته روانشناسی وزارت بهداشت در سال 1401 برویم.

رشته های ارشد مجموعه روانشناسی وزارت بهداشت 1401

ارشد مجموعه روانشناسی وزارت بهداشت در سال 1401، از 4 رشته زیر مجموعه تشکیل شده است.

روانشناسی بالینی

بهداشت روان

روانشناسی سلامت

روانشناسی بالینی کودک و نوجوان

از بین این رشته ها، مهم ترین رشته، همان روانشناسی بالینی معروف است. به دلیل وجود روانشناسی بالینی در وزارت علوم، روانشناسی بالینی وزارت بهداشت به رشته ای تبدیل شده است که بسیاری از داوطلبان را در انتخاب رشته ارشد بالینی بهداشت به خطا می اندازد.

در انتخاب رشته ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت باید توجه داشته باشید که اختلاف رتبه های قبولی ارشد بالینی علوم با بالینی بهداشت به قدری زیاد است که اصلا قابل مقایسه نیست. ظرفیت پذیرش بسیار پایین در ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت در سال 1401، باعث می شود تا انتخاب رشته ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت بسیار سخت تر و پیچیده تر بشود. به خصوص که میان دوره های رایگان و شهریه پرداز همواره اولویت بندی بسیار سخت بوده است.

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت 1401 در دوره های روزانه

66

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت 1401 در دوره های شهریه پرداز

18

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت 1401

84

بعد از ارشد رشته روانشناسی بالینی وزارت بهداشت، سه رشته دیگر بستگی زیادی به نوع علاقه مندی و البته اعتبار دانشگاه دارد. عملاً حضور دانشگاه علوم پزشکی ایران است که باعث می شود تا یکی از این سه رشته بالاتر یا پایین تر قرار بگیرد.

ارشد روانشناسی بالینی کودک و نوجوان در سال 1401، فقط در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی پذیرش دارد.

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی بالینی کودک و نوجوان وزارت بهداشت 1401 در دوره های روزانه

6

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی بالینی کودک و نوجوان وزارت بهداشت 1401 در دوره های شهریه پرداز

2

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی بالینی کودک و نوجوان وزارت بهداشت 1401

8

ارشد روانشناسی سلامت در سال 1401 در دو دانشگاه ایران و اصفهان پذیرش دارد.

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی سلامت 1401 در دوره های روزانه

9

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی سلامت 1401 در دوره های شهریه پرداز

2

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی سلامت 1401

11

ارشد بهداشت روان نیز تنها در دانشگاه علوم پزشکی ایران در سال 1401 پذیرش دارد.

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد بهداشت روان 1401 در دوره های روزانه

7

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد بهداشت روان 1401 در دوره های شهریه پرداز

3

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد بهداشت روان 1401

10

برای انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت از نرم افزار انتخاب رشته مرکز مشاوران تحصیلی استفاده نمایید.

نرم افزار انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

دانشگاه های پذیرنده و ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 1401

برای انتخاب رشته روانشناسی وزارت بهداشت، باید در ابتدا بدانید که ظرفیت های پذیرش سال 1401 به چه ترتیب خواهد بود. دانشگاه های پذیرنده ارشد روانشناسی وزارت بهداشت در سال 1401 و براساس دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت، چه دانشگاه هایی هستند و هر کدام از این دانشگاه ها چند نفر ظرفیت دارند و در هر کدام از این دانشگاه ها چه شرایط خاصی برای پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد روانشناسی وزارت بهداشت وجود دارد.

برای دیدن دانشگاه های پذیرنده و ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 1401 به لینک زیر مراجعه کنید:

دانشگاه های پذیرنده و ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 1401

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی وزارت بهداشت در دوره های روزانه

88

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 1401 در دوره های شهریه پرداز

25

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 1401

113

داوطلبان ارشد روانشناسی وزارت بهداشت به تعداد کل دانشگاه ها و دوره های دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 1401، می توانند در فرم آنلاین انتخاب رشته وزارت بهداشت، انتخاب داشته باشند.

انتخاب های روزانه

14

انتخاب های شهریه پرداز (شبانه)

13

تعداد کل انتخاب ها

27

شانس قبولی ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 1401

شانس قبولی در ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 1401 را می توان براساس ظرفیت های پذیرش و قبولی های سال 99 ارشد روانشناسی وزارت بهداشت، تخمین زد. برای این تخمین توجه داشته باشید که تغییرات در ظرفیت های پذیرش و همچنین تعداد شرکت کنندگان ارشد روانشناسی وزارت بهداشت در سهمیه های 5 درصد و 25 درصد ایثارگران، می تواند در تخمین های قبولی امسال براساس قبولی های سال گذشته، خطای فاحشی ایجاد کند.

برای انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت از نرم افزار انتخاب رشته مرکز مشاوران تحصیلی استفاده نمایید.

نرم افزار انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

احتمال قبولی ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 1401 در سهمیه آژاد و ایثارگران

در انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 1401، توجه داشته باشید که رتبه در سهمیه اهمیت دارد و قبولی های سال گذشته در هر سهمیه است که مهم می باشد. به عنوان مثال ممکن است سال گذشته رتبه 2 در سهمیه آزاد ارشد روانشناسی وزارت بهداشت، در دوره روزانه دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شده باشد. این به این معنا نیست که رتبه 2 سهمیه 25 درصد ایثارگران نیز می تواند در دانشگاه علوم پزشکی تهران قبول شود.

هر سهمیه ارشد روانشناسی وزارت بهداشت باید به صورت جداگانه تحلیل شود. ظرفیت های پذیرش بر روی قبولی های نهایی ارشد روانشناسی وزارت بهداشت سال 1401 تاثیرگذار است. دلیل این امر این است که برای سهمیه های 5 درصد و 25 درصد ایثارگران، مبتنی بر ظرفیت پذیرش، تعداد نفرات پذیرفته شده تعیین می شود.

مثلا اگر دانشگاه تهران 20 نفر دانشجوی ارشد روانشناسی وزارت بهداشت در سال 1401 بپذیرد، از این 20 نفر، 5 نفر سهمیه داوطلبان دارای سهمیه 25 درصد ایثارگران است. 1 نفر هم سهم سهمیه 5 درصد ایثارگران خواهد بود. پس در مجموع 6 نفر متعلق می شود به این سهمیه های ایثارگران و 14 نفر باقیمانده متعلق است به سهمیه آزاد.

بهتر است برای درک قوانین سهمیه های ایثارگران در کنکورهای ارشد 1401، به این مطلب مراجعه کنید.

قوانین سهمیه های ایثارگران در کنکورهای کارشناسی ارشد

اولویت بندی در انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 1401

اولویت بندی به این معناست که شما 27 انتخاب ارشد روانشناسی وزارت بهداشت را چگونه در فرم انتخاب رشته خود بچینید. کدام انتخاب ها را حذف کنید و کدام انتخاب ها را بالاتر از دیگر انتخاب ها قرار دهید.

اولویت بندی، پس از داشتن شانس های قبولی در ارشد روانشناسی وزارت بهداشت، مهم ترین فاکتور در انتخاب رشته می باشد. شما باید به گونه ای انتخاب رشته کنید که متناسب با رتبه شما در سهمیه، علاقه مندی، شهریه ها، محل سکونت و همچنین هدف های آتی از قبولی در ارشد باشد. توجه داشته باشید که شرایط شخصی شما می تواند چیدمان انتخاب رشته شما در ارشد روانشناسی وزارت بهداشت سال 1401 را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

شما زمانی می توانید انتخاب رشته درست و دقیق در ارشد روانشناسی وزارت بهداشت داشته باشید که هم تک تک دانشگاه ها را به خوبی بشناسید و هم بدانید که برای هدف آینده شما کدام دانشگاه اهمیت دارد.

برای انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت از نرم افزار انتخاب رشته مرکز مشاوران تحصیلی استفاده نمایید.

نرم افزار انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

دوره ها در انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 1401

در انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت سال 1401، دو نوع دوره وجود دارد: دوره های روزانه و رایگان و دوره های شهریه پرداز یا همان شبانه. باید بدانید که با توجه به شرایط شخصی شماست که می توان تعیین کرد که آیا دوره های شهریه پرداز دانشگاه های معتبر باید در اولویت های بالا قرار بگیرند یا دوره های روزانه دانشگاه های درجه یک و دو و سه شهرستان ها.

در مدرک دوره های شبانه یا شهریه پرداز، عنوان شهریه پرداز قید نمی شود. مدرک دوره های شهریه پرداز عیناً مشابه مدارک دوره های روزانه است.

شهریه های ارشد روانشناسی وزارت بهداشت در سال 1401 برای دوره های شهریه پرداز

شهریه تحصیل در دوره های شهریه پرداز ارشد روانشناسی وزارت بهداشت به میزان اعتبار و رتبه آن دانشگاه علوم پزشکی در ارشد وزارت بهداشت دارد. هر چقدر دانشگاه علوم پزشکی پذیرنده در ارشد روانشناسی وزارت بهداشت، معتبرتر باشد میزان شهریه آن بیشتر خواهد بود. در نهایت میزان حداقلی و حداکثری شهریه های تحصیل در ارشد روانشناسی وزارت بهداشت سال 1401 از قرار زیر است.

شهریه های ارشد روانشناسی وزارت بهداشت در سال 1401

حداقل شهریه تحصیل ارشد روانشناسی وزارت بهداشت

8،500،000 تومان

حداکثر شهریه تحصیل ارشد روانشناسی وزارت بهداشت

12،000،000 تومان

مشاوره انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 1401

برای مشاوره انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت در سال 1401، تیم تخصصی روانشناسی وزارت بهداشت مرکز مشاوران تحصیلی، براساس فاکتورهای زیر، دقیق ترین و بهترین انتخاب رشته را برای شما انجام می دهند:

 1. انتخاب رشته براساس تحلیل دقیق رتبه شما در سهمیه
 2. مشاوره شانس های قبولی کارشناسی ارشد روانشناسی وزارت بهداشت بر مبنای قبولی های سال های گذشته
 3. بررسی شانس قبولی شما در ارشد روانشناسی وزارت بهداشت بر مبنای تغییرات ظرفیت های پذیرش سال 1401
 4. بررسی قبولی سهمیه های ایثارگران و تاثیر آنها بر روی قبولی سهمیه آزاد و سپس ارزیابی مجدد شانس قبولی شما
 5. اولویت بندی انتخاب رشته ارشد روانشناسی وزارت بهداشت شما براساس شانس های قبولی شما، محل سکونت شما، امکان ادامه تحصیل راحت در مقطع دکترا و یا پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور
 6. در نظر گرفتن هزینه های تحصیل و میزان توان مالی شما
 7. تحلیل نهایی تمامی شرایط شخصی شما از جمله شاغل بودن، متاهل بودن و یا هر شرایط خاص زندگی شخصی شما
 8. چیدمان نهایی انتخاب رشته ارشد و ارائه آن به شما

برای انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت از نرم افزار انتخاب رشته مرکز مشاوران تحصیلی استفاده نمایید.

