منابع ارشد ایمونولوژی - بهترین منابع 1402
کارشناسی ارشد ایمنی شناسی
4

بهترین منابع ارشد ایمونولوژی 1402

پیش از پرداختن به بهترین منابع ارشد ایمونولوژی 1402 باید گفت که این رشته، یکی از دو رشته موجود در ارشد مجموعه علوم آزمایشگاهی 2 است. مجموعه علوم آزمایشگاهی 2 شامل دو رشته ایمونولوژی یا ایمنی شناسی پزشکی و هماتولوژی است. تعداد داوطلبان ایمونولوژی به نسبت هماتولوژی بیشتر است و یکی از دلایل آن قبولی به نسبت ساده تر آن نسبت به هماتولوژی است. البته در مجموع، قبولی در مجموعه علوم آزمایشگاهی 2 از بقیه مجموعه های علوم آزمایشگاهی سخت تر است.

در ارشد ایمونولوژی یا ایمنی شناسی پزشکی از دروس با ضرایب زیر، کنکور گرفته می شود.

دروس و ضرایب دروس ارشد ایمنی شناسی پزشکی
ایمنی شناسی 6
بیوشیمی 1
زیست شناسی سلولی مولکولی 2
میکروب شناسی 1
زبان عمومی 3

 

برای تخمین رتبه ارشد وزارت بهداشت از نرم افزار تخمین رتبه مرکز مشاوران تحصیلی استفاده نمایید.

نرم افزار تخمین رتبه ارشد وزارت بهداشت

دسته بندی منابع کارشناسی ارشد ایمونولوژی (ایمنی شناسی پزشکی)

یافتن بهترین منابع برای ارشد ایمونولوژی (ایمنی شناسی پزشکی) 1402، نیازمند یک دسته بندی کاملاً حرفه ای و تخصصی است. طبیعتاً زمانی منابع پیشنهادی برای یک داوطلب بهترین منابع خواهند بود که شرایط آن داوطلب و هدفش را در نظر گرفته باشد. علاوه بر اینها سطح علمی و مقدار زمان داوطلب نیز اهمیت دارد.

در یک دسته بندی جامع باید منابع ارشد ایمونولوژی (ایمنی شناسی پزشکی) را به دسته های زیر طبقه بندی کرد.

منابعی برای سطح علمی پایین، متوسط و قوی.

منابعی برای اهداف مختلف قبولی از روزانه دانشگاه تهران گرفته تا روزانه و شبانه های دانشگاه های دولتی.

مهم تر از خود منبع، روش مطالعه آن منبع نیز هست.

منابع زبان عمومی ارشد ایمونولوژی (ایمنی شناسی پزشکی) 1402

بهترین منابع زبان عمومی ارشد ایمونولوژی (ایمنی شناسی پزشکی) 1402 را به شرح زیر برای شما معرفی می کنیم:

پکیج بیسیک برای بخش لغات شامل: 504، لغات ضروری تافل، 1100.

پکیج بیسیک برای بخش ریدینگ شامل: English for the Students of Medicine (انگلیسی برای دانشجویان پزشکی) از عطایی، شجاع، کفشگر سوته و ذوالقدری و از انتشارات سمت، Developing Reading Skills از انتشارات کمبریج.

پکیج کنکوری: زبان جامع ارشد پزشکی لزگی از انتشارات جامعه نگر یا IQB زبان عمومی سارا شاهرضا از انتشارات خلیلی یا جعبه سیاه ارشد پزشکی سنا یا استارت زبان ارشد علوم پزشکی از پیمان میکائیلی (کیمیا) انتشارات جامعه نگر یا بانک هدفمند سوالات ارشد علوم پزشکی (دو جلدی) انتشارات جامعه نگر یا ETC زبان انگلیسی انتشارات اطمینان یا راهنمای جامع زبان ارشد علوم پزشکی مهاجرنیا یا کتاب جامع زبان عمومی ارشد پزشکی به زبان ساده و کاربردی از رضازاده و انتشارات گلبان یا واژگان جامع آزمون های زبان از انتشارات جنگل و مهرداد زنگینه وندی.

