منابع ارشد مدیریت فناوری اطلاعات – بهترین منابع 1403

منابع ارشد مدیریت فناوری اطلاعات
کارشناسی ارشد
14

منابع ارشد مدیریت فناوری اطلاعات 1403

ارشد مدیریت فناوری اطلاعات، یکی از رشته های ارشد مجموعه مدیریت است. سالیانه بعضی از داوطلبان ارشد مدیریت، رشته فناوری اطلاعات را به عنوان رشته اصلی خود انتخاب می کنند و عملاً یکی از  پر رقابت ترین رشته های کنکور ارشد به حساب می آید. بنابراین اهمیت پیدا کردن و خواندن منابعی که بتوانند داوطلب ارشد فناوری اطلاعات را به هدف خود برسانند، اصلی ترین دغدغه است.

قبل از معرفی منابع ارشد مدیریت فناوری اطلاعات مختص کنکور سال 1403 باید درس های آن را معرفی کنیم. در کنکور ارشد مدیریت فناوری اطلاعات، درسهای زیر با ضرایب زیر باید مطالعه شوند.

دروس و ضرایب دروس ارشد مدیریت فناوری اطلاعات-آی تی
زبان3
مدیریت اسلامی2
ریاضی و آمار2
تئوری های مدیریت3
اقتصاد خرد و کلان2
تحقیق در عملیات2
مدیریت تولید2
بازاریابی2

یافتن بهترین منابع برای ارشد مدیریت فناوری اطلاعات کنکور 1403، نیازمند یک دسته بندی کاملاً حرفه ای و تخصصی است. طبیعتاً زمانی منابع پیشنهادی برای یک داوطلب بهترین منابع خواهند بود که شرایط آن داوطلب و هدفش را در نظر گرفته باشد. علاوه بر اینها سطح علمی و مقدار زمان داوطلب نیز اهمیت دارد. 

در یک دسته بندی جامع باید منابع رشد مدیریت فناوری اطلاعات را به دسته های زیر طبقه بنذی کرد.

منابعی برای سطح علمی پایین، متوسط و قوی.

منابعی برای اهداف مختلف قبولی از روزانه دانشگاه تهران گرفته تا روزانه و شبانه های دانشگاه های فناوری اطلاعات.

مهم تر از خود منبع، روش مطالعه آن منبع نیز هست.

منابع درس زبان عمومی کنکور ارشد مدیریت فناوری اطلاعات

بهترین منابع درس زبان عمومی کنکور ارشد مدیریت فناوری اطلاعات باید از بین کتاب های زیر انتخاب شود. 

پکیج بیسیک زبان عمومی: 504، لغات ضروری تافل و 1100 همگی از انتشارات جنگل و گرامر in use

پکیج کنکوری: زبان عمومی زیر ذره بین انتشارات نگاه دانش دو جلدی (جلد اول لغات و جلد دوم گرامر) یا زبان عمومی کنکور ارشد مدیریت ناصر دهدشتی انتشارات نگاه دانش یا پکیج DLM زبان عمومی انتشارات تبلور دانش

پکیج هوشمندانه: حذف درس زبان عمومی و سرمایه گذاری روی دروس دیگر

منابع درس زبان تخصصی کنکور ارشد مدیریت فناوری اطلاعات

بهترین منابع درس زبان تخصصی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات باید از بین کتاب های زیر انتخاب شود.

پکیج بیسیک: زبان تخصصی مدیریت (مقدماتی و پیشرفته) داور ونوس از انتشارات دانشکده مدیریت دانشگاه تهران

پکیج کنکوری: زبان تخصصی ارشد مدیریت با تاکید بر استراتژیهای درک مطلب از ناصرزاده و دهدشتی انتشارات نگاه دانش و یا پکیج DLM زبان تخصصی از انتشارات تبلور دانش

پکیج هوشمندانه: یا حذف کامل درس زبان و یا حفط لغات تخصصی مدیریت و زدن تست های ریدینگ کنکورهای ارشد مدیریت

منابع درس مدیریت در اسلام کنکور ارشد مدیریت فناوری اطلاعات

بهترین منابع درس مدیریت در اسلام برای کنکور ارشد مدیریت فناوری اطلاعات باید از بین منابع زیر انتخاب شود.

