تخمین رتبه ارشد بیوشیمی بالینی
تخمین رتبه
69

تخمین رتبه ارشد بیوشیمی بالینی 1403

اساس تخمین رتبه ارشد بیوشیمی بالینی در سال 1403، تبدیل درصدهایی که می زنید به نمره کل یا همان نمره تراز است. نمره کل یا تراز کل داوطلبان ارشد وزارت بهداشت، 100 نمره است. یعنی بالاترین ترازی که می توانید به دست بیاورید 100 است. این به معنای این نیست که همه درس ها را باید صد در صد بزنید. بلکه به این معناست که شما اگر بالاترین درصد را بین همه رقبا بزنید، نمره کامل را می گیرید.

در تعیین رتبه ارشد بیوشیمی بالینی در آزمون ارشد وزارت بهداشت سال 1403، سازمان سنجش پزشکی از دو نمره تراز استفاده می کند:

  1. تراز یا نمره علمی با سهم 80 درصدی (80 نمره از 100 نمره)
  2. تراز معدل با سهم 20 درصدی (20 نمره از 100 نمره)

کارنامه های قبولی ارشد بیوشیمی بالینی 1403-1402

برای دیدن کارنامه های رتبه و محل قبولی ارشد بیوشیمی بالینی 1403-1402 نیز می توانید به لینک زیر مراجعه کنید و در جدول مربوط به رتبه ها و محل قبولی، رتبه، دانشگاه قبولی و نوع دوره (روزانه یا شهریه پرداز) را در کنکور ارشد بیوشیمی بالینی 1402 مشاهده کنید.

کارنامه رتبه ها و قبولی های ارشد بیوشیمی بالینی 1402

کارنامه های رتبه و قبولی ارشد بیوشیمی بالینی، مهم ترین اطلاعاتی است که برای مشخص شدن شانس قبولی در انتخاب رشته به کار می رود. برای اینکه انتخاب رشته بسیار دقیق و صحیحی در انتخاب رشته داشته باشید، حتماً مطلب زیر را نیز مطالعه کنید.

انتخاب رشته ارشد بیوشیمی بالینی 1403

محاسبه نمره کل (تراز) علمی برای تخمین رتبه ارشد بیوشیمی بالینی در سال 1403

برای اینکه بتوانید درصدهای خودتان را با فرمول سازمان سنجش پزشکی در سال 1403، به تراز یا نمره علمی تبدیل کنید، باید درصدهای دروس مرتبط با ارشد رشته بیوشیمی بالینی را که زیر مجموعه علوم آزمایشگاهی 1 است را در ضریب آن درس ضرب کنید و سپس به بالاترین درصدی که برای آن درس توسط یکی از داوطبان ارشد مجموعه علوم آزمایشگاهی 1 زده شده است تقسیم کنید.

نمره تراز درس = درصد آن درس ÷ بالاترین درصد زده شده

در تخمین رتبه سال 1403، ابتدا نمره تراز هر 4 درس ارشد بیوشیمی بالینی با فرمول بالا حساب می شود. سپس درصدهای هر درس به صورت جداگانه تبدیل به نمره تراز آن درس می شود. پس حتماً به خاطر داشته باشید که باید برای هر درس، تراز تعیین کنید. یعنی میانگین موزون و وزنی در ارشد بیوشیمی بالینی 1403، براساس فرمول وزارت بهداشت مد نظر نیست. در آزمون ارشد وزارت علوم، میانیگن وزنی درصدها مهم است ولی در آزمون ارشد بهداشت، درصد و تراز هر درس به صورت تکی ارزشمند است.

پس بدانید که چقدر اهمیت دارد که روی یک درس، بالاترین درصد را بین دیگران به دست بیاورید. چنین چیزی باعث می شود تا سرمایه گذاری خود را روی درسهایی که قوی تر هستید بگذارید تا دروس ضعیف.

در گام بعدی، نمره تراز هر درس در ضریب سال 1403 آن درس در ارشد بیوشیمی بالینی ضرب می شود.

