ارسال درخواست صحیح به سنجش به خاطر مغایرت معدل

درخواست بررسی و شانس قبولی مجدد ارشد به دلیل مغایرت معدل کارشناسی
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
20

لغو قبولی کارشناسی ارشد به خاطر معدل

یکی از موارد پراسترس پس از قبولی در کنکور ارشد این است که شما معدل واقعی خود را به اشتباه درج کرده باشید و معدل واقعی شما کمتر از معدلی که به سنجش اعلام کرده اید باشد. حتی اگر اختلاف معدل واقعی با معدل اعلامی شما، یک صدم درصد هم باشد، لغو قبولی شما صادر و به آموزش دانشگاه قبولی شما ابلاغ می گردد.

دانشگاه براساس این ابلاغیه، لغو قبولی شما را به شما اطلاع رسانی می کند و متاسفانه شما به راحتی قبولی ارشد خود را از دست می دهید.

اما بخش امیدوار کننده این ماجرا این است. سازمان سنجش به شما اجازه دفاع از خود می دهد. البته خیلی از داوطلبان از این اجازه دفاع بی خبر هستند و متاسفانه با مشاوره های غلط و تصمیمات شتابزده و بسیار اشتباه، شانس قبولی در اولویت های بعدی انتخاب رشته ارشد خود را که با معدل واقعی شان تطابق دارد را از دست می دهند.

دانلود نمونه دستورالعمل شش بخشی درخواست بررسی مجدد لغو قبولی ارشد

خرید فایل کامل دستورالعمل شش بخشی بررسی مجدد لغو قبولی ارشد

راه حل قبولی مجدد در مقطع ارشد پس از لغو قبولی به خاطر مغایرت معدل

اگر شما نامه ای خوب و قوی و استاندارد را همراه با مدارک متناسب با فرمت صحیح را برای سازمان سنجش ارسال کنید، سازمان سنجش برای شما پرونده تشکیل می دهد و کد رهگیری و شماره نامه به شما می دهد که حتی بتوانید نامه خود را به راحتی پیگیری کنید.

هر قدر متن نامه درخواست شما و مستندات و مدارک ارسالی شما شفاف و صحیح و استاندارد باشد، شانس بررسی دقیق درخواست شما و حتی قبولی مجدد شما در اولویت های بعدی انتخاب رشته شما به شرط تطابقش با معدل واقعی تان چندین برابر می شود.

دستورالعمل استاندارد و صحیح نامه درخواست شما برای سنجش

این دستورالعمل بسیار بسیار مهم که فقط توسط مرکز مشاوران تحصیلی ارائه شده است، حاوی بخش های زیر می باشد:

بخش اول: متن استاندارد نامه درخواست بررسی لغو قبولی ارشد به دلیل مغایرت معدل

بخش دوم: مدارک مورد نیاز

بخش سوم: مستندات مورد نیاز برای درخواست قبولی در اولویت های بعدی انتخاب رشته

بخش چهارم: تکمیل پرونده درخواست و ارسال صحیح همه مدارک و مستندات مورد نیاز

بخش پنجم: دریافت شماره پرونده و کدپیگیری از سازمان سنجش

بخش ششم: شیوه پیگیری رسیدگی به پرونده

متن استاندارد نامه درخواست بررسی لغو قبولی ارشد به دلیل مغایرت معدل

بسمه تعالی

ضمن عرض سلام و خدا قوت به سازمان محترم سنجش آموزش کشور،

اینجانب …………… به شماره ملی ………… و شماره شناسنامه …….. در آزمون کارشناسی ارشد سال …، با شماره پرونده …….. و شماره داوطلبی……….. و به نشانی منزل ……………………………………………….. ثبت نام کردم، که مدارک هویتی (تصاویر کارت ملی و شناسنامه) و مستندات ثبت نامی اینجانب در آزمون کارشناسی ارشد سال …. به پیوست همین درخواست، خدمت شما ارسال گردیده است.

با اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ….. و انتشار کارنامه ها، با توجه به نمره کل به دست آمده در صف مجاز شدگان به انتخاب رشته قرار گرفتم و اقدام به انتخاب رشته در تاریخ مقرر نمودم. مدارک کارنامه اولیه و فرم پر شده انتخاب رشته به پیوست همین درخواست ارسال گردیده است.

