انتخاب رشته مجموعه سه گانه علوم آزمایشگاهی 1401
انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

انتخاب رشته مجموعه سه گانه علوم آزمایشگاهی 99

کارشناسی ارشد علوم ازمایشگاهی در مجموعه وزارت بهداشت، یکی از پرطرفدارترین رشته هاست. تعداد تغییر رشته ای در آن بسیار زیاد است. وجود فارغ التحصیلان رشته های شیمی و زیست شناسی باعث می شود که تعداد شرکت کنندگان در ارشد علوم آزمایشگاهی بسیار بالا باشد.

می توان گفت انتخاب رشته ارشد علوم آزمایشگاهی در سال 99، عملاً تحت تاثیر شدید کرونا پیچیده تر از سال های قبل می شود. دلیل این امر این است که اولاً به دلیل مشکلات کرونا و تعویق های چندین باره در برگزاری آزمون باعث شد تا میزان تسلز بعضی داوطلبان بسیار زیادشود و برای بعضی داوطلبان ارشد علوم آزمایشگاهی، ماجرا برعکس بشود و در حالی که آمادگی نسبتاً خوبی برای کسب رتبه داشتند، این تعویق ها باعث کلافگی و در نهایت رها کردن مطالعه جدی بشود. دوماً سوالات کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99 در رشته های علوم آزمایشگاهی بسیار آسان بود و در نتیجه میانگین درصدها و به تبع آن ترازها بسیار رشد کنند و در نتیجه رتبه ها نسبت به سال گذشته جابجایی های زیادی داشته باشند.

برای انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت از نرم افزار انتخاب رشته مرکز مشاوران تحصیلی استفاده نمایید.

نرم افزار انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

روش انتخاب رشته ارشد علوم ازمایشگاهی 99

عملاً روش انجام انتخاب رشته در سال 99 برای مجموعه های سه گانه علوم آزمایشگاهی با رشته های دیگر یک تفاوت بزرگ دارد. هجوم داوطلبان غیر علوم آزمایشگاهی که از رشته خود و بازار کار نامید کننده آن بسیار دلسرد شده اند، باعث می شود تا روشی متفاوت برای انتخاب رشته ارشد علوم آزمایشگاهی شکل بگیرد.

داوطلبان تغییر رشته ای از گروه های شیمی و زیست شناسی، برای به دست آوردن عنوان ارشد علوم آزمایشگاهی و تغییر وزارتخانه از وزارت علوم به وزارت بهداشت، حاضرند تا هم تلاش بیشتری بکنند و هم در انتخاب رشته های خود کمترین ریسک و اشتباه را داشته باشند. بنابراین، باز شدن دامنه رتبه های قبولی در ارشد علوم آزمایشگاهی و کشیده شدن این دامنه به فرارتر ار ظرفیت کلی پذیرش، چندانم در گروه های علوم آزمایشگاهی شایع نیست. در حالی که در رشته های دیگر تفاوت در علایق، سلایق و حتی اشتباهات و خطاها، باعث می شود تا رتبه قبولی بسیار بیشتر از ظرفیت در نظر گرفته شده باشد.

برای انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت از نرم افزار انتخاب رشته مرکز مشاوران تحصیلی استفاده نمایید.

نرم افزار انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

با توجه به حساسیت انتخاب رشته در ارشد علوم آزