انتخاب رشته ارشد روانشناسی 1403 و دانلود دفترچه آن

دفترچه انتخاب رشته ارشد روانشناسی 1403- 1404
انتخاب رشته کارشناسی ارشد

انتخاب رشته ارشد روانشناسی ۱۴۰۳

به من اجازه بدهید تا بتوانم در ابتدا دیدگاه درستی را در رابطه با انتخاب رشته ارشد روانشناسی ۱۴۰۳ به شما بدهم. پس از 8 سال تجربه در حوزه مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترای روانشناسی، متوجه شدم که یک نقطه مشترک بین تمامی افرادی که از انتخاب رشته خود راضی بوده اند وجود داشته است. آن نقطه مشترک این است.

“با رتبه ای که داشتم، عملاً در بهترین رشته و دانشگاه قبول شدم.”

شما نیز در انتخاب رشته ارشد روانشناسی 1403، باید با توجه به رتبه ای که دارید در بهترین رشته و دانشگاه قبول شوید. بیایید با هم ببینیم که چطور چنین نتیجه ای به دست خواهد آمد؟

موفقیت در انتخاب رشته ارشد روانشناسی 1403

برای موفقیت در انتخاب رشته ارشد روانشناسی 1403، دو شرط اساسی وجود دارد:

1- داشتن اطلاعات درست و دقیق درباره شانس قبولی

2- اولویت بندی براساس برآیند عوامل مهم در انتخاب رشته. برآیند یعنی اینکه با توجه به همه عوامل، من بهترین تصمیم را گرفته باشم. من تلاش خواهم کرد تا راهنمای شما در گرفتن بهترین تصمیم باشم.

شرط اول اینگونه محقق می شود که بدانید در کارنامه ای که سازمان سنجش برای انتخاب رشته ارشد روانشناسی 1403 به شما داده است، رتبه شما چند است و براساس آن رتبه چه رشته و دانشگاه هایی قبول می شوید. در کارنامه ارشد روانشناسی، جدولی وجود دارد که ستون اول آن یک سری عدد است. این اعداد نشان دهنده کد ضریب ها هستند و کد ضریب ها نماینده رشته ها و گرایش ها. در جدول زیر ترجمه این اعداد را برای شما گذاشته ام. به این جدول نگاهی بیندازیم.

رشته ها، گرایش ها و زیرگرایشها در انتخاب رشته ارشد روانشناسی 1403

شماره کد ضریب عنوان رشته عنوان گرایش
1 روانشناسی عمومی
روانشناسی اسلامی روانشناسی مثبت گرا
روانشناسی اجتماعی
2 روانشناسی بالینی
خانواده
روانشناسی بالینی کودک و نوجوان
علوم شناختی توانبخشی شناختی
روانشناسی شناختی
3 سنجش و اندازه گیری (روانسنجی)
4 روانشناسی صنعتی و سازمانی
5 روانشناسی و آموزش کودکان استثنائی
6 روانشناسی تربیتی
علوم شناختی ذهن، مغز و تربیت

در کارنامه مخصوص انتخاب رشته ارشد روانشناسی، در مقابل این اعداد یک سری رتبه داده شده است. رتبه شما در سهمیه است که اهمیت دارد. اینکه با این رتبه، چی و کجا قبول می شوم، بسیار اهمیت دارد. دقت و صحت پاسخ این سوال، اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر اطلاعات غلطی درباره جاهایی که قبول می شوید داشته باشید، قطعاً به فنا خواهید رفت.

من و همکارانم، نرم افزاری را طراحی کرده ایم که با دقت و صحتی بالا (بیش از 97 درصد) به شما می گوید در همه رشته ها و گرایش ها و دانشگاه ها با توجه به رتبه ای که دارید، چقدر شانس قبولی دارید. برای اینکه همه دانش و تجربه چندین ساله ما را در این رابطه داشته باشید، هم اکنون به نرم افزار انتخاب رشته ارشد روانشناسی 1403 مراجعه کنید. رتبه های خود را وارد کنید و سپس خود نرم افزار براساس رتبه شما، می گوید که برای هر رشته و گرایش و دانشگاه، چقدر شانس قبولی دارید. حدود 7 ماه نیز زمان گذاشته ایم تا این نرم افزار را برای امسال به روزرسانی کنیم.

برای اینکه شرط دوم را در انتخاب رشته ارشد روانشناسی 1403 رعایت کنید باید ادامه مطلب را بخوانید و قبل از آن باید دفترچه انتخاب رشته ارشد روانشناسی امسال را دانلود کنید.

