دفترچه و راهنمای انتخاب رشته ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی 1403
انتخاب رشته کارشناسی ارشد

راهنمای انتخاب رشته ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی ۱۴۰۳

قبل از دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی ۱۴۰۳، حتماً سعی کنید این راهنمای خلاصه را مطالعه کنید. مهمترین اصول یک انتخاب رشته صحیح و دقیق ابتدا دانستن شانس های قبولی و سپس اولویت بندی صحیح مبتنی بر هدف است.

شانس قبولی ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی 1403

برای اینکه شانس قبولی خود را در ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی 1403 متوجه شوید باید بدانید که برای سهمیه های آزاد، رتبه در سهمیه اهمیت دارد و در سهمیه های ایثارگری هم رتبه در سهمیه و هم رتبه بدون سهمیه یا رتبه کشوری. با توجه به اینکه شما نیاز به دانستن شانس قبولی ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی 1403 دارید باید از آخرین رتبه های قبولی ارشد 1402 مطلع باشید. رتبه ها در کارنامه ارشد، براساس کد ضریب ها اعلام می شود. شماره کد ضریب ها و گرایش های مربوط به آنها در جدول زیر آمده است.

رشته ها، گرایش ها و زیرگرایشها در انتخاب رشته ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی 1403

شماره کد ضریب عنوان رشته عنوان گرایش
1 ژئوفیزیک لرزه شناسی
زلزله شناسی
ژئو مغناطیس
گرانی سنجی
ژئو الکتریک
دکتری پیوسته فیزیک زلزله شناسی
2 هواشناسی

تمامی آخرین رتبه های قبولی ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی توسط دپارتمان ژئوفیزیک و هواشناسی تعیین شده است و در نرم افزار انتخاب رشته ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی 1403، قرار داده شده است. برای استفاده از نرم افزار باید، پس از ورد به نرم افزار، رتبه های خود را وارد کنید و سپس شانس قبولی خود را در همه گرایش ها و دانشگاه های ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی در 4 سطح قبولی قطعی، پر احتمال، خوشبینانه و کم احتمال مشاهده کنید.

قبل از توضیح اهمیت اولویت بندی، بیایید دفترچه انتخاب رشته ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی ۱۴۰۳ را دانلود کنید.

دفترچه انتخاب رشته ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی 1403

دفترچه انتخاب رشته ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی 1403 را از کل دفترچه جدا کرده ایم تا دسترسی شما به آن راحت تر باشد.

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی 1404-1403  (به محض انتشار دفترچه)

برای دانلود دفترچه پارسال یعنی دفترچه انتخاب رشته ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی 1403-1402 می توانید از طریق لینک پایین اقدام کنید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی 1402-1403 

اولویت بندی در انتخاب رشته ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی

در چیدمان انتخاب رشته ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی، یک سری از عوامل موثر بین همه داوطلبان ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی مشترک هستند و یک سری دیگر شخصی هستند. من با مشترک ها بیشتر کار دارم. عوامل مشترک شامل: اعتبار دانشگاه، بازار کار، کیفیت و ارزش رشته و گرایش، میزان شهریه و هزینه تحصیل و شانس ادامه تحصیل دکتری در ایران و یا خارج از ایران است. قطعاً کسی که تازه کنکور ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی را داده است، از اعتبار همه دانشگاه ها خبر ندارد. شاید چند تایی را بشناسد ولی این همه دانشگاه و گرایش را قطعاً نمی شناسد. 

برای حل این مشکل بسیار پیچیده، یک راه حل ساده را ایجاد کردیم. بله، درست است. برگردیم به همان نرم افزار انتخاب رشته ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی 1403. تمامی رشته ها و گرایش ها و دانشگاه ها را براساس همه عوامل مشترک که بیان کردم، برای شما رتبه بندی کرده ایم. این رتبه بندی حاصل ماهها تحقیق و بررسی دانشگاه ها و شرایط کشور بوده است. پس با خیال راحت می توانید در نرم افزار، رشته هایی را که می خواهید را فیلتر کنید، استانی را که می خواهید فیلتر کنید و در نهایت انتخاب هایی را که می خواهید را تیک بزنید و در نرم افزار روی دکمه اولویت بندی بزنید. خود نرم افزار برای شما همه را می چیند. آن هم براساس اعتبار دانشگاه و رشته و گرایش و همچنین شهریه و شانس ادامه تحصیل.

اگر می خواهید عوامل خصوصی و شخصی خود را در این اولویت بندی اعمال کنید، می توانید به سلیقه خودتان دانشگاهی را که اعتبار پایین تری دارد را بالاتر بیاورید. شاید برخی دوست داشته باشند که در استان محل سکونت خودشان قبول شوند.

مشاوره انتخاب رشته ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی ۱۴۰۳

اگر پس از استفاده از نرم افزار، احساس کردید که شرایط بسیار خاصی دارید و یا اینکه سوالاتی دارید که حتماً باید ما بررسی کنیم تا خیال شما از بابت تصمیم گیری راحت بشود، می توانید از مشاوره های من و همکارانم در دپارتمان ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی مرکز مشاوران تحصیلی استفاده کنید.

مشاوره تخصصی تلفنی انتخاب رشته ارشد 1403

در ادامه آرشیوی از دفترچه های انتخاب رشته ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی را برای بررسی تغییرات در طول سال های اخیر قرار داده ایم.

دفترچه انتخاب رشته ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی 1402-1401

دفترچه انتخاب رشته ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی سال 1402-1401 را می توانید از طریق لینک زیر،دانلود کنید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی 1402-1401

دفترچه انتخاب رشته ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی 1401-1400

دفترچه انتخاب رشته ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی سال 1401-1400، در زمان انتخاب رشته ارشد و در شهریور ماه منتشر شد و از طریق لینک زیر، اقدام به دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد 1400 ژئوفیزیک و هواشناسی نمایید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی 1401-1400

دفترچه انتخاب رشته ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی 1400-99

از طریق لینک زیر می توانید دفترچه انتخاب رشته ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی 1400-99 را دانلود نمایید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی 99

به این مطلب امتیاز دهید
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

رتبه های قبولی ارشد
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
کارنامه های قبولی، رتبه و محل قبولی ارشد ۱۴۰۲

کارنامه های قبولی، رتبه و محل قبولی ارشد ۱۴۰۲ رتبه ها و محل قبولی ارشد ۱۴۰۲ را در این مطلب برای شما قرار داده ایم. در ادامه به تفکیک گروه های مختلف تحصیلی، می توانید در جداول، لیست رتبه ها و محل قبولی رشته های مختلف در ارشد سال گدشته …

سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403
تخمین رتبه
سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403

سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403 برای دانلود سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403، از طریق لینک های زیر اقدام نمایید. دانلود سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1404-1403  پاسخنامه و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1404-1403  توجه مهم: در ادامه مطلب لینک های …

سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403
تخمین رتبه
سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403

سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403 برای دانلود سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403، از طریق لینک های زیر اقدام نمایید. دانلود سوالات ارشد مدیریت 1404-1403 پاسخنامه و کلید سوالات ارشد مدیریت 1404-1403  توجه مهم: در ادامه مطلب لینک های مهمی برای مشاهده مطالبی در رابطه با کارنامه …