منابع ارشد بیوشیمی بالینی - منابع ارشد 1402
کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی
2

بهترین منابع ارشد بیوشیمی بالینی 1403

بهترین منابع ارشد بیوشیمی بالینی 1403 را با این مقدمه شروع می کنیم که ارشد بیوشیمی بالینی یکی از رشته های مجموعه علوم آزمایشگاهی 1 است. ارشد بیوشیمی بالینی از این جنبه بسیار اهمیت دارد که بسیاری از دارندگان لیسانس شیمی و زیست شناسی نیز متقاضی شرکت در ارشد بیوشیمی بالینی هستند. همین باعث می شود تا تعداد داوطلبان ارشد بیوشیمی بالینی افزایش یابد و لزوم خواندن منابع مناسب، بسیار اهمیت پیدا می کند.

قبل از معرفی بهترین منابع ارشد بیوشیمی بالینی 1403، دروس و ضرایب این دروس را برای شما مشخص می کنیم. در جدول زیر دروس و ضرایب دروس ارشد بیوشیمی بالینی را نوشته ایم.

دروس و ضرایب دروس ارشد بیوشیمی بالینی
عنوان درسضریب
بیوشیمی عمومی6
زیست شناسی سلولی مولکولی2
شیمی آلی و عمومی2
زبان عمومی3

دسته بندی منابع کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی

یافتن بهترین منابع برای ارشد بیوشیمی بالینی 1403، نیازمند یک دسته بندی کاملاً حرفه ای و تخصصی است. طبیعتاً زمانی منابع پیشنهادی برای یک داوطلب بهترین منابع خواهند بود که شرایط آن داوطلب و هدفش را در نظر گرفته باشد. علاوه بر اینها سطح علمی و مقدار زمان داوطلب نیز اهمیت دارد.

در یک دسته بندی جامع باید منابع ارشد بیوشیمی بالینی را به دسته های زیر طبقه بندی کرد.

منابعی برای سطح علمی پایین، متوسط و قوی.

منابعی برای اهداف مختلف قبولی از روزانه دانشگاه تهران گرفته تا روزانه و شبانه های دانشگاه های دولتی.

مهم تر از خود منبع، روش مطالعه آن منبع نیز هست.

منابع زبان عمومی ارشد بیوشیمی بالینی 1403

بهترین منابع زبان عمومی ارشد بیوشیمی بالینی 1403 را به شرح زیر برای شما معرفی می کنیم:

پکیج بیسیک برای بخش لغات شامل: 504، لغات ضروری تافل، 1100.

پکیج بیسیک برای بخش ریدینگ شامل: English for the Students of Medicine (انگلیسی برای دانشجویان پزشکی) از عطایی، شجاع، کفشگر سوته و ذوالقدری و از انتشارات سمت، Developing Reading Skills از انتشارات کمبریج.

پکیج کنکوری: زبان جامع ارشد پزشکی لزگی از انتشارات جامعه نگر یا IQB زبان عمومی سارا شاهرضا از انتشارات خلیلی یا جعبه سیاه ارشد پزشکی سنا یا استارت زبان ارشد علوم پزشکی از پیمان میکائیلی (کیمیا) انتشارات جامعه نگر یا بانک هدفمند سوالات ارشد علوم پزشکی (دو جلدی) انتشارات جامعه نگر یا ETC زبان انگلیسی انتشارات اطمینان یا راهنمای جامع زبان ارشد علوم پزشکی مهاجرنیا یا کتاب جامع زبان عمومی ارشد پزشکی به زبان ساده و کاربردی از رضازاده و انتشارات گلبان یا واژگان جامع آزمون های زبان از انتشارات جنگل و مهرداد زنگینه وندی.