پکیج هوشمندانه: انتخاب بهترین منبع زبان عمومی ارشد وزارت بهداشت و به صورت خاص ارشد ایمونولوژی (ایمنی شناسی پزشکی) 1402، یک کار بسیار تخصصی می باشد. اهمیت زبان عمومی در قبولی ارشد ایمونولوژی (ایمنی شناسی پزشکی)، باعث می شود تا به هیچ وجه نتوان روی این درس ریسک کرد. کتاب و بهترین منبع زبان عمومی ارشد ایمونولوژی (ایمنی شناسی پزشکی) باید علاوه بر سطح زبان عمومی داوطلبان، براساس نوع شخصیت داوطلبان تعیین شود. دلیل این امر این است که مطالعه و تسلط روی زبان عمومی، یک فرآیند فرسایشی و بسیار طولانی دارد و بسیاری از داوطلبان در میانه راه خسته و بی خیال می شوند. در حالی که اگر منبع درستی انتخاب شود، شاید این اتفاق نیفتد.

بهترین منبع زبان عمومی ارشد وزارت بهداشت یا همان ارشد پزشکی برای داوطلبان ارشد ایمونولوژی (ایمنی شناسی پزشکی) که پایه قوی در زبان دارند  و پشتکار و وقت کافی هم دارند، کتاب درسنامه جامع زبان ارشد پزشکی لزگی است. درست است که این کتاب حجیم است ولی جامع است و داوطلبان قوی می توانند چندین دور آن را بخوانند. اما زبان عمومی ارشد پزشکی لزگی به درد داوطلبان قوی با حوصله کم و وقت کم نمی خورد و آنها بهتر است از IQB سارا شاهرضا از انتشارات خلیلی استفاده کنند. البته که این کتاب همم حجیم است ولی کل کتاب های زبان عمومی ارشد وزارت بهداشت حجیم هستند.

داوطلبان متوسط با حوصله و با پشتکار و با زمان کافی بهتر است از کتاب مهاجرنیا استفاده کنند. داوطلبان متوسطی که حوصله ندارند می توانند از ETC انتشارات اطمینان استفاده کنند. داوطلبان ضعیفی که وقت کافی و پشتکار خوبی دارند بهتر است ابتدا از استارت زبان ارشد پزشکی دکتر کیمیا از نشر جامعه نگر استفاده کنند و برای تقویت شدید لغات خود از واژگان جامع آزمون های زبان زنگینه وندی بهره ببرند. سپس به سراغ دو جلد کتاب جامعه نگر یعنی سوالات هدفمند ارشد علوم پزشکی انتشارات جامعه نگر بروند.

افرادی که به فشرده خوانی عادت دارند بسته به نوع سطح خود یا باید IQB یا ETC را انتخاب کنند.

منابع ایمنی شناسی ارشد ایمونولوژی 1402

درس ایمنی شناسی با ضریب 6 عملاً به نوعی به اندازه همه دروس ارشد ایمونولوژی یا ایمنی شناسی پزشکی ارزشمند است. با توجه به این اهمیت، بهترین منابع درس ایمنی شناسی ارشد ایمونولوژی 1402 را به شرح زیر بررسی و تحلیل می کنیم.

پکیج بیسیک: ایمونولوژی رویت با ترجمه کیهانی و همکارن از انتشارات ارجمند، ایمونولوژی سلولی و مولکولی ابوالعباس با ترجمه احمدیان و رجایی از انتشارات آرتین طب، ایمونولوژی دکتر وجگانی از انتشارات جهاد دانشگاهی، اصول و تفسیر آزمایشهای سرولوژی بالینی پرویز پاکزاد از انتشارات حیدری، خلاصه ایمونولوژی ابوالعباس با ترجمه غفوریان از انتشارات آثار سبحان.

پکیج کنکوری: IQB ایمونولوژی (ایمنی شناسی) انتشارات خلیلی یا صفر تا صد ایمنی شناسی سنا یا ضروریان ایمونولوژی انتشارات اطمینان یا ایمنی شناسی سلولی و مولکولی ابوالعباس از مسعود و انتشارات کتاب میر یا گنجینه نکات ایمونولوژی انتشارات خلیلی یا ضروریات ایمونولوژی از یوسفی و انتشارات خلیلی یا نمودارنامه ایمنی شناسی پزشکی انتشارات سنا یا گنجینه سوالات ایمنی شناسی سنا یا ایمنی شناسی الگوریتمی دکتر بشاش انتشارات انوار دانش یا جزوه ایمنی شناسی دکتر بلبلی یا ETC ایمنی شناسی انتشارات اطمینان یا ایمونولوژی برای کنکور انتشارات خسروی.

پکیج هوشمندانه: با توجه به اهمیت ایمنی شناسی در ارشد ایمونولوژی براساس سطح داوطلبان، میزان زمان و از همه مهم تر میزان تلاش و پشتکار داوطلبان ارشد ایمونولوژی، سعی در تفکیک هوشمندانه منابع ایمنی شناسی می کنیم.

بهترین منابع ارشد ایمونولوژی (ایمنی شناسی پزشکی) در درس ایمنی شناسی برای داوطلبان قوی با زمان کافی و پشتکار بالا، مطالعه ایمنی شناسی رویت، کتاب سرولوژی پاکزاد و خلاصه ایمنولوژی ابوالعباس است. برای تست زنی یا از کتاب IQB استفاده کنند یا کتاب گنجینه سوالات ایمنی شناسی سنا. اگر داوطلب قوی باشد ولی پشتکار کمی داشته باشد بهتر است از خواندن کتاب های رفرنس منصرف شود و از کتاب های صفر تا صد ایمنی شناسی سنا و گنجینه نکات ایمونولوژی انتشارات خلیلی و کتاب تست IQB ایمنی شناسی خلیلی استفاده کنند.

بهترین منابع برای داوطلبان متوسط در درس ایمنی شناسی ارشد ایمونولوژی 1402 که وقت و حوصله زیاد دارند، خواندن رفرنس هاست. کتاب ایمنی شناسی دکتر وجگانی و سرولوژی پاکزاد برای آنها بهتر است. برای پوشش دهی کتاب ابوالعباس، کتاب ضروریات ایمونولوژی یوسفی از انتشارات خلیلی را مطالعه کنند. برای تست زنی هم از کتاب IQB ایمنی شناسی خلیلی و یا گنجینه سوالات ایمنی شناسی سنا استفاده کنند. در ضمن برای مرور بهتر از نمودارنامه ایمنی شناسی سنا یا کتاب ایمنی شناسی الگوریتم دکتر بشاش، استفاده کنند.

داوطلبان ضعیف، کار بسیار سخت تری دارند. اگر زمان زیاد و پشتکار بسیار بالایی دارند باید کتاب رویت و وجگانی و پاکزاد را بخوانند. در این فرآیند و در اثر تکرار مطالب، مباحث و نکات به خوبی برای آنها جا می افتد. از آنجایی که کتاب ابوالعباس با اضافه شدن به این لیست، کار را برای داوطلبان ضعیف بسیار سخت می کند ترجیحاً آن را از روی ایمنی شناسی سلولی و مولوکلی ابوالعباس از دکتر مسعود و انتشارات کتاب میر بخوانند. برای تست زنی برای آنها، IQB ایمنی شناسی خلیلی بهترین کتاب است.

اما افرادی که وقت کافی ندارند و یا اصلا حوصله درس خواندن زیاد را ندارند و در اصطلاح فشرده خوان هستند نباید به سراغ کتاب های رفرنس بروند. بهترین منابع برای این افراد در درس ایمنی شناسی کنکور ارشد ایمونولوژی 1402، جزوه دکتر بلبلی انوار دانش و نمودارنامه سنا و ضروریات ایمنی شناسی یوسفی از انتشارات خلیلی است. در ضمن باید از روی گنجینه سوالات ایمنی شناسی سنا یا IQB خلیلی با توجه به شرایط خود، حتماً استفاده کنند. اگر کسانی خیلی فشرده می خواهند بخوانند باید کتاب ایمونولوژی برای کنکور انتشارات خسروی را تهیه کنند و از روی IQB ایمنی شناسی خلیلی تست بزنند.

در کل به نظر من معرفی بهترین منابع برای درس ایمنی شناسی کنکور ارشد ایمونولوژی 1402، نیازمند این است به طور کامل یک داوطلب بررسی شود از همه جنبه ها. این درس حجیم است و نیازمند دوره و تکرار زیاد و اگر منبع با شرایط داوطلب سازگار نباشد، شاید که کنکور در همان ابتدای راه برای داوطلب تمام بشود.

منابع زیست شناسی سلولی و مولکولی ارشد ایمونولوژی

بهترین منابع زیست شناسی سلولی و مولکولی ارشد ایمونولوژی (ایمنی شناسی پزشکی) که دیگر درس مهم این رشته است، را به شرح زیر برای شما بررسی و معرفی می کنیم.

پکیج بیسیک: زیست شناسی سلولی و مولکولی لودیش انتشارات ارجمند با ترجمه پارسا، نیک پور، قوام و …، چکیده زیست شناسی سلولی و مولکولی لودیش از ابرقوئی و انتشارات اطمینان، زیست شناسی سلولی و مولکولی مجد از انتشارات آییژ، خلاصه جامع زیست شناسی سلولی و مولکولی لودیش از نجات مهدیه و انتشارات برای فردا، زیست شناسی سلولی و مولکولی عبادی انتشارات کتابخانه فرهنگ.

پکیج کنکوری: بیولوژی سلولی و مولکولی محمدنژاد از انتشارات چهر یا مجموعه سوالات زیست سلولی و مولکولی عبادی انتشارات کتابخانه فرهنگ یا ETC زیست شناسی سلولی مولکولی ابرقوئی از انتشارات اطمینان یا نمودارنامه زیست شناسی سلولی و مولکولی منصور عرب از انتشارات سنا یا زیست شناسی سلولی و مولکولی برای کنکور انتشارات خسروی یا گنجینه سوالات سوالات سلولی و مولکولی جعفرنژاد از کتابخانه فرهنگ یا مرجع سریع QR زیست شناسی سلولی و مولکولی لودیش انتشارات اندیشه رفیع یا بانک سوالات تألیفی زیست شناسی سلولی و مولکولی انتشارات اندیشه رفیع یا میانبر الگوریتم زیست شناسی سلولی و مولکولی انتشارات خلیلی یا صفر تا صد زیست شناسی سلولی و مولکولی انتشارات سنا یا جامع سلولی و مولکولی منصور عرب انتشارات خلیلی یا IQB پلاس سلولی و مولکولی انتشارات خلیلی یا بیوما تست زیست شناسی سلولی و مولکولی منصور عرب.

پکیج هوشمندانه: همانند ایمنی شناسی، تعداد منابع معرفی شده زیست شناسی سلولی و مولکولی بسیار زیاد است ولی شما گلچینی از بهترین ها را با توجه به شرایط خود باید بخوانید. همانگونه که در معرفی بهترین منابع درس ایمنی شناسی داشتیم در معرفی بهترین منابع زیست شناسی سلولی و مولکولی ارشد ایمونولوژی 1402 نیز به تفکیک شرایط مختلف، منابع را معرفی می کنیم.

داوطلبان قوی با حوصله و زمان کافی، کتاب خلاصه زیست شناسی سلولی و مولکولی ابرقوئی از انتشارات اطمینان را بخوانند و از کتاب ETC ابرقوئی انتشارات اطمینان هم برای تست زنی استفاده کنند. این برای با حوصله ترهاست. کسانی که حوصله ندارند و قوی هستند فقط همان ETC را برمبنای تست و پاسخ تسریحی بخوانند و از کتاب نمودارنامه منصور عرب سنا یا الگوریتم زیست سلولی و مولکولی انتشارت خلیلی برای جمع بندی و مرور استفاده کنند.

داوطلبان متوسط با حوصله و زمان کافی از خلاصه زیست شناسی سلولی مولکولی لودیش ابرقوئی استفاده کنند و در کنار آن کتاب های جامع زیست شناسی سلولی مولکولی منصور عرب انتشارات خلیلی و IQB پلاس سلولی و مولکولی انتشارات خلیلی استفاده کنند. کسانی که حوصله کمتری دارند کتاب چکیده لودیش ابرقوئی را حذف کنند.

داوطلبان ضعیف تر که وقت کافی و حوصله و پشتکار زیادی دارند باید از کتاب زیست شناسی سلولی و مولکولی مجد استفاده کنند و سپس از کتاب صفر تا صد زیست شناسی سلولی و مولکولی سنا یا درسنامه جامع منصور عرب انتشارات خلیلی استفاده کنند. برای تکمیل مروهای خود کتاب مرجع سریع QR سلولی و مولکولی لودیش اندیشه رفیع را بخوانند و نمودارنامه سنا را برای در حافظه ماندن نکات مهم بخوانند. برای آن درسته از افراد کتاب بیوما تست منصور عرب یا ETC ابرقوئی انتشارات اطمینان، بهترین منابع تستی هستند. داوطلبان ضعیفی که وقت و حوصله ندارند کتاب مجد را بی خیال شوند و کتاب صفر تا صد را هم نگیرند. کتاب های درسنامه جامع سلولی و مولکولی منصور عرب خلیلی و نمودارنامه سلولی و مولکولی سنا و ETC سلولی و مولکولی اطمینان برای آنها بهتر است.

فشرده خوان ها هم بهتر است که بیوما تست سلولی و مولکولی منصور عرب یا ETC ابرقوئی را انتخاب کنند و نکته و تست محور بخوانند و دوره کنند. مهم تر از خود منبع شیوه مرور و جمع بندی و تست زنی زیست شناسی سلولی و مولکولی است.

برای تخمین رتبه ارشد وزارت بهداشت از نرم افزار تخمین رتبه مرکز مشاوران تحصیلی استفاده نمایید.

نرم افزار تخمین رتبه ارشد وزارت بهداشت

منابع بیوشیمی کنکور ارشد ایمونولوژی 1402

بهترین منابع ارشد ایمونولوژی (ایمنی شناسی پزشکی) 1402 در درس بیوشیمی به شرح زیر معرفی می شوند.

قبل از تحلیل منابع ارشد بیوشیمی کنکور ارشد ایمونولوژی (ایمنی شناسی پزشکی) باید یک نکته مهم را به شما بگوییم. بیوشیمی، درس ضریب یک ارشد ایمونولوژی است و در نتیجه اگر وقت کافی ندارید و یا توان مطالعه زیاد ندارید از منابعی که در پکیج هوشمندانه متعادل سازی شده است و برای سطوح مختلف سعی شده است تک کتاب معرفی شود، استفاده کنید.

پکیج بیسیک: کتاب اصول بیوشیمی لنینجر با ترجمه رضا محمدی و از انتشارات آییژ، بیوشیمی هارپر با ترجمه جعفرنژاد و از انتشارات حیدری، بیوشیمی استرایر با ترجمه بختیاری و از انتشارات اندیشه رفیع، بیوشیمی پزشکی (اصول و کاربردها) از رضا محمدی از انتشارات آییژ، بیوشیمی لیپینیکات از انتشارات حیدری.

پکیج کنکوری: گنجینه جامع و طبقه بندی شده بیوشیمی جعفرنژاد از انتشارات کتابخانه فرهنگ یا بیوشیمی برای کنکور پروین پاسالار از انتشارات خسروی یا صفر تا صد بیوشیمی پایه و بالینی از انتشارات سنا یا بیوشیمی ما طراحان انتشارات خلیلی یا میانبر الگوریتم بیوشیمی انتشارات خلیلی یا IQB بیوشیمی خلیلی یا درسنامه جامع بیوشیمی بالینی عبدالله پور از انتشارات برای فردا یا ضروریات بیوشیمی (شش جلدی) رضا محمدی از انتشارات آییژ یا DRS بیوشیمی انتشارات جامعه نگر یا گنجینه جامع سوالات بیوشیمی پروین پاسالار از انتشارات سنا یا جعبه سیاه بیوشیمی انتشارات سنا از پروین پاسالار یا نکات ضروری بیوشیمی پایه انتشارات سنا.

پکیج هوشمندانه: اصلاً نگران حجم زیاد منابع معرفی شده درس بیوشیمی نباشید. تعداد کتاب ها بسیار بیشتر از این بود ولی عملاً کتاب های از رده خارج شده را کامل بررسی و حذف کردیم. بهترین منابع بیوشیمی ارشد ایمونولوژی 1402 فقط به سطح علمی داوطلب بستگی ندارد. به تغییر رشته ای بودن داوطلب ارشد ایمونولوژی نیز بستگی دارد. به مقدار زمانی که برای کنکور می گذارد و دارد نیز بستگی دارد و از همه مهم تر و مخفی تر به شخصیت خود داوطلب هم بستگی دارد. حجم بیوشیمی بالاست و شخصیت های بی ثبات سریعاً با منابع با حجم بالا از میانه راه بی خیال خواندن می شوند.

