دفترچه و انتخاب رشته کنکور ارشد مشاوره 1402

دفترچه انتخاب رشته ارشد مشاوره 1400 و 1401
انتخاب رشته کارشناسی ارشد

انتخاب رشته کنکور ارشد مشاوره ۱۴۰۳-۱۴۰۲

به من اجازه بدهید تا بتوانم در ابتدا دیدگاه درستی را در رابطه با انتخاب رشته ارشد مشاوره ۱۴۰۳-۱۴۰۲ به شما بدهم. پس از 8 سال تجربه در حوزه مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترای مشاوره، متوجه شدم که یک نقطه مشترک بین تمامی افرادی که از انتخاب رشته خود راضی بوده اند وجود داشته است. آن نقطه مشترک این است.

“با رتبه ای که داشتم، عملاً در بهترین رشته و دانشگاه قبول شدم.”

شما نیز در انتخاب رشته ارشد مشاوره 1402، باید با توجه به رتبه ای که دارید در بهترین رشته و دانشگاه قبول شوید. می دانید که در کنکور ارشد مشاوره، چهار گرایش مشاوره خانواده، مشاوره مدرسه (تحصیلی)، مشاوره شغلی و مشاوره توانبخشی داریم. بیایید با هم ببینیم که چطور چنین نتیجه ای به دست خواهد آمد؟

موفقیت در انتخاب رشته کنکور ارشد مشاوره 1402

برای موفقیت در انتخاب رشته ارشد مشاوره 1402، دو شرط اساسی وجود دارد:

1- داشتن اطلاعات درست و دقیق درباره شانس قبولی

2- اولویت بندی براساس برآیند عوامل مهم در انتخاب رشته. برآیند یعنی اینکه با توجه به همه عوامل، من بهترین تصمیم را گرفته باشم. من تلاش خواهم کرد تا راهنمای شما در گرفتن بهترین تصمیم باشم.

شرط اول اینگونه محقق می شود که بدانید در کارنامه ای که سازمان سنجش برای انتخاب رشته ارشد مشاوره 1402 به شما داده است، رتبه شما چند است و براساس آن رتبه چه رشته و دانشگاه هایی قبول می شوید.

در کارنامه مخصوص انتخاب رشته ارشد مشاوره، در مقابل این اعداد یک سری رتبه داده شده است. رتبه شما در سهمیه است که اهمیت دارد. اینکه با این رتبه، چی و کجا قبول می شوم، بسیار اهمیت دارد. دقت و صحت پاسخ این سوال، اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر اطلاعات غلطی درباره جاهایی که قبول می شوید داشته باشید، قطعاً به فنا خواهید رفت.

من و همکارانم، نرم افزاری را طراحی کرده ایم که با دقت و صحتی بالا (بیش از 97 درصد) به شما می گوید در همه رشته ها و گرایش ها و دانشگاه ها با توجه به رتبه ای که دارید، چقدر شانس قبولی دارید. برای اینکه همه دانش و تجربه چندین ساله ما را در این رابطه داشته باشید، هم اکنون به نرم افزار انتخاب رشته ارشد مشاوره 1402 مراجعه کنید. رتبه های خود را وارد کنید و سپس خود نرم افزار براساس رتبه شما، می گوید که برای هر رشته و گرایش و دانشگاه، چقدر شانس قبولی دارید. حدود 7 ماه نیز زمان گذاشته ایم تا این نرم افزار را برای امسال به روزرسانی کنیم.

برای اینکه شرط دوم را در انتخاب رشته ارشد مشاوره 1402 رعابت کتید باید ادامه مطلب را بخوانید و قبل از آن باید دفترچه انتخاب رشته ارشد مشاوره امسال را دانلود کنید.

دفترچه انتخاب رشته ارشد مشاوره 1403-1402

دفترچه انتخاب رشته ارشد مشاوره 1403-1402 را از کل دفترچه انتخاب رشته ارشد امسال جدا کرده ام و برای دانلود در زیر قرار داده ام.