پکیج بیسیک: مدیریت ما از پور عزت از انتشارات بنیاد نهج البلاغه و اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام از سید محمد مقیمی انتشارات راه دان

پکیج کنکوری: مدیریت در اسلام احسانی از انتشارت پارسه و 2000 تست مدیریت از دیدگاه اسلام مقیمی از نگاه دانش

پکیج هوشمندانه: عملاً همان پکیج کنکوری می تواند انتخاب هوشمندانه ای باشد.

منابع درس ریاضی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات

بهترین منابع درس ریاضی برای کنکور ارشد مدیریت فناوری اطلاعات 1403 از بین کتاب های زیر انتخاب شود.

منابع بیسیک: برای درس ریاضی عملاً منابع بیسیک معنایی ندارد و خود کتاب های کنکوری به صورت بیسیک درس را توضیح می دهند.

منابع کنکوری: ریاضیات و کاربرد آن در مدیریت و حسابداری از هادی رنجبران از انتشارات اثبات (توضیحات ساده تر و مثال های زیاد) و یا ریاضیات عمومی امید محمودیان از انتشارات نگاه دانش (توضیحات کمی پیچیده تر با تست های خوب) و یا کتاب ریاضیات عمومی از انصاری انتشارات پارسه (کم حجم تر و ساده تر)

منابع هوشمندانه: نمی توان منبعی جدای از منابع کنکوری برای درس ریاضی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات معرفی کرد ولی رفتار هوشمندانه این است که یا کلا برای افراد ضعیف، درس ریاضی را حدف کنید و  یا با توجه به شرایط خودتان، مباحث سخت و بسیار سخت را حدف کنید و روی مباحث آسان سرمایه گذاری کنید و یا روی تست زنی های تکراری در مباحث مختلف را انجام دهید.

منابع درس آمار ارشد مدیریت فناوری اطلاعات 

بهترین منابع درس آمار ارشد مدریریت فناوری اطلاعات را از بین منابع زیر می توانید انتخاب کنید.

پکیج بیسیک: همانند درس ریاضی برای درس آمار نیز نمی توان پیکیج بیسیکی پیشنهاد کرد، زیرا بیشتر باعث اتلاف وقت هست تا مفید واقع شدن برای داوطلب

پیکیج کنکوری: آمار و احتمال و کاربرد آن در ریاضی و مدیریت از هادی رنجبران انتشارات اثبات و یا آمار و احتمالات ارشد از محسن طورانی انتشارات نگاه دانش

پکیج هوشمندانه: برای افراد ضعیف می توان درس آمار را نیز حذف کرد و روی دروسی که توانمندی بیشتری وجود دارد سرمایه گذاری کرد و یا مباحث ساده تر ابتدایی آن را جدی گرفت و برای مباحث دیگر تست زنی زیاد را مورد توجه قرار داد.

منابع درس تئوری های مدیریت ارشد مدیریت فناوری اطلاعات

بهترین منابع درس تئوری های مدیریت ارشد مدیریت فناوری اطلاعات را می توان به شرح زیر نوشت.

پکیج بیسیک: مبانی سازمان و مدیریت از سید محمد مقیمی انتشارات راه دان و مدیریت عمومی مهدی الوانی از نشر نی و مبانی سازمان و مدیریت رضائیان از انتشارات سمت و تئوری سازمان رابینز ترجمه مهدی الوانی از انتشارات صفار-اشراقی

پکیج کنکوری: تئوری های مدیریت ویژه کنکور ارشد و دکتری مدیریت از سید جوادین و جلیلیان و انتشارات نگاه دانش و مجموعه تستهای طبقه بندی شده تئوری های مدیریت از مهرداد پرچ از نشر مهربان

پکیج هوشمندانه: تئوری های مدیریت کلا وقت گیر است. پیشرفت در آن کند است. از طرفی درس بسیار مهمی است. کتاب های رفرنس و مهم زیادی هم دارد. بهترین و هوشمندانه ترین کار برای بعضی از افراد این است که میزان درصدی را که نیاز دارند را بدانند و سپس براساس آن تصمیم بگیرند. تئوری های مدیریت از بخش های مختلفی تشکیل شده است و سوالات آن نیز بخش بندی شده است. سوالات کشنده و بسیار سخت و سوالات راحت و آب خوردن. بهتر آن است که اگر شرایطتان و درصدی که نیاز دارید اجازه می دهد از حدف بخش های سخت تر با مصرف زمان زیاد استفاده کنید و برای بخش های باقیمانده سرمایه گذاری کنید. در ضمن پیکیج DLM تبلور دانش هم می تواند برای اینکه مالب راحت تر در ذهنتان بماند کمکتان کند.

