منابع ارشد بیوتکنولوژی پزشکی - بهترین منابع 1402
کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی
4

بهترین منابع ارشد بیوتکنولوژی پزشکی 1403

معرفی بهترین منابع ارشد بیوتکنولوژی پزشکی 1403 را با این مقدمه شروع می کنیم که این رشته یکی از سه رشته ارشد مجموعه علوم آزمایشگاهی 1 است. ارشد بیوتکنولوژی پزشکی در سال های اخیر، تعداد داوطلبلان بیشتری را جذب خود کرده است و یکی از دلایل آن هجوم لیسانس های زیست شناسی و سایر رشته های مجاز به شرکت در ارشد وزارت بهداشت بیوتکنولوژی پزشکی است.

قبل از معرفی منابع ارشد بیوتکنولوژی پزشکی 1403، دروس و ضرایب دروس آن را باید بشناسیم. دروس و ضرایب این دروس را در جدول زیر نوشته ایم.

دروس و ضرایب دروس ارشد بیوتکنولوژی پزشکی
عنوان درسضریب
بیوشیمی عمومی1
زیست شناسی سلولی مولکولی4
میکروب شناسی1
زبان عمومی3

دسته بندی منابع کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی

یافتن بهترین منابع برای ارشد بیوتکنولوژی پزشکی 1403، نیازمند یک دسته بندی کاملاً حرفه ای و تخصصی است. طبیعتاً زمانی منابع پیشنهادی برای یک داوطلب بهترین منابع خواهند بود که شرایط آن داوطلب و هدفش را در نظر گرفته باشد. علاوه بر اینها سطح علمی و مقدار زمان داوطلب نیز اهمیت دارد.

در یک دسته بندی جامع باید منابع ارشد بیوتکنولوژی پزشکی را به دسته های زیر طبقه بندی کرد.

منابعی برای سطح علمی پایین، متوسط و قوی.

منابعی برای اهداف مختلف قبولی از روزانه دانشگاه تهران گرفته تا روزانه و شبانه های دانشگاه های دولتی.

مهم تر از خود منبع، روش مطالعه آن منبع نیز هست.

منابع زبان عمومی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی 1403

بهترین منابع زبان عمومی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی 1403 را به شرح زیر برای شما معرفی می کنیم:

پکیج بیسیک برای بخش لغات شامل: 504، لغات ضروری تافل، 1100.

پکیج بیسیک برای بخش ریدینگ شامل: English for the Students of Medicine (انگلیسی برای دانشجویان پزشکی) از عطایی، شجاع، کفشگر سوته و ذوالقدری و از انتشارات سمت، Developing Reading Skills از انتشارات کمبریج.

پکیج کنکوری: زبان جامع ارشد پزشکی لزگی از انتشارات جامعه نگر یا IQB زبان عمومی سارا شاهرضا از انتشارات خلیلی یا جعبه سیاه ارشد پزشکی سنا یا استارت زبان ارشد علوم پزشکی از پیمان میکائیلی (کیمیا) انتشارات جامعه نگر یا بانک هدفمند سوالات ارشد علوم پزشکی (دو جلدی) انتشارات جامعه نگر یا ETC زبان انگلیسی انتشارات اطمینان یا راهنمای جامع زبان ارشد علوم پزشکی مهاجرنیا یا کتاب جامع زبان عمومی ارشد پزشکی به زبان ساده و کاربردی از رضازاده و انتشارات گلبان یا واژگان جامع آزمون های زبان از انتشارات جنگل و مهرداد زنگینه وندی.

پکیج هوشمندانه: انتخاب بهترین منبع زبان عمومی ارشد وزارت بهداشت و به صورت خاص ارشد بیوتکنولوژی پزشکی 1403، یک کار بسیار تخصصی می باشد. اهمیت زبان عمومی در قبولی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی، باعث می شود تا به هیچ وجه نتوان روی این درس ریسک کرد. کتاب و بهترین منبع زبان عمومی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی باید علاوه بر سطح زبان عمومی داوطلبان، براساس نوع شخصیت داوطلبان تعیین شود. دلیل این امر این است که مطالعه و تسلط روی زبان عمومی، یک فرآیند فرسایشی و بسیار طولانی دارد و بسیاری از داوطلبان در میانه راه خسته و بی خیال می شوند. در حالی که اگر منبع درستی انتخاب شود، شاید این اتفاق نیفتد.