بهترین منبع بیوشیمی که یکی از دروس نسبتاً کم اهمیت تر ارشد ایمونولوژی (ایمنی شناسی پزشکی) است، برای داوطلبان بسیار قوی با سابقه زیست شناسی و علوم آزمایشگاهی که وقت کافی و حوصله برای خواندن دارند دو کتاب است. گنجینه سوالات بیوشیمی جعفرنژاد و دوره شش جلدی ضروریات بیوشیمی رضا محمدی. اگر حوصله خواندن ندارید بهتر است فقط با گنجینه جعفرنژاد ادامه دهید. کتاب گنجینه برمبنای تست است. یعنی تست های طبقه بندی شده فصل به فصل بیوشیمی را ارائه می دهد و در قالب پاسخ تشریحی تست ها، درسنامه و خلاصه نکات کنکوری بیوشیمی را می گوید. برای داوطلبان قوی با وقت کمتر و بی حوصله تر، این کتاب با این روش جذاب تر خواهد بود.

داوطلبان متوسط با حوصله و وقت کافی از کتاب بیوشمی پزشکی (اصول و کاربردها) رضا محمدی استفاده کنند و برای تست زنی یا از جعبه سیاه بیوشیمی سنا استفاده کنند و یا از گنجینه سوالات جعفرنژاد. بی حوصله ترها بهتر است به سراغ جعبه سیاه بروند. داوطلبان بی حوصله متوسط از یکی از دو کتاب درسنامه جامع بیوشیمی عبدالله پور استفاده کنند و صفر تا صد بیوشیمی انتشارات سنا را بخوانند.

داوطلبان ضعیف و با وقت کافی باید دوره شش جلدی ضروریات بیوشیمی رضا محمدی را بخوانند و سپس از کتاب میانبر الگوریتم خلیلی یا نکات ضروری بیوشیمی سنا برای مرورها و جمع بندی های دوره ای استفاده کنند و کتاب گنجینه جعفرنژاد را برای تست زنی حرفه ای تهیه کنند. داوطلبان ضعیف بی حوصله و با وقت کم هم می توانند بیوشیمی برای کنکور انتشارات خسروی را بخوانند و از کتاب جعبه سیاه سنا برای تست زنی استفاده کنند.

البته  فشرده خوان ها از کتاب های DRS بیوشیمی یا گنجینه جامع سوالات بیوشیمی پروین پاسالار و انتشارات سنا استفاده کنند.

منابع میکروبیولوژی ارشد ایمونولوژی 1402

بهترین منابع میکروبیولوژی ارشد ایمونولوژی 1402 (ایمنی شناسی پزشکی) عبارتند از:

پکیج بیسیک: میکروبیولوژی جاوتز با ترجمه حمدی و خرم آبادی از انتشارات ابن سینا، میکروبیولوژی زینسر با ترجمه رحیمی از انتشارات آییژ، میکروب شناسی پزشکی مورای ترجمه مردانه از انتشارات اندیشه رفیع، خلاصه میکروب شناسی جاوتز با ترجمه عبدی، میرزایی و رمضانی از انتشارات اطمینان.

پکیج کنکوری: IQB میکروبیولوژی انتشارات خلیلی یا 1000 آزمون میکروبیولوژی از رحیمی و انتشارات آییژ یا فشرده میکروبیولوژی پزشکی از رحیمی و انتشارات آییژ یا جامع IQB میکروب شناسی عملی انتشارات خلیلی یا صفر تا صد باکتری شناسی سنا یا الگوریتم باکتری شناسی انتشارات خلیلی یا باکتری شناسی برای کنکور از انتشارات خسروی یا میکروب شناسی از آموزگار و انتشارات پوران پژوهش یا میکروب شناسی پزشکی از بهادر و انتشارات کتابخانه فرهنگ یا IQB باکتری شاسی انتشارات خلیلی.

پکیج هوشمندانه: درس میکروبیولوژی یا میکروب شناسی درس ضریب یک کنکور ارشد ایمونولوژی است و همانند درس بیوشیمی است. اما حجم مطالعه آن کمتر از بیوشیمی است ولی خواندن و حفظ کردن آن قدری سخت تر است. بهترین منبع میکروبیولوژی ارشد ایمونولوژی 1402 برای داوطلبان قوی با وقت کافی و با حوصله و پشتکار، خلاصه میکروب شناسی جاوتز از اندیشه رفیع و سپس استفاده از کتاب میکروبیولوژی پزشکی بهادر از کتابخانه فرهنگ است. کتاب 1000 آزمون میکروبیولوژی از رحیمی هم برای تست زنی بیشتر یا IQB باکتری شناسی خلیلی هم برای این منظور مناسب هستند.