دروس و ضرایب دروس ارشد بیوشیمی بالینی در سال 1403
بیوشیمی 6
زیست شناسی سلولی و مولکولی 2
شیمی آلی و عمومی 2
زبان انگلیسی 3
جمع کل ضرایب ارشد بیوشیمی بالینی 1403 13

بعد از ضرب کردن تراز هر درس در ضریب آن درس، همه اعداد به دست آمده از این ضرب را با هم جمع می کنند. سپس حاصل جمع به دست آمده را به جمع کل ضرایب ارشد بیوشیمی بالینی، یعنی عدد 13، تقسیم می کنند. اینگونه می شود که نمره علمی یا تراز علمی شما برای ارشد بیوشیمی بالینی محاسبه می شود.

تراز معدل در تخمین رتبه ارشد بیوشیمی بالینی 1403

تراز معدل، عددی است که از روی معدل شما به دست می آید. سهم معدل در نمره کل ارشد سال 1403 بیوشیمی بالینی، 20 نمره از 100 نمره است. پس هر معدلی داشته باشید، عیناً وارد محاسبه نمره کل شما می شود.

اگر کسی بتواند در همه درس ها بالاترین درصد بین دیگران بزند و معدلش هم 20 باشد، می تواند 100 نمره خالص نمره کل یا تراز کل را به دست بیاورد. با توجه به اینکه در مقطع لیسانس، معدل 20 وجود ندارد یا به ندرت وجود دارد، عملاً هیچکس نمی تواند 100 نمره خالص نمره کل یا تراز را در ارشد بیوشیمی بالینی 1403 به دست بیاورد.

محاسبه نمره و تراز کل در سال 1403 برای تخمین رتبه ارشد بیوشیمی بالینی

نمره کل ارشد وزارت بهداشت در سال 1403 برای همه رشته ها و مجموعه علوم آزمایشگاهی یک، از فرمول زیر به دست می آید:

تراز کل = (تراز علمی × 0.8) + معدل

علت ضرب کردن تراز علمی داوطلبان در عدد 0.8 این است که، نمره تراز براساس محاسبات ابتدایی که شرح دادیم، از 100 نمره در نظر گرفته می شود ولی با توجه به سهم 80 درصدی تراز علمی، باید هر عددی که برای تراز علمی داوطلب ارشد به دست آمد را در عدد 0.8 ضرب کنیم.

تخمین رتبه سال 1403 براساس کارنامه های سال 1402 ارشد بیوشیمی بالینی

شما برای تخمین رتبه خودتان در کارشناسی ارشد رشته بیوشیمی بالینی در سال 1403، نیاز دارید تا بالاترین درصد زده شده هر درس را بدانید. دانستن چنین درصدی عملاً غیرممکن است. راه حل تخمین رتبه دقیق برای ارشد بیوشیمی بالینی، این است که شما براساس کارنامه های سال گذشته، از بالاترین درصد زده شده در هر درس اطلاع پیدا کنید و مبتنی بر آن، تخمین رتبه خود را انجام دهید.

انجمن گفتگو درباره تحلیل کنکور ارشد بیوشیمی بالینی 1403

دقیق ترین تخمین رتبه سال 1403 برای ارشد بیوشیمی بالینی

سختی و آسانی دروس آزمون ارشد بیوشیمی بالینی در سال 1403 نسبت به ارشد سال 1402، باعث می شود که خطای تخمین رتبه شما فقط و فقط با در نظر گرفتن آزمون ارشد 1402، بسیار زیاد شود. به همین دلیل است که تیم مشاوران تحصیلی، ابتدا تحلیلهای دروس را بعد از برگزاری آزمون ارشد بهداشت 1403 برای رشته بیوشیمی بالینی پزشکی ار مجموعه علوم آزمایشگای (1) تعیین می کند و ضریب سختی و آسانی را محاسبه می کند. علت دقت بالای تخمین رتبه مرکز مشاوران تحصیلی نسبت به همه سیستم های تخمین رتبه دیگر در این تحلیل دقیق است.