پکیج هوشمندانه: انتخاب بهترین منبع زبان عمومی ارشد وزارت بهداشت و به صورت خاص ارشد بیوشیمی بالینی 1403، یک کار بسیار تخصصی می باشد. اهمیت زبان عمومی در قبولی ارشد بیوشیمی بالینی، باعث می شود تا به هیچ وجه نتوان روی این درس ریسک کرد. کتاب و بهترین منبع زبان عمومی ارشد بیوشیمی بالینی باید علاوه بر سطح زبان عمومی داوطلبان، براساس نوع شخصیت داوطلبان تعیین شود. دلیل این امر این است که مطالعه و تسلط روی زبان عمومی، یک فرآیند فرسایشی و بسیار طولانی دارد و بسیاری از داوطلبان در میانه راه خسته و بی خیال می شوند. در حالی که اگر منبع درستی انتخاب شود، شاید این اتفاق نیفتد.

بهترین منبع زبان عمومی ارشد وزارت بهداشت یا همان ارشد پزشکی برای داوطلبان ارشد بیوشیمی بالینی که پایه قوی در زبان دارند  و پشتکار و وقت کافی هم دارند، کتاب درسنامه جامع زبان ارشد پزشکی لزگی است. درست است که این کتاب حجیم است ولی جامع است و داوطلبان قوی می توانند چندین دور آن را بخوانند. اما زبان عمومی ارشد پزشکی لزگی به درد داوطلبان قوی با حوصله کم و وقت کم نمی خورد و آنها بهتر است از IQB سارا شاهرضا از انتشارات خلیلی استفاده کنند. البته که این کتاب همم حجیم است ولی کل کتاب های زبان عمومی ارشد وزارت بهداشت حجیم هستند.

داوطلبان متوسط با حوصله و با پشتکار و با زمان کافی بهتر است از کتاب مهاجرنیا استفاده کنند. داوطلبان متوسطی که حوصله ندارند می توانند از ETC انتشارات اطمینان استفاده کنند. داوطلبان ضعیفی که وقت کافی و پشتکار خوبی دارند بهتر است ابتدا از استارت زبان ارشد پزشکی دکتر کیمیا از نشر جامعه نگر استفاده کنند و برای تقویت شدید لغات خود از واژگان جامع آزمون های زبان زنگینه وندی بهره ببرند. سپس به سراغ دو جلد کتاب جامعه نگر یعنی سوالات هدفمند ارشد علوم پزشکی انتشارات جامعه نگر بروند.

افرادی که به فشرده خوانی عادت دارند بسته به نوع سطح خود یا باید IQB یا ETC را انتخاب کنند.

منابع بیوشیمی کنکور ارشد بیوشیمی بالینی 1403

بهترین منابع ارشد بیوشیمی بالینی 1403 در درس بیوشیمی به شرح زیر معرفی می شوند.

پکیج بیسیک: کتاب اصول بیوشیمی لنینجر با ترجمه رضا محمدی و از انتشارات آییژ، بیوشیمی هارپر با ترجمه جعفرنژاد و از انتشارات حیدری، بیوشیمی استرایر با ترجمه بختیاری و از انتشارات اندیشه رفیع، بیوشیمی پزشکی (اصول و کاربردها) از رضا محمدی از انتشارات آییژ، بیوشیمی لیپینیکات از انتشارات حیدری.

پکیج کنکوری: گنجینه جامع و طبقه بندی شده بیوشیمی جعفرنژاد از انتشارات کتابخانه فرهنگ یا بیوشیمی برای کنکور پروین پاسالار از انتشارات خسروی یا صفر تا صد بیوشیمی پایه و بالینی از انتشارات سنا یا بیوشیمی ما طراحان انتشارات خلیلی یا میانبر الگوریتم بیوشیمی انتشارات خلیلی یا IQB بیوشیمی خلیلی یا درسنامه جامع بیوشیمی بالینی عبدالله پور از انتشارات برای فردا یا ضروریات بیوشیمی (شش جلدی) رضا محمدی از انتشارات آییژ یا DRS بیوشیمی انتشارات جامعه نگر یا گنجینه جامع سوالات بیوشیمی پروین پاسالار از انتشارات سنا یا جعبه سیاه بیوشیمی انتشارات سنا از پروین پاسالار یا نکات ضروری بیوشیمی پایه انتشارات سنا.

