مغایرت معدل در کنکور کارشناسی ارشد

مغایرت معدل در کنکور کارشناسی ارشد
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
304

 تأثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد باعث شده که سوالات زیادی برای داوطلبان در مورد ثبت اشتباه معدل در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ایجاد شود. اول از همه بگوییم که منظور از ثبت اشتباه معدل، درج معدلی بالاتر از معدل مقطع کارشناسی شما در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد است.

مهم ترین کاری که درباره مغایرت معدل و لغو قبولی کارشناسی ارشد باید انجام دهید این است که:

  1. نامه درخواستی که به سازمان سنجش می دهید، بسیار شفاف و استاندارد باشد
  2. مدارک و مستنداتی که نیاز است را به درستی و با فرمت صحیح و استاندارد به پیوست نامه درخواست خود ارسال کنید. 

این دو مرحله را اگر به درستی انجام دهید، درخواست شانس قبولی شما در اولویت های بعدی انتخاب رشته که براساس معدلی که دارید، بسیار بسیار بیشتر می شود. 

وارد لینک زیر شوید و دقیقا منطبق بر این مطلب، نامه درخواست و مدارک مورد نیاز را برای سازمان سنجش ارسال کنید.

دستورالعمل ارسال درخواست صحیح به سنجش به خاطر مغایرت معدل

میزان تأثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد

از مجموع 10000 تراز یا نمره کل که بالاترین نمره در کنکور کارشناسی ارشد محسوب می شود حداکثر 2000 تراز به معدل مقطع کارشناسی اختصاص پیدا می کند، یعنی در شرایطی که دو داوطلب کنکور کارشناسی ارشد از آزمون کتبی کارشناسی ارشد نمره یکسانی کسب کنند، معدل تعیین کننده رتبه بهتر خواهد بود یعنی آن داوطلبی که معدل موثر بالاتری داشته رتبه بهتری کسب می کند پس درج صحیح معدل از اهمیت بالایی برخوردار است.

توضیحات کامل در مورد تأثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد

نکات مربوط به ثبت معدل در ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

برای ثبت معدل در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد به نکات زیر توجه کنید:

  1. اگر در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، هنوز فارغ التحصیل نشده اید، میانگین معدل خود را  ثبت کنید.
  2. اگر پس از فارغ التحصیلی متوجه شدید که معدل کل شما از معدلی که در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ثبت کرده اید بالاتر یا پایین تر است می توانید در دفعاتی که سازمان سنجش، جهت ویرایش اطلاعات ثبت نامی اعلام می کند، معدل خود را ویرایش کنید. اگر معدل کل شما بالاتر از معدلی بود که در زمان ثبت نام ارائه کرده اید ولی ویرایش را انجام ندادید پس به خودتان ظلم کرده اید چون شما با همان معدلی که در زمان ثبت نام، ثبت کرده اید سنجیده می شوید، ولی اگر معدل کل شما از معدل ارائه شده در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد کمتر شد و ویرایش را انجام ندادید، در دردسر افتاده اید، چرا که سازمان سنجش در زمینه معدل بخاطر تأثیر آن در کنکور کارشناسی ارشد بسیار سختگیر است.
  3. اگر در دوره های کارشناسی ناپیوسته تحصیل کرده اید، در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ارائه معدل مقطع کارشناسی کفایت می کند.
  4. اگر در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده اید، در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد باید حتما معدلی که در مدرک کارشناسی شما درج شده است، ثبت گردد.
  5. اگر دارای دو مدرک کارشناسی هستید و قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد را دارید، باید در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، معدل آن رشته ای را وارد کنید که در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آن را به عنوان رشته فارغ التحصیلی خود در مقطع کارشناسی اعلام کرده اید.
  6. اگر به عنوان داوطلب آزمون کارشناسی ارشد، مدرک کاردانی هم گرفته اید و بعد از آن مدرک کارشناسی دریافت کرده اید باید معدل کاردانی خود را نیز وارد کنید و معدل شما براساس میانگین معدل کاردانی و کارشناسی شما می شود.

ویرایش معدل کارشناسی در کنکور ارشد

ویرایش معدل کارشناسی در کنکور ارشد

ویرایش معدل در کنکور کارشناسی ارشد

اگر تمام نکات بالا را در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در نظر گرفتید اما باز هم معدل مقطع کارشناسی خود را در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد اشتباه ثبت کردید، چند فرصت جهت ویرایش اطلاعات ثبت نامی از سوی سازمان سنحش در اختیار شما قرار می گیرد. 

     1. زمان ویرایش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد که معمولا دو ماه پس از ثبت نام اولیه است.

     2. در زمان دریافت کارت ورود به جلسه از طریق مراجعه حضوری به نمایندگی های سازمان سنجش در حوزه های مختلف که از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود. 

     3. در زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد که آخرین زمان ویرایش معدل مقطع کارشناسی می باشد. 

مغایرت معدل در زمان ثبت نام دانشگاه محل قبولی 

اگر در کنکور کارشناسی ارشد پذیرفته شدید و قصد ثبت نام در دانشگاه محل قبولی را دارید ولی معدل مدرک کارشناسی شما با معدلی که در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ارائه کرده اید، مغایرت دارد و در زمان های اعلام شده ویرایش را انجام ندادید، از ثبت نام قطعی شما در دانشگاه محل قبولی جلوگیری می شود یعنی شما با ارائه مدارک به دانشگاه محل قبولی به صورت مشروط ثبت نام می شوید و مدارک خود را ارائه می کنید تا بررسی های لازم در مورد مدارک و مستندات شما صورت گیرد. نتیجه نهایی بررسی های انجام گرفته از طریق داشگاه محل قبولی به شما اعلام می شود و نیازی به مراجعه شما به سازمان سنجش نیست. 

با توجه به تمام نکات ارائه شده، می توان گفت ارائه صحیح معدل در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد از اهمیت بسیاری بالایی برخوردار است زیرا اگر حتی به اندازه یک صدم معدل خود را بالاتر ارائه کرده باشید گرفتار دردسر شده اید و سازمان سنجش می تواند مانع ثبت نام شما در دانشگاه محل قبولی شود و قبولی شما را مردود اعلام کند. 

دستورالعمل ارسال درخواست صحیح به سنجش به خاطر مغایرت معدل

با سلام

من کارشناسی ناپیوسته خوندم و
معدل کاردانیم ۱۶٫۷ است و معدل کارشناسی ۱۱٫۸۰ آیا مجاز به شرکت در آزمون ارشد هستم؟ اگر نه، راه کارش چیه؟
سپاس

سلام. در محاسبه معدل نهایی شما برای آزمون ارشد از میانگین دو معدل کاردانی و کارشناسی شما استفاده میشه که بیشتر از 12 میشه در اون صورت معدل کل میانگین دو دوره شما.
در ضمن اگر راهکار برای افزایش معدل کارشناسی می خواید باید آموزش دانشگاه براتون یسری واحد رو مجدد اجازه بده تا پاس کنید و امتحان بدید

سلام ببخشید من مغایرت معدل داشتم ۲۹ صدم و دانشگاه ثبت نام مشروط کرد .بهشون گفتم لازمه من خودم درحواست بدم سنجش گفتن نه از طریق دانشگاه ارسال میشه .رشته ای که قبول شدم بر اساس سوابق تحصیلی بود . بنظرتون درخواست بدم سنجش؟

سلام. زمان ثبت نام کنکور ارشد، معدل کاردانی به اشتباه وارد شده است در حالی که مدرک کاردانی ندارم و کارشناسی پیوسته خوندم و فقط معدل کارشناسی دارم.در زمان مجاز اقدام به حذف نمره کاردانی کردم و در پرینت انتخاب رشته نیز حذف شد. اما برای دانشگاه دوباره همان معدل فرستاده شده است.
الان در ثبت نام اطلاعات تکمیلی مدرک کاردانی رو تو سایت میخواد،چکار کنم؟

سلام. اگر ایم ویرایش رو انجام دادید ولی ثبت نشده علاوه بر ثبت نام خودتون به صورت مشروط در دانشگاه، برای سنجش مدرکی رو که رسید گرفتید و در اون ویرایش رو انجام دادید رو ارسال کنید.

ببخشيد منظور از معدل موثر چيه؟
چه جوري ممكنه معدلي كه ١٨/٠٩ تو فرم ثبت نامي وارد كردم ، توي كارنامه اي كه رتبه اعلام شده ١٨/٩٠ وارد بشه؟
امكان نداره اشتباه خود سنجش باشه؟ اگر خودشون اشتباه تايپي كرده باشن ، چي ميشه؟

خیر اشتباه نکرده سنجش. بنا به نوع رشته تون و کیفیت و اعتبار دانشگاه لیسانستون معدل رو در یک ضریب افزایشی ضرب می کنند که اسمش می شه معدل موثر. این ضریب حداقل عدد یک و حداکثر تا عدد 1.1 هست.

سلام من موقع ثبت نام ارشد معدلی که سیستم گلستان دانشگاه برای ترم هفت نشون میداد رو وارد کردم و نرفتم دانشگاه تا معدلم رو تایید کنه الان که فارق التخصیل شدم معدل ترم 7 بیست و شش صدم بیشتر از مقداریه که موقع ثبت نام ارشد وارد کردم چون درسی که افتاده بودم اثرش از معدل حذف شده الان چه کاری باید انجام بدم و برای ارسال مدارک که فرم صفحه 87 دفترجه یک رو میخوان که قبلا پر نکردم

سلام. معدل شما به ضرر شما در کنکور عمل کرده نه به نفع شما. شما معدلتون اختلاف منفی داره یعنی کمتر از معدل واقعیتون هست. چندان برای شما ایجاد دردسر نمی کنه ولی آیا گواهی موقت مدرکتون رو دارید و یا برگه ای که آموزش دانشگاه معدل شما رو در اون درج کرده باشه؟

سلام خسته نباشید این بند شامل من میشه (اگر پس از فارغ التحصیلی متوجه شدید که معدل کل شما از معدلی که در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ثبت کرده اید بالاتر یا پایین تر است می توانید در دفعاتی که سازمان سنجش، جهت ویرایش اطلاعات ثبت نامی اعلام می کند، معدل خود را ویرایش کنید. اگر معدل کل شما بالاتر از معدلی بود که در زمان ثبت نام ارائه کرده اید ولی ویرایش را انجام ندادید پس به خودتان ظلم کرده اید چون شما با همان معدلی که در زمان ثبت نام، ثبت کرده اید سنجیده می شوید، ولی اگر معدل کل شما از معدل ارائه شده در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد کمتر شد و ویرایش را انجام ندادید، در دردسر افتاده اید، چرا که سازمان سنجش در زمینه معدل بخاطر تأثیر آن در کنکور کارشناسی ارشد بسیار سختگیر است ) به نظرتون منی که معدل زمان ثبت نامم۱۴/۷۷در ترم ۷بود بعد در ترم ۸تبدیل به۱۵/۱۹تبدیل شد منم رفتم معدلم رو ویرایش کردم الان نگاه میکنم نوشته شده تا۱۳۹۹/۹/۳۰ زمان نوشتن معدل اما زمان ویرایش من برا ترم 8

سلام. چه زمانی اقدام به ویرایش معدل کردید؟ سوال مهم تر اینکه معدل ترم هشتتون و در مجموع معدل کلتون رو از کجا محاسبه کردید؟ آیا دانشگاه بهتون گواهی داده یا ریز نمرات کامل رو؟ تاییدیه معدل ویرایش شده ترم 8 رو از آموزش دانشگاه دریافت کردید؟

سلام من کارشناسی نا پیوسته هستم و سهوا نمره کاردانی رو وارد سایت سنجش ثبت نکردم و الان متوجه شدم . الان دانشگاه در اومدم آیا به مشکل میخورم ؟باید چکار کنم؟

سلام وقتتون بخیر
بنده در بخش ثبت نام اولیه معدل 15/14 رو وارد کردم.بعد از مدتی متوجه شدم تا پایان ترم ۷ باید وارد شه معدل در فرصتی که برای ویرایش داده شد معدلم رو به 14/75 تغییر دادم.و در فرصت بعدی ویرایش معدل ترم آخرم رو وارد کردم(دروس هنوز تایید نشده بودن) و معدل وارد شده 15/41 بود…اما خب بعد از تایید قطعی همه نمرات معدل تغییر کرد و 15/24 شد.حالا خواستم بدونم این ۱۷ صدم اختلاف که واقعا هم غیرعمدی بوده ،باعث ایجاد مشکل میشه؟
ممنون از شما

سلام خسته نباشید من معدلم رو 0.7 م کمتر از چیزی که تو مدرکه ثبت کردم امکانش هست مشکل پیش بیاد؟یا امکانش هست بشه ویرایش کنن و دوباره انتخاب رشته مو بررسی کنن؟چون انتخاب اولم نفر 32م بود اخرین نفر 32 بوده.امکانش هست این 0.7 تاثیری تو قبولیم داشته باشه؟

سلام. شما حتی احتمال قبولیتون رو با این کمتر زدن معدلتون کمتر هم کردید. اصولا اگر بیشتر می زدید قبولیتون رو خیلی به خطر می نداخت. البته سال گذشته به کسانی که معدلشون رو کمتر هم زده بودند یه نامه ارسال شد. فقط میشه بگید اون موقع که ثبت نام می کردید مدرکتون دستتون بوده یا نه؟

سلام. زمان ثبت نام کنکور ارشد، معدل کاردانی به اشتباه وارد شده است در حالی که مدرک کاردانی ندارم و کارشناسی پیوسته خوندم و فقط معدل کارشناسی دارم. الان در ثبت نام اطلاعات تکمیلی مدرک کاردانی رو تو سایت میخواد، برای ثبت نام مشکلی پیش میاد؟

سلام
من معدل کارشناسی ام زمان ثبت نام کنکور 16.19 بود که ثبت کردم ولی تو ثبت نام 16.69 ثبت شده و مدرک کارشناسی رو که امروز رفتم از دانشگاه گرفتم دیدم معدل زده 16.21
دانشگاهم قبول شدم برای ارشد
نمیدونم باید چیکار کنم برای این چند صدم اختلاف

باسلام بنده معدل لیسانسم ۱۴/۸۵بود نفهمیدم اشتباه اعلام کردم ۱۵ مشکلی ایجاد میکنه؟؟

سلام من معدلم بیشتر از اون چیزی بوده که به سازمان سنجش اعلام کردم. معدلم 15.34 بوده ولی به سنجش 15.11 اعلام کردم. آیا به مشکلی میخورم ؟

سلام و خداقوت
ازتون خواهش میکنم هرچه سریع‌تر جوابم رو بدید خیلی استرس گرفتم.
بنده هنگام ثبت‌نام ارشد ۱۴۰۰ دانشجوی سال آخر بودم ومیانگین واحدهای گذرانده شده تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۹ رو وارد کردم طبق اون چیزی که داخل دفترچه گفته شده بود که معدلم ۱۷/۶۶ بود.
توی اطلاعات ثبت‌نامی ارشدم هم وقتی نتایج آمد همین بود معدلم_ تاربخ فارغ‌‌التحصیلیم فکر کنم تیرماه ۱۴۰۰ بوده اما موقع دریافت کارت ورود به جلسه دیگه اون ۱۷/۶۶ رو ویرایش نکردم چون یکی از دروسم معرفی به استاد بود و تازه شهریور بعد کنکورارشد نمره‌اش توی سامانه گلستان ثبت شد.
خلاصه اینکه الان معدل کارشناسیم‌ توی اطلاعات ثبت‌نامی ارشد همون ۱۷/۶۶ که تا تاریخ ۳۰بهمن بوده هست و اون فرم میانگین‌هارو هم اردیبهشت بردم دانشگاهمون مهروامضا گرفتم وآماده است.
الان من میخوام توی دانشگاهی که قبول شدم ثبت‌نام کنم برام مشکلی پیش نمیاد؟ چون طبق دفترچه خود سازمان سنجش هم برای دانشجویان سال آخر معدل میانگین‌واحدهای گذرانده تا ۳۰بهمن ملاک هست نه معدل فارغ‌التحصیلیشون.
نکته دیگه اینکه معدل فارغ التحصیلیم فکرکنم ۱۷/۵۴ باشه یعنی چندصدمی از اون میانگین واحدهای گذرانده پایین‌تره.این اهمیتی داره؟
ای کاش سازمان سنجش اینقدر پیچیده نمیکرد کارو وبهمون استرس نمیداد. توروخدا کمکم کنید🌹

سلام
ببخشید ی سوال
من معدلم در بهمن ۹۹ معدلم برابر ۱۴.۷۵ بوده بعد من ۱۵ وارد کردم در حال تحصیل بودم و در سال ۱۴۰۰ که فارغ التحصیل شدم معدل نهاییم برابر ۱۵.۱۵ شده الان قبولی ارشدم به مشکل میخوره؟!

سلام وقت بخیر.
من موقع ثبت نام کنکور ارشد دانشجوی سال آخر بودم و باید معدل تا تاریخ ۹۹/۱۱/۳۰ رو میزدم. با توجه به این که موقع فارغ التحصیلی نمره یک درس افتاده ام حذف اثر میشه معدلم تا ۹۹/۱۱/۳۰ رو بدون اون نمره افتاده حساب کردم و ۱۵.۳۶ وارد کردم. حالا برای ارشد قبول شدم و رفتم فرم تایید معدل تا پایان بهمن رو دانشگاه کارشناسی برام مهر و امضا کنه ولی چون هنوز دفاع نکردم و فارغ التحصیلیم تکمیل نشده نمره اون درس افتاده ام حذف نشده بود و گفتند چیزی که در سیستم هست رو ما تو فرم وارد میکنیم و معدل رو تا پایان بهمن ۱۵.۱۹ زدن. این معدل تا پایان ترم ۷ بود. اما ترم ۸ مهدلم اضافه شد و ۱۵.۴۱ شد ولی دیگه موقع چاپ کارت جلسه کنکور و انتخاب رشته ویرایش نکردم رو حساب این که معدل باید تا ۹۹/۱۱/۳۰ باشه.
الآن هم چون هنوز دفاع نکردم دانشگاه کارشناسیم معدل لیسانس رو همین معدل حال حاضرم که ۱۵.۴۱ هست در فرم مدرک کارشناسی و معدل، که دانشگاه ارشد برای دانشجویانی که هنوز اصل مدرک را نداشتند میخواست، وارد کرد و مهر و امضا کرد. تا چند روز دیگر که دفاع کنم باز معدلم کارشناسیم اضافه میشه. فارغ التحصیلیم هم که انجام بشه نمره اون یک درس افتاده ام هم حذف میشه. یعنی معدلم از همه این ها بیشتر خواهد بود.
حالا میخوام بدونم این تفاوتی که وجود داره بین معدلی که موقع ثبت نام کنکور وارد کردم و باهاش قبول شدم (۱۵.۳۶) و معدلی که دانشگاه کارشناسی تا ۹۹/۱۱/۳۰ در فرم وارد کرد (۱۵.۱۹) برام مشکل ایجاد میکنه؟

سلام. مشکلی که ایجاد می کنه اینه که براتون نامه مغایرت معدل صادر میشه از طرف سنجش و از طریق دانشگاه هم بهتون ابلاغ میشه. شما باید مدارکی که دارید رو به صورت مستند برای سنجش ارسال کنید و در آذر ماه منتظر بمونید تا نظر شورای سنجش بیاد. اگر معدلتون عملا بیشتر بشه براساس این مواردی که گفته لغو قبولیتون کنسل میشه

سلام‌من بعد اعلام‌نتایج‌متوجه شرم‌معدل کاردانی که اعلام‌کردم اشتباه بوده باید چکار کنم

سلام
داخل سایت نوشته شده باید معدل تا بهمن ۹۹ رو وارد کنید که من اونموقع معدلم ۱۴.۹۷ بوده
من هنوز فارغ‌التحصیل نشدم و تیر ماه معدلم ۱۵.۱۸ بود و من این معدل ۱۵.۱۸ رو وارد کردم
الان معدلم درحال حاضر ۱۵.۲۶ هست و هنوز یک درس دیگه هم مونده ثبت شه ولی پایینتر نمیشه
ارشد شبانه قبول شدم
میخواستم بدونم مشکلی پیش میاد؟

ببخشید اگر معدل رو سهوا چند صدم بالاتر وارد کرده باشیم اما رتبه امون خوب باشه و اخرین فرد پذیرفته شده اون رشته محل نباشیم چی؟یعنی به عبارتی حتی اگر با معدل واقعی باز همون رشته محل قبول بشیم ایا باز امکان لغو قبولی هست؟

سلام. با توجه به اتفاقاتی که در دو سال اخیر افتاده به کوچکترین مغایرت های معدل واکنش نشون داده میشه و بسیاری رو از روندذ قبولی حذف کردند. عملا اینکه شما آخرین نفر قبولی نبودید برای سنجش ملاک قرار نمی گیره و اینکه قبولی شخص شما قبولی چه کسی رو در اون رشته دانشگاه عملا حذف کرده رو مد نظر قرار می ده

سلام.من برای معدل کارشناسی آخرین معدلی که داخل سامانه گلستان بود وارد کردم که برای تابستون امسال بود ولی الان دیدم که میگن باید معدل بهمن ماه پارسال رو وارد میکردم،الان من به مشکل برمی‌ خورم؟لطفا جواب بدید ممنون

سلام.من معدل کارشناسیم ۱۷.۶۳شده اما من زدم ۱۷.۶۷ و ۴صدم بالاتر زدم.دانشگاه علم و صنعت قبول شدم.آیا این مغایرت امکان این رو داره که من رد کنن؟خیلی بابت این موضوع استرس دارم

سلام بنده در ازمون ارشد پذیرفته شدم و فرم معدل که زمانی که ترم 7 بودم دریافت کردم برای تغییر معدل زمان دادن کارت ورود جلسه توسط دانشگاه 16.37 ثبت شده بود اما الان این معدل به 16.66 و معدل کل هم به 17.04 تغییر کرده است ایا در ثبت نام دانشگاه که البته دانشگاهی که ارشد پذیرفته شدم همان دانشگاه کارشناسی است به مشکلی برخواهم خورد یا نه
این اختلاف معدل هم به دلیل این بوده که ما تا ترم 7 ، 5واحد افتاده داشتم ولی در ترم 8 و 9 و معرفی استاد درس ها رو پاس شدم و نمره های قبلی حذف اثر شدن و باعث شد معدل بالاتر بره ایا مشکلی در ثبت نام در دانشگاه پیش می اید

سلام
ببخشید من یه اشتباه بزرگ کردم.
من مدرک کارشناسی پیوسته دارم با معدل ۱۵.۶۴
زمان ثبت نام ارشد معدل کارشناسی و درست وارد کردم
اما اشتباها جای معدل کاردانی هم معدل دیپلمم و نوشتم 🥺
چرا فکر میکردم کاردانی یعنی دیپلم 🤦🏻‍♀️
الان ارشد قبول شدم چی میشه؟

سلام. معدل کاردانی و معدل کارشناسی با همدیگه جمع و میانگینشون برای معدل موثر که در قبولیتون تاثیر داره لحاظ میشه. در نتیجه این امر باعث میشه تا شما مغایرت معدل داشته باشید و در نتیجه قبولیتون رو به خطر بندازه. در ضمن چون شما زدید که معدل کاردانی دارید ازتون مدرک کاردانی هم می خوان و در نتیجه شما اون رو هم ندارید و این هم براتون ایجاد مشکل میکنه متاسفانه

معدل واقعیم 14.96عه ولی 15زدع بودم اما موقع انتخاب رشته 14.96تغییر دادم و رسید انتخاب رشتم هم 14.96داد.حالا مشکل ساز میشه؟چون من تو انتخاب رشته تصحیح کردم.

سلام من موقع انتخاب رشته معدلم ک 15زده بودم رو اصلاح کردم و 14.96زدم به نظرتون مشکلی پیش نمیاد ک؟

معدلم 14.96بود بعد موقع ثبت نام 15زده بودم تو ویرایش یادم رفته بود.بعد موقع انتخاب رشته ویرایش کردم.تورسید انتخاب رشته درست شد و 14.96زده اما سایت 15.

سلام به اشتباه معدل کارشناسی رو ۱۶.۸۸ زدم ولی معدل ۱۵.۹۹ بوده آیا راهی وجود داره

سلام. عملا راهی که برای ویرایش وجود نداره. باید درخواست بدید به سنجش و در زمان ثبت نام به دانشگاهی که قبول شدید هم اعلام کنید تا آذر ماه درباره تون تصمیم گیری بشه. در ضمن با اومدن کارنامه سبز مشخص میشه چه جاهای دیگه ای هم قبول میشید و می تونید براساس اونها هم درخواست قبولی در اولویت بهای بعدی رو بدید اگر که سنجش بپذیره

معدل کارشناسیم15.54 شده معدلم کاردانیم 13.51هست الان چی میشه مشکلی پیش میاد برای ثبت نام و خوندن

تقریبا بین معدل کلتون با معدل ثبت شده تون حدود یک نمره اختاف هست که شما یک نمره بیشتر ثبت کردید که اگر کمتر می زدید هیچ مشکلی پیش نمیومد ولی چون بیشتر زدید باید در موقع ثبت نام به دانشگاه اعلام کنید و از طریق دستورالعملی که گفتیم درخواست رو به سنجش هم ارسال کنید.

سلام..ببخشید من ۴سال پیش فارغ تحصیل شدم و امسال کنکور دادم و معدلمو مطمعن نبودم ۱۵و خورده ای زدم و دانشگاهم سایت رو روم بسته بود و نمیتونسم معدلمو ببینم و اطلاعاتی بم ندادن بعد دوباره معدلمو اصلاح کردم به ۱۴و خورده ای اما الان فقط معدلم توی قسمت انتخاب رشته تغییر کرده داخل نتیجه نهای همون معدل اوله در حالی که من اصلاح کردم..و حالام نتیجه ها اومده من شبانه صنعتی قبول شدم مشکلی پیش میاد و بهم گفتن برم گواهی بگیرم از دانشگاهم دو روز دیگه

پس به مشکل می خورید. به دانشگاه قبولیتون اعلام کنید در زمان ثبت نام. ضمنا محاسبه کنید که اگر معدل کاردانی رو می زدید معدل کلتون با احتساب لیسانس چقدر می شد و چه اندازه با معدل اصلی که وارد کردید اختلاف داره تا بتونیم بیشتر راهنماییتون کنیم.