نرم افزار انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

به این مطلب امتیاز دهید

سلام وقت بخیر
حداقل شهریه ۸میلیونی ذکرشده در بالا آیا برای یک ترم هست یا یکسال؟
حدودا حداقل شهریه دوسال ارشد بالینی چقدر میشه؟

سلام
من سهمیه ۵ درصد ایثارگری دارم و رشتم روانشناسی بالینی هست و ظرفیت هر کودوم از دانشگاه ها تقریبا ۶ نفر هست
باوجود سهمیه های ۲۵ درصد و ازاد و اینکه ظرفیت هر دانشگاه من فقط ۶ نفر هست ایا استفاده کردنم از سهمیه ۵ درصد منفعتی برام داره یا بهتره همون ازاد شرکت کنم؟
چون هیچ جوره نمیتونم درک کنم چطور ۲۰ درصد از ۶ نفر رو اختصاص میدن به سهمیه ۲۵%ایثارگری و پنج درصد از ۶ نفر رو اختصاص میدن به سهمیه ۵%..
و در جایی خوندم اگر ظرفیت توسط سهمیه های ۲۵% ایثارگری پر شود،سهمیه های ۵% ایثارگری شانس ندارن…

سلام.
در هر صورتی استفاده از سهمیه 5 درصد به نفع شماست. یکبار در سهمیه 5 درصد و یکبار در خالی مانده سهمیه 25 درصد و یکبار هم در سهمیه آزاد سنجیده میشید و بهترین قبولی رو براتون در نظر می گیرند.

سلام خسته نباشید . من با رتبه در سهمیه ی ۱۱۳۴ کودک و ۱۶۳۹ روان پرستاری و ۱۸۸۹ توانبخشی امکان قبولی روزانه در این رشته ها هر شهری از کشور دارم ؟شهریه پرداز چطور؟

سلام. این مطلب مربوط به دپارتمان تخصصی روانشناسی بالینی وزارت بهداشت است. از دوستان دپارتمان پرستاری پرسیدیدم و جوابشون این بود
روزانه خیر ولی شهریه پرداز تا 30 درصد.
برای مشاوره کامل انتخاب رشته می تونید از طریق لینک زیر اقدام کنید.
مشاوره انتخاب رشته ارشد بهداشت

10 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *

دفترچه انتخاب رشته ارشد مامایی ۱۴۰۱
انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
دفترچه انتخاب رشته ارشد مامایی ۱۴۰۱

دفترچه انتخاب رشته ارشد مامایی ۱۴۰۱ دفترچه انتخاب رشته ارشد مامایی ۱۴۰۱ را برای دانلود به صورت جداگانه برای شما قرار داده ایم. برای دانلود دفترچه 1401 انتخاب رشته ارشد مامایی از طریق لینک زیر اقدام کنید. دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد مامایی 1401 5/5 – (2 امتیاز)

کارنامه های رتبه و قبولی ارشد مددکاری اجتماعی وزارت بهداشت 99 و 1400
انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
کارنامه های رتبه و قبولی ارشد مددکاری اجتماعی وزارت بهداشت 1400

کارنامه های رتبه و قبولی ارشد مددکاری اجتماعی 1401-1400 کارنامه های رتبه و قبولی ارشد مددکاری اجتماعی 1401-1400 برای داوطلبان ارشد مددکاری اجتماعی سال 1401 و حتی سال های آینده بسیار اهمیت دارد. آنچه که اهمیت کارنامه های قبولی ارشد مددکاری اجتماعی ۱۴۰۰ را برای داوطلبان ارشد مددکاری اجتماعی بسیار …

کارنامه های رتبه و قبولی ارشد کنترل مواد خوراکی و آشامیدنی 1400
انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
کارنامه های رتبه و قبولی ارشد کنترل مواد خوراکی و آشامیدنی 1400

کارنامه های رتبه و قبولی ارشد کنترل مواد خوراکی و آشامیدنی 1401-1400 کارنامه های رتبه و قبولی ارشد کنترل مواد خوراکی و آشامیدنی 1401-1400 برای داوطلبان ارشد کنترل مواد خوراکی و آشامیدنی سال 1401 و حتی سال های آینده بسیار اهمیت دارد. آنچه که اهمیت کارنامه های قبولی ارشد کنترل …