پکیج هوشمندانه: اصلاً نگران حجم زیاد منابع معرفی شده درس بیوشیمی نباشید. تعداد کتاب ها بسیار بیشتر از این بود ولی عملاً کتاب های از رده خارج شده را کامل بررسی و حذف کردیم. بهترین منابع بیوشیمی ارشد بیوشیمی بالینی 1403 فقط به سطح علمی بستگی داوطلب ندارد. به تغییر رشته ای بودن داوطلب ارشد بیوشیمی بالینی نیز بستگی دارد. به مقدار زمانی که برای کنکور می گذارد و دارد نیز بستگی دارد و از همه مهم تر و مخفی تر به شخصیت خود داوطلب هم بستگی دارد. حجم بیوشیمی بالاست و شخصیت های بی ثبات سریعاً با منابع با حجم بالا از میانه راه بی خیال خواندن می شوند.

بهترین منبع بیوشیمی که مهم ترین درس ارشد بیوشیمی بالینی است، برای داوطلبان بسیار قوی با سابقه زیست شناسی و علوم آزمایشگاهی که وقت کافی و حوصله برای خواندن دارند دو کتاب است. گنجینه سوالات بیوشیمی جعفرنژاد و دوره شش جلدی ضروریات بیوشیمی رضا محمدی. اگر حوصله خواندن ندارید بهتر است فقط با گنجینه جعفرنژاد ادامه دهید. کتاب گنجینه برمبنای تست است. یعنی تست های طبقه بندی شده فصل به فصل بیوشیمی را ارائه می دهد و در قالب پاسخ تشریحی تست ها، درسنامه و خلاصه نکات کنکوری بیوشیمی را می گوید. برای داوطلبان قوی با وقت کمتر و بی حوصله تر، این کتاب با این روش جذاب تر خواهد بود.

داوطلبان متوسط با حوصله و وقت کافی از کتاب بیوشمی پزشکی (اصول و کاربردها) رضا محمدی استفاده کنند و برای تست زنی یا از جعبه سیاه بیوشیمی سنا استفاده کنند و یا از گنجینه سوالات جعفرنژاد. بی حوصله ترها بهتر است به سراغ جعبه سیاه بروند. داوطلبان بی حوصله متوسط از یکی از دو کتاب درسنامه جامع بیوشیمی عبدالله پور استفاده کنند و صفر تا صد بیوشیمی انتشارات سنا را بخوانند.

داوطلبان ضعیف و با وقت کافی باید دوره شش جلدی ضروریات بیوشیمی رضا محمدی را بخوانند و سپس از کتاب میانبر الگوریتم خلیلی یا نکات ضروری بیوشیمی سنا برای مرورها و جمع بندی های دوره ای استفاده کنند و کتاب گنجینه جعفرنژاد را برای تست زنی حرفه ای تهیه کنند. داوطلبان ضعیف بی حوصله و با وقت کم هم می توانند بیوشیمی برای کنکور انتشارات خسروی را بخوانند و از کتاب جعبه سیاه سنا برای تست زنی استفاده کنند.

البته  فشرده خوان ها از کتاب های DRS بیوشیمی یا گنجینه جامع سوالات بیوشیمی پروین پاسالار و انتشارات سنا استفاده کنند.

در کل به نظر من معرفی بهترین منابع برای درس بیوشیمی کنکور ارشد بیوشیمی بالینی 1403، نیازمند این است به طور کامل یک داوطلب بررسی شود از همه جنبه ها. این درس حجیم است و نیازمند دوره و تکرار زیاد و اگر منبع با شرایط داوطلب سازگار نباشد، شاید که کنکور در همان ابتدای راه برای داوطلب تمام بشود.

منابع زیست شناسی سلولی و مولکولی ارشد بیوشیمی بالینی

بهترین منابع زیست شناسی سلولی و مولکولی ارشد بیوشیمی بالینی را به شرح زیر برای شما بررسی و معرفی می کنیم.

پکیج بیسیک: زیست شناسی سلولی و مولکولی لودیش انتشارات ارجمند با ترجمه پارسا، نیک پور، قوام و …، چکیده زیست شناسی سلولی و مولکولی لودیش از ابرقوئی و انتشارات اطمینان، زیست شناسی سلولی و مولکولی مجد از انتشارات آییژ، خلاصه جامع زیست شناسی سلولی و مولکولی لودیش از نجات مهدیه و انتشارات برای فردا، زیست شناسی سلولی و مولکولی عبادی انتشارات کتابخانه فرهنگ.