بهترین منبع میکروبیولوژی برای داوطلبان متوسط با زمان کافی و پشتکار بالا، فشرده میکروبیولوژی رحیمی و خلاصه میکروب شناسی پزشکی جاوتز اندیشه رفیع است و برای تست زنی و مرور مطالب هم از کتاب میکروب شناسی پزشکی بهادر از کتابخانه فرهنگ استفاده کنند. داوطلبان ضعیف با وقت کافی و حوصله و پشتکار بالا باید علاوه بر اینها کتاب IQB خلیلی را هم استفاده کنند.

برای کسانی که می خواهند زمان کمی برای این درس بگذارند کتاب صفر تا صد باکتری شناسی سنا مناسب است. داوطلبان قوی می توانند از باکتری شناسی برای کنکور و سپس کتاب 1000 آزمون میکروبیولوژی رحیمی از انتشارات آییژ استفاده کنند. داوطلبان متوسط و ضعیف، کتاب الگوریتم باکتری شناسی خلیلی را نیز برای دوره سریع تر نیاز دارند.

بهترین منابع ارشد ایمونولوژی بر چه اساسی انتخاب و معرفی شده اند؟

بهترین منابع ارشد ایمونولوژی را براساس سطح علمی داوطلبان، تغییر رشته ای بودن، میزان زمان مطالعه و نوع روش مطالعه داوطلبان ارشد علوم آزمایشگاهی، گلچین و معرفی شده اند.

برای کنکور ارشد ایمنی شناسی پزشکی باید تمام منابع رفرنس معرفی شده وزارت بهداشت مطالعه شود؟

خیر. حجم بالا، تعدد منابع ارشد وزارت بهداشت برای ایمنی شناسی پزشکی و همچنین عدم پرداخت کنکوری آنها باعث می شود تا بیشتر اتلاف وقت شود. بهترین منابع مناسب رفرنس و کنکوری ارشد ایمونولوژی را به طور کامل تحلیل کرده ایم.

برای وقت کم و فشرده خواندن، چه منابعی برای ارشد ایمونولوژی مناسب تر هستند؟

برای داوطلبان با وقت کم و افرادی که فشرده می خوانند، بهترین منابع ارشد ایمونولوژی خلاصه درس و تست به طور کامل معرفی شده است.

برای تخمین رتبه ارشد وزارت بهداشت از نرم افزار تخمین رتبه مرکز مشاوران تحصیلی استفاده نمایید.

نرم افزار تخمین رتبه ارشد وزارت بهداشت

5/5 - (7 امتیاز)
4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

سوالات و پاسخنامه زبان ارشد وزارت بهداشت 1402
دانلود دفترچه های سوالات کنکورهای ارشد
سوالات و پاسخنامه زبان ارشد وزارت بهداشت 1402

سوالات و کلید سوالات زبان ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ سوالات و کلید سوالات زبان ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ را به ترتیب برگزاری کنکور ارشد وزارت بهداشت در روزهای پنجشنبه 5 خرداد ماه و جمعه 6 خرداد ماه در ادامه مطلب برای شما قرار داده ایم. در هر کدام از این …

سوالات و کلید سوالات ارشد بینایی سنجی 1403-1402
دانلود دفترچه های سوالات کنکورهای ارشد
سوالات و کلید سوالات ارشد بینایی سنجی 1403-1402

دانلود سوالات ارشد بینایی سنجی 1403-1402 کنکور ارشد بینایی سنجی سال 1403-1402 از مجموعه رشته های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می باشد. برای دانلود دفترچه سوالات ارشد بینایی سنجی 1403-1402 می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید. دانلود سوالات ارشد بینایی سنجی 1403-1402 (به محض دریافت) برای تخمین رتبه …

سوالات و کلید سوالات ارشد ارزیابی فناوری سلامت 1403-1402
دانلود دفترچه های سوالات کنکورهای ارشد
سوالات و کلید سوالات ارشد ارزیابی فناوری سلامت 1403-1402

دانلود سوالات ارشد ارزیابی فناوری سلامت 1403-1402 کنکور ارشد ارزیابی فناوری سلامت سال 1403-1402 از مجموعه رشته های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می باشد. برای دانلود دفترچه سوالات ارشد ارزیابی فناوری سلامت 1403-1402 می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید. دانلود سوالات ارشد ارزیابی فناوری سلامت 1403-1402 (به محض …