انتخاب رشته کارشناسی ارشد حسابداری 1402
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
22

انتخاب رشته ارشد حسابداری ۱۴۰۲

انتخاب رشته ارشد حسابداری ۱۴۰۲، پس از اعلام نتایج و انتشار کارنامه آزمون کارشناسی ارشد حسابداری از طریق سازمان سنجش شروع می شود. در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402 ظرفیت پذیرش ارشد حسابداری در دانشگاه های مختلف در گرایش های مختلف و یا کد ضریب های مختلف آن آورده شده است. در این دفترچه، نوع دوره های مورد پذیرش نیز به تفکیک دانشگاه و گرایش آمده است. هر کدام از این ظرفیت ها بسته به نوع کد ضریب یا گرایش ارشد حسابداری، نام دانشگاه و نوع دوره دسته بندی می شوند که با این دسته بندی یک کد رشته محل اختصاص می یابد.

در انتخاب رشته ارشد 1402 در رشته حسابداری، شما باید این کد رشته محل ها را از دفترچه انتخاب رشته، استخراج و در فرم 100 تایی انتخاب رشته سازمان سنجش اولویت بندی نمایید.

قوانین انتخاب رشته ارشد حسابداری ۱۴۰۲

قوانین انتخاب رشته ارشد حسابداری ۱۴۰۲ شامل موارد زیر می باشد:

قانون اول: قانون شناخت، تحلیل و استفاده از اطلاعات کارنامه ارشد حسابداری

قانون دوم: قانون شناخت کد ضریب ها و گرایش ها

قانون سوم: شانس ها و احتمالات قبولی در ارشد حسابداری 1402 براساس قبولی های سالهای گذشته

قانون چهارم: قانون تصمیم گیری براساس کیفیت گرایش ها، شهریه ها، چیدمان براساس علاقه یا بازار کار، اعتبار دانشگاه، امکان ادامه تحصیل دکترا و یا اپلای کردن به دانشگاههای خارج از ایران

قانون پنجم: استفاده از اطلاعات دوستان، آشنایان و یا مشاوران و نرم افزارهای انتخاب رشته ارشد حسابداری

قانون اول: تحلیل کارنامه انتخاب رشته 1402 ارشد حسابداری

تحلیل درست و دقیق کارنامه انتخاب رشته ارشد حسابداری 1402، به شما کمک می کند تا بتوانید شانس قبولی خود را به خوبی تخمین بزنید. تحلیل کارنامه ارشد حسابداری بدون درک سهمیه ها و قوانین قبولی و انتخاب رشته در آنها، چندان کار راحتی نیست. پس باید سهمیه خود را به خوبی بشناسید و تأثیر سایر سهمیه ها در قبولی خود را بدانید. برای سهمیه های آزاد، رتبه در سهمیه مهم است و برای سهمیه های ایثارگری 5 درصد و 25 درصد، رتبه در سهمیه، نمره کل و رتبه بدون سهمیه یا رتبه کشوری ثبت شده در کارنامه های 1402 ارشد حسابداری، برای انتخاب رشته بسیار حائز اهمیت است.

قانون دوم: کد ضریب ها و گرایش ها ارشد حسابداری ۱۴۰۲

کد ضریب ها و گرایش های ارشد حسابداری ۱۴۰۲ براساس دفترچه ثبت نام کنکور ارشد مشخص شده است. ارشد حسابداری در سال 1402، چهار کد ضریب دارد. به تعداد کد ضرایب یک رشته، رتبه در کارنامه های کنکور ارشد 1402 درج می شود. پس در کارنامه ارشد حسابداری فقط یک رتبه در سهمیه درج می شود. رشته ها، گرایش ها و شاخه های (زیرگرایش ها) حسابداری در ارشد 1402، مطابق با جدول زیر است.

رشته ها، گرایش ها و زیرگرایشها در انتخاب رشته ارشد حسابداری 1402

شماره کد ضریب عنوان رشته عنوان گرایش
1حسابداری
2حسابرسی
3حسابداری مدیریت
4حسابداری بخش عمومی

قانون سوم: شانس قبولی ارشد حسابداری 1402

شانس قبولی ارشد حسابداری 1402 و یا بهتر است بگوییم رتبه های قبولی در ارشد حسابداری به چه ترتیب خواهد بود، قانون بسیار مهمی است. شما وقتی که شانس قبولی خودتان را بدانید و دقت تخمین قبولی شما بالا باشد، به سادگی می توانید انتخاب های خود را مدیریت کنید. بهترین اطلاعات برای تعیین شانس قبولی ارشد حسابداری ۱۴۰۲، اطلاعاتی است که از سال گذشته وجود دارد، یعنی رتبه های قبولی ارشد حسابداری 1401.