پکیج کنکوری: بیولوژی سلولی و مولکولی محمدنژاد از انتشارات چهر یا مجموعه سوالات زیست سلولی و مولکولی عبادی انتشارات کتابخانه فرهنگ یا ETC زیست شناسی سلولی مولکولی ابرقوئی از انتشارات اطمینان یا نمودارنامه زیست شناسی سلولی و مولکولی منصور عرب از انتشارات سنا یا زیست شناسی سلولی و مولکولی برای کنکور انتشارات خسروی یا گنجینه سوالات سوالات سلولی و مولکولی جعفرنژاد از کتابخانه فرهنگ یا مرجع سریع QR زیست شناسی سلولی و مولکولی لودیش انتشارات اندیشه رفیع یا بانک سوالات تألیفی زیست شناسی سلولی و مولکولی انتشارات اندیشه رفیع یا میانبر الگوریتم زیست شناسی سلولی و مولکولی انتشارات خلیلی یا صفر تا صد زیست شناسی سلولی و مولکولی انتشارات سنا یا جامع سلولی و مولکولی منصور عرب انتشارات خلیلی یا IQB پلاس سلولی و مولکولی انتشارات خلیلی یا بیوما تست زیست شناسی سلولی و مولکولی منصور عرب.

پکیج هوشمندانه: همانند بیوشیمی، تعداد منابع معرفی شده زیست شناسی سلولی و مولکولی بسیار زیاد است ولی شما گلچینی از بهترین ها را با توجه به شرایط خود باید بخوانید. همانگونه که در معرفی بهترین منابع درس بیوشیمی داشتیم در معرفی بهترین منابع زیست شناسی سلولی و مولکولی ارشد بیوشیمی بالینی 1403 نیز به تفکیک شرایط مختلف، منابع را معرفی می کنیم.

قبل از معرفی و تحلیل منابع زیست شناسی سلولی و مولکولی باید بگوییم که این درس اهمیت کمتری از بیوشمی در کنکور ارشد بیوشمی بالینی دارد و باید از منابع ملایم سازی شده که در پکیج هوشمندانه تحلیل کرده ایم، استفاده کنند.

داوطلبان قوی با حوصله و زمان کافی، کتاب خلاصه زیست شناسی سلولی و مولکولی ابرقوئی از انتشارات اطمینان را بخوانند و از کتاب ETC ابرقوئی انتشارات اطمینان هم برای تست زنی استفاده کنند. این برای با حوصله ترهاست. کسانی که حوصله ندارند و قوی هستند فقط همان ETC را برمبنای تست و پاسخ تسریحی بخوانند و از کتاب نمودارنامه منصور عرب سنا یا الگوریتم زیست سلولی و مولکولی انتشارت خلیلی برای جمع بندی و مرور استفاده کنند.

داوطلبان متوسط با حوصله و زمان کافی از خلاصه زیست شناسی سلولی مولکولی لودیش ابرقوئی استفاده کنند و در کنار آن کتاب های جامع زیست شناسی سلولی مولکولی منصور عرب انتشارات خلیلی و IQB پلاس سلولی و مولکولی انتشارات خلیلی استفاده کنند. کسانی که حوصله کمتری دارند کتاب چکیده لودیش ابرقوئی را حذف کنند.

داوطلبان ضعیف تر که وقت کافی و حوصله و پشتکار زیادی دارند باید از کتاب زیست شناسی سلولی و مولکولی مجد استفاده کنند و سپس از کتاب صفر تا صد زیست شناسی سلولی و مولکولی سنا یا درسنامه جامع منصور عرب انتشارات خلیلی استفاده کنند. برای تکمیل مروهای خود کتاب مرجع سریع QR سلولی و مولکولی لودیش اندیشه رفیع را بخوانند و نمودارنامه سنا را برای در حافظه ماندن نکات مهم بخوانند. برای آن درسته از افراد کتاب بیوما تست منصور عرب یا ETC ابرقوئی انتشارات اطمینان، بهترین منابع تستی هستند. داوطلبان ضعیفی که وقت و حوصله ندارند کتاب مجد را بی خیال شوند و کتاب صفر تا صد را هم نگیرند. کتاب های درسنامه جامع سلولی و مولکولی منصور عرب خلیلی و نمودارنامه سلولی و مولکولی سنا و ETC سلولی و مولکولی اطمینان برای آنها بهتر است.

