تخمین رتبه ارشد سهمیه 5 درصد ایثارگری

تخمین رتبه ارشد سهمیه 5 درصد ایثارگری
تخمین رتبه

تخمین رتبه ارشد سهمیه 5 درصد ایثارگری

تخمین رتبه ارشد با سهمیه 5 درصد ایثارگری در نرم افزار تخمین رتبه ارشد مشاوران تحصیلی وجود دارد. نرم افزار تخمین رتبه ارشد مرکز مشاوران تحصیلی به عنوان یکی از دقیق ترین و کامل ترین سامانه های تخمین رتبه ارشد است. این نرم افزار تنها نرم افزاری است که به صورت آنلاین، تخمین رتبه ارشد با سهمیه ایثارگری 5 درصد را نیز انجام می دهد. در ادامه به ویژگی های منحصر بفرد نرم افزار تخمین رتبه ارشد سهمیه 5 درصدی می پردازیم. 

از طریق لینک زیر می توانید وارد نرم افزار تخمین رتبه ارشد شوید و پس از انتخاب رشته خود، سهمیه خود را مشخص کرده و تخمین رتبه خود را انجام دهید.

نرم افزار تخمین رتبه ارشد با سهمیه 5 درصد ایثارگری

نرم افزار تخمین رتبه ارشد با سهمیه 5 درصدی مخصوص کنکور وزارت بهداشت

برای تخمین رتبه ارشد 1401 از نرم افزار تخمین رتبه مرکز مشاوران تحصیلی استفاده نمایید.

نرم افزار تخمین رتبه ارشد 1401

محاسبه رتبه در سهمیه 5 درصد ایثارگری

براساس قوانین سازمان سنجش، در سهمیه 5 درصد ایثارگری، شما با داوطلبانی که هم سهمیه شما هستند و سهمیه 5 درصد دارند، مقایسه می شوید و براساس نمره تراز هم سهمیه ای های خود، رتبه شما تعیین می شود. بنابراین رتبه شما در سهمیه 5 درصد، رتبه ای است که فقط شما را در بین داوطلبانی با همین سهمیه می سنجد. با توجه به تعداد کمتر داوطلبان دارای سهمیه 5 درصد ایثارگری نسبت به داوطلبان با سهمیه آزاد مشخص است که رتبه های بسیار کمتر و پایین تری با درصدهای مشابه با داوطلبان سهمیه آزاد برای شما به دست خواهد آمد.

در نرم افزارتخمین رتبه ارشد با سهمیه 5 درصدی مرکز مشاوران تحصیلی، رتبه شما در سهمیه 5 درصد براساس داده های متعادل شده سنوات گذشته محاسبه می شود. 

محاسبه رتبه بدون سهمیه یا رتبه کشوری برای سهمیه داران 5 درصدی

یک رتبه دیگر نیز در کنار رتبه سهمیه 5 درصد ایثارگری توسط سازمان سنجش برای شما مشخص می شود. رتبه بدون اعمال سهمیه و یا همان رتبه کشوری شما که با همه داوطلبان رشته خود بدون در نظر گرفتن سهمیه ها مقایسه می شوید. اختلاف زیاد بین رتبه در سهمیه 5 درصدی با رتبه کشوری به این دلیل است که تعداد داوطلبانی که سهمیه 5 درصدی دارند در مقایسه با همه داوطلبان صرفنظر از هر نوع سهمیه ای بسیار کمتر است.

به دلیل این اختلاف و درک بهتر از شرایط، در نرم افزار علاوه بر رتبه در سهمیه، رتبه کشوری شما هم به شما نمایش داده می شود.

برای تخمین رتبه ارشد 1401 از نرم افزار تخمین رتبه مرکز مشاوران تحصیلی استفاده نمایید.

نرم افزار تخمین رتبه ارشد 1401

رتبه در سهمیه و رتبه کشوری در هر تخمین رتبه ارشد

یکی از مهم ترین ویژگی های نرم افزار تخمین رتبه ارشد سهمیه 5 درصد ایثارگری مشاوران تحصیلی این است که هر دو رتبه سهمیه 5 درصدی و کشوری را همزمان برای شما مشخص می کند. به تصویر زیر نگاه کنید تا متوجه این همزمانی بشوید.

رشته های تحت پوشش نرم افزار با سهمیه 5 درصدی

در این جدول رشته هایی که در حال حاضر برای سهمیه 5 درصد ایثارگری، تحت پوشش نرم افزار هستند لیست شده است. به تدریج سایر رشته ها نیز به این نرم افزار افزوده خواهد شد.

مدیریت حسابداری روانشناسی
مهندسی برق مهندسی مکانیک حقوق
مهندسی عمران مدیریت کسب و کار یا MBA معماری
زبان انگلیسی مشاوره علوم تربیتی
شیمی مهندسی صنایع کامپیوتر
فناوری اطلاعات (آی تی) فیزیک ریاضی
علوم سیاسی علوم اجتماعی اقتصاد
مهندسی هوافضا زیست شناسی سلولی و مولکولی  تربیت بدنی و علوم ورزشی
مهندسی مواد و متالورژی هنرهای ساخت و معماری مهندسی صنایع غذایی
علوم کامپیوتر آمار تاریخ

برای تخمین رتبه ارشد 1401 از نرم افزار تخمین رتبه مرکز مشاوران تحصیلی استفاده نمایید.

نرم افزار تخمین رتبه ارشد 1401

5/5 - (2 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

منابع ارشد کامپیوتر - بهترین منابع 1402
کارشناسی ارشد
منابع ارشد کامپیوتر – بهترین منابع 1402

بهترین منابع ارشد کامپیوتر 1402 بهترین منابع ارشد کامپیوتر 1402 را با این مقدمه شروع می کنیم که ارشد مهندسی کامیپور به نوعی یکی از مهم ترین کنکورهای ارشد حال حاضر در ایران است. بازار کار بسیار خوب مهندسی کامپیوتر و امکان مهاجرت های کاری و تحصیلی با ارشد کامپیوتر …

منابع ارشد نقشه برداری - بهترین منابع 1402
کارشناسی ارشد
منابع ارشد نقشه برداری – بهترین منابع 1402

بهترین منابع ارشد نقشه برداری 1402 بهترین منابع ارشد نقشه برداری 1402 را با این مقدمه شروع می کنیم که ارشد مهندسی نقشه برداری دارای گرایش های زیر است. عنوان گرایش فتوگرامتری ژئودزی سنجش از دور سیستمهای اطلاعات مكانی (GIS) هیدروگرافی سیستم های اداره زمین همه این گرایش ها در …

منابع ارشد معماری - بهترین منابع 1402
کارشناسی ارشد
منابع ارشد معماری – بهترین منابع 1402

بهترین منابع ارشد معماری 1402 بهترین منابع ارشد معماری 1402 را با این مقدمه شروع می کنیم که ارشد معماری 1402، مجموعه ای از رشته ها و گرایش هاست. در جدول زیر رشته ها و گرایش های ارشد معماری را مشاهده می کنید. شماره ضریب عنوان رشته عنوان گرایش 1 …