قانون چهارم: اولویت بندی انتخاب رشته ارشد حسابداری 1402

اولویت بندی گرایش ها، دانشگاه ها و دوره ها در انتخاب رشته ارشد حسابداری 1402، سخت ترین قانون انتخاب رشته ارشد است. باید دانشگاهها را بشناسید، گرایش ها را تحلیل کنید، علاقه مندی های خود را بشناسید، هدفتان را مشخص کنید، میزان شهریه ها و بودجه خود را تحلیل کنید و در نهایت 100 انتخاب شسته رفته را براساس شانس قبولی، علاقه مندی، بازار کار، اعتبار دانشگاه یا رتبه بندی گرایش و امکان اپلای و ادامه تحصیل اولویت بندی کنید.

قانون پنجم: مشاوره انتخاب رشته ارشد حسابداری در سال 1402

مشاوره گرفتن برای انتخاب رشته ارشد حسابداری ۱۴۰۲، صرفاً مختص موسسات نیست. هر کسی که تخصص در ارشد حسابداری داشته باشد و اطلاعات به روزی داشته باشد و گرایش ها و شرایط بازار کار و یا سایر شرایط آنها را بشناسد، شخصی مطمئن برای مشاوره انتخاب رشته ارشد حسابداری است.

از هر کسی که می خواهید مشورت بگیرید باید جواب این سوالات را درباره ارشد حسابداری بداند:

1- شانس قبولی شما براساس رتبه شما

2- تحلیل سهمیه شما و تخمین تأثیر سهمیه ها در قبولی نهایی شما

3- دادن اطلاعات به روز و درست درباره گرایش ها

4- شناخت بازار کار ارشد حسابداری

5- دانستن رنکینگ و رتبه بندی دانشگاه های ارشد حسابداری

6- دانستن میزان شهریه ها و اعتبار و کیفیت دوره ها و دانشگاه های شهریه پرداز

7- تحلیل علایق شما و معرفی گرایش ها و دانشگاه های متناسب با علاقه مندی شما

8- تحلیل هدف شما و اولویت بندی انتخاب رشته

9- شناخت قوانین انتخاب رشته، اولویت بندی و مواد و تبصره های مرتبط با سربازی و غیره

به این مطلب امتیاز دهید

سلام من رتبم شده ۱۶۲۸ در گرایش حسابداری
شانس قبولی در دوره های روزانه رو دارم ؟ شبانه چطور ؟ اخرین رتبه مجاز در گرایش حسابداری هم ۱۸۲۶

سلام بارتبه 529 در زیرگروه یک حسابداری امکان قبولی در دوره شبانه همدان یا روزانه سنندج و کرمانشاه وجود دارد ؟

سلام. برای دیدن احتمال قبولیتون در تمام گرایش ها و دانشگاه ها از نرم افزار انتخاب رشته که لینکش در همین مطلب هم گذاشته شده استفاده کنید.

سلام، وقت بخیر، با رتبه ۱۲ مالی شانس قبولی در شبانه تهران رو دارم (سهمیه آزاد) و اینکه اونطور که من حساب کردم امسال که مجموع روزانه و شبانه تهران ۲۰ صندلی هست، ۹ صندلی به سهمیه دار ها (۵ درصد و ۲۵ درصد و شاگرد اولی) میرسه، ایا محاسباتم در این خصوص درسته؟
با تشکر

سلام.با رتبه ح مالی 651.ح مدیریت 531.حسابرسی672.میشه شبانه تهران یا مشهد آورد.روزانه شهرستانها چطور.اگه اطلاعی دارین بگین ممنون

سلام.
شانس روزانه حسابداری و حسابرسی که اصلا ندارید. روزانه میدریت هم ندارید.
شبانه تهران رو هم شانس ندارید.
شبانه مشهد رو هم شانس ندارید.
کلا شاید در بهترین حالت شبانه مدیریت رو بیارید که اون هم چندان شانس قطعی ندارید.

22 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403
تخمین رتبه
سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403

سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403 برای دانلود سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403، از طریق لینک های زیر اقدام نمایید. دانلود سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1404-1430 (به محض انتشار سوالات) پاسخنامه و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1404-1403 (به محض انتشار …

سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403
تخمین رتبه
سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403

سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403 برای دانلود سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403، از طریق لینک های زیر اقدام نمایید. دانلود سوالات ارشد مدیریت 1404-1403 (به محض انتشار سوالات) پاسخنامه و کلید سوالات ارشد مدیریت 1404-1403 (به محض انتشار کلید) توجه مهم: در ادامه مطلب لینک های …

سوالات و کلید سوالات ارشد حسابداری 1403
تخمین رتبه
سوالات و کلید سوالات ارشد حسابداری 1403

سوالات و کلید سوالات ارشد حسابداری 1403 برای دانلود سوالات و کلید سوالات ارشد حسابداری 1403، از طریق لینک های زیر اقدام نمایید. دانلود سوالات ارشد حسابداری 1404-1403 (به محض انتشار سوالات) پاسخنامه و کلید سوالات ارشد حسابداری 1404-1403 (به محض انتشار کلید) توجه مهم: در ادامه مطلب لینک های …