منابع درس اقتصاد خرد و کلان ارشد مدیریت فناوری اطلاعات

بهترین منبع درس اقتصاد خرد و کلان در ارشد مدیریت فناوری اطلاعات 1403، از قرار زیر هستند.

پکیج بیسیک: تئوری و مسائل اقتصاد خرد سالواتوره از نشر نی و دو جلد اقتصاد کلان تیمور رحمانی از نشر نور علم

پکیج کنکوری: اقتصاد خرد محسن نظری از نگاه دانش و اقتصاد کلان محسن نظری از نگاه دانش

پکیج هوشمندانه: در واقع محسن نظری، خیال همه را از بابت یک کتاب خوب راحت کرده است. نیااز به اضافه گویی نیست. از 2000 تست اقتصاد خرد و اقتصاد کلان محسن نظری هم برای تست زنی بیشتر می توانید استفاده کنید.

منابع درس پژوهش عملیاتی کنکور ارشد مدیریت بازرگانی

بهترین منابع درس پژوهش عملیاتی یا مهندسی تر آن تحقیق در عملیات برای کنکور ارشد 1403 مدیریت فناوری اطلاعات را به شرح زیر می نویسیم.

پکیج بیسیک: پژوهش عملیاتی محمدرضا مهرگان از نشر کتاب دانشگاهی

پکیج کنکوری: پژوهش عملیاتی عارفه فدوی انتشارات نگاه دانش

پکیج هوشمندانه: می توانید این درس را کلا حذف کنید با توجه به شرایطی که دارید و یا فقط روی تست های ساده و قابل فهم آن زمان بگذارید.

منابع درس بازاریابی کنکور ارشد مدیریت فناوری اطلاعات 1403

بهترین منابع برای درس بازاریابی کنکور ارشد مدیریت فناوری اطلاعات 1403 به قرار زیر است.

پکیج بیسیک: اصول بازاریابی کاتلر و کوین لین کلر ترجمه جعفری و از انتشارت نص و مدیریت بازرایابی انتشارات سمت از شهریار عزیزی، ابوالقاسم ابراهیمی، محمدرضا کریمی علویجه

پکیج کنکوری: مرجع کامل مدیریت بازاریابی از جلیلیان و انتشارات نگاه دانش و یا مدیریت بازریابی علیرضا مروج نشر پارسه.

پکیج هوشمندانه: اصولاً داوطلبان کنکور ارشد بازرگانی، رتبه های خوبی در ارشد مدیریت فناوری اطلاعات به دست می آورند. دلیل این امر، اشتراک 90 درصدی دروس ارشد بازرگانی با ارشد مدیریت فناوری اطلاعات است. اصولاً درس بازاریابی شاید برای ارشد مدیریت فناوری اطلاعات، اهمیتی که در ارشد بازرگانی دارد را نداشته باشد. بنابراین تأکید بر روی پکیج کنکوری و 2000 تست مدیریت بازریابی نگاه دانش بسیار تأثیرگذار است.

منابع درس مدیریت تولید کنکور ارشد مدیریت فناوری اطلاعات

بهترین منابع درس مدیریت تولید کنکور ارشد مدیریت فناوری اطلاعات 1403 را به شرح زیر معرفی می کنیم.

پکیج بیسیک: مدیریت تولید و عملیات از هایده متقی از انتشارات آوای شیرین و مفاهیم اساسی مدیریت تولید و عملیات از جعفر نژاد و فاریابی باسمنج از انتشارات اشراقی – صفار

پکیج کنکوری: مدیریت تولید مدرسان شریف

پکیج هوشمندانه: درست است که درس تخصصی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات، درس مدیریت تولید است ولی به نظر می رسد آنچنان هم تأثیرگذاری زیادی روی رتبه های خوب کنکور ارشد مدیریت فناوری اطلاعات نداشته است. بنابراین پکیج کنکوری انتخاب خوبی نظر می رسد.