فشرده خوان ها هم بهتر است که بیوما تست سلولی و مولکولی منصور عرب یا ETC ابرقوئی را انتخاب کنند و نکته و تست محور بخوانند و دوره کنند. مهم تر از خود منبع شیوه مرور و جمع بندی و تست زنی زیست شناسی سلولی و مولکولی است.

منابع شیمی عمومی کنکور ارشد بیوشیمی بالینی 1403

بهترین منابع شیمی عمومی کنکور ارشد بیوشیمی بالینی 1403 عبارتند از:

پکیج بیسیک: شیمی عمومی مورتیمر ترجمه یاوری از انتشارات علوم دانشگاهی، شیمی عمومی گوهرشادی از نشر دانشگاه فردوسی مشهد

پکیج کنکوری: شیمی عمومی برای کنکور انتشارات خسروی یا DRS شیمی عمومی نشر جامعه نگر یا IQB شیمی عمومی خلیلی یا میانبر مفاهیم کلیدی شیمی عمومی و شیمی آلی انتشارات خلیلی یا ما طراحان شیمی عمومی انتشارات خلیلی یا جامع شیمی عمومی و آلی از قنبری پور و انتشارات خلیلی.

پکیج هوشمندانه: بهترین منابع شیمی عمومی ارشد بیوشیمی بالینی 1403 برای داوطلبان قوی و با پایه خوب کتاب جامع شیمی عمومی و شیمی آلی خلیلی است که با یک تیر بتوانند دو نشان بزنند و هر دو درس را پوشش دهند. برای تست زنی هم از کتاب ما طراحان شیمی عمومی خلیلی استفاده کنند. داوطلبان متوسط بهتر است شیمی عمومی برای کنکور انتشارات خسروی استفاده کنند و از DRS شیمی عمومی جامعه نگر یا شیمی عمومی ما طراحان خلیلی استفاده کنند. داوطلبان ضعیف تر بهتر است ابتدا شیمی عمومی گوهرشادی را بخوانند و در صورت داتشن حوصله و وقت، شیمی عمومی برای کنکور خسروی را بخوانند و از کتاب DRS تست زنی و مرور بیشتری در درسنامه ها داشته باشند.

برای کسانی که فشرده خوان هستند باید مفاهیم کلیدی شیمی عمومی و شیمی آلی خلیلی و ما طراحان شیمی عمومی خلیلی را بخوانند.

منابع شیمی آلی کنکور ارشد بیوشیمی بالینی

بهترین منابع شیمی آلی کنکور ارشد بیوشیمی بالینی 1403 به شرح زیر هستند.

پکیج بیسیک: شیمی آلی ولهارد ترجمه صادقی، سعیدی و هروی از انتشارات نورپردازان، شیمی آلی موریسون بوید ترجمه یاوری از انتشارات علوم دانشگاهی.

پکیج کنکوری: شیمی آلی برای کنکور انتشارات خسروی یا ضروریات شیمی آلی انتشارات اطمینان یا درسنامه جامع شیمی عمومی و آلی انتشارات خلیلی یا میانبر مفاهیم کلیدی شیمی عمومی و شیمی آلی انتشارات خلیلی یا ما طراحان شیمی آلی انتشارات خلیلی یا صفر تا صد شیمی آلی سنا یا شیمی آلی نادری از انتشارات کتابخانه فرهنگ.

