دفترچه و راهنمای انتخاب رشته ارشد اقتصاد 1402

دفترچه انتخاب رشته ارشد اقتصاد 1400 و 1401
انتخاب رشته کارشناسی ارشد

انتخاب رشته ارشد اقتصاد 1402

در این مطلب تلاش دارم تا به سه سوال اساسی در انتخاب رشته ارشد اقتصاد پاسخ بدهم. برای پاسخ به این سوالات از 10 سال تجربه خود در مشاوره کنکورهای کارشناسی ارشد اقتصاد استفاده می کنم. من سعی کرده ام که خیلی خلاصه ولی دقیق جواب سوالات اساسی شما را بدهم، پس حوصله به خرج بدهید و این مطلب را تا انتها بخوانید و توصیه هایی که گفته ام را انجام دهید.

در انتخاب رشته ارشد اقتصاد سه سوال اساسی مطرح است:

سوال اول: “شانس قبولی من در ارشد اقتصاد با توجه به رتبه ام چقدر است؟”

سوال دوم: “به طور کلی چطور انتخاب رشته را انجام بدهم؟”

سوال سوم: “روی کدام گرایش های ارشد اقتصاد در سال 1402 تمرکز داشته باشم؟”

انتخاب از بین گرایش های ارشد اقتصاد 1402

در این بخش می خواهم به مهم ترین سوالات داوطلبان درباره گرایش های ارشد اقتصاد 1402 پاسخ بدهم. پاسخ به این سوال، نقش مهمی در نحوه اولویت بندی شما در انتخاب رشته ارشد اقتصاد خواهد داشت.

محبوبترین گرایش های ارشد اقتصاد از نظر بازار کار: توسعه اقتصادی و برنامه ریزی، اقتصاد نظری و برنامه ریزی سیستم های اقتصادی

بهترین گرایش های ارشد اقتصاد برای تغییر رشته ای ها: گرایش های نام برده شده در محبوبترین گرایش ها + اقتصاد و تجارت الکترونیک

جذاب ترین و جدیدترین گرایش ارشد اقتصاد: اقتصاد و تجارت الکترونیک.

بهترین گرایش ارشد اقتصاد برای مهاجرت: اقتصاد انرژی، اقتصاد نظری، اقتصاد محیط زیست، توسعه اقتصادی و برنامه ریزی و گرایش برنامه ریزی سیستم های اقتصادی

بهترین گرایش های ارشد اقتصاد برای ورود به بدنه دولت: اقتصاد اسلامی و بانکداری اسلامی و اقتصاد و پدافند اقتصادی

سعی کردم که خیلی خلاصه وار به مهم ترین سوالات درباره گرایش های ارشد اقتصاد پاسخ بدهم ولی ممکن است شرایط شما خیلی پیچیده تر از این موارد باشد و اهداف شما خیلی پیچیده باشند. پس توصیه می کنم که در انتخاب گرایش، با من و هم تیمی هایم مشورت کنید. لینک مشاوره اختصاصی با دپارتمان ارشد اقتصاد را در زیر گذاشته ام.

شانس قبولی در انتخاب رشته ارشد اقتصاد ۱۴۰۲

برای تعیین شانس قبولی شما در انتخاب رشته ارشد اقتصاد ۱۴۰۲، ابتدا باید بدانید که در سهمیه آزاد، رتبه در سهمیه مهم است و در سهمیه های ایثارگری هم رتبه در سهمیه و هم رتبه کشوری شما اهمیت دارد. 

در مجموع، بیش از 700 دانشگاه و گرایش در انتخاب رشته ارشد اقتصاد 1402 خواهیم داشت. طبیعی است که تعیین شانس قبولی شما در همه این بیش از 700 دانشگاه و گرایش آن هم براساس رتبه ای که به دست آورده اید، نیازمند یک پردازش کامپیوتری بسیار دقیق است. بنابراین من به کمک سایر همکارانم در دپارتمان ارشد اقتصاد، یک نرم افزار طراحی کرده ایم. در نرم افزار انتخاب رشته ارشد اقتصاد 1402، شما رتبه خودتان را به نرم افزار می دهید و نرم افزار، برای تمامی این دانشگاه ها و گرایش ها مقدار شانس قبولی شما را مشخص می کند. این راحت ترین و عملاً دقیق ترین راه برای پاسخ به سوال بسیار مهم شانس قبولی شما در ارشد اقتصاد است.