سلام . وقت بخیر .با توجه به اینکه بعد از تاریخ 1399/11/30فارغ التحصیل شدم معدل خود را تا ترم 7 ثبت کردم . معدل اینجانب تا ترم 7 ، 18/72 میباشد که همین را برای ثبت نام ارشد ثبت کردم . ولی طبق فرم معدل ، دانشکده معدل تا ترم 7 را برایم 18/73 ثبت کردند (این اختلاف یک صدم ناشی از این بود که یک درس را با سرفصل قبلی آموزشی و با ورودی های قبل بصورت 3 واحدی پاس کردم ولی در سرفصل ورودیهای جدید دو واحدی میباشد و انتظار هم این بود که تطبیق خورده و دو واحدی ثبت شود که اینطور نشد و همان 3 واحد ثبت شد . از طرفی معدل کل هم 18/86 است . آیا برای یک صدم که کمتر ثبت شده است و به فرض تطبیق بوده است میخواستم بدانم به هیچ وجه مشکلی پیش نمی آید ؟ (باتوجه به اینکه در اطلاعیه امسال سنجش هم اعلام معدل بیشتر را دارای مشکل ذکر کردند و نه کمتر . باتشکر

سلام وقتتون بخیر من در زمان ویرایش اطلاعات به دلیل مشکل در سامانه دانشگاه مجبور به پرس و جو از اساتید شدم و معدل را حساب کردم و وارد کردم ولی بعد از گرفتن مدرک متوجه شدم 14 صدم معدلم پایین تر از معدل واردشده در سنجش هست.
با توجه به اینکه دانشگاه فرم فارغ التحصیل رتبه اول را برای سنجش ارسال کرده و معدل صحیح در آن توسط دانشگاه ذکر شده چقدر احتمالش هست که محروم بشم ؟
واینکه من چندین بار درخواست به سنجش دادم گفتن امکان ویرایش وجود نداره و با دانشگاه محل قبولی هم صحبت کردم گفتن ثبت نام مشروط انجام مبشه و تا پایان آذر تکلیف مشخص میشه و همچنین من مدارک رو برای سنجش ارسال کردم و درخواست دادم ( کد پیگیری دارم)
ممنون میشم اگر روش پیگیری دیگری هم برای بالا بردن احتمال قبولی هست من رو در جریال قرار بدید

سلام. روش پیگیری همونی هست که در سایت هم اعلام کردیم. در ضمن دانشگاه دقیقا راهنمایی درستی به شما کرده وب رای تسریع در روند در زمان ثبت نام مجدد به دانشگاه اعلام کنید تا کارتون رو سریعتر تو پروسه بررسی قرار بدن

سلام. من مدرک کارشناسی پرتوشناسی رو با معدل 16/5 سال 95 تموم کردم و امسال ارشد رشته ی زبان انگلیسی دانشگاه علم و صنعت مجازی قبول شدم. اما چون مدرک کارشناسیمو نداشتم همینجوری زدم 17 و الان فهمیدم اشتباه زدم. ایا این توی وضعیت قبولیم موثره؟ باید چی کار کنم؟

سلام. بله در قبولیتون موثر بوده ولی از اونجایی که در دوره مجازی قبول شدید و نه در دوره روزانه در بررسی مجدد قبولی شما با معدل واقعیتون احتمال عدم لغو قبولیتون وجود داره

سلام. من از کارشناسی پرتوشناسی یا به اصطلاح رادیولوژی سال 95 فارغ التحصیل شدم و امسال ارشد زبان انگلیسی شرکت کردم. معلدلمو زمان ثبت نام اصلا معدلم یادم نبود و همینجوری 17 زدم و فکر میکردم چون رشته ها غیر مرتبطه تاثیر نداره. الان دانشگاه علم و صنعت دورره ی مجازی قبول شدم. الان که مدرکمو آنلاین چکرکردم دیدم 16/5 بوده. باید چی کار کنم؟

با سلام
۱۰ ساله که مدرک کارشناسیم رو گرفتم و امسال معدل رو ۲۵ صدم بیشتر وارد کردم به خاطر اینکه فکر میکردم که درسته ،اما ۱۴ مهر مدرکم رو دیدم متوجه اشتباهم شدم. بعد اون به سازمان سنجش نامه زدم و مشخصات فرستادم ،اما سازمان سنجش جوابم داد که زمان اصلاح در این زمان امکان پذیر نمی باشد، لطفا راهنمایی کنید که چی کار کنم
ممنون

سلام وقتتون بخير – من موقع ثبت نام ارشد اشتباها بجاي معدل تا تاريخ 30 بهمن 99 (14.11) – چون هنوز مشغول به تحصيل بودم
معدلم تا تير 1400 وارد كردم (14.22) – همچنين من 31 شهريور 1400 فارغ التحصيل شدم و معدل كل فارغ التحصيليم (14.36) است – ايا با اين اشتباه ثبت معدل قبولي ارشد لغو ميشه؟

با عرض سلام و وقت بخیر ،
من در زمان کنکور ارشد دانشجوی سال آخر کارشناسی بودم و باید میانگین معدلم تا تاریخ 30 / 11 / 1399 که 16.88 بود رو وارد می کردم اما در هنگام انتخاب رشته تحصیلم تموم شده بود و معدل جدیدم که 17.20 بود رو وارد کردم برام مشکلی پیش میاد ؟ متشکرم

سلام.وقتتون بخیر.بنده با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش که گفته بود( دانشجویان سال آخر باید معدل تا ترم ۷ رو وارد کنند)همون معدل رو وارد کردم یعنی ۱۹.۰۲ و تاییدیه هم گرفتم.اما معدل فارغ التحصیلی بنده ۱۹.۰۹ شد،اما من با این که میتونستم ویرایش کنم و ۲۱ تیر فارغ التحصیل شدم به خاطر اون بند دانشجوی سال آخر همون معدل ۱۹.۰۲ رو که ۷ صدم پایین تر از معدل فارغ التحصیلی هست وارد کردم.از طرفی من سهمیه شاگرد اولی هم دارم و دانشگاه توی اون اطلاعات ارسالی به سازمان سنجش برای شاگرد اولی معدل فارغ التحصیلی رو که ۱۹.۰۹ هست وارد کرده. میخواستم از خدمتتون بمرسم که آیا این مشکلی ایجاد میکنه؟ ممنون ازشما.

سلام
من امسال کنکور ندادم با سوابق تحصیلی قبول شدم پیام نور
ولی نمره ای ک موقع ثبت تام دادم با نمره الان ک از مدرسه گرفتم فرق میکنه چون موقع ثبت تام گفتن هر چی زدین اشکال نداره
الان ب مشکل نمی‌خورم برای دانشگاه؟؟؟

سلام من سال اول کنکورم بود و در فرم انتخاب رشته معدل کل رو به جای کتبی زدم و اختلاف این دو در حد ۳۰ صدم هستش.رشته کامپیوتر در یک شهرستان غیر بومی با سوابق تحصیلی قبول شدم ولی دانشگاه گفت ثبت نام موقتی و ما نواقص رو ارسال مکنیم تا ببینیم سنجش باهات چیکار کنه.در کارنامه سبز هم در همین رشته ای که قبول شدم رتبم ۹ بود و اخرین رتبه قبولی ۱۶ بود .بنظرتون قبولیم لغو میشه؟

سلام. با توجه به اختلاف بین رتبه شما و اخرین رتبه قبولی احتمال کمی داره که قبولیتون لغو بشه ولی قطعا شما باید درخواست بررسی قبولی مجددتون رو براساس کارنامه سبزتون به سنجش بدید

سلام
من معدل کارشناسیمو ۵ صدم بالاتر زدم
نامه به سازمان سنجش زدم و کارت ملی و عکس کارنامه کارشناسی رو فرستادم و زده ثبت نهایی و به من کدپیگیری داده میخواستم بپرسم که وقتی نتایج نهایی بیاد نمره من اصلاح میشه؟

سلام
با توجه به اینکه شهریور 1400 فارغ التحصیل میشدم، طبق دستورالعمل سنجش معدلم رو تا 30 بهمن 99 وارد کردم که درسته
(کارشناسیم دانشگاه دولتی بوده و روزانه)
بخاطر سهمیه ای که دارم میتونم درسهایی که افتادم رو بی اثر کنم. اگر این کار رو انجام بدم الان، معدلم شاید یک و نیم الی دو نمره بیشتر بشه(نسبت به چیزی که موقع ثبت نام تا بهمن 99 وارد کردم)
اگر انجام بدم، مشکلی پیش نمیاد؟

سلام. با توجه به اینکه در زمان انتخاب رشته ارشد با معدل ثبت شده بهمن ماه انتخاب رشته تون رو انجام دادید و این معدل هم تا بهمن 99 به تایید دانشگاه رسیده عملاً تو رتبه ای که زدید همون معدل بهمن 99 اعمال شده. اگر انجام بدید و ریزنمرات و یا معدلتون به تایید آموزش دانشگاه رسیده باشه مشکی پیش نمیاد

بچه هایی ک وزارت علومی هستن و معدشونو اشتباه وارد کردن.
منم سال پیش این اتفاق برم افتاد
معدل کاردانی دیپلم وارد کردم . مفدل موثرم شد ۱۷ در صورتی که معدل لیسانسم ۱۵ بود. دانشگاه هم قبول شدم و موقع ثبت نام فهمیدم این اشتباهو کردم.
دقت کنین:
۱. قبل اینکه دانشگاه خودش بفهمه بهشون اطلاع بدین که این اشتباه رو کردین، که فرایندتون زودتر انجام بشه.
۲. معدل جدیدتون دوباره قرار میگیره و سنجش میشه، بررسی میکنن که با معدل جدید قبول میشین یا نه .
۳. اگر هیچ کودوم ا اولویت های انتخاب رشته قبول نشدین قبولیتون لغو میشه .
۴.اگر روزانه قبول شده بودین، از کنکور سال بعد محروم میشه.
۵. اگر غیر روزانه قبول شده بودین، میتونین سال بعد کنکور شرکت کنین
۶. اگر از کنکور محروم شدین، “شخصا” پاشین برین سازمان سنجش و ازشون بخواین که اجازه بدن سال بعد کنکور بدین (اجازه میدن) . گول هیچ مشاوره الکی رو نخورین و پاشین برین سازمان سنجش، اونجا نامه میدین و درخواست میدین که بتونین کنکور سال بعد شرکت کنین.
۷. در نهایت بعد از چند روز باهاتون تماس میگیرن که از کنکو محروم نیستین.

اینم تجربه من .
باشد که از استرستون کم کنه.
بیاد اون شبی که وقتی قبولیم لغو شد تا صبح نخوابیدم و از استرس میلرزیدم.
سال ۱۴۰۰ با لطف خدا رتبه تک رقمی اوردم.
اون شماره ای که باهام تماس گرفتن و گفتن دیگه محروم نیستی هم دارم.

سلام من الان متوجه شدم که چندصدم معدلم و کمتر از معدل واقعیم ثبت کردم و فرصت ویرایش هم گذشته میخوام بدونم ایا موقع ثبت نام مشکل ایجاد میکنه خواهش میکنم بگید ؟معدل خودم بیشتره از اون چیزی که ثبت کردم

سلام. تا چند سال اخیر معدل پایینتر ثبت شده نسبت به معدل اصلی هیچ مشکلی نداشت ولی سال گذشته به معدل های کمتر از معدل اصلی هم ایراد گرفته شد. در نهایت با توجه به بررسی قبولی براساس معدل جدید و قطعیت قبولی شما در دانشگاه اعلامی به مشکلی برنمی خورید ولی سعی کنید از بخش ارسال درخواست سازمان سنجش این مورد رو اعلام کنید و بعد از قبولی در دانشگاه به آموزش دانشگاهتون هم اعلام کنید.

سلام من موقع انتخاب رشته معدل کاردانی و کارشناسی رو تغییر ندادم چون هردو درست بودن و پرنیت هم گرفتم سرجاشون درست بودن
الان توی اطلاعات انتخاب رشته که میرم معدل کاردانیم جلوش خالیه غیب شده یه خط مورب / هست ولی معدل کارشناسیم هست.
مشکل مال چیه باگ سیستمه یا واقعا معدلم حذف شده؟؟ برای کس دیگم این اتفاق افتاده؟؟!!

سلام. مشکل از خود سیستمه به اضافه اینکه برای بعضی از داوطلبا این مشکل به وجود اومده و با توجه به بررسی های ما از روی معدل موثر متوجه شدیم که معدل کاردانی و کارشناسی رو با هم لحاظ کردند.