بهترین منبع زبان عمومی ارشد وزارت بهداشت یا همان ارشد پزشکی برای داوطلبان ارشد بیوتکنولوژی پزشکی که پایه قوی در زبان دارند  و پشتکار و وقت کافی هم دارند، کتاب درسنامه جامع زبان ارشد پزشکی لزگی است. درست است که این کتاب حجیم است ولی جامع است و داوطلبان قوی می توانند چندین دور آن را بخوانند. اما زبان عمومی ارشد پزشکی لزگی به درد داوطلبان قوی با حوصله کم و وقت کم نمی خورد و آنها بهتر است از IQB سارا شاهرضا از انتشارات خلیلی استفاده کنند. البته که این کتاب همم حجیم است ولی کل کتاب های زبان عمومی ارشد وزارت بهداشت حجیم هستند.

داوطلبان متوسط با حوصله و با پشتکار و با زمان کافی بهتر است از کتاب مهاجرنیا استفاده کنند. داوطلبان متوسطی که حوصله ندارند می توانند از ETC انتشارات اطمینان استفاده کنند. داوطلبان ضعیفی که وقت کافی و پشتکار خوبی دارند بهتر است ابتدا از استارت زبان ارشد پزشکی دکتر کیمیا از نشر جامعه نگر استفاده کنند و برای تقویت شدید لغات خود از واژگان جامع آزمون های زبان زنگینه وندی بهره ببرند. سپس به سراغ دو جلد کتاب جامعه نگر یعنی سوالات هدفمند ارشد علوم پزشکی انتشارات جامعه نگر بروند.

افرادی که به فشرده خوانی عادت دارند بسته به نوع سطح خود یا باید IQB یا ETC را انتخاب کنند.

منابع زیست شناسی سلولی و مولکولی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی

بهترین منابع زیست شناسی سلولی و مولکولی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی که مهم ترین درس این رشته نیز هست، را به شرح زیر برای شما بررسی و معرفی می کنیم.

پکیج بیسیک: زیست شناسی سلولی و مولکولی لودیش انتشارات ارجمند با ترجمه پارسا، نیک پور، قوام و …، چکیده زیست شناسی سلولی و مولکولی لودیش از ابرقوئی و انتشارات اطمینان، زیست شناسی سلولی و مولکولی مجد از انتشارات آییژ، خلاصه جامع زیست شناسی سلولی و مولکولی لودیش از نجات مهدیه و انتشارات برای فردا، زیست شناسی سلولی و مولکولی عبادی انتشارات کتابخانه فرهنگ.

پکیج کنکوری: بیولوژی سلولی و مولکولی محمدنژاد از انتشارات چهر یا مجموعه سوالات زیست سلولی و مولکولی عبادی انتشارات کتابخانه فرهنگ یا ETC زیست شناسی سلولی مولکولی ابرقوئی از انتشارات اطمینان یا نمودارنامه زیست شناسی سلولی و مولکولی منصور عرب از انتشارات سنا یا زیست شناسی سلولی و مولکولی برای کنکور انتشارات خسروی یا گنجینه سوالات سوالات سلولی و مولکولی جعفرنژاد از کتابخانه فرهنگ یا مرجع سریع QR زیست شناسی سلولی و مولکولی لودیش انتشارات اندیشه رفیع یا بانک سوالات تألیفی زیست شناسی سلولی و مولکولی انتشارات اندیشه رفیع یا میانبر الگوریتم زیست شناسی سلولی و مولکولی انتشارات خلیلی یا صفر تا صد زیست شناسی سلولی و مولکولی انتشارات سنا یا جامع سلولی و مولکولی منصور عرب انتشارات خلیلی یا IQB پلاس سلولی و مولکولی انتشارات خلیلی یا بیوما تست زیست شناسی سلولی و مولکولی منصور عرب.