می توانید هم اکنون به نرم افزار مراجعه کنید و یا پس از خواندن این مطلب به سراغ آن بروید. در ادامه نکات جالب تری را برای شما خواهم گفت. قبل از رسیدن به بحث چگونگی انجام انتخاب رشته و انتخاب گرایش های ارشد اقتصاد، بهتر است دفترچه انتخاب رشته ارشد اقتصاد را با هم دانلود و بررسی کنیم.

دفترچه انتخاب رشته ارشد اقتصاد 1402

دفترچه انتخاب رشته ارشد اقتصاد 1402 را از کل دفترچه انتخاب رشته ارشد جدا کرده ام و لینک دانلود آن را در زیر برای شما قرار داده ام.

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد اقتصاد 1402 

دانلود دفترچه سال گذشته نیز برای شما خالی از لطف نخواهد بود.

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد اقتصاد 1402-1401

نحوه انتخاب رشته ارشد اقتصاد ۱۴۰۲

منظور از نحوه انتخاب رشته ارشد اقتصاد ۱۴۰۲ این است که با توجه به کدرشته های سال ۱۴۰۲ در ارشد اقتصاد، من چگونه انتخاب های خودم را در فرم سازمان سنجش بچینم. طبیعتاً برای پاسخ به این سوال ابتدا باید به سوال سوم جواب بدهم. اینکه شما باید روی کدام یک از گرایش های ارشد اقتصاد تمرکز کنید. این باعث می شود تا قدری کار انتخاب رشته ارشد اقتصاد ساده تر شود.

اولویت بندی در انتخاب رشته ارشد اقتصاد 1402

حالا می توانم درباره اولویت بندی در انتخاب رشته ارشد اقتصاد ۱۴۰۲ با شما صحبت کنم. برای اولویت بندی صحیح در انتخاب رشته ارشد باید بدانید که اساس چیدمان باید براساس اعتبار دانشگاه و ارزش گرایش ها بر مبنای هدف شما باشد. شما گرایش هایی را که به نظرتان با اهدافتان سازگار است را مشخص کرده اید و حالا باید تلاش کنید تا با توجه به رتبه تان در بهترین دانشگاه ممکن نیز قبول شوید. شما قبل تر از طریق نرم افزار انتخاب رشته، شانس های قبولی خود را متوجه شده اید. حالا باید از بین همه کدرشته های دفترچه انتخاب رشته ارشد اقتصاد، 100 تا را انتخاب کنید.

ممکن است شما چند گرایش را در نظر داشته باشید و در نتیجه اولویت بندی شما پیچیده تر نیز می شود چونکه علاوه بر اعتبار دانشگاه ها، نوع چیدن دانشگاه و گرایش نیز اهمیت دارد. برای این کار نیز، یک کار بسیار سخت را انجام داده ایم. همه دانشگاه ها و گرایش ها را ارزشگذاری کرده ایم. این ارزشگذاری براساس اعتبار دانشگاه و ارزش گرایش هاست. عواملی همچون هزینه تحصیل، ادامه تحصیل دکترا، مهاجرت و ارزشمندی گرایش را در نظر گرفته ایم و همه دانشگاه ها و گرایش ها را رتبه بندی کرده ایم. کافیست در نرم افزار انتخاب رشته ارشد اقتصاد 1402، استان هایی که می خواهید را فیلتر کنید، گرایش های که می خواهید را فیلتر کنید، دوره های دانشگاهی که در نظر دارید را فیلتر کنید و از بین آنها، انتخاب ها را تیک بزنید و روی دکمه اولویت بندی در نرم افزار کلیک کنید و خلاص.