سلام وقتتون بخير ، عذر خواهي ميكنم من معدلم توي فرم ثبت نام ١٨/٠٩ وارد شده بوده ، الان توي قبوليم زده ١٨/٩٠ ! در صورتي كه من درست وارد كرده بودم . ايا براي ثبت نام مشكلي پيش مياد و يا اگر پيش بياد ، چه كار ميتونم بكنم ؟

سلام . معدل کارشناسیم رو تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۹ به سازمان سنجش اعلام کردم اما حالا یکی از نمرات ریز ۱۰ که داشتم حذف شده و معدلم چند صدم اضافه شده و تمام این اتفاقات بعد از آخرین امکان ویرایش افتاده و تو گرایش مورد نظرم رتبه ۳۷ کشوری شدم مشکل غیرقابل حلی برای ثبتنامم پیش میاد ؟

سلام، من معدلم رو موقع کارت 5 صدم کم وارد کرده بودم. در ویرایش موقع انتخاب رشته اون رو به مقدار واقعیش که 5 صدم بیشتر بود افزایش دادم. طبق اطلاعیه ها و دفترچه های قبلی هرگونه مغایرت باید تا زمان گرفتن کارت برطرف شه وگرنه مسئولیت هر اتفاقی بر عهده منه. حالا واقعا میترسم که نکنه این ویرایشی که موقع انتخاب رشته کردم مشکل ایجاد کنه. سال های پیش برای کسانی که مشابه من بودن مشکلی ایجاد شده؟

سلام من درموقع ثبت نام کنکور ارشد چون فارق تحصیل نشده بودم معدل ۱۶.۳۰ را وارد کردم و زمانی که نتایج امد و اخرین فرصت ویرایش بود هم ۴ واحد معرفی به استاد داشتم و هنوز فارق تحصیل نشده بودم برای همین بازهم معدلم را تغیر ندادم الان که امتحان این ۴ واحد را دادم متوجه شدم معدلم ۱۶ شده ایا قبولی دانشگاهم لغو میشود و مشکل پیش می آید

سلام من درموقع ثبت نام کنکور ارشد چون فارق تحصیل نشده بودم معدل ۱۶.۳۰ را وارد کردم و زمانی که نتایج امد و اخرین فرصت ویرایش بود هم ۴ واحد معرفی به استاد داشتم و هنوز فارق تحصیل نشده بودم برای همین بازهم معدلم را تغیر ندادم الان که امتحان این ۴ واحد را دادم متوجه شدم معدلم ۱۶ شده ایا قبولی دانشگاهم لغو میشود و مشکل پیش می آید

سلام خسته نباشید
ببخشید من برای ثبت نام توی کنکور معدل ۷ ترممو وارد کردم که ۱۸/۷۷ بود
الان برای کارای فارع التحصیلی یه سری اصلاحات انجام شد و معدل من شد ۱۸/۸۱ ینی ۴ صدم بیشتر شد
مسخواستم بدونم مشکلی برای ثبت نام پیش نمیاد؟

سلام ببخشید من دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی پیوسته هستم و در تاریخ ۱۴۰۰/۴/۳۱فارغ التحصیل شدم و زمان دریافت کارت ورود به جلسه معدلم تا تاریخ ۹۹/۱۱/۳۰وارد کردم و تاییدیه آن را از دانشگاه گرفتم الان آیا سازمان سنجش ایراد میگیره

سلام.ممنون میشم پاسخ بدین.من کارشناسی مهندسی صنایع غذایی دارم. آیا برای شرکت در کنکور ارشد وزارت بهداشت*،شرط معدل وجود داره؟حداقل معدل چقدر باید باشه؟ ارشد وزارت علوم* شرط معدل نداره؟

سلام، وقتتون بخیر، من دانشجوی ترم آخر دانشگاه بودم که برای ارشد ثبت نام کردم، و اونموقع میانگین نمرات رو به عنوان معدلم وارد کردم، ولی زودتر از 31 شهریور (2 تیر) فارغ التحصیل شدم، برای همین به اشتباه موقع دریافت کارت ورود به جلسه معدل کل کارشناسی رو وارد کردم، در ضمن، من فرم میانگین معدل رو اسفند ماه پر کردم، ولی دست خودمه ، الان باید چی کار کنم؟ فرصت دیگه ای برای ویرایش معدل نیست؟تو رو خدا راهنماییم کنید، خیلی نگرانم…

سلام. خیر به مشکلی نمی خورید چون معدل کل مدرک کارشناسیتون از طرف دانشگاه اعلام شده و در صورت هر گونه مشکل شما مدرک موثق تایید شده از دانشگاه رو دارید.

سلام ببخشید من تاریخ فارغ‌التحصیلی رو 6 99 زدم الان دانشگاه میگه تاریخ فارغ‌التحصیلی رو 4 99 بیشتر نمیتونیم بزنیم برات، خاستم بگم این مغایرت چقد میتونه مشکل پیش بیاره برام

با سلام . من تاریخ فارغ التحصیلی رو توی سایت اشتباه وارد کردم و الانم که مهلت ویرایش تموم شده . نامه هم به سازمان سنجش زدم و مدارک مورد نیاز رو ارسال کردم و بعد از یک هفته هنوز جوابی نگرفتم … میخواستم بدونم که آیا ممکنه قبولی من در دانشگاه های سراسری به خاطر مغایرت تاریخ فارغ التحصیلی لغو بشه ؟

سلام من در کنکور وزارت بهداشت رتبه ۵ رشته م رو کسب کردم
امروز متوجه شدم معدل ثبت نام با مدرک ۲۴ صدم بیشتره
تا نتایج نیومده میشه با سازمان سنجش پزشکی اعلام کنم؟ یا قبولیم لغو میشه

سلام.من معدل واسه ثبت نام ارشد رو معدل کل تا ترم 7 وارد کردم.الان نمره پروژم اضافه شده به ترم 7. مشکلی پیش میاد؟

سلام
من هنگام ثبت نام کنکور ارشد امسال به اشتباه معدل کاردانی رو دیپلم تصور کردم و عدد معدل کارشناسیم رو وارد کردم درصورتی که فقط نیاز بوده معدل کارشناسی رو واردم کنم که اون رو درست وارد کردم. الان که موقع انتخاب رشته است و امکان اصلاح اطلاعات هست گزینه ای رو انتخاب کردم که نوشته بود اطلاعات مربوط به معدل کاردانی رو قبول ندارم و برای اصلاحش معدل رو حذف کردم و بجاش خط فاصله گذاشتم. بعد که ثبتش کردم دیدم جلوی معدل کاردانی اینو / گذاشته. هنوز امکان ویراش دارم، باید چیکار کنم؟ همون معدل کارشناسیم رو براش بزنم یا همین درسته که خط فاصله گذاشتم؟

سلام. بنده به اشتباه معدل کاردانی رو موقع ثبت نام باید خالی میزاشتم چون کارشناسی پیوسته خوندم اما معدل دیپلم رو وارد کردم. توی انتخاب رشته معدل کاردانی رو ویرایش کردم و جاشو خالی گذاشتم و در تاییدیه انتخاب رشته هم الان جای معدل کاردانی یک ممیز هست فقط و نمره ای نیست. میخواستم بدونم این به این منظور است که حذف شده این معدل ؟

سلام
من توی ارشد سنجش پزشکی شرکت کردم و مطمئنم معدلم رو درست زدم 18/05حتی توی فرم ثبت نامم هم هست و اصلا ویرایش نکردم
الان تو کارنامه معدل منو زده 18/50 و هر چی هم درخواست میزنم توی سایت کسی جواب نمیده

سلام.
نگران نباشید. معدلتون رو درست وارد کردید ولی سنجش پزشکی به معدل شما ضریب موثر می زنه و معدل رو بیشتر از معدل واقعی ثبت می کنه. هر چی دانشگاهتون معتبرتر باشه ضریب موثر بالاتر میشه و معدلتون بیشتر از معدل واقعی میشه.
اصلا جای نگرانی نیست.

سلام. من معدل کاردانی را با معدل دیپلم به اشتباه پر کردم در حالی که باید خالی میزاشتم. الان هنگام انتخواب رشته ویرایش کردم و جاشو خالی گذاشتم ولی توی لیست تاییدیه انتخواب رشته فقط یک / هستش جلوی معدل کاردانی. این یعنی الان حذف شده یا باید اقدامی بکنم باز هم؟؟

سلام من معدل کارشناسیم رو درست وارد کردم البته چون شک داشتم یخورده کمتر وارد کردماز معدل واقعی
حالا که نتبجه کنکور ارشد اومده داخل کارنامه معدلم رو سازمان سنجش دونمره بالاتر ثبت کردن ومعدل موثرم هم براساس اون بیشتر شده حالا باید چیکارکنم درحالیکه اشتلچباه از من نبوده در صورت اصلاح معدل دربخش انتخاب رشته ممکنه باعث بشه که قبول نشم در دانشگاه؟

سلام. یعنی معدل موثر شما رو براساس معدلی که خودتون وارد کردید محاسبه نکردند و معدل شما رو با نمره بیشتری ثبت و براساس اون معدل موثر رو حساب کردند؟
چون چنین چیزی خیلی به ندرت پیش میاد و البته با ارسال درخواست و کد رهگیری و برگه ثبت نامتون به راحتی قابل ویرایش و حل شدنه

سلام، من معدل را کمتر وارد کردم آیا به مشکل برمیخورم؟ یا منظور از مغایرت فقط معدل بالاتر است؟

سلام. سال گذشته به معدلهای کمتر از معدل واقعی هم گیر دادند ولی در بررسی و پیگیری دانشجوهای قبول شده در نهایت قبولی اونها مورد تایید قرار گرفت

سلام من امسال کنکور ارشد دادم و تا آخر شهریورم فارغ التحصیل میشم موقع ثبت نام کنکور معدل خواستن معدلو دقیق تا پایان بهمن نوشتم الان که معدل کلم آمده بر اساس ماده 18 درس های ک افتادم و حذف اثر کرده و با اون احتساب معدلم تا آخر ترم هفتم بالاتر از اونیه که موقع ثبت نام ثبت کردم خواستم بپرسم که الان او معدل بالایی رو بزنم یا همو قبلیو بزارم؟

با توجه به اینکه 3 واحد من باقی مونده باید معدلم رو بدون درنظر گیری این 3 واحد دوباره ویرایش کنم ؟ یا همون معدل قبلی کفایت میکنه ؟ این 3 واحد مربوط به ترم تابستونیه

سلام. معدلی که آموزش دانشگاه داده مورد تایید هست. اگر آخرین معدلی که دارید رو دانشگاه داده ثبتش مسکلی نداره و بدون در نظر گرفتن اون 3 واحد باید باشه

من اشتباها معدل دیپلم رو بجای معدل کارشناسی زدم و معدل کارشناسی درسته آیا مشکلی ایجاد میشه برام؟در زمان ویرایش هم پاک کردم اما درست نشد

سلام من اخر تیر ماه فارق التحصیل شدم وقتی اعلام نتایج بشه سایت ویرایش معدل باز میکنه ؟و اینکه اون موقع معدل کل بزنم یا معدل تا پایان بهمن؟ممنون میشم جواب بدید

سلام من امسال کنکور ارشد دادم و چون ۴ سال پیش از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل شدم و مدرکم گرو آموزش و پرورش هست و هیچ ریز نمره ای هم به من ندادند از بابت معدلم مطمئن نیستم، فقط ۲ سال پیش تماس گرفتم با دانشگاه و معدل کل رو برای ثبت نام ارشد ازشون پرسیدم و گفت ۱۹:۳۳ الان استرس گرفتم که اشتباه گفته باشه چون خودم ندیدم و مدرک ندارم
اگر نادرست باشه باتوجه به اینکه ۳ هفته پیش کنکور دادم آیا هیچ راهی برای اصلاح هست؟! ممنون میشم جواب بدین

سلام خسته نباشید من معدل پایان بهمنم 17.7بودو این معدلو وارد کردم اما 7 واحدم مونده بود تا فارغ‌التحصیل بشم و اون 7 واحدو تو همین شهریور یعنی بعد از کنکور ارشد پاس کردم و الان معدلم شده 17.45 الان مشکلی که نیست درست وارد کردم ؟ ممنون

سلام وقت بخیر. تو بند 3 گفتید اگر کارشناسی ناپیوسته فارغ التحصیل شدیم، فقط معدل کارشناسی بزنیم، کافیه.
تو بند 6 گفتید اگر کاردانی و کارشناسی رو جداگونه داریم، باید معدل هر دو رو بزنیم و میانگین گرفته میشه.
بلاخره تکلیف چیه؟
معدل کاردانی من 11.64 است. البته رو مدرک نخورده. استعلام که از دانشگاه گرفتم، گفته.
رو مدرکم عنوان معادل هم نخورده.
معدل کارشناسیم هم 19.16 است. من باید چیکار کنم؟ معدل کاردانی رو بزنم یا نزنم؟
اصلا می تونم آزمون کارشناسی ارشد شرکت کنم و ادامه تحصیل بدم یا نه؟
ممنون از شما

سلام
من معدلم 17.06 است در زمان ثبتنام هم همین معدل را وارد کردم ولی الان که کارنامه آمده خود سازمان سنجش بالای کارنامه معدل 17.60 به جای 17.06 نوشته الان لازم هست اقدامی کنم یا نه مشکلی ایجاد نمیشود؟0

سلام. برای چند نفر دیگه هم این مکشل پیش اومده و کسانی که معدلشون به صورت 0X بوده جابجا شده تو معدل ثبت شده سنجش. از طریق معدل موثر و معدل واقعی و همینطور رشته و دانشگاهتون میشه تشخیص داد که ایا معدلی که ثبت کردید رو لحاظ کردند و این مورد یک اشتباه تایپی هست و یا کلا براساس معدل بالاتر محاسبه کردند که مشکل پیش میاد.
در هر صورت باید به سازمان سنجش هم اطلاع بدید

سلام
من معدلم 17.06 است در زمان ثبتنام هم همین معدل را وارد کردم ولی الان که کارنامه آمده خود سازمان سنجش بالای کارنامه معدل 17.60 به جای 17.06 ننوشته الان لازم هست اقدامی کنم یا نه مشکلی ایجاد نمیشود؟

سلام. برای چند نفر دیگه هم این مکشل پیش اومده و کسانی که معدلشون به صورت 0X بوده جابجا شده تو معدل ثبت شده سنجش. از طریق معدل موثر و معدل واقعی و همینطور رشته و دانشگاهتون میشه تشخیص داد که ایا معدلی که ثبت کردید رو لحاظ کردند و این مورد یک اشتباه تایپی هست و یا کلا براساس معدل بالاتر محاسبه کردند که مشکل پیش میاد.
در هر صورت باید به سازمان سنجش هم اطلاع بدید

سلام
من اسفند 99 تمام نمراتم ثبت شده و فارغ التحصیل شدم و زمان دریافت کارت معدل کل رو وارد کردم
الان آیا اشتباه کردم و باید معدل تا 30 بهمن رو وارد میکردم؟
اگر انتخاب رشته کنم ممکنه قبولیم لغو بشه؟

سلام
من اسفند 99 تمام نمراتم ثبت شده و فارغ التحصیل شدم و زمان دریافت معدل کل رو وارد کردم
الان آیا اشتباه کردم و باید معدل تا 30 بهمن رو وارد میکردم؟
اگر انتخاب رشته کنم ممکنه قبولیم لغو بشه؟

سلام من تاریخ 3 اسفند 99 فارغ التحصیل شدم و زمان گرفتن کارت معدل کل کارشناسی رو وارد کردم ولی الان متوجه شدم باید معدل تا 30 بهمن رو وارد میکردم چون زده حداکثر تا اون موقع اگر فارغ التحصیل شدیدحالازمانی که نتایج بیاد فرصتی برای ویرایش معدل هست
یا اگه من با همین معدل انتخاب رشته کنم امکان داره قبولیم لغو بشه؟

سلام من اسفند 99 فارغ التحصیل شدم و معدل فارغ التحصیلی رو وارد کردم برای ثبت نام ارشد آیا اشتباه کردم و باید معدل تا بهمن رو وارد میکردم؟
زمانی که نتایج بیاد فرصتی برای ویرایش هست
من تو فرصتی که کنکور تعویق افتاد ثبت نام کردم

سلام وقت بخیر ببخشید من در موقع ویرایش معدل به جای معدل تا ترم 7 چون تمام نمرات ثبت شده بود معدل کل 8ترم را وارد کردم این مشکل بوجود میاره؟

سلام و عرض خسته نباشید. دانشگاه به من تاییدیه معدل نمیده! میدونید باید برم پیش چه کسی شکایت بکنم؟ به سازمان سنجش هم پیام دادم اما نتیجه ای نگرفتم!