آیا منابع ارشد مدیریت فناوری اطلاعات برای همه شاخه های آن یکسان و مناسب است؟

بله. همه شاخه های ارشد مدیریت فناوری اطلاعات دروس و ضرایب یکسانی دارند و منابع مختص ارشد مدیریت فناوری اطلاعات معرفی شده پاسخگوی نیاز همه شاخه های فناوری اطلاعات است.

آیا فقط خواندن همین منابع معرفی شده در این مطلب برای قبولی در ارشد مدیریت فناوری اطلاعات کافیست؟

بله. مطالعه این منابع با روش صحیح و انتخاب صحیح منابع مختص شرایط خودتان، قبولی شما را در ارشد فناوری اطلاعات بسیار ساده و آسان می کند.

چرا برای دروس مختلف، چند کتاب معرفی شده و بین آنها “یا” گذاشته شده است؟

دلیل این کار این است که هر کدام از منابع، منبع بسیار خوبی برای آن درس هستند و تنها شیوه یادگیری و روش مطالعه و زمان شماست که می تواند یکی از منابع بر منبع دیگر برتری دهد.

5/5 - (23 امتیاز)

سلام
صرفا برای افزایش حقوق قصد ادامه تحصیل دارم، آیا مدرک دولتی در ارتقا و درآمدم تاثیری دارد یا به آزاد اکتفا کنم ؟

سلام وقتتون بخیر ببخشید یک سوال دارم من خیلی کند خوان هستم و اصلاا نمیتونم زمانمون جمع کنم کدوم‌منبع رو شما پیشنهاد میکنید که برسونم خودمو؟؟؟

سلام. برای افراد کندخوان، اصلا پکیج بیسیک پیشنهاد نمیشه و از بین پکیج های کنکوری هم بهتره، خلاصه ترین ها رو انتخاب کنند و یا اینکه برای کنکور، دو سال وقت بذارن. در ضمن این افراد بهتره حداقل دو درس رو حدف کنند.

سلام ممنون از سایت خوبتون و مطالبی که قرار میدید میخواستم ببینم اگر دوتا درس رو حذف کنم پتاسیلمو بزارم رو درس های دیگه کار درستی هست؟؟

سلام
من لیسانس it دارم از دانشکده فنی
بنظرتون خواندن ارشد مدیریت it برای من خوبه یا همون مهندسی رو ادامه بدم؟

با روزی دو ساعت درس خواندن پکیج کنکور ی شما میتونم دولتی مدیریت فناوری اطلاعات قبول شم؟

سلام. اگر منابع رو درست براساس شرایطتون انتخاب کنید و سراغ دروس وقت گیر که توش ضعیف هستید بله امکانش هست. البته دروسی که توش قوی هستید رو باید تست زنیش رو خیلی زود شروع کنید.

14 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

رتبه های قبولی ارشد
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
کارنامه های قبولی، رتبه و محل قبولی ارشد ۱۴۰۲

کارنامه های قبولی، رتبه و محل قبولی ارشد ۱۴۰۲ رتبه ها و محل قبولی ارشد ۱۴۰۲ را در این مطلب برای شما قرار داده ایم. در ادامه به تفکیک گروه های مختلف تحصیلی، می توانید در جداول، لیست رتبه ها و محل قبولی رشته های مختلف در ارشد سال گدشته …

سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403
تخمین رتبه
سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403

سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403 برای دانلود سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403، از طریق لینک های زیر اقدام نمایید. دانلود سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1404-1403  پاسخنامه و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1404-1403  توجه مهم: در ادامه مطلب لینک های …

سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403
تخمین رتبه
سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403

سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403 برای دانلود سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403، از طریق لینک های زیر اقدام نمایید. دانلود سوالات ارشد مدیریت 1404-1403 پاسخنامه و کلید سوالات ارشد مدیریت 1404-1403  توجه مهم: در ادامه مطلب لینک های مهمی برای مشاهده مطالبی در رابطه با کارنامه …