تعداد سوالات ارشد حسابداری 1400 درس به درس

تعداد سوالات ارشد حسابداری 1400 درس به درس
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
2

تعداد سوالات ارشد حسابداری 1400 به تفکیک درس

برای کنکور ارشد حسابداری در سال 1400، همانند سال گذشته 150 سوال طراحی می شود که 230 دقیقه فرصت دارید تا به سوالات پاسخ بدهید.

در کنکور ارشد حسابداری، با توجه به گرایش های مختلف ارشد حسابداری و با توجه به اینکه در سال 1400، 4 کد ضریب دارد، دروس و ضرایب دروس کارشناسی ارشد حسابداری با توجه اهمیت درس ها در هر گرایش طبقه بندی می شوند. در کنکور ارشد حسابداری 1400، از هفت درس آزمون گرفته می شود. لیست این درس ها و تعداد سوالات درس به درس ارشد حسابداری 1400، به ترتیب جدول زیر می باشد:

تعداد سوالات کارشناسی ارشد حسابداری 1400
نام درستعداد سوالات
زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)30
حسابداری مالی30
حسابداری صنعتی25
حسابرسی20
ریاضی و آمار25
حسابداری و حسابرسی دولتی10
اصول تنظیم و کنترل بودجه10

برای دانلود سوالات و پاسخنامه کنکور کارشناس یارشد حسابداری از سال 85 تا 99، از طریق لینک زیر وارد صفحه دانلود رایگان دفترچه سوالات و پاسخنامه ارشد حسابداری شوید.

دانلود سوالات و پاسخنامه کنکور ارشد حسابداری

سوالات زبان عمومی و تخصصی کنکور ارشد حسابداری 1400

سوالات زبان عمومی و تخصصی کنکور ارشد حسابداری 1400

همانطور که در جدول بالا مشاهده کردید، زبان انگلیسی، بیشترین تعداد سوال را در کنار درس حسابداری مالی به خود اختصاص می دهد. در درس زبان عمومی و تخصصی ارشد حسابداری، سهم زبان عمومی 15 سوال است که 10 سوال آن مربوط به لغات و 5 سوال هم متعلق به کلوزتست و گرامر است. درس زبان تخصصی هم 15 سوال دارد که شامل سه ریدینگ مرتبط با رشته حسابداری است که هر کدام از این ریدینگ ها، 5 سوال دارد.

برای تحلیل کامل درس زبان عمومی و تخصصی کنکور ارشد حسابداری، از لینک زیر استفاده کنید.

تحلیل سوالات زبان عمومی و تخصصی کنکور ارشد حسابداری

سوالات حسابداری مالی کنکور ارشد حسابداری 1400

سوالات حسابداری مالی کنکور ارشد حسابداری 1400

تعداد سوالات درس حسابداری مالی در کنکور ارشد حسابداری 1400، 30 سوال است. اهمیت درس حسابداری مالی در کارشناسی ارشد حسابداری به دلیل سختی و مفهومی بودن این درس و همچنین طراحی خاص سوالات آن است. اگر کسی بخواهد برای درس حسابداری مالی یرنامه ریزی دقیق انجام دهد و درصد بالایی را در این درس مهم کسب کند بدون شک باید تحلیل دقیقی از سوالات این درس داشته باشد.

تحلیل سوالات حسابداری مالی کنکور ارشد حسابداری

سوالات حسابداری صنعتی کنکور ارشد حسابداری 1400

سوالات حسابداری صنعتی کنکور ارشد حسابداری 1400

سوالات درس حسابداری صنعتی در کنکور ارشد حسابداری 1400، 25 سوال است. این 25 سوال، از نظر بسیاری از داوطلبان ارشد حسابداری، سخت ترین سوالات دروس تخصصی هستند. دلیل این امر وجود فرمول های زیاد و خاص و سوالات مفهومی و مسئله ای آن است. در درس حسابداری صنعتی به خاطر تیپ خاص مسئله هایش بدون تحلیل دقیق، نمی توان درصدهای بالایی به دست آورد.