سلام وقت بخیر
متاسفانه معدلمو به جای ۱۳.۴ ۱۳.۶ زدم با نظر شما باز هم امکان ویرایش مو قع انتخاب رشته هست .

سلام. شانس بیارید که یه فرت دیگه زمان انتخاب رشته بهتون بدن ولی اگر اینطور نشد حتما به سازمان سنجش مراجعه کنید و یا تماس بگیرید و ازشون بخواید که معدلتون رو ویرایش کنند چون اگر قبول بشید با این اختلاف معدل، قبولیتون لغو میشه

من ترم هشت پرستاری ام،و سه درسم نمراتش وارد نشده ،ی درسی هم ترم آخر اضافه کردن ک نمرش تا بعد از کنکور ارشد نیومد الان اومده!معدلی ک آخرین بار طبق فرم شماره سه از دانشگاه گرفته بودن ۱۷/۴۴یود و بعد از کنکور دوباره از دانشگاه پرسیدم گفتن ۱۷/۶۵!!!!!این دیگ مشکل من ک نیست،،بازم اگ از دانشگاه گواهی بگیرم به مشکل برمیخورم؟؟؟؟؟

سلام اگر امکان ویرایش معدل باش پس چجوری در رتبه تاثیرش میدن من خودم ثبت نام جدید بودم بجای اینکه جای معدل کاردانی رو خالی بزارم با معدل دیپلم اشتباه گرفتم ولی معدل کارشناسی رو درست وارد کردم واقعا چی میشه خیلی استرس دارم

سلام. در شرایط کاملاً خاصی باز می ذارن که اون هم شرایطیه که درخواست داده باشید و کمیسیون سنجش موافقت به ویرایش معدل شما بکنه.
یک سال به خاطر اشتباه خود سنجش، امکان ویرایش معدل داده شد در انتخاب رشته

سلام و عرض خسته نباشید بابت جواب های به موقع و خوبتون. سوال من اینه که الان سازمان سنجش معدل مارو تا ۳۰ بهمن ۹۹ میخواد. موقع انتخاب رشته معدل مارو تا چه تاریخی می خواد. چون سامانه اموزشی دانشگاه فقط معدل کل من رو در سامانه ثبت کرده! و معدل مثلا تا ترم فلان را برای من ثبت نکرده. سوال انجاست که موقع انتخاب رشته‌‌ (که تاریخش دهه اول شهریور هست)‌‌‌‌‌‌ معدل کل را تا شهریور باید وارد کنیم یا باز هم سازمان سنجش معدل مارو تا ۳۰ بهمن ۹۹ میخواد؟ من تا شهریور فارغ التحصیل میشم.

سلام. سازمان سنجش برای دانشجوهایی که ارشد شرکت می کنند یک قانون واضح گذاشته و اون این هست که معدل تا پایان ترم بهمن ماه رو با تأییده معدل از دانشگاه می پذیره.

سلام من دیروز کنکور دادم. معدلی که وارد کردم نمیدونم دقیق هست یا نه البته از روی سامانه ی آموزشیار معدل خودم رو وارد کردم . دیروز برای دریافت تایید معدل به دانشگاه مراجعه کردم که متاسفانه تعطیل بود میخوام بدونم آیا باز هم زمانی برای تغیر معدل وجود دارد که بعدا برای انتخاب رشته و دانشگاه دچار مشکل نشوم؟؟؟ چون در سازمان سنجش آخرین زمان روز 8 مرداد اعلام شده بود . و من نمیدونم معدل موجود در سایت حقیقی است یا نه؟؟

سلام من معدلمو تو کارت ورود به جلسه تصحیح کردم ولی تو فرم ثبت نام همونه (کمتر از معدل واقعیم) همین ک تو کارت تغییر دادم کافیه؟یا کاری باید انجام بدم؟

سلام من چون ترم ۹ یکی از درس هام تایید نشده و بعد کنکور تایید بشه معدلم ۰.۲ بالاتر میره مشکلی پیش میاد؟

سلام من چون ترم ۹ یکی از درس هام تایید نشده بود و الان بعد کنکور تایید شده معدلم ۰.۲ بالاتر رفته مشکلی پیش میاد؟

سلام. بدون تأیید دانشگاه به مشکل می خورید. بالا یا پایین بودن معدل رو سنجش الان دو ساله که داره سختگیری می کنه و فقط و فقط تأیید آموزش دانشگاه رو برای معدل می پذیره

سلام خسته نباشید. متاسفانه وقتی که به دانشگاه مراجعه می کنم برای تایید معدل از در خواست بنده امتناع می کنند و معدل را به من اعلام نمی کنند( معدل کل من تا تاریخ ۶ مرداد ۱۴۰۰ موجود است ولی معدل بنده تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۹ معلوم نیست) من می توانم معدلم را تا تاریخ مرداد ۱۴۰۰ اعلام کنم به جای تاریخ ۳۰ بهمن ۹۹؟

سلام من دیروز ثبت نام کردم ارشد و معدل کاردانی رو باید جاشو خالی میزاشتم با معدل دیپلم اشتباه گرفتم ولی معدل کارشناسی رو درست وارد کردم الآنم امکان ویرایش نیست رفتم باجه رفع نقص گفتن زمان کارنامه میشه ویرایش کرد ایا حرفی که زدم درسته ؟
و اینکه خب وقتی کسی معدل اشتباه بزنه تأثیر مگه نزاشتهرو رتبه ینی مشکلی پیش نمیاد بخوام ویرایش کنم اون موقع ؟ بعد از ویرایش چطور رتبه رو حساب میکنن

سلام
بنده 99.10.10 کنکور ارشد عمران ثبت نام کردم و معدل 16 وارد کردم،دانشگاه بعد 50 روز برگه فارق التحصیلی داد که معدلم 15.40 بود و فرصت ویراش از دست دادم.
سایت سنجش امشب قسمت ویرایش کارت معدل اصلاح کردم ولی قسمت اطلاعات ثبت نام هنوز 16 بود،بنده دانشگاه آزاد میخوام برم این 0.60 مشکلی بوجود نمیاره؟راحل چیه؟
عذرخواهم متن زیاد شد

سلام ، من تاریخ 31 شهریور 1400 فارغ التحصیل میشم اما تا الان نمرات ترم 8 هم ثبت شده و ومعدل کل رو دارم اما کاراموزیم ک کلا جداست و تابستانست ثبت نشده
میخواستم بدونم معدل تا ترم 7(طبق تاریخی که گفته شده30.11) رو باید وارد کرد یا معدل کل الان رو؟

سلام . من دانشجوی اخراجی سال ۹۵ بودم که سال ۹۸ کنکور کارشناسی دادم و قبول شدم. و واحد های من تطبیق خورد ولی واحدهای دوره ی اخراجی من که تطبیق خورده است در میانگین معدل کل حساب نشده است و در کارتابل دانشگاهی حساب نشده است. و برای ثبت معدل در سازمان سنجش باید به طور دستی معدلم را حساب کنم و بفرستم. حال سوال اینجاست اگه دانشگاه تاییدیه معدل به من بدهد(چون به طور دستی حساب میشود ممکن است غلط حساب شود) و همان معدلی را که دانشگاه تایید کرده است را ثبت کنم(حتی اگر غلط باشد) باعث لغو قبولی بنده می شود یا نه؟

سلام .ببخشید من کارشناسی ناپیوسته پرستاری هستم و در کنکور ارشد پزشکی امسال شرکت کردم ولی به علت هم بی دقتی و هم پاسخگو نبودن دانشگاه ها هم معدل کارشناسی را ۸۰ صدم بیشتر زدم و هم دسترسی به معدل کاردانی ام ندارم و حداقل ۱۳ رو زدم .الان متوجه شدم .آیا اگر مجاز به انتخاب رشته بشوم اون موقع هم میشه معدل رو ویرایش کرد؟؟؟

سلام.من پنج روز دیگ کنکور دارم1400.نمره دو درس ترم اخرم ثبت نشده.نمره یکی از درس های ثبت نشده خودم دقیق میدونم ولی اون یکی درس حتی از استاد پرسیدم متاسفانه پاسخگو نبود.معدل تاکنونم16.64هس و من زمان ثبت نام16.73ثبت کردم.امروز هم که میخواستم کارت ورود به جلسه بگیرم با توجه به اینکه نمره یکی از اون دو درس رو قطعی میدونم حداقل معدل ینی16.53ثبت کردم.بنظرتون بخاطر نبود نمره ی درس من چیکار کنم چه معدلی برای ویرایش بزنم

سلام خسته نباشید لطفا اگه مقدور هست راهنمایی کنید الان بنده در تاریخ1400/4/16فارغ التحصیل شدم آیا باید معدل فارغالتحصیلی رو ویرایش کنم در کنکور ارشد یا همون معدل میانگین تا تاریخ 1399/11/30بمونه؟ به سنجش هم زنگ میزنم جواب نمیدن

سلام خسته نباشید
ببخشید من فارغ التحصیل شدم ولی هنوز مدرکم رو نگرفتم
از طرفی دانشگاه ها هم تعطیل هستند تا ۹ مرداد
و مهلت ویرایش معدل ۸ مرداد هست؟
امکان تمدید مهلت ویرایش هست با توجه به تعطیلی دانشگاه ها؟

سلام. من دو هفته پیش آخرین نمرم هم ثبت شد و فارغ شدم. تو سایت زده برام معدل کل 17.26.ولی من خودم حساب کردم معدلو 17.258بدست اومد برای همین 17.20 معدلو وارد کردم. مشکلی پیش میاد؟

سلام
من سال ۹۲فارغ التحصیل شدم و مدرک موقت گرفتم ولی اصل مدرکم رو هنوز نرفتم که بگیرم و امسال هم ثبت نام کنکور ارشد رو انجام دادم و معدل مدرک موقت رو زدم و یک ایمیل به سازمان سنجش زدم و اطلاع دادم.
میخواستم ببینم مشکلی برای قبولی ارشد پیش میاد؟

سلام وقت بخیر
من در اسفند ۹۹ امتحان معرفی به استاد داشتم نمرش هم اومد، میخواستم بدونم معدلی که باید وارد کنیم باید معدل کل باشه یا معدلی که تا تاریخ ۹۹/۱۱/۳۰ هست؟؟ و اینکه آیا نیازی هست که فرم تایید رو داشته باشم؟؟ در ضمن من ترم ۱۰ معرفی به استاد برداشتم. ولی هنوز مدرک موقت نیومده.

سلام وقتتون بخیر. من موقع ثبت نام هنوز فارغ التحصیل نشده بودم و معدل کل تا ترم ۶ رو وارد سایت سنجش کردم و آموزش دانشگاه هم همین معدل رو برام در فرم معدل تایید کرد.(یعنی تا ۳۱/۶/۹۹)
ممکنه موقع ثبت نام ایراد بگیرن که باید معدل تا آخر ترم ۷ رو وارد میکردم؟ و الان لازمه که دوباره از دانشگاه برای معدل ترم ۷ تایید بگیرم؟ خیلی متشکرم.

سلام. اگردانشگاه معدل شما رو تایید کرده و با توجه به اینکه اون موقع فارغ التحصیل نشده بودید، سازمان سنجش نمی تونه بهتون گیر بده ولی اگر می تونید برای معدل کل تا ترم 7 هم تأییدیه بگیرید و ارسال کنید هم براتون بد نیست

سلام علیکم
تقی هستم.مربوط به مدرک حوزه علمیه و تاریخ فارغ التحصیلی.
آموزش خودش سهل انگاری کرده است و در تاریخ معینی که تاریخ98-99بوده عمدا امتحان برگزار نکردند.وبعدا آزمون برگزار کردند وبه همین خاطر99-400خورده.صحبت کرده ام و قبول نکردند که تاریخ را به تاریخی که باید امتحان برگزار می کردند و برگزار نکردند بر گردانند.حالا می خواهم بروم وشکایتشان کنم.تا دمار از روزگارشان در بیاورند.به نظر شما چه بگویم؟با توجه به اینکه عمدا امتحان را نگرفتند و اذیت کرده اند. و از سویی این تک درسی که امتحان آن را در 99-400برگزار کردند،درسی بوده که خود آموزش گفته بود نیاز به اخذ این درس نیست و بعدا یعنی زمانی که نیاز به مدرک بوده گفتند نخیر لازم است که خوانده شود.

سلام وقتتون بخیر. ببخشید یعنی اگر معدل کل کارشناسی از معدلی که ثبت کردیم بیشتر بشه مشکلی نیست؟
اگر معدل کل کارشناسی تا آخر شهریور اون سالی که کنکور داده باشی بیاد مسئله ساز نیست؟

سلام. تا دو سال پیش، معدل وارد شده کمتر از معدل واقعی رو گیر نمی دادن ولی پارسال معدلهای مغایر چه کمتر و چه بیشتر رو گیر دادند.
اگه دانشجو باشید ازتون میخوان آخرین معدل ثبت شده رو بزنید نه معدلی که می خواد آخر شهریور بیاد

سلام.
من دانشجوی ترم دوم ارشد هستم.
من برای ثبت نام ارشدمعدل سطح یک حوزه که کاردانی حساب میشه را هنگام ثبتنام وارد نکردم و اصلا نمی دانم آیا مدرک سطح یک حوزه که کاردانی هست را باید معدلش را می نوشتم یا نه؟و فقط معدل واحدها را درج کردم.که مجموع معدل سطح یک که کاردانی حساب میشه و واحدها بسیار بالاتر از آن چیزی است که در هنگام ثبتنام درج کردم.
حالا سوال این است که آیا به خاطر عدم وارد کردن معدل کاردانی قبولی را لغو می کند؟و اینکه یکی از دوستان گفته بود گه معدلش رو کمتر از آن چه بوده وارد کرده و باز هم از قبولی او جلوگیری شده.آیا حتی اگر مجموع بالاتر هم بشود ولی کمتر در هنگام ثبتنام درج کرده باشی مشکل است؟
خیلی نگرانم کردید.
و اینکه تاریخ فارغ التحصیلی من سال تحصیلی 99-400خورده در حالی که باید98-99باشه و برای این سازمان سنجش چکار می کند؟
من روزانه دانشگاه تهران قبول شدم.

سلام من کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور امتحان دادم قبول هم شدم اما کارشناسی ناپیوسته داشتم معدل کاردانی رافقط اشتباهی ۳صدم بیشتر زدم امامعدل کارشناسی را درست وارد کردم آیا برام مشکلی پیش میاد

سلام. با توجه به اینکه معدل دوره کاردانی و کارشناسی با هم جمع و تقسیم بر دو میشه عملاً زیاد تاثیری نمی ذاره و با توجه به نوع قبولی شما، بعید هست که مغایرت معدل باعث لغو قبولی شما بشه

سلام. من فراگیر پیام‌نور ارشد قبول شدم ولی به دلیل مغایرت معدلم اونم فقط ۳ صدم بوده گفتن این ترم رو کلا از دست دادم و باید منتظر پاسخ سازمان سنجش باشم که ایا قبولیم لغو میشه یا نه. احتمال قبولی یا لغوم چقدره؟

سلام. احتمال لغو قبولی پایینه
چون اولا فراگیر پیام نور قبول شدید که اکثر بچه ها با مغایرت معدل هم به تراز مورد نیاز برای تایید قبولی، می رسند.
و دوم اینکه سنجش بیشتر به قبولی دوره های روزانه و عدم تطابق معدل گیر میده تا دانشگاه های پیام نور و آزاد

سلام من دانشجوی ارشدم دوره روزانه
معدل کارشناسیمو ۴۰صدم بیشتر وارد کرده بودم ۱۴.۵بودمکه به اشتباه۱۴.۹۰زده بودم
من الان ترم دومم و مشغول تحصیل هیچ تماسی از دانشگاه و سازمان سنجش مبنی بر لغو قبولی نداشتم
جای نگرانی نیست؟

سلام وقت بخیر.من ارشد بیوشیمی دانشگاه گیلان قبول شدم .ثبت نام کنکور ارشد ۲۳آذر سال۹۸ بود بعد من اون موقع معدل کل تا ترم۶ وارد کردم برا ثبت نام یعنی۱۶.۲۶.چون هنوز دانشجو بودم و معدل کل کارشناسیم شده الان ۱۵.۹۵ .موقع ویرایش اطلاعات برا ثبت نام ارشد ویرایش نکردم معدلمو .داوطلبانی ک دانشجو هستن معدل کل کارشناسی رو ندارن زمان ثبت نام کنکور درسته؟آیا فرم واحدهای گذرانده و ریز نمرات تحویل بدم این مغایرت از بین میره؟

سلام. اگر تا تاریخ ویرایش، معدلی که داشتید همین بوده ایرادی نداره و می تونید با ریزنمرات از عدم مغایرت حرف بزنید ولی اگر تا تاریخ ثبت نام، معدل کل شما اعلام شده تا اون تاریخ و کمتر از معدل اعلامی تون بوده باید ویرایش می کردید.

با سلام من پذیرفته شده ی ارشد پیام نور هستم که به دلیل مغایرت معدل کارشناسی، سازمان سنجش به دانشگاهم نامه زده که ثبت نام من لغو بشه و ۱۰ روز هم وقت دارم که درخواست اولویت بعدی انتخاب رشته رو بدهم
الان من دقیقا چی کار باید بکنم

سلام دو بار شده سوال رو میپرسم ولی جواب ندادید خیلی واجبه خواهش میکنم جواب بدید. من در کارشناسی ارشد 99مغایرت معدل داشتم و دانشگاه روزانه لغو قبولی شدم. و اولویت بعدی رو طبق پیام سنجش انتخاب کردم و کد رهگیری دریافت کردم لذا حدود یک ماه ونیم شده پاسخ دریافت نکردم و نگرانم . میخواستم بدونم ایا پاسخ بقیه داوطلبانی که شرایط منو داشتن اعلام شده یا خیر و باید منتظر بمونم هنوز یا اقدامی انجام دهم . در ضمن اولویت بعدی من دانشگاه پیام نور میباشد.

سلام. در کامنت قبلیتون جوابتون داده شد.
به دلیل مشکلات کرونا که به نوعی دامن گیر کل مجموعه مرکز مشاوران تحصیلی شد، پاسخ ها رو دیر داریم می دیم. بابت این تاخیر عذرخواهی می کنیم.

سلام . وقت بخیر میخواستم ببینم پاسخ متقاضیانی که ارشد مغایرت معدل داشتند و لغو قبولی شدند و اولویت بعدی رو انتخاب کردند اعلام شده است . چون من درخواستمو فرستادم و کد رهگیری دریافت کردم اما پاسخ هنوز اعلام نشده بهمن شد . میخواستم ببینیم بقیه بچه ها پاسخشون امده.

سلام. فعلا کسی اطلاعی از گرفتن جواب درخواستش نداده توی سایت.
پیگیری مرکز مشاوران تحصیلی هم تقریباً به اینجا رسیده که نزدیک به 30 درصد درخواستهایی که مدارک کامل بوده و کمیسیون سنجش برای اونها تشکیل شده پاسخ نهایی خودشون رو دریافت کردند.

سلام . همه مشخصاتمو تو نامه نوشتم ودرخواستمو اما مستنداتی پیوست نکردم. چون ارسال نمیشد میگفت حجم زیاده و چون تو راه دوری از شهر بودم اینترنت ضعیف بود. اما ناهه ثبت شده و کد رهگیری برام فرستادن. البته از روزانه میهوام برم پیام نور. میخواستم ببینم کی جواب میاد؟

سلام.
پیوست ها و مستندات براشون بسیار اهمیت داره. می تونستید ویرایش هم بکنید درخواستتون رو و مدارک رو هم پیوست کنید. با توجه به نوع انتقالتون از دولتی به پیام نور و با توجه به اینکه بسیاری از دانشگاه های پیام نور جزء دانشگاه هایی هستند که دانشجویان ارشد براساس سوابق تحصیلی می گیرند، شانستون تقریبا نزدیک به صد در صده

سلام من همه چیو درست و با مستندات ارسال کردم و درخواستمو حتی رفتم سازمان سنجش فرستادم. مغایرت هم4صدم بود فقط ولی هنوز جوابی نیومده! توی کارنامه سبزم کلی رشته دیگه بود که با اختلاف زیاد میاوردم شاید12تا به نظر شما من چیکار کنم؟

سلام وقت بخیر. من به خاطر مغایرت معدل لغو قبولی در دانشگاه روزانه شدم و درخواست اولویت بعدی رو در پیام نور دادم شماره نامه و کد رهگیری هم برام امده ولی زمانی که مراجعه میکنیم به سیستم رهگیری نامه، پاسخی نیست و برای من هم هنوز پاسخی نیامده. شماره های سنجش هم جواب نمیدن چه کنم ترم تمام شد کی جواب خواهد امد و ایا موافقت خواهد شد. در ضمن من درخواستمو شفاف نوشتم اما مدارکی پیوست نکردم چون ارسال نمشد و میگفت حجم ان زیاد است. لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنون

بله رفتم سنجش حدود دو هفته پیش و ازونجا نامه درخواست پر کردم و بقیه مستنداتو همونجا اسکن کردن و فرستادن فقط اینکه چرا هیچ جوابی نیومده تاریخ مشخصی اعلام نکردن

تعداد درخواستهایی که از روش های مختلف برای سازمان سنجش ارسال میشه بسیار زیاده. از طرفی به جای اینکه بیان فقط درباره شما جلسه رسیدگی بذارندُ این کارو نمی کننند. همه درخواست های مشابه روپ بررسی می کنن و در نهایت یه جلسه نهایی می ذارن و درباره همه یک تصمیم می گیرند و بعد اطلاع میدن

سلام من لغو قبولی شدم و درخواست بررسی اولویت های بعدیمو دادم ولی هنوز جوابی نیومده خواستم بدونم تا کی باید صبر کرد؟ سنجش هم که هیچکدوم از شمارها پاسخگو نیستن

سلام.
درخواستتون رو براساس دستورالعمل دادید یا اینکه فقط درخواست ثبت کردید بدون هیچ مدرک و مستنداتی؟
شما باید از طریق این لینک دستورالعمل رو انجام بدید. در غیر اینصورت زیاد نمی تونید به عدم لغو یا قبولی تو اولویت های بعدی امیدوار باشید.
دستورالعمل شانس قبولی مجدد پس از لغو قبولی ارشد در اثر مغایرت معدل

سلام من کارشناسی پیوسته خواندم وای موقع ثبت نام معدل کاردانی هم وارد کردم. روزانه بهشتی قبول شدم الان امکان لغو هست؟ و اگه اطلاع بدم چقدر طول میکشه بررسی بکنن؟ در صورت لغو باید برم سربازی؟

سلام.
تا اعلام نکردند بهتره عکس العملی نشون ندید. ممکنه این مغایرت به قبولی شما آسیبی نزده باشه و یا بعداً بهتون اعلام کنند. در صورت لغو هم باید برید سربازی.
تنها شانستون فرستادن درخواست درست و اثبات قبولی تون در سایر کدرشته ها با توجه ویرایش نمره کل (تراز) با معدل واقعی تونه. از لینک زیر دستورالعمل ارسال درخواست رو ببینید و تهیه کنید.
دستورالعمل شش بخشی درخواست بررسی مغایرت معدل و شانس قبولی مجدد ارشد

سلام وقت بخیر بنده مهندسی هسته ای روزانه شهید بهشتی قبول شدم معدل کارشناسیم تقریبا بیست درصد مغایرت داره ولی از دانشگاه ازاد و اینکه مقصر من نبودم حالا نمیدونم چه اتفاقی میوفته ممنون میشم راهنماییم کنین.

سلام.
اگر مثل پارسال بود و معدل اصلی شما تاثیر زیادی تو قبولی الانتون نمی ذاشت کاری نداشتند و حتی اعلام لغو قوبلی هم نمی کردند ولی امسال شرایط بسیار سختگیرانه و واقعا عجیب شده. کوچکتریم مغایرت معدل ها رو لغو قبولی می کنند به خصوص اگه قبولیتون روزانه باشه
تنها شانستون فرستادن درخواست درست و اثبات قبولی تون در سایر کدرشته ها با توجه ویرایش نمره کل (تراز) با معدل واقعی تونه. از لینک زیر دستورالعمل ارسال درخواست رو ببینید و تهیه کنید.
دستورالعمل شش بخشی درخواست بررسی مغایرت معدل و شانس قبولی مجدد ارشد

نه دانشگاهی که مغایرت اعلام کرده گیلانه و الان دانشگاهی که من دانشجوی آن هستم صنعتی اصفهانه یعنی اولویت بعدی انتخاب رشته ام هست من میگم با توجه به این که الان در کد رشته ی دومی مشغول تحصیل هستم لغو قبولی میشه؟

بله متوجه منظورتون شدیم.
خدمتتون داریم می گیم که دانشگاه گیلان حق لغو قبولی رو نداره و این سازمان سنجش هست که این کارو می کنه.
اگر به داشنگاه گیلان اعلام کرده طبیعیه که به دانشگاه صنعتی اصفهان هم اعلام م یکنه.
در گذشته وقتی مغایرت معدل پیش میومد، سنجش یه نامه می فرستاد برای دانشگاه و به دانشجو می گفت قبولی اینجات لغوه و با توجه به بررسی معدل اصلیت و ترازدهی و رتبه دهی مجدد تو این انتخابها می تونید ادامه بدید.
اگر جنین نامه ای براتون نیومده از طرف دانشگاه گیلان پش لغو قبولی شما بعد از قبولی تون تو صنعتی اصفهان بوده نه بعد از اعلام لغو قبولی
تنها شانستون فرستادن درخواست درست و اثبات قبولی تون در سایر کدرشته ها با توجه ویرایش نمره کل (تراز) با معدل واقعی تونه. از لینک زیر دستورالعمل ارسال درخواست رو ببینید و تهیه کنید.
دستورالعمل شش بخشی درخواست بررسی مغایرت معدل و شانس قبولی مجدد ارشد

سلام من ارشد دانشگاه گیلان قبول شدم بعد با استفاده از درخواست الویت بعدی انتخاب رشته کد رشته قبولی م تغییر کرده و به دانشگاه صنعتی اصفهان منتقل شدم الان دانشگاه گیلان پیام داده که بعلت مغایرت معدل لغو قبولی شدی آیا این دانشگاه صنعتی که الان ثبت نام کردم هم لغو قبولی میشه؟

سلام. به احتمال زیاد بله این اتفاق میفته متاسفانه. چون دانشگاه گیلان این مغایرت معدل رو اطلاع نداشته و ابلاغیه سازمان سنجش رو به ما اطلاع رسانی کرده
تنها شانستون فرستادن درخواست درست و اثبات قبولی تون در سایر کدرشته ها با توجه ویرایش نمره کل (تراز) با معدل واقعی تونه. از لینک زیر دستورالعمل ارسال درخواست رو ببینید و تهیه کنید.
دستورالعمل شش بخشی درخواست بررسی مغایرت معدل و شانس قبولی مجدد ارشد

سلام. من ترم اول ارشد هستم. از دانشگاه با من تماس گرفتند که قبولی من لغو شده. حین ثبت نام به جای اینکه کارشناسی پیوسته انتخاب شود کارشناسی ناپیوسته انتخاب شد. و معدل دیپلم در جای معدل کاردانی نوشته شد. الان چه اقدامی باید بکنم؟ لطفاً راهنمایی بفرمائید.

سلام. در کامنت قبلی جوابتون رو داذیم
تنها شانستون فرستادن درخواست درست و اثبات قبولی تون در سایر کدرشته ها با توجه ویرایش نمره کل (تراز) با معدل واقعی تونه. از لینک زیر دستورالعمل ارسال درخواست رو ببینید و تهیه کنید.
دستورالعمل شش بخشی درخواست بررسی مغایرت معدل و شانس قبولی مجدد ارشد

سلام. از دانشگاه با من تماس گرفتن که قبولی من لغو شده. چون موقع ثبت نام ارشد به جای اینکه کارشناسی پیوسته علامت زده بشه،ناپیوسته زده شده و به جای معدل کاردانی معدل دیپلم وارد شده. اون معدل با معدل کارشناسی میانگین شده. من اصلا دوره کاردانی نداشتم. کارشناسی پیوسته بودم. الان باید چه کاری انجام بدم. لطفاً راهنمایی کنید.

سوالتون رو سه بار مطرح کردید و در همون کامنت آخرتون جوابتون رو دادیم.
تنها شانستون فرستادن درخواست درست و اثبات قبولی تون در سایر کدرشته ها با توجه ویرایش نمره کل (تراز) با معدل واقعی تونه. از لینک زیر دستورالعمل ارسال درخواست رو ببینید و تهیه کنید.
دستورالعمل شش بخشی درخواست بررسی مغایرت معدل و شانس قبولی مجدد ارشد

سلام من ارشد روزانه قبول شدم ،ولی یک صدم معدلم رو به اشتباه بیشتر زدم و بخاطر همین دانشگاه بهم گفت لغو شدی ،ولی از طرف سازمان سنجش هیچ پیامی برای من ارسال نشده ،یعنی ممکنه در حال بررسی باشه و امیدی باشه که لغو نشم؟و اینکه لغو نهایی از طرف سازمان بهم اعلام میشه یا دانشگاه؟

سلام. سازمان سنجش اول به آموزش دانشگاه اعلام می کنه اگر کسی قبولیش لغو شده باشه و بعد به داوطلب اعلام می کنه. در بعضی مواقع هم خود دانشگاه به درخواست سنجش به دانشجو می گه که قبولیت لغو شده.
اگر دانشگاه اعلام کرده پس به دانشگاه از سمت سنجش چنین چیزی اطلاع داده شده. چون دانشگاهها حق تایید یا رد قبولی هیچ دانشجویی رو تو کنکور ندارند و اگر این کار رو انجام بدن دیوان عدالت اداری دانشگاه رو جریمه و توبیخ می کنه
تنها شانستون فرستادن درخواست درست و اثبات قبولی تون در سایر کدرشته ها با توجه ویرایش نمره کل (تراز) با معدل واقعی تونه. از لینک زیر دستورالعمل ارسال درخواست رو ببینید و تهیه کنید.
دستورالعمل شش بخشی درخواست بررسی مغایرت معدل و شانس قبولی مجدد ارشد

سلام وقت بخیر . من به خاطر مغایرت معدل ارشد لغو قبولی شدم و سنجش پیام داده که رشته هایی دیگه ایی که نمره علمی رو دارید انتخاب کنید ایا باید اولویت های دیگه رو از روی کارنامه سبزم انتخاب کنم یا میتونم دانشگاهی که میتونم قبول بشم ولی تو کارنامه سبزم نیست رو انتخاب کنم.در ضمن جریمه شدم یک شهریه شبانه برای این موضوع چیکار کنم. ممنون میشم جواب بدید. چون تا 25 اذر ماه فرصت دارم .ممنون میشم

سلام. فقط رشته دانشگاه هایی که در کارنامه سبزتون هست رو می تونید برید و اگر داخل کارنامه سبز، رشته دانشگاهی رو نزدید، نمی تونید اون رو انتخاب کنید.
جریمه تون رو که خب باید بدید و جزء قوانینه
تنها شانستون فرستادن درخواست درست و اثبات قبولی تون در سایر کدرشته ها با توجه ویرایش نمره کل (تراز) با معدل واقعی تونه. از لینک زیر دستورالعمل ارسال درخواست رو ببینید و تهیه کنید.
دستورالعمل شش بخشی درخواست بررسی مغایرت معدل و شانس قبولی مجدد ارشد

سلام قبولی من در دانشگاه به دلیل مغایرت معدل لغو شده معدل کارشناسی14.97رو من15وارد کردم الان کاری از دستم برمیاد؟ با رئیس دانشگاه یا جایی بتونم ارتباط برقرار کنم؟ یا برم سازمان سنجش تهران؟ اگه حتی ذره ای تاثیر داره بگید… و اینکه رتبه قبولی من با نفر اخر4تا تفاوت داشت صنفتی کرمان. سوالم دیگه اینکه اگه اولویت های بعدیمو قبول بشم ایا باید شهریه بدم؟ ممنون میشم جواب بدید

سلام. درباره مغایرت معدل و بالاتر درج شدن اون نسبت به معدل واقعی اعلامی از سوی دانشگاه و درج شده در مدرک کارشناسی، سازمان سنجش نسبت به سال های قبل بسیار سختگیرتر شده. اتفاقی که در سال های گذشته می افتاد این بود که اگر داوطلبی دچار مغارت معدل می شد و در دوره روزانه قبول شده بود، بررسی می کردند ببینند آیا کسی که می تونست در صورت واقعی درج شدن معدل شما در دانشگاه قبول می شد، هست یا نه. اگر چنین کسی بود سعی می شد که قبولی لغو شده شما با چند اولویت بعدی شما که اکثراً سعی م یکردند اولویت نوبت دوم باشه رو برای شما در نظر بگیرند. امسال نکته عجیبی که اتفاق افتاده اینه که حتی کسانی بودند که معدلشون رو کمتر از معدل واقعی درج کردند و باز هم سنجش قبولی اونها رو لغو کرده. طبیعتاً سازمان سنجش در این باره نسبت به سالهای قبل داره اشتباه می کنه. پیگیری شما از طریق سازامان سنجش فقط و فقط به نتیجه می رسه و هیچ ربطی به دانشگاه محل قبولی شما نداره.
تنها شانستون فرستادن درخواست درست و اثبات قبولی تون در سایر کدرشته ها با توجه ویرایش نمره کل (تراز) با معدل واقعی تونه. از لینک زیر دستورالعمل ارسال درخواست رو ببینید و تهیه کنید.
دستورالعمل شش بخشی درخواست بررسی مغایرت معدل و شانس قبولی مجدد ارشد

سلام من با معدل ۴ صدم پایین تر از معدل کلم ثبت نام کردم،ولی بهم میگن باید با معدل ترم ۷ ثبت نام میکردم و اینکه معدلم رو حتی پایین تر زدم اشتباه هست و ثبت نامم رو لغو کردن،میشه راهنمایی کنید چیکار کنم هیچکی کمک نمیکنه بهم نه دانشگاه نه سنجش،ملاک معدل کل نیست مگه؟

سلام. ترجیحا بهتره حضوری برید سازمان سنجش. طبیعتا شما رو نباید لغو م یکردند چون حتی معدلتون رو بدتر ثبت کردید و به همین خاطر حتی بدتر از قبولی معدل واقعیتون قبول شدید. در سال های قبل چنین موردی که معدل پایین تر درج شده باشه و قبولی داوطلب لغو بشه وجود نداشته.
تنها شانستون فرستادن درخواست درست و اثبات قبولی تون در سایر کدرشته ها با توجه ویرایش نمره کل (تراز) با معدل واقعی تونه. از لینک زیر دستورالعمل ارسال درخواست رو ببینید و تهیه کنید.
دستورالعمل شش بخشی درخواست بررسی مغایرت معدل و شانس قبولی مجدد ارشد

سلام.وقت بخیر .اگر ارشد مغایرت معدل داشته باشیم و قبولی لغو بشه تو اولویت اول در اولویت بعدی اگر شانس قبولی داشته باشیم پذیرفته میشیم.

سلام. در سالهای گذشته چنین اتفاقی می افتاد ولی امسال مثل اینکه روال سنجش تغییر کرده. در سال های قبل برای داوطلب اولویت های بعدی در نظر گرفته می شد و بهش اعلام می شد تا از بین اونها یکی رو انتخاب کنه.
تنها شانستون فرستادن درخواست درست و اثبات قبولی تون در سایر کدرشته ها با توجه ویرایش نمره کل (تراز) با معدل واقعی تونه. از لینک زیر دستورالعمل ارسال درخواست رو ببینید و تهیه کنید.
دستورالعمل شش بخشی درخواست بررسی مغایرت معدل و شانس قبولی مجدد ارشد

سلام. اگر اختلاف معدلتون با معدل واقعی زیاد باشه عملا کاری نمیشه کرد. متاسفانه برخلاف سالهای قبل سازمان سنجش به قدری در این مورد سختگیری کرده که حتی یک صدم جابجایی معدل رو هم لغو قبولی کرده
تنها شانستون فرستادن درخواست درست و اثبات قبولی تون در سایر کدرشته ها با توجه ویرایش نمره کل (تراز) با معدل واقعی تونه. از لینک زیر دستورالعمل ارسال درخواست رو ببینید و تهیه کنید.
دستورالعمل شش بخشی درخواست بررسی مغایرت معدل و شانس قبولی مجدد ارشد

سلام خسته نباشید
من ارشد شبانه خواجه نصیر قبول شدم
در زمان ثبت نام کنکور معدلم رو سهوا معدل ترممو زدم و تقریبا یک نمره از نمره ای که اعلام کردم بیشتره
و رتبم در همون گرایش 65 شده و اخرین رتبه قبولی 75 هستش
و این فرم معدل که تا 11/30/98 فرستادم برای دانشگاه معدل تا اخر ترم 7 هستش که یک نمره کمتره
میخواستم راهنماییم کنید لطفا با توجه به اینکه شبانه هستم مشکلی برای قبولیم پیش میاد؟
ممنون

سلام. احتمال پیش اومدن مشکل براتون هست ولی به دلیل نوبت دوم بودنتون احتمال لغو خیلی کمتر میشه
تنها شانستون فرستادن درخواست درست و اثبات قبولی تون در سایر کدرشته ها با توجه ویرایش نمره کل (تراز) با معدل واقعی تونه. از لینک زیر دستورالعمل ارسال درخواست رو ببینید و تهیه کنید.
دستورالعمل شش بخشی درخواست بررسی مغایرت معدل و شانس قبولی مجدد ارشد

سلام ببخشید من امسال تازه دانشگاه دولتی قبول شدم رشته علوم قران که جز رشته های شبانه
ولی الان پروندم به مغایرت معدل برخورده
میخواستم بینم قبولیم لغو میشه؟

سلام. اگر به مغایرت بخوره احتمال لغو هست ولی برای دوره های شبانه زیاد سخت نمی گیرند
تنها شانستون فرستادن درخواست درست و اثبات قبولی تون در سایر کدرشته ها با توجه ویرایش نمره کل (تراز) با معدل واقعی تونه. از لینک زیر دستورالعمل ارسال درخواست رو ببینید و تهیه کنید.
دستورالعمل شش بخشی درخواست بررسی مغایرت معدل و شانس قبولی مجدد ارشد

سلام
من معدل کارشناسی رو برای کنکور ارشد ۵۵ صدم بیشتر وارد کردم و رتبه من در سهمیه ۸۲۵ و بدون سهمیه ۹۲۰ و نمره کل من ۳۲۲۲ شده
از طرف سازمان سنجش هم مشکل پیش اومده
میتونید راهنمایی کنید که چیکار کنم
به سازمان سنجش مراجعه کنم ؟

سلام. عدد اختلاف معدلتون خیلی زیاده. روزانه قبول شدید یا یک دوره دیگه؟
چاره ای جز مراجعه به سازمان سنجش ندارید
تنها شانستون فرستادن درخواست درست و اثبات قبولی تون در سایر کدرشته ها با توجه ویرایش نمره کل (تراز) با معدل واقعی تونه. از لینک زیر دستورالعمل ارسال درخواست رو ببینید و تهیه کنید.
دستورالعمل شش بخشی درخواست بررسی مغایرت معدل و شانس قبولی مجدد ارشد