پکیج هوشمندانه: همانند بیوشیمی، تعداد منابع معرفی شده زیست شناسی سلولی و مولکولی بسیار زیاد است ولی شما گلچینی از بهترین ها را با توجه به شرایط خود باید بخوانید. همانگونه که در معرفی بهترین منابع درس بیوشیمی داشتیم در معرفی بهترین منابع زیست شناسی سلولی و مولکولی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی 1403 نیز به تفکیک شرایط مختلف، منابع را معرفی می کنیم.

قبل از معرفی و تحلیل منابع زیست شناسی سلولی و مولکولی باید بگوییم که این درس اهمیت بسیار زیادی در ارشد بیوتکنولوژی پزشکی دارد.

داوطلبان قوی با حوصله و زمان کافی، کتاب خلاصه زیست شناسی سلولی و مولکولی ابرقوئی از انتشارات اطمینان را بخوانند و از کتاب ETC ابرقوئی انتشارات اطمینان هم برای تست زنی استفاده کنند. این برای با حوصله ترهاست. کسانی که حوصله ندارند و قوی هستند فقط همان ETC را برمبنای تست و پاسخ تسریحی بخوانند و از کتاب نمودارنامه منصور عرب سنا یا الگوریتم زیست سلولی و مولکولی انتشارت خلیلی برای جمع بندی و مرور استفاده کنند.

داوطلبان متوسط با حوصله و زمان کافی از خلاصه زیست شناسی سلولی مولکولی لودیش ابرقوئی استفاده کنند و در کنار آن کتاب های جامع زیست شناسی سلولی مولکولی منصور عرب انتشارات خلیلی و IQB پلاس سلولی و مولکولی انتشارات خلیلی استفاده کنند. کسانی که حوصله کمتری دارند کتاب چکیده لودیش ابرقوئی را حذف کنند.

داوطلبان ضعیف تر که وقت کافی و حوصله و پشتکار زیادی دارند باید از کتاب زیست شناسی سلولی و مولکولی مجد استفاده کنند و سپس از کتاب صفر تا صد زیست شناسی سلولی و مولکولی سنا یا درسنامه جامع منصور عرب انتشارات خلیلی استفاده کنند. برای تکمیل مروهای خود کتاب مرجع سریع QR سلولی و مولکولی لودیش اندیشه رفیع را بخوانند و نمودارنامه سنا را برای در حافظه ماندن نکات مهم بخوانند. برای آن درسته از افراد کتاب بیوما تست منصور عرب یا ETC ابرقوئی انتشارات اطمینان، بهترین منابع تستی هستند. داوطلبان ضعیفی که وقت و حوصله ندارند کتاب مجد را بی خیال شوند و کتاب صفر تا صد را هم نگیرند. کتاب های درسنامه جامع سلولی و مولکولی منصور عرب خلیلی و نمودارنامه سلولی و مولکولی سنا و ETC سلولی و مولکولی اطمینان برای آنها بهتر است.

فشرده خوان ها هم بهتر است که بیوما تست سلولی و مولکولی منصور عرب یا ETC ابرقوئی را انتخاب کنند و نکته و تست محور بخوانند و دوره کنند. مهم تر از خود منبع شیوه مرور و جمع بندی و تست زنی زیست شناسی سلولی و مولکولی است.

منابع بیوشیمی کنکور ارشد بیوتکنولوژی پزشکی 1403

بهترین منابع ارشد بیوتکنولوژی پزشکی 1403 در درس بیوشیمی به شرح زیر معرفی می شوند.

قبل از تحلیل منابع ارشد بیوشیمی کنکور ارشد بیوتکنولوژی پزشکی باید یک نکته مهم را به شما بگوییم. بیوشیمی، درس ضریب یک ارشد بیوتکنولوژی پزشکی است و در نتیجه اگر وقت کافی ندارید و یا توان مطالعه زیاد ندارید از منابعی که در پکیج هوشمندانه متعادل سازی شده است و برای سطوح مختلف سعی شده است تک کتاب معرفی شود، استفاده کنید.

پکیج بیسیک: کتاب اصول بیوشیمی لنینجر با ترجمه رضا محمدی و از انتشارات آییژ، بیوشیمی هارپر با ترجمه جعفرنژاد و از انتشارات حیدری، بیوشیمی استرایر با ترجمه بختیاری و از انتشارات اندیشه رفیع، بیوشیمی پزشکی (اصول و کاربردها) از رضا محمدی از انتشارات آییژ، بیوشیمی لیپینیکات از انتشارات حیدری.

پکیج کنکوری: گنجینه جامع و طبقه بندی شده بیوشیمی جعفرنژاد از انتشارات کتابخانه فرهنگ یا بیوشیمی برای کنکور پروین پاسالار از انتشارات خسروی یا صفر تا صد بیوشیمی پایه و بالینی از انتشارات سنا یا بیوشیمی ما طراحان انتشارات خلیلی یا میانبر الگوریتم بیوشیمی انتشارات خلیلی یا IQB بیوشیمی خلیلی یا درسنامه جامع بیوشیمی بالینی عبدالله پور از انتشارات برای فردا یا ضروریات بیوشیمی (شش جلدی) رضا محمدی از انتشارات آییژ یا DRS بیوشیمی انتشارات جامعه نگر یا گنجینه جامع سوالات بیوشیمی پروین پاسالار از انتشارات سنا یا جعبه سیاه بیوشیمی انتشارات سنا از پروین پاسالار یا نکات ضروری بیوشیمی پایه انتشارات سنا.

پکیج هوشمندانه: اصلاً نگران حجم زیاد منابع معرفی شده درس بیوشیمی نباشید. تعداد کتاب ها بسیار بیشتر از این بود ولی عملاً کتاب های از رده خارج شده را کامل بررسی و حذف کردیم. بهترین منابع بیوشیمی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی 1403 فقط به سطح علمی داوطلب بستگی ندارد. به تغییر رشته ای بودن داوطلب ارشد بیوتکنولوژی پزشکی نیز بستگی دارد. به مقدار زمانی که برای کنکور می گذارد و دارد نیز بستگی دارد و از همه مهم تر و مخفی تر به شخصیت خود داوطلب هم بستگی دارد. حجم بیوشیمی بالاست و شخصیت های بی ثبات سریعاً با منابع با حجم بالا از میانه راه بی خیال خواندن می شوند.

بهترین منبع بیوشیمی که یکی از دروس نسبتاً کم اهمیت تر ارشد بیوتکنولوژی پزشکی است، برای داوطلبان بسیار قوی با سابقه زیست شناسی و علوم آزمایشگاهی که وقت کافی و حوصله برای خواندن دارند دو کتاب است. گنجینه سوالات بیوشیمی جعفرنژاد و دوره شش جلدی ضروریات بیوشیمی رضا محمدی. اگر حوصله خواندن ندارید بهتر است فقط با گنجینه جعفرنژاد ادامه دهید. کتاب گنجینه برمبنای تست است. یعنی تست های طبقه بندی شده فصل به فصل بیوشیمی را ارائه می دهد و در قالب پاسخ تشریحی تست ها، درسنامه و خلاصه نکات کنکوری بیوشیمی را می گوید. برای داوطلبان قوی با وقت کمتر و بی حوصله تر، این کتاب با این روش جذاب تر خواهد بود.

داوطلبان متوسط با حوصله و وقت کافی از کتاب بیوشمی پزشکی (اصول و کاربردها) رضا محمدی استفاده کنند و برای تست زنی یا از جعبه سیاه بیوشیمی سنا استفاده کنند و یا از گنجینه سوالات جعفرنژاد. بی حوصله ترها بهتر است به سراغ جعبه سیاه بروند. داوطلبان بی حوصله متوسط از یکی از دو کتاب درسنامه جامع بیوشیمی عبدالله پور استفاده کنند و صفر تا صد بیوشیمی انتشارات سنا را بخوانند.

داوطلبان ضعیف و با وقت کافی باید دوره شش جلدی ضروریات بیوشیمی رضا محمدی را بخوانند و سپس از کتاب میانبر الگوریتم خلیلی یا نکات ضروری بیوشیمی سنا برای مرورها و جمع بندی های دوره ای استفاده کنند و کتاب گنجینه جعفرنژاد را برای تست زنی حرفه ای تهیه کنند. داوطلبان ضعیف بی حوصله و با وقت کم هم می توانند بیوشیمی برای کنکور انتشارات خسروی را بخوانند و از کتاب جعبه سیاه سنا برای تست زنی استفاده کنند.

البته  فشرده خوان ها از کتاب های DRS بیوشیمی یا گنجینه جامع سوالات بیوشیمی پروین پاسالار و انتشارات سنا استفاده کنند.

در کل به نظر من معرفی بهترین منابع برای درس بیوشیمی کنکور ارشد بیوتکنولوژی پزشکی 1403، نیازمند این است به طور کامل یک داوطلب بررسی شود از همه جنبه ها. این درس حجیم است و نیازمند دوره و تکرار زیاد و اگر منبع با شرایط داوطلب سازگار نباشد، شاید که کنکور در همان ابتدای راه برای داوطلب تمام بشود.

منابع میکروبیولوژی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی 1403

بهترین منابع میکروبیولوژی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی عبارتند از:

پکیج بیسیک: میکروبیولوژی جاوتز با ترجمه حمدی و خرم آبادی از انتشارات ابن سینا، میکروبیولوژی زینسر با ترجمه رحیمی از انتشارات آییژ، میکروب شناسی پزشکی مورای ترجمه مردانه از انتشارات اندیشه رفیع، خلاصه میکروب شناسی جاوتز با ترجمه عبدی، میرزایی و رمضانی از انتشارات اطمینان.

پکیج کنکوری: IQB میکروبیولوژی انتشارات خلیلی یا 1000 آزمون میکروبیولوژی از رحیمی و انتشارات آییژ یا فشرده میکروبیولوژی پزشکی از رحیمی و انتشارات آییژ یا جامع IQB میکروب شناسی عملی انتشارات خلیلی یا صفر تا صد باکتری شناسی سنا یا الگوریتم باکتری شناسی انتشارات خلیلی یا باکتری شناسی برای کنکور از انتشارات خسروی یا میکروب شناسی از آموزگار و انتشارات پوران پژوهش یا میکروب شناس یپزشکی از بهادر و انتشارات کتابخانه فرهنگ یا IQB باکتری شاسی انتشارات خلیلی.

پکیج هوشمندانه: درس میکروبیولوژی یا میکروب شناسی درس ضریب یک کنکور ارشد بیوتکنولوژی پزشکی است و همانند درس بیوشیمی است. اما حجم مطالعه آن کمتر از بیوشیمی است ولی خواندن و حفظ کردن آن قدری سخت تر است. بهترین منبع میکروبیولوژی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی 1403 برای داوطلبان قوی با وقت کافی و با حوصله و پشتکار، خلاصه میکروب شناسی جاوتز از اندیشه رفیع و سپس استفاده از کتاب میکروبیولوژی پزشکی بهادر از کتابخانه فرهنگ است. کتاب 1000 آزمون میکروبیولوژی از رحیمی هم برای تست زنی بیشتر یا IQB باکتری شناسی خلیلی هم برای این منظور مناسب هستند.

بهترین منبع میکروبیولوژی برای داوطلبان متوسط با زمان کافی و پشتکار بالا، فشرده میکروبیولوژی رحیمی و خلاصه میکروب شناسی پزشکی جاوتز اندیشه رفیع است و برای تست زنی و مرور مطالب هم از کتاب میکروب شناسی پزشکی بهادر از کتابخانه فرهنگ استفاده کنند. داوطلبان ضعیف با وقت کافی و حوصله و پشتکار بالا باید علاوه بر اینها کتاب IQB خلیلی را هم استفاده کنند.