پس از اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال ….، مشخص گردید که اینجانب به دلیل مغایرت معدل ثبت نامی و اعلام شده با معدل واقعی و درج شده در مدرک کارشناسی خود در رشته …… از دانشگاه ……..، لغو قبولی شده ام. با توجه به اینکه …..

دانلود نمونه دستورالعمل شش بخشی درخواست بررسی مجدد لغو قبولی ارشد

خرید فایل کامل دستورالعمل شش بخشی بررسی مجدد لغو قبولی ارشد

لیست مدارک و مستندات مورد نیاز برای درخواست بررسی لغو قبولی ارشد

هر قدر مدارک و به خصوص مستندات شما کامل تر و دقیق تر باشد، درخواست شما سریعتر و شفاف تر مورد رسیدگی قرار می گیرد و همچنین شانس پذیرش ادعای شما مبتنی بر اعطای امکان قبولی در اولیت های بعدی انتخاب رشته براساس معدل واقعی تان بیشتر می شود.

دانلود فایل کامل دستورالعمل استاندارد شش بخشی درخواست بررسی لغو قبولی ارشد و لیست کامل مدارک و مستندات

تکمیل، تأیید و پیگیری پرونده بررسی لغو قبولی و امکان قبولی در اولویت های بعدی انتخاب رشته

در صورتی که مدارک و مستندات و نامه درخواست شما به درستی ثبت شده باشد، سازمان سنجش به شما شماره پرونده و نامه درخواست و کد پیگیری می دهد.

توجه داشته باشید که ارسال درخواست های خاص از طریق یکی دیگر از وب سایت های سازمان سنجش امکان پذیر است و سیستم پاسخگویی سازمان سنجش که در سایت اصلی سنجش و در منوی سمت چپ آن قرار دارد، برای این نوع درخواست ها نیست و عملاً درخواست شما مورد بررسی قرار نمی گیرد.

همچنین پس از دریافت شماره پرونده درخواست بررسی قبولی ارشد به دلیل مغایرت معدل باید به وب سایت دیگری که سازمان سنجش دارد و اعلام می کند، باید مراجعه کنید تا به سادگی بتوانید درخواست خود را مراحل مختلف آن را پیگیری نمایید.

دانلود نمونه دستورالعمل شش بخشی درخواست بررسی مجدد لغو قبولی ارشد

خرید فایل کامل دستورالعمل شش بخشی بررسی مجدد لغو قبولی ارشد

سلام ، من زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشجوی سال آخر بودم و طبق اطلاعیه سنجش باید معدل 30/11/99 رو درج میکردم اما چون اسفند ماه فارغ التحصیل شدم موقع انتخاب رشته معدل کل مقطع کارشناسیم رو وارد کردم بنظر شما کار اشتباهی کردم یا درست بوده کارم ؟ راهنماییم کنید ممنونم

سلام.میشه در مورد پروسه بررسی عدم انطباق معدل توضیح بدین؟من سهوا شش صدم معدلمو بالا زدم و رتبه ام هم دو رقمی بوده.پروسه بررسی وضعیت من چطوریه؟اگر با معدل واقعیم باز همون دانشگاه فعلی قبول بشم لغو قبولیم نمیکنن؟و اگر لغو قبولی کردن آیا اجازه انتخاب اولویتهای بعدی رو میدن یا میتونن هم همچین اجازه ای ندن؟آیا باید در همین مهلت فعلی تغییر رشته محل زودتر پیش دستی کنیم و درخواست بررسی اولویت بعدیمون رو بدیم یا در مورد کسانی که عدم انطباق معدل دارن بعدا همچین امکانی رو توی آذر ماه براشون فراهم میکنن؟ببخشید طولانی شد ولی خیلی مهمه.ممنون میشم جواب بدین

سلام. در مطلب و کامنتها به طور کامل پاسخ داده شده. به طور خلاصه فرآیند اینجوریه که هر اختلافی با معدل ثبت شده و بالاتر از اون باعث لغو قبولی شما میشه و در نهایت برا یاولویت بهای بعدی هم به شرطی بهتون شانس داده میشه که کیسیون سنجش موافقت کنته در این دو سه ساله موافقت کمی با این مسئله شده و بسیاری رو لغو کامل قبولی کردند. اگر رزوانه قبول شده باشید که از کنکور سال بعد هم متاسفانه محروم میشید که باید از سنجش درخواست کنید تا این محرومیت رو لغو کنه و در موارد بسیاری این محرومیت خوشبختانه لغو شده. اگر هم غیر روزانه قبول شدید که فقط قبولیتون لغو میشه و محرومیتی از کنکور سال بعد وجود نداره

سلام من میانگین معدل کاردانی به کارشناسیم ۱۳ صدم بالاتر زدم میتونه قبولی من لغو کنه

سلام وقت بخیر
ببخشید من معدلم را حدود۰/۲بیشتر زدم و دانشگاه روزانه قبول شدم
لطفا راهنمایی کنید که چیکار کنم که از لغو قبولیم جلوگیری کنم؟
وآیا اقدامات ثبت نام را انجام دهم؟
ممنون

سلام. اول باید به دانشگاه محل قبولیتون در موقع ثبت نام اعلام کنید. ثبت نامتون رو انجام بدید. بعد منتظر بمونید تا کارنامه سبزتون بیاد. براساس جاهایی که قبول شدید و اختلاف رتبه قبولی درخواست بررسی مجدد قبولیتون رو به سنجش بدید. اگر بپذیرند که خب همین امسال به تحصیل ادامه می دید. اگر نپذیرند یک سال از دادن کنکور محروم میشید و قبولیتون هم لغو میشه. برای جلوگیری از محروم نشدن از کنکور سال بعد به سازمان سنجش درخواست بدید که احتمال پذیرفتن عدم محرومیت شما به دلیل سهو بودن غلط وارد کردن معدل بسیار بالاست و اجازه میدن که کنکور سال بعد رو شرکت کنید.

سلام، من بهمن ۹۹ فارغ التحصیل شده بودم، معدل کارشناسیم که باهاش کنکور ثبت نام کرده بودم تا شهریور ۹۹ ثبت شده بود. فروردین ماه برا دریافت مدرک لیسانسم خواستم اقدام کنم و فرم لیست دروس پاس شده رو از سایت گرفتم، معدل کارشناسیم شده بود ۱۵/۳۱، بعدش بخاطر کرونا و محدودیت ها نتونستم به دانشگاه برم و موند. اما موقع ویرایش اطلاعاتم باتوجه به اون فرم که هنوزم پیشمه معدلمو ویرایش کردم. بعد دانشگاه شهر دیگه س و رمز اکانتمم یادم رفته بود؛ دیگه اصلا پیگیرش هم نبودم موقع انتخاب رشته هم باهمین معدل انتخاب رشته کردم. الان دانشگاه سراسری روزانه قبول شدم، لیسانسمو از شهریور پیگیر بودم بگیرم، امروز عصر سایت دانشگاه رو نگاه می کردم دیدم معدل کارشناسیم شده ۱۵/۶۷، یعنی ۳۶صدم بیشتر از معدلی که تو کنکور ثبت نام کردم. رتبه من تو کنکور ۲۰۰ هس. ثبت نام دانشگاه از ۱آبان شروع می شه، این که معدل من از معدل ثبت شده سنجش بیشتره چقدر مشکل درست می کنه برام؟ برا سنجش و دانشگاه چی باید بنویسم؟ من برا این اشتباه سهوی، دلیل و مدرک دارم: فرم تطبیق نمرات دانشجو برا فارغ التحصیلیم که فروردین ماه گرفته بودم و روش واضح معدلمو نوشته ۱۵/۳۱! الان اون فرم همون نمره ها همون تعداد واحدا همون درسا معدل زده ۱۵/۶۷! این اشتباه سیستمه یا پیام نور مدلش اینقدر خرتو خریه؟ این مدرک که دارم رو ضمیمه نامه ام کنم؟ ممنون می شم جواب بدین

سلام.
با توجه به اینکه معدل شما بیشتر از معدلی هست که ثبت کردید اصولا نگران قبولیتون نباید باشید. فقط باید به خود دانشگاه قبولیتون اعلام کنید در زمان ثبت نام و همینطور مدارکی رو که دارید رو هم براساس دستورالعملی که براتون گذاشته شده برای سازمان سنجش ارسال کنید.