دفترچه انتخاب رشته ارشد روانشناسی 1403-1404

دفترچه انتخاب رشته ارشد روانشناسی 1403-1404 را از کل دفترچه انتخاب رشته ارشد امسال جدا کرده ام و برای دانلود در زیر قرار داده ام.

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد روانشناسی 1404-1403  

برای دانلود دفترچه پارسال یعنی دفترچه انتخاب رشته ارشد روانشناسی 1403-1402 می توانید از طریق لینک پایین اقدام کنید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد روانشناسی 1403-1402 

چیدمان انتخاب رشته ارشد روانشناسی ۱۴۰۳

اولویت بندی یا همان چیدمان انتخاب ها در فرم انتخاب رشته ارشد روانشناسی ۱۴۰۳، شرط دوم موفقیت است. در واقع پس از کسب اطلاعات دقیق درباره شانس قبولی که از طریق نرم افزار آن را به دست آورده اید، باید کدرشته هایی را که در دفترچه انتخاب رشته دیدید را به ترتیب وارد کنید.

اولین نکته این است که سازمان سنجش، به ترتیب رتبه، انتخاب رشته ها را بررسی می کند. یعنی اول، انتخاب رشته رتبه یک چک می شود و تا همینطور تا برسد به آخرین رتبه. دومین نکته این است که وقتی سازمان سنجش، فرم انتخاب رشته شما را چک می کند، اولین انتخابی را که ظرفیت آن پر نشده است را به عنوان قبولی شما ثبت می کند. ممکن است این انتخاب، در ردیف اول انتخاب رشته شما باشد و یا ممکن است انتخاب پنجاهم یا صدم شما باشد. مهم این است که ظرفیت آن توسط رتبه های بهتر از شما پر نشده باشد.

پاراگراف قبلی را دوباره بخوانید تا بهتر متوجه شوید. نتیجه اشتباه در چیدمان انتخاب رشته ارشد روانشناسی ۱۴۰۳ باعث می شود که اگر شما رتبه نسبتاً خوب و یا متوسطی داشته باشید، در انتخاب بسیار بدی قبول شوید و البته برعکس. بنابراین بسیار مهم است که سازمان سنجش، انتخاب رشته شما را جوری بررسی کند که ابتدا بهترین انتخاب ها را چک کند. شاید ظرفیت ها توسط رتبه های بهتر از شما پر نشده باشد و شما به راحتی قبول شوید.

اما بهترین انتخاب ها در ارشد روانشناسی برای هر کسی معنا و مفهوم خود را دارد. بیایید آن را برایتان تفسیر کنم.

عوامل موثر در چیدمان انتخاب رشته ارشد روانشناسی

در چیدمان انتخاب رشته ارشد روانشناسی، یک سری از عوامل موثر بین همه داوطلبان ارشد روانشناسی مشترک هستند و یک سری دیگر شخصی هستند. من با مشترک ها بیشتر کار دارم. عوامل مشترک شامل: اعتبار دانشگاه، بازار کار، کیفیت و ارزش رشته و گرایش، میزان شهریه و هزینه تحصیل و شانس ادامه تحصیل دکتری در ایران و یا خارج از ایران است. قطعاً کسی که تازه کنکور ارشد روانشناسی را داده است، از اعتبار همه دانشگاه ها خبر ندارد. شاید چند تایی را بشناسد ولی این همه دانشگاه و گرایش را قطعاً نمی شناسد. 

برای حل این مشکل بسیار پیچیده، یک راه حل ساده را ایجاد کردیم. بله، درست است. برگردیم به همان نرم افزار انتخاب رشته ارشد روانشناسی 1403. تمامی رشته ها و گرایش ها و دانشگاه ها را براساس همه عوامل مشترک که بیان کردم، برای شما رتبه بندی کرده ایم. این رتبه بندی حاصل ماهها تحقیق و بررسی دانشگاه ها و شرایط کشور بوده است. پس با خیال راحت می توانید در نرم افزار، رشته هایی را که می خواهید را فیلتر کنید، استانی را که می خواهید فیلتر کنید و در نهایت انتخاب هایی را که می خواهید را تیک بزنید و در نرم افزار روی دکمه اولویت بندی بزنید. خود نرم افزار برای شما همه را می چیند. آن هم براساس اعتبار دانشگاه و رشته و گرایش و همچنین شهریه و شانس ادامه تحصیل.

اگر می خواهید عوامل خصوصی و شخصی خود را در این اولویت بندی اعمال کنید، می توانید به سلیقه خودتان دانشگاهی را که اعتبار پایین تری دارد را بالاتر بیاورید. شاید برخی دوست داشته باشند که در استان محل سکونت خودشان قبول شوند.