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد مشاوره 1403-1402 

دیدن دفترچه انتخاب رشته ارشد مشاوره پارسال یعنی سال 1402-1401 نیز خالی از لطف نخواهد بود. در لینک زیر، آن را نیز برای دانلود قرار داده ام.

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد مشاوره 1402-1401 

چیدمان انتخاب رشته ارشد مشاوره ۱۴۰۳-۱۴۰۲

اولویت بندی یا همان چیدمان انتخاب ها در فرم انتخاب رشته ارشد مشاوره ۱۴۰۳-۱۴۰۲، شرط دوم موفقیت است. در واقع پس از کسب اطلاعات دقیق درباره شانس قبولی که از طریق نرم افزار آن را به دست آورده اید، باید کدرشته هایی را که در دفترچه انتخاب رشته دیدید را به ترتیب وارد کنید.

اولین نکته این است که سازمان سنجش، به ترتیب رتبه، انتخاب رشته ها را بررسی می کند. یعنی اول، انتخاب رشته رتبه یک چک می شود و تا همینطور تا برسد به آخرین رتبه. دومین نکته این است که وقتی سازمان سنجش، فرم انتخاب رشته شما را چک می کند، اولین انتخابی را که ظرفیت آن پر نشده است را به عنوان قبولی شما ثبت می کند. ممکن است این انتخاب، در ردیف اول انتخاب رشته شما باشد و یا ممکن است انتخاب پنجاهم یا صدم شما باشد. مهم این است که ظرفیت آن توسط رتبه های بهتر از شما پر نشده باشد.

پاراگراف قبلی را دوباره بخوانید تا بهتر متوجه شوید. نتیجه اشتباه در چیدمان انتخاب رشته ارشد مشاوره ۱۴۰۳-۱۴۰۲ باعث می شود که اگر شما رتبه نسبتاً خوب و یا متوسطی داشته باشید، در انتخاب بسیار بدی قبول شوید و البته برعکس. بنابراین بسیار مهم است که سازمان سنجش، انتخاب رشته شما را جوری بررسی کند که ابتدا بهترین انتخاب ها را چک کند. شاید ظرفیت ها توسط رتبه های بهتر از شما پر نشده باشد و شما به راحتی قبول شوید.

عوامل موثر در چیدمان انتخاب رشته کنکور ارشد مشاوره

در چیدمان انتخاب رشته ارشد مشاوره، یک سری از عوامل موثر بین همه داوطلبان ارشد مشاوره مشترک هستند و یک سری دیگر شخصی هستند. من با مشترک ها بیشتر کار دارم. عوامل مشترک شامل: اعتبار دانشگاه، بازار کار، کیفیت و ارزش رشته و گرایش، میزان شهریه و هزینه تحصیل و شانس ادامه تحصیل دکتری در ایران و یا خارج از ایران است. قطعاً کسی که تازه کنکور ارشد مشاوره را داده است، از اعتبار همه دانشگاه ها خبر ندارد. شاید چند تایی را بشناسد ولی این همه دانشگاه و گرایش را قطعاً نمی شناسد. 

برای حل این مشکل بسیار پیچیده، یک راه حل ساده را ایجاد کردیم. بله، درست است. برگردیم به همان نرم افزار انتخاب رشته ارشد مشاوره 1402. تمامی رشته ها و گرایش ها و دانشگاه ها را براساس همه عوامل مشترک که بیان کردم، برای شما رتبه بندی کرده ایم. این رتبه بندی حاصل ماهها تحقیق و بررسی دانشگاه ها و شرایط کشور بوده است. پس با خیال راحت می توانید در نرم افزار، رشته هایی را که می خواهید را فیلتر کنید، استانی را که می خواهید فیلتر کنید و در نهایت انتخاب هایی را که می خواهید را تیک بزنید و در نرم افزار روی دکمه اولویت بندی بزنید. خود نرم افزار برای شما همه را می چیند. آن هم براساس اعتبار دانشگاه و رشته و گرایش و همچنین شهریه و شانس ادامه تحصیل.