با سلام من کارشناسی علمی کاربردی ثبت نام کردم و متاسفانه معدلم را ۶۷ صدم بالا زدم و جواب اولیه آمده که قبول شدم و از سنجش دانشگاه جامع هم پیام آمده که برای انتخاب واحد برم مروز،ولی مرکز گفتن اطلاع میدهیم و هنوز خبری نشده،به نظرشما چه اقدامی را انجام دهم
باتشکر

با سلام
معدل کارشناسی من ۱۲/۶۷ هستش و به اشتباه ۱۲/۸۹ ثبت کرده ام و امسال هم رتبه خوبی آوردم،برای این مشکل هم به صورت گزارش برای سازمان سنجش نامه نوشتم و کد رهگیری دریافت کردم ،امکان داره پیام منو نخونن یا ترتیب اثر داده نشه.
ممنون

سلام. اگر کد رهگیری گرفتید باید براساس اون کد دایما پیگیری کنید چون احتمال داره کمیسیون تشکیل شده باشه ولی نتیجه رو دیرتر از طریق سایت به اطلاعتون برسونند

سلام من معدلم بخاطر دو درسم هنوز قطعی نشده
چکار باید بکنم؟
احتمالا معدلم یکم بیاد پایینتر
معدلم رو پایینتر وارد کنم یا اخرین معدل رو؟

سلام. شما معدلی که بدون اون دو درس بوده و خود آموزش بهتون داده رو ثبت کردید و قبل از بازه ثبت نام و ویرایش نمره این دو درس نیومده بوده و در نتیجه از شما پذیرفته است.

سلام خسته نباشید من کنکور کارشناسی ارشد قبول شدم اما چند درصدی معدل کنکورم یا بالا زدم یا پایین والان مدارکم برای ویرایش اطلاعات پیشم نیست لطف می کنید راهنماییم کنید

سلام،وققتون بخیر
من ترم هشتم پرستاری هستم و هنوز دو س درسم نمره ندارن!نمره ای ک وارد کردمه ۱۷/۴۴هست و نمره الآنم ۱۷/۶۵،حالا اگ سه درس نمرشون وارد شه بیشتر میشه چون یک درس ترم آخر اضافه شد ک نمرش تا بعد از کنکور ارشد وارد نشده بود… با این اوضاع بازم مشکل سازه؟؟؟؟؟

20 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

ممنوعیت تغییر رشته در کارشناسی ارشد
کارشناسی ارشد
ممنوعیت تغییر رشته در کارشناسی ارشد

ممنوعیت تغییر رشته در کارشناسی ارشد ممنوعیت تغییر رشته در کارشناسی ارشد یکی از اولین استرس هایی است که به سراغ کسانی که می خواهند در دوره کارشناسی ارشد تغییر رشته دهند و مسیر خود را عوض کنند،می آید. قبل از اینکه ممنوعیت تغییر رشته در کنکور کارشناسی ارشد را …

امکان تغییر رشته در ثبت نام ارشد 1401
کارشناسی ارشد
امکان تغییر رشته در ثبت نام ارشد 1401

تغییر رشته در دوره کارشناسی ارشد کنکور کارشناسی ارشد یکی از آن فرصت هایی است که بسیاری از آن برای تغییر فرصت مجدد خود در حوزه تحصیلی و کاری و اجتماعی استفاده می کنند. بسیاری از کنکور سراسری زخم خورده اند و در کنکور ارشد می خواهند جبران کنند. بسیاری …

دفترچه ثبت نام ارشد 1402-1401
کارشناسی ارشد
دفترچه ثبت نام ارشد 1402-1401: دفترچه رشته های کارشناسی ارشد

دفترچه ثبت نام ارشد 1402-1401 دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 1402-1401، برای راهنمایی و ارائه اطلاعات درباره رشته های کارشناسی ارشد و مراحل ثبت نام ارشد منتشر می شود. ماهیت این دفترچه ها تقریباً از سالی به سال دیگر تفاوت های زیادی ندارد. مراحل ثبت نام در این دفترچه های …