دقیق ترین تخمین رتبه برای بیوشیمی بالینی در سال 1403، فقط و فقط با تحلیل درست سطح سوالات امسال با پارسال امکان پذیر است. با تحلیل درس به درس کنکور ارشد بیوشیمی بالینی 1403، ضرایب کاهشی و افزایشی در هر درس محاسبه می شود و در تخمین خام رتبه براساس کارنامه های سال گذشته، ضرب می شود.

مشاوره تخصصی تخمین رتبه ارشد بیوشیمی بالینی 1403

برای تخمین دقیق رتبه ارشد بیوشیمی بالینی 1403 می توانید از مشاوره های دپارتمان تخصصی علوم آزمایشگاهی ما استفاده کنید. می توانید در زیر همین مطلب پیام و کامنت بگذارید و یا به فروم و انجمن ارشد بیوشیمی بالینی، مراجعه کنید.

حتما در نظر داشته باشید که در پیام خود موارد زیر را قید کنید:

  • درصدهای احتمالی که برای هر درس زده اید
  • معدل کل
به این مطلب امتیاز دهید

سلام ببخشید با رتبه 15 سهمیه 5 درصد و تراز 71 برای بیوشیمی بالینی شانس قبولی برای مشهد یا تهران هست ؟

سلام برای قبولی تو رشته ‌ی بیوشیمی بالینی در علوم پزشکی تبریز (روزانه) چه رتبه ای حدودا باید باشه؟؟؟

درس زیان که سخت تر از پاراسل بود. درس بیوشیمی اختلاف کمی از نظر سطح سوالات داشت. درس شیمی کمی سختتر بود و در س سلولی هم به نسبت سخت بود

سلام برای قبولی بیوشیمی بالینی با بیوشیمی ۶۸ و زبان ۴۵ و زیست ۱۶ و شیمی ۱۰ امیدی هست؟؟برای کدوم شهر؟؟

با سلام…برای قبولی بیوشیمی بالینی در دانشگاه اهواز و همدان و یزد هم خودپرداز هم روزانه رتبه در چه رنجی قابل قبول است؟!

سلام وقت بخیر
برای قبولی بیوشیمی بالینی علوم پزشکی کرمانشاه (روزانه)چه رتبه ای رو باید کسب کنیم
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام وقت بخیر
با
۸۵درصد بیوشیمی
۶۰درصد زیست سلولی ومولکولی
۷۰درصد زبان
۳۰درصد شیمی
چه رتبه ای کسب میشه؟
میشه دانشگاه تبریز قبول شد؟

سلام وقتتون بخیر با چه رتبه ای میتونم بیو بالینی علوم پزشکی زنجان قبول بشم امسال؟مشه راهنماییم کنید

رتبه ای که بهتون گفتیم رتبه کشوری بدون اعمال سهمیه بود. برای قبولی روزانه زنجان با سهمیه 5 درصد، رتبه تون باید بین 18 تا 25 باید باشه و ترازتون هم حدود 45 تا 50 باشه

سلام خسته نباشید برای قبولی بیوشیمی بالینی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد یا تربیت مدرس چه رتبه ای لازم هست؟

سلام برای قبولی در درسته بیوشیمی بالینی علوم پزشکی زنجان چه رتبه ای باید کسب کنم؟و این که سهمیه ایثارگری بدون درصد جانبازی چقدر تاثیر داره؟

با سلام
میخواستم بدونم رتبه مناسب برای قبولی در رشته بیوشیمی بالینی دانشگاه های تهران تا چند هست؟

سلام برای قبولی بیوشیمی بالینی دانشگاه علوم پزشکی زنجان چه رتبه ای رو باید کسب کنم؟

سلام برای اینکه تو دانشگاه کارشناسی بیو شیمی بخونیم باید در کنکور سراسری چه رشته هایی قبول شیم
و اینکه کسانی که بیو شیمی خوندن میتونن تو آزمایشگاه تشخیص طبی کار کنن؟

سلام. باید رشته زیست شناسی بخونین. زیست شناسی با گرایش یبیوشیمی خالص فقط دانشگاه ازاد داره
دانشگاه های سراسری زیست شناسی سلولی و مولکولی دارند که ب=یک یا زمهم ترین گرایشهاش تو ارشد و دکترا بیوشمی هست. بله می تونن ولی خیلی سخته.