برای کسانی که می خواهند زمان کمی برای این درس بگذارند کتاب صفر تا صد باکتری شناسی سنا مناسب است. داوطلبان قوی می توانند از باکتری شناسی برای کنکور و سپس کتاب 1000 آزمون میکروبیولوژی رحیمی از انتشارات آییژ استفاده کنند. داوطلبان متوسط و ضعیف، کتاب الگوریتم باکتری شناسی خلیلی را نیز برای دوره سریع تر نیاز دارند.

بهترین منابع ارشد بیوتکنولوژی پزشکی بر چه اساسی انتخاب و معرفی شده اند؟

بهترین منابع ارشد بیوتکنولوژی پزشکی را براساس سطح علمی داوطلبان، تغییر رشته ای بودن، میزان زمان مطالعه و نوع روش مطالعه داوطلبان ارشد علوم آزمایشگاهی، گلچین و معرفی شده اند.

برای کنکور ارشد بیوتکنولوژی پزشکی باید تمام منابع رفرنس معرفی شده وزارت بهداشت مطالعه شود؟

خیر. حجم بالا، تعدد منابع ارشد وزارت بهداشت برای بیوتکنولوژی پزشکی و همچنین عدم پرداخت کنکوری آنها باعث می شود تا بیشتر اتلاف وقت شود. بهترین منابع مناسب رفرنس و کنکوری ارشد بیوتکنولوژی پزشکی را به طور کامل تحلیل کرده ایم.

برای وقت کم و فشرده خواندن، چه منابعی برای ارشد بیوتکنولوژی پزشکی مناسب تر هستند؟

برای داوطلبان با وقت کم و افرادی که فشرده می خوانند، بهترین منابع ارشد بیوتکنولوژی پزشکی خلاصه درس و تست به طور کامل معرفی شده است.

4.6/5 - (10 امتیاز)
4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

سوالات و کلید سوالات ارشد مامایی 1404-1403
دفترچه سوالات کنکور ارشد
سوالات و کلید سوالات ارشد مامایی 1404-1403

دانلود سوالات ارشد مامایی 1404-1403 برای دانلود سوالات ارشد مامایی 1403 بر روی لینک زیر کلیک کنید. دانلود سوالات ارشد مامایی 1404-1403 (به محض دریافت) دانلود کلید سوالات ارشد مامایی 1404-1403 سنجش پزشکی براساس نوع دفترچه سوالات کارشناسی ارشد مامایی مربوط به سال 1404-1403، کلید سوالات را منتشر می کند. …

سوالات و کلید سوالات ارشد تغذیه 1404-1403
دفترچه سوالات کنکور ارشد
سوالات و کلید سوالات ارشد تغذیه 1404-1403

دانلود سوالات ارشد تغذیه 1404-1403 برای دانلود سوالات ارشد تغذیه 1403 بر روی لینک زیر کلیک کنید. دانلود سوالات ارشد تغذیه 1404-1403 (به محض دریافت) دانلود کلید سوالات ارشد تغذیه 1404-1403 سنجش پزشکی براساس نوع دفترچه سوالات کارشناسی ارشد تغذیه مربوط به سال 1404-1403، کلید سوالات را منتشر می کند. …

سوالات و کلید سوالات ارشد بهداشت محیط 1404-1403
دفترچه سوالات کنکور ارشد
سوالات و کلید سوالات ارشد بهداشت محیط 1404-1403

دانلود سوالات ارشد بهداشت محیط 1404-1403 برای دانلود سوالات ارشد بهداشت محیط 1403 بر روی لینک زیر کلیک کنید. دانلود سوالات ارشد بهداشت محیط 1404-1403 (به محض دریافت) دانلود کلید سوالات ارشد بهداشت محیط 1404-1403 سنجش پزشکی براساس نوع دفترچه سوالات کارشناسی ارشد بهداشت محیط مربوط به سال 1404-1403، کلید …