پکیج هوشمندانه: بهترین منابع شیمی آلی ارشد بیوشیمی بالینی 1403 برای داوطلبان قوی همانند منبع معرفی شده برای شیمی عمومی درسنامه جامع شیمی عمومی و شیمی آلی خلیلی است و همچنین ضروریات شیمی آلی انتشارات اطمینان است و برای تست زنی از کتاب نادری کتابخانه فرهنگ استفاده کنند. داوطلبان متوسط از کتاب صفر تا صد شیمی آلی سنا استفاده کنند و از ما طراحان تست زنی بکنند. داوطلبان ضعیف بهتر است صفر تا صد شیمی آلی  را بخوانند و سپس کتاب شیمی آلی برای کنکور خسروی را  برای مرور بیشتر بخوانند و در نهایت از کتاب نادری برای تست زنی استفاده کنند.

بهترین منابع ارشد بیوشیمی بالینی بر چه اساسی انتخاب و معرفی شده اند؟

بهترین منابع ارشد بیوشیمی بالینی را براساس سطح علمی داوطلبان، تغییر رشته ای بودن، میزان زمان مطالعه و نوع روش مطالعه داوطلبان ارشد علوم آزمایشگاهی، گلچین و معرفی شده اند.

برای کنکور ارشد بیوشیمی بالینی باید تمام منابع رفرنس معرفی شده وزارت بهداشت مطالعه شود؟

خیر. حجم بالا، تعدد منابع ارشد وزارت بهداشت برای بیوشیمی بالینی و همچنین عدم پرداخت کنکوری آنها باعث می شود تا بیشتر اتلاف وقت شود. بهترین منابع مناسب رفرنس و کنکوری ارشد بیوشیمی بالینی را به طور کامل تحلیل کرده ایم.

برای وقت کم و فشرده خواندن، چه منابعی برای ارشد بیوشیمی بالینی مناسب تر هستند؟

برای داوطلبان با وقت کم و افرادی که فشرده می خوانند، بهترین منابع ارشد بیوشیمی بالینی خلاصه درس و تست به طور کامل معرفی شده است.

مشاوره ارشد علوم آزمایشگاهی

4.6/5 - (11 امتیاز)

با سلام آیا تمام فصل های یه کتاب برای آزمون مورد امتحان است؟ یعنی اگر کتاب بیوشیمی لنیجر ۳۰ فصل داره از هر ۳۰ فصل سوال می آید؟

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

سوالات و کلید سوالات ارشد پرستاری 1404-1403
دفترچه سوالات کنکور ارشد
سوالات و کلید سوالات ارشد پرستاری 1404-1403

دانلود سوالات ارشد پرستاری 1404-1403 برای دانلود سوالات ارشد پرستاری 1403 بر روی لینک زیر کلیک کنید. دانلود سوالات ارشد پرستاری 1404-1403 (به محض دریافت) دانلود کلید سوالات ارشد پرستاری 1404-1403 سنجش پزشکی براساس نوع دفترچه سوالات کارشناسی ارشد پرستاری مربوط به سال 1404-1403، کلید سوالات را منتشر می کند. …

سوالات و پاسخنامه کلیدی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۳
دفترچه سوالات کنکور ارشد
سوالات و پاسخنامه کلیدی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۳

دانلود سوالات و پاسخنامه کلیدی ارشد وزارت بهداشت 1403 دانلود سوالات و پاسخنامه کلیدی سوالات ارشد وزارت بهداشت 1403 را برای شما در لینک های جداگانه و در رشته های مختلف آماده کرده ایم. سوالات و کلید سوالات ارشد وزارت بهداشت سال ۱۴۰۲، تقریباً سه تا چهار روز پس از …

دفترچه انتخاب رشته ارشد پرستاری ۱۴۰۲
انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
دفترچه انتخاب رشته ارشد پرستاری ۱۴۰۲

دفترچه انتخاب رشته ارشد پرستاری ۱۴۰۲ دفترچه انتخاب رشته ارشد پرستاری ۱۴۰۲ را برای دانلود به صورت جداگانه برای شما قرار داده ایم. برای دانلود دفترچه 1402 انتخاب رشته ارشد پرستاری از طریق لینک زیر اقدام کنید. دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد پرستاری 1402 دفترچه انتخاب رشته ارشد پرستاری به …