سلام
ببخشید با رتبه ۲۵ تو سهمیه و ۲۸ در کل
برای بیوشیمی بالینی کجا ها میشه قبول شد؟مشهد میشه قبول شد؟

سلام. رتبه تون خیلی خوب شده. شانس مشهد را تا حدود 80 درصد دارید.
برای مشاوره کامل انتخاب رشته از لینک زیر می تونید اقدام کنید.
مشاوره انتخاب رشته ارشد بهداشت 99لطفا درصدهاتون رو هم اعلام کنید تا دوستانتون در سال آینده بتونند براساس درصدهای شما هدفگذاری کنند.

سلام ببخشید رتبه ام با سهمیه پنج درصد 39 شده و رتبه کل 380 احتمال قبولی بیوشیمی بالینی حتی شهرهای دور هست یا نه ؟ ممنونم

با سلام ببخشید جاش نیست این سوال رو بپرسم ولی خواهشا جواب بدید از هرکی میپرسم نمیدونه . آیا رشته یبیوشیمی بالینی طرح اختیاری داره ؟ اگه داره چند سال هستش ؟

سلام. بحث راجع به طرحهای وزارت بهداشت به خاطر تغییر قوانین باعث شده تا خیلی ها اطلاعات غلطی داشته باشند. با توجه به آخرین قوانین، طرح اجباری بیوشیمی بالینی جای خودش رو به طرح اختیاری داده

سلام وقتتون بخیر
بیوشیمی 80
زیست 50
شیمی 50
زبان 45
معدلم 14 و نیم
به نطرتون رتبم حدودا چند میشه ممنون

سلام خسته نباشین… با درصد بیوشیمی ۷۵ و زیست ۵۰ و شیمی ۱۵ و زبان ۱۵ در رشته بیوشیمی بالینی چه رتبه ای میارم؟
آیا شانس قبولی هستش؟

سلام.
لطفا تخمین رتبه با نمره میانگین ۴۲ و درصد های زیر
بیوشیمی ۴۳
زیست شناسی سلولی ۵۶
شیمی ۵
زبان۶۱

سلام. لطفا تخمین رتبه با نمره میانگین ۴۲ ودرصد های زیر
بیوشیمی ۴۳
زیست شناسی سلولی ۵۶
شیمی ۵
زبان۶۱

69 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403
تخمین رتبه
سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403

سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403 برای دانلود سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403، از طریق لینک های زیر اقدام نمایید. دانلود سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1404-1403  پاسخنامه و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1404-1403 (به محض انتشار کلید) توجه مهم: در …

سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403
تخمین رتبه
سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403

سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403 برای دانلود سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403، از طریق لینک های زیر اقدام نمایید. دانلود سوالات ارشد مدیریت 1404-1403 پاسخنامه و کلید سوالات ارشد مدیریت 1404-1403 (به محض انتشار کلید) توجه مهم: در ادامه مطلب لینک های مهمی برای مشاهده مطالبی …

سوالات و کلید سوالات ارشد حسابداری 1403
تخمین رتبه
سوالات و کلید سوالات ارشد حسابداری 1403

سوالات و کلید سوالات ارشد حسابداری 1403 برای دانلود سوالات و کلید سوالات ارشد حسابداری 1403، از طریق لینک های زیر اقدام نمایید. دانلود سوالات ارشد حسابداری 1404-1403 پاسخنامه و کلید سوالات ارشد حسابداری 1404-1403 (به محض انتشار کلید) توجه مهم: در ادامه مطلب لینک های مهمی برای مشاهده مطالبی …