مشاوره انتخاب رشته ارشد روانشناسی ۱۴۰۳

اگر پس از استفاده از نرم افزار، احساس کردید که شرایط بسیار خاصی دارید و یا اینکه سوالاتی دارید که حتماً باید ما بررسی کنیم تا خیال شما از بابت تصمیم گیری راحت بشود، می توانید از مشاوره های من و همکارانم در دپارتمان ارشد روانشناسی مرکز مشاوران تحصیلی استفاده کنید.

مشاوره تخصصی تلفنی انتخاب رشته ارشد 1403

در ادامه آرشیوی از دفترچه های انتخاب رشته ارشد روانشناسی در سال های گذشته را برای شما قرار داده ام.

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد روانشناسی 1402-1401

از طریق لینک زیر می توانید دفترچه انتخاب رشته ارشد روانشناسی 1402-1401 را دانلود نمایید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد روانشناسی 1402-1401 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد روانشناسی 1401-1400

دفترچه انتخاب رشته ارشد روانشناسی سال 1401-1400، در زمان انتخاب رشته ارشد و در شهریور ماه منتشر شد و می توانید از طریف لینک زیر، اقدام به دانلود نمایید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد روانشناسی 1401-1400

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد روانشناسی 1400-99

از طریق لینک زیر می توانید دفترچه انتخاب رشته ارشد روانشناسی 1400-99 را دانلود نمایید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد روانشناسی 99

سوالات مهم

مهم ترین گرایش ها در انتخاب رشته ارشد روانشناسی 1403 کدام ها هستند؟

گرایش های ارشد روانشناسی بالینی، روانشناسی عمومی، بالینی کودک و نوجوان، روانشناختی و روانشناسی تربیتی از مهم ترین گرایش های انتخاب رشته ارشد روانشناسی 1403 هستند.

شانس قبولی من در انتخاب رشته ارشد روانشناسی ۱۴۰۳ چقدر است؟

شانس قبولی شما در انتخاب رشته ارشد روانشناسی ۱۴۰۳، با دقتی بیش از 97 درصد، در نرم افزار انتخاب رشته ارشد روانشناسی مشاوران تحصیلی مشخص می شود.

آیا اولین انتخاب در فرم انتخاب رشته ارشد روانشناسی 1403، مهم ترین انتخاب است؟

خیر. چیدمان کدرشته ها در فرم انتخاب رشته ارشد روانشناسی 1403 باید براساس اعتبار دانشگاه و رشته باشد و همچنین باید شرایط شخصی خود را از نظر وسع مالی در پرداخت شهریه، محل سکونت و قصد ادامه تحصیل در ایران و یا خارج از ایران، لحاظ کنید.

4.6/5 - (17 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

سوالات و کلید سوالات ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی 1404-1403
کارشناسی ارشد
سوالات و کلید سوالات ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی 1404-1403

دانلود سوالات ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی 1404-1403 برای دانلود سوالات ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی 1403 بر روی لینک زیر کلیک کنید. دانلود سوالات ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی 1404-1403 (به محض دریافت) دانلود کلید سوالات ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی 1404-1403 سنجش پزشکی براساس …

سوالات و کلید سوالات ارشد ژورنالیسم پزشکی 1404-1403
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
سوالات و کلید سوالات ارشد ژورنالیسم پزشکی 1404-1403

دانلود سوالات ارشد ژورنالیسم پزشکی 1404-1403 برای دانلود سوالات ارشد ژورنالیسم پزشکی 1403 بر روی لینک زیر کلیک کنید. دانلود سوالات ارشد ژورنالیسم پزشکی 1404-1403 (به محض دریافت) دانلود کلید سوالات ارشد ژورنالیسم پزشکی 1404-1403 سنجش پزشکی براساس نوع دفترچه سوالات کارشناسی ارشد ژورنالیسم پزشکی مربوط به سال 1404-1403، کلید …

رتبه های قبولی ارشد
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
کارنامه های قبولی، رتبه و محل قبولی ارشد ۱۴۰۲

کارنامه های قبولی، رتبه و محل قبولی ارشد ۱۴۰۲ رتبه ها و محل قبولی ارشد ۱۴۰۲ را در این مطلب برای شما قرار داده ایم. در ادامه به تفکیک گروه های مختلف تحصیلی، می توانید در جداول، لیست رتبه ها و محل قبولی رشته های مختلف در ارشد سال گدشته …