البته ممکن است افرادی به خاطر شرایط خاص فردی بخواهند در یک استان نزدیک به محل سکونت خود قبول شوند که در این صورت می توانند دانشگاه آن استان را که ممکن است ارزشگذاری پایین تری نسبت به بقیه استان ها داشته باشد را در انتخاب رشته نهایی خود، بالاتر بیاورند.

مشاوره انتخاب رشته ارشد اقتصاد ۱۴۰۲

مجدداً توصیه می کنم که اگر شرایط شما بسیار خاص است و اگر آینده تحصیلی، کاری و کلاً زندگی شما به شدت به انتخاب رشته ارشد اقتصاد وابسته است از مشاوره های من و هم تیمی هایم به صورت خصوصی و اختصاصی استفاده کنید. قطعاً سوالاتی همچون شانس دقیق قبولی شما و اولویت بندی اعتباری دانشگاه ها و گرایش ها ذر نرم افزار پاسخ داده شده است و نیازی نیست برای اینگونه موارد، از مشاوره استفاده کنید ولی ممکن است شرایط شما خیلی پیچیده باشد که در اینجا، طراح نرم افزار است که پاسخ های دقیق تری را براساس روانشناسی شخصیت شما و البته تجربه بسیار زیاد خود به شما خواهد داد.

مشاوره تخصصی تلفنی انتخاب رشته ارشد 1402

آرشیو دفترچه های انتخاب رشته ارشد اقتصاد

برای اینکه آرشیو دفترچه های انتخاب رشته ارشد اقتصاد را برایتان کامل گذاشته باشم، دفترچه های انتخاب رشته چند سال اخیر را برای دانلود قرار داده ام.

دفترچه انتخاب رشته ارشد اقتصاد سال 1401-1400، در زمان انتخاب رشته ارشد و در شهریور ماه منتشر شد و از طریق لینک زیر، اقدام به دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد 1400 اقتصاد نمایید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد اقتصاد 1401-1400

از طریق لینک زیر می توانید دفترچه انتخاب رشته ارشد اقتصاد 1400-99 را دانلود کنید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد اقتصاد 99

براساس این دفترچه می توانید، ظرفیت پذیرش ارشد اقتصاد را در گرایش های مختلف مشاهده کنید.

سوالات مهم

شانس قبولی من در انتخاب رشته ارشد اقتصاد ۱۴۰۲ چقدر است؟

شانس قبولی شما در انتخاب رشته ارشد اقتصاد ۱۴۰۲، با دقتی بیش از 97 درصد، در نرم افزار انتخاب رشته ارشد اقتصاد مشاوران تحصیلی مشخص می شود.

بهترین نوع اولویت بندی در انتخاب رشته ارشد اقتصاد 1402، چگونه است؟

بهترین نوع اولویت بندی براساس اعتبار دانشگاه، ارزشمندی گرایش و هزینه های تحصیل است. در نرم افزار انتخاب رشته ارشد اقتصاد 1402، این اولویت بندی را دریافت خواهید کرد.

4.5/5 - (8 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403
تخمین رتبه
سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403

سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403 برای دانلود سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403، از طریق لینک های زیر اقدام نمایید. دانلود سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1404-1403  پاسخنامه و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1404-1403  توجه مهم: در ادامه مطلب لینک های …

سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403
تخمین رتبه
سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403

سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403 برای دانلود سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403، از طریق لینک های زیر اقدام نمایید. دانلود سوالات ارشد مدیریت 1404-1403 پاسخنامه و کلید سوالات ارشد مدیریت 1404-1403  توجه مهم: در ادامه مطلب لینک های مهمی برای مشاهده مطالبی در رابطه با کارنامه …

سوالات و کلید سوالات ارشد حسابداری 1403
تخمین رتبه
سوالات و کلید سوالات ارشد حسابداری 1403

سوالات و کلید سوالات ارشد حسابداری 1403 برای دانلود سوالات و کلید سوالات ارشد حسابداری 1403، از طریق لینک های زیر اقدام نمایید. دانلود سوالات ارشد حسابداری 1404-1403 پاسخنامه و کلید سوالات ارشد حسابداری 1404-1403  توجه مهم: در ادامه مطلب لینک های مهمی برای مشاهده مطالبی در رابطه با کارنامه …