سلام خسته نباشید
من معدل کارشناسی ام رو ۵۵صدم بیشتر وارد کردم و الان سازمان سنجش قبولی منو رد کرده
من دانشگاه تربیت مدرس قبول شدم و رتبه من در سهمیه ۸۲۵ و بدون سهمیه ۹۸۰ هستش و نمره کل من ۳۲۲۲ هستش
میتونید منو راهنمایی کنید که چیکار کنم

سلام. در کامنت قبولیتون جوابتون داده شد
تنها شانستون فرستادن درخواست درست و اثبات قبولی تون در سایر کدرشته ها با توجه ویرایش نمره کل (تراز) با معدل واقعی تونه. از لینک زیر دستورالعمل ارسال درخواست رو ببینید و تهیه کنید.
دستورالعمل شش بخشی درخواست بررسی مغایرت معدل و شانس قبولی مجدد ارشد

سلام
من کارشناسی پیوسته دارم اما یه مدرک کاردانی هم دارم . کافی نتیه موقع ثبت نام ارشد معدل کاردانی رو وارد کرده البته معدل ها درست وارد شده و مغایرت نداره ولی معدل موثرمن ۲۵صدم بالاتر از معدل کارشناسیم شده به دانشگاه اطلاع دادم الان ممکنه قبولی من مردود بشه؟
( رتبه ی ۲۲ قبولی روزانه شهید بهشتی هستم)

سلام. معدل موثر همیشه از معدل های مجموع بالاتر درج میشه مگر اینکه دانشگاه کارشناسیتون دانشگاه های ضعیف آزاد، پیام نور، غیرانتفاعی و یا علمی کاربردی باشه. شما مغایرت معدل ندارید و هیچ اتفاقی برای قبولیتون نمیفته
تنها شانستون فرستادن درخواست درست و اثبات قبولی تون در سایر کدرشته ها با توجه ویرایش نمره کل (تراز) با معدل واقعی تونه. از لینک زیر دستورالعمل ارسال درخواست رو ببینید و تهیه کنید.
دستورالعمل شش بخشی درخواست بررسی مغایرت معدل و شانس قبولی مجدد ارشد

سلام من در دانشگاه پیام نور قبول شدم با مدرک کارشناسی ناپیوسته شرکت کردم و ۴نمره اختلاف معدل دارم بنظرتون قبولی من لغو میشود

سلام. کدوم دانشگاه پیام نور قبول شدید؟ چه رشته ای؟ معدل واقعیتون چند بوده؟ معدلی که ثبت کردید چند؟
در ضمن نمره کل یا همون ترازتون چند بوده؟
با توجه به جواب این سوالات مشخص میشه که قبولی شما لغو میشه یا خیر؟
البته حتی اگر لغو هم بشه از آزمون سال بعد محروم نخواهید شد. اگر دانشگاه پیام نوری که قبول شدید در سطح 3 به بالا باشه احتمال لغو قبولیتون بسیار کمه.
تنها شانستون فرستادن درخواست درست و اثبات قبولی تون در سایر کدرشته ها با توجه ویرایش نمره کل (تراز) با معدل واقعی تونه. از لینک زیر دستورالعمل ارسال درخواست رو ببینید و تهیه کنید.
دستورالعمل شش بخشی درخواست بررسی مغایرت معدل و شانس قبولی مجدد ارشد

سلام من ثبت نامم تو دانشگاه نهایی نمیشه و الان متوجه شدم بخاطر مغایرت معدلم هستش من14/94شدم و موقع ثبت نام15ثبت کردم به اشتباه. و گفتن تا اذر مشخص میشه. سوالم اینجاست که اگه قبولیم رد بشه تکلیف من چی میشه؟؟؟ خیلی استرس دارم

سلام. اینکه بهتون گفتند تا آذر معلوم میشه به دو دلیل هست:
1- بررسی تراز نهایی شما با کسر مقدار درصد اضافه ای که تو معدلتون اعلام کردید.
2- بررسی تراز افراد قبول شده و نشده بعد از شما که ایا قبولی شما به خاطر چند درصد اضافه تر مانع از قبولی اونها و یا مانع از قبولی اونها در اولویت بهتر شده با نه.
اگر در این دو مورد مشکلی به وجود آورده باشید قبولی شما رو لغو می کنند.
تنها شانستون فرستادن درخواست درست و اثبات قبولی تون در سایر کدرشته ها با توجه ویرایش نمره کل (تراز) با معدل واقعی تونه. از لینک زیر دستورالعمل ارسال درخواست رو ببینید و تهیه کنید.
دستورالعمل شش بخشی درخواست بررسی مغایرت معدل و شانس قبولی مجدد ارشد

ممنون. من سهمیه 5 درصد داشتم. نمره کلم 3246 شد و رتبم بدون سهمیه 1080 و در سهمیه 105. رتبه آخرین نفر در سهمیه هم 794 شد. اما روزانه شهید بهشتی قبول شدم با سهمیه 25 درصد و شبانه دانشگاه خواجه نصیر هم نمره قبولی آوردم با اختلاف 7 رتبه از آخرین نفر تو همون دانشگاه. بنظرتون این 3 صدم اختلاف تو معدل نهایی خیلی مشکل سازه؟ 3 صدم بالا شده.

در پیام قبلیتون پاسخ رو خدمتتون گفتیم
تنها شانستون فرستادن درخواست درست و اثبات قبولی تون در سایر کدرشته ها با توجه ویرایش نمره کل (تراز) با معدل واقعی تونه. از لینک زیر دستورالعمل ارسال درخواست رو ببینید و تهیه کنید.
دستورالعمل شش بخشی درخواست بررسی مغایرت معدل و شانس قبولی مجدد ارشد

ممنون. من رتبم شد بدون سهمیه 1080 و در سهمیه هم 105 نمره کلمم 3246 شد. با سهمیه 25 درصد روزانه شهید بهشتی قبول شدم. البته تو اولیت های بعدیم با سهمیه 5 درصد شبانه خواجه نصیر هم نمره قبولی گرفتم که تو اونم رتبم 7 رتبه بالاتر از آخرین نفر بودم. بنظرتون اگه بخوام اولويتمو عوض کنم تو اون کد بهتر و مطمئن تر نیست؟

سلام مجدد. درباره انتخاب شبانه خواجه نصیر، اتفاقی که میفته اینه که چون دوره شبانه است سختگیری دوره های روزانه رو نداره و سازمان سنجش روی دوره روزانهخیلی سختگیرتره
تنها شانستون فرستادن درخواست درست و اثبات قبولی تون در سایر کدرشته ها با توجه ویرایش نمره کل (تراز) با معدل واقعی تونه. از لینک زیر دستورالعمل ارسال درخواست رو ببینید و تهیه کنید.
دستورالعمل شش بخشی درخواست بررسی مغایرت معدل و شانس قبولی مجدد ارشد

سلام. من معدل کاردانیمو 6 صدم بالاتر زدم و در واقع باعث شد معدل نهاییم که میانگینه 3 صدم بالاتر ثبت بشه. از آخرین نفر که پذیرفته شده هم تو اون کد رشته 5 رتبه بالاتر. بنظرتون ممکنه قبولیم رد شه؟ خیلی استرس دارم. ممنون.

سلام. در زمینه مغایرت معدل و بالاتر درج شدن اون معدل نسبت به معدل واقعی قانون سازمان سنجش اینه که قبولیتون کن لم یکن تلقی میشه.نکته بسیار مهم اینه که در صورت مغایرت، سازمان سنجش بلافاصله شما رو از تحصیل محروم نمی کنه و قبلش بررسی می کنه. دو مورد رو سازمان سنجش بررسی می کنه:
اول اینکه آیا قبولی شما به خاطر بالاتر زدن معدلتون اتفاق افتاده یا نه؟ شما چون بالاتر از رتبه آخرین فرد قبولی هستید توی این مورد تبرئه میشید.
دوم اینکه آیا قبولی شما باعث عدم قبولی و یا بدتر شدن قبولی کس دیگه ای میشه یا خیر؟ این رو جز خود سازمان سنجش که اطلاعات قبولی همه رو داره کسی نمی دونه. اگر شرایطی پیش بیاد که شما باعث بشید که حق یک نفر دیگه ضایع بشه طبیعتا مقصر شناخته میشید. اگر دو یا سه نفر قبولی بعد از شما به خاطر سه صدم اختلاف معدل شما بدتر نشده باشه تو این مورد هم تبرئه میشید. کلا تاثیر این سه صدم معدل، فقط و فقط سه نمره تاز هستو مثلا به جای اینکه تراز شما بشه 5003 باید میشده 5000. تو کنکور ارشد اختلاف ترازها در رتبه های خوب چندان خطرناک نیست ولی تو رتبه های متوسط و یا خیلی بد اختلاف های کوچیک تعیین کننده میشه.
شما چه ترازی به دست آوردید و در چه دانشگاهی قبول شدید و رتبه در سهمیه و رتبه بدون سهمیه و کشوریتون چند بوده؟
تنها شانستون فرستادن درخواست درست و اثبات قبولی تون در سایر کدرشته ها با توجه ویرایش نمره کل (تراز) با معدل واقعی تونه. از لینک زیر دستورالعمل ارسال درخواست رو ببینید و تهیه کنید.
دستورالعمل شش بخشی درخواست بررسی مغایرت معدل و شانس قبولی مجدد ارشد

سلام خسته نباشید.من موقع ثبت نام ارشد ، معدل تا همون ترم رو وارد کردم . من دقیقا 15 شهریورکه نتایج انتخاب رشته اومد فارغ تحصیل شدم و موقع انتخاب رشته معدل کل کارشناسی داخل مدرک رو زدم.میخواستم بدونم ایا مشکلی برام پیش میاد؟به خاطر اینکه شنیدم باید حتما میانگین معدل تا 98/11 رو میزدم نه معدل فارغ تحصیلی.

سلام. خیر مشکلی پیش نمیاد.
تنها شانستون فرستادن درخواست درست و اثبات قبولی تون در سایر کدرشته ها با توجه ویرایش نمره کل (تراز) با معدل واقعی تونه. از لینک زیر دستورالعمل ارسال درخواست رو ببینید و تهیه کنید.
دستورالعمل شش بخشی درخواست بررسی مغایرت معدل و شانس قبولی مجدد ارشد

معدل کل
تنها شانستون فرستادن درخواست درست و اثبات قبولی تون در سایر کدرشته ها با توجه ویرایش نمره کل (تراز) با معدل واقعی تونه. از لینک زیر دستورالعمل ارسال درخواست رو ببینید و تهیه کنید.
دستورالعمل شش بخشی درخواست بررسی مغایرت معدل و شانس قبولی مجدد ارشد

سلام… من میخواستم بدونم معدل کل رو باید وارد کرد یا معدل دانشگاه که پایین صفحه کاربریمون میاد؟

سلام. معدل کل
تنها شانستون فرستادن درخواست درست و اثبات قبولی تون در سایر کدرشته ها با توجه ویرایش نمره کل (تراز) با معدل واقعی تونه. از لینک زیر دستورالعمل ارسال درخواست رو ببینید و تهیه کنید.
دستورالعمل شش بخشی درخواست بررسی مغایرت معدل و شانس قبولی مجدد ارشد

سلام. خیر، معدل پایین تر ایرادی نداره. ممنون
تنها شانستون فرستادن درخواست درست و اثبات قبولی تون در سایر کدرشته ها با توجه ویرایش نمره کل (تراز) با معدل واقعی تونه. از لینک زیر دستورالعمل ارسال درخواست رو ببینید و تهیه کنید.
دستورالعمل شش بخشی درخواست بررسی مغایرت معدل و شانس قبولی مجدد ارشد

سلام. با اعلام معدل بالاتر و در صورتی که سنجش براساس بررسی مدارک ببینه که قبولی شما به خاطر همون چن صدم بالاتر بوده، قبولی شما کان لم یکن میشه

304 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

ممنوعیت تغییر رشته در کارشناسی ارشد
کارشناسی ارشد
ممنوعیت تغییر رشته در کارشناسی ارشد

ممنوعیت تغییر رشته در کارشناسی ارشد ممنوعیت تغییر رشته در کارشناسی ارشد یکی از اولین استرس هایی است که به سراغ کسانی که می خواهند در دوره کارشناسی ارشد تغییر رشته دهند و مسیر خود را عوض کنند،می آید. قبل از اینکه ممنوعیت تغییر رشته در کنکور کارشناسی ارشد را …

امکان تغییر رشته در ثبت نام ارشد 1401
کارشناسی ارشد
امکان تغییر رشته در ثبت نام ارشد 1401

تغییر رشته در دوره کارشناسی ارشد کنکور کارشناسی ارشد یکی از آن فرصت هایی است که بسیاری از آن برای تغییر فرصت مجدد خود در حوزه تحصیلی و کاری و اجتماعی استفاده می کنند. بسیاری از کنکور سراسری زخم خورده اند و در کنکور ارشد می خواهند جبران کنند. بسیاری …

دفترچه ثبت نام ارشد 1402-1401
کارشناسی ارشد
دفترچه ثبت نام ارشد 1402-1401: دفترچه رشته های کارشناسی ارشد

دفترچه ثبت نام ارشد 1402-1401 دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 1402-1401، برای راهنمایی و ارائه اطلاعات درباره رشته های کارشناسی ارشد و مراحل ثبت نام ارشد منتشر می شود. ماهیت این دفترچه ها تقریباً از سالی به سال دیگر تفاوت های زیادی ندارد. مراحل ثبت نام در این دفترچه های …