اگر می خواهید عوامل خصوصی و شخصی خود را در این اولویت بندی اعمال کنید، می توانید به سلیقه خودتان دانشگاهی را که اعتبار پایین تری دارد را بالاتر بیاورید. شاید برخی دوست داشته باشند که در استان محل سکونت خودشان قبول شوند.

مشاوره انتخاب رشته ارشد مشاوره ۱۴۰۳-۱۴۰۲

اگر پس از استفاده از نرم افزار، احساس کردید که شرایط بسیار خاصی دارید و یا اینکه سوالاتی دارید که حتماً باید ما بررسی کنیم تا خیال شما از بابت تصمیم گیری راحت بشود، می توانید از مشاوره های من و همکارانم در دپارتمان ارشد مشاوره مرکز مشاوران تحصیلی استفاده کنید.

مشاوره تخصصی تلفنی انتخاب رشته ارشد 1402

در ادامه آرشیوی از دفترچه های انتخاب رشته ارشد مشاوره در سال های گذشته را برای شما قرار داده ام.

آرشیو دفترچه های انتخاب رشته کنکور ارشد مشاوره

در ادامه آرشیوی از دفترچه های انتخاب رشته کنکور ارشد مشاوره را در اختیار شما قرار داده ام تا بیشتر متوجه تغییرات در انتخاب رشته های کنکور ارشد مشاوره بشوید.

دفترچه انتخاب رشته ارشد مشاوره سال 1401-1400، در زمان انتخاب رشته ارشد و در شهریور ماه منتشر شد و می توانید از طریق لینک زیر، اقدام به دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد 1400 مشاوره نمایید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد مشاوره 1401-1400

از طریق لینک زیر می توانید دفترچه انتخاب رشته ارشد مشاوره 1400-99 را دانلود کنید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد مشاوره 99

سوالات مهم

شانس قبولی من در انتخاب رشته ارشد مشاوره ۱۴۰۲ چقدر است؟

شانس قبولی شما در انتخاب رشته ارشد مشاوره ۱۴۰۲، با دقتی بیش از 97 درصد، در نرم افزار انتخاب رشته ارشد مشاوره مشاوران تحصیلی مشخص می شود.

بهترین نوع اولویت بندی در انتخاب رشته ارشد مشاوره 1402، چگونه است؟

بهترین نوع اولویت بندی براساس اعتبار دانشگاه، ارزشمندی گرایش و هزینه های تحصیل است. در نرم افزار انتخاب رشته ارشد مشاوره 1402، این اولویت بندی را دریافت خواهید کرد.

به این مطلب امتیاز دهید
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403
تخمین رتبه
سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403

سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403 برای دانلود سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403، از طریق لینک های زیر اقدام نمایید. دانلود سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1404-1430 (به محض انتشار سوالات) پاسخنامه و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1404-1403 (به محض انتشار …

سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403
تخمین رتبه
سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403

سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403 برای دانلود سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403، از طریق لینک های زیر اقدام نمایید. دانلود سوالات ارشد مدیریت 1404-1403 (به محض انتشار سوالات) پاسخنامه و کلید سوالات ارشد مدیریت 1404-1403 (به محض انتشار کلید) توجه مهم: در ادامه مطلب لینک های …

سوالات و کلید سوالات ارشد حسابداری 1403
تخمین رتبه
سوالات و کلید سوالات ارشد حسابداری 1403

سوالات و کلید سوالات ارشد حسابداری 1403 برای دانلود سوالات و کلید سوالات ارشد حسابداری 1403، از طریق لینک های زیر اقدام نمایید. دانلود سوالات ارشد حسابداری 1404-1403 (به محض انتشار سوالات) پاسخنامه و کلید سوالات ارشد حسابداری 1404-1403 (به محض انتشار کلید) توجه مهم: در ادامه مطلب لینک های …