تحلیل سوالات حسابداری صنعتی کنکور ارشد حسابداری

سوالات حسابرسی کنکور ارشد حسابداری 1400

سوالات حسابرسی کنکور ارشد حسابداری 1400

سهم درس حسابرسی در کنکور ارشد حسابداری، 25 سوال است. ماهیت حفظی درس حسابرسی باعث می شود تا شیوه خاص مطالعه آن مبتنی بر تحلیل سوالات و نکته های ریز حفظی آن باشد.

تحلیل سوالات حسابرسی کنکور ارشد حسابداری

سوالات ریاضی و آمار کنکور ارشد حسابداری 1400

سوالات ریاضی و آمار کنکور ارشد حسابداری 1400

درس ریاضی و آمار در کنکور ارشد حسابداری با 25 سوال، نقش تعیین کننده ای دارد. ترکیب موزونی بین تعداد سوالات ریاضی و آمار از نظر طراح سوالات ممکن است وجود نداشته باشد. در محموع یکی از مهم ترین اصول پاسخ دادن به سوالات درس ریاضی و آمار علاوه بر داشتن پایه قوی در این درس، تحلیل سختی و آسانی نوع سوالاتی است که از مباحث مشخص می آید.

تحلیل سوالات ریاضی و آمار کنکور ارشد حسابداری

سوالات حسابداری و حسابرسی دولتی کنکور ارشد حسابداری 1400

سوالات حسابداری و حسابرسی دولتی کنکور ارشد حسابداری 1400

درس حسابداری و حسابرسی دولتی، از کنکور ارشد سال گذشته به درس های کنکور ارشد حسابداری اضافه شد. این درس فقط و فقط برای گرایش حسابداری بخش عمومی اهمیت دارد و 10 سوال در کنکور ارشد حسابداری 1400، از این درس مطرح می شود. داوطلبان کنکور ارشد حسابداری، این درس را اکثراً سفید می گذارند.

سوالات اصول تنظیم و کنترل بودجه کنکور ارشد حسابداری 1400

سوالات اصول تنظیم و کنترل بودجه کنکور ارشد حسابداری 1400

درس اصول تنظیم و کنترل و بودجه هم 10 سوال در کنکور ارشد حسابداری 1400 دارد که فقط و فقط برای گرایش حسابداری بخش عمومی اهمیت دارد. این درس نیز مانند درس حسابداری و حسابرسی بخش عمومی، اکثراً سفید گذاشته می شود.

به این مطلب امتیاز دهید

سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون ی سوال ذهنمو درگیر کرده
من حسابداری هستم نباید به سوالات بودجه و دولتی پاسخ بدم ؟؟؟؟
اگه پاسخ بدم ترازم بالاتر میشه یا کلن نباید پاسخ بدم؟؟

سلام. خیر نباید پاسخ بدید اگر گرایش های حسابداری، حسابرسی و حسابداری مدیریت مد نظرتون باشه. در این گرایش ها این دروس ضریب صفر دارند و حتی اگر 100 هم بزنید هیچ تاثیری روی رتبه شما در گرایش های اصلی نداره

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

رتبه های قبولی ارشد
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
کارنامه های قبولی، رتبه و محل قبولی ارشد ۱۴۰۲

کارنامه های قبولی، رتبه و محل قبولی ارشد ۱۴۰۲ رتبه ها و محل قبولی ارشد ۱۴۰۲ را در این مطلب برای شما قرار داده ایم. در ادامه به تفکیک گروه های مختلف تحصیلی، می توانید در جداول، لیست رتبه ها و محل قبولی رشته های مختلف در ارشد سال گدشته …

سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403
تخمین رتبه
سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403

سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403 برای دانلود سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403، از طریق لینک های زیر اقدام نمایید. دانلود سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1404-1403  پاسخنامه و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1404-1403  توجه مهم: در ادامه مطلب لینک های …

سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403
تخمین رتبه
سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403

سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403 برای دانلود سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403، از طریق لینک های زیر اقدام نمایید. دانلود سوالات ارشد مدیریت 1404-1403 پاسخنامه و کلید سوالات ارشد مدیریت 1404-1403  توجه مهم: در ادامه مطلب لینک های مهمی برای مشاهده مطالبی در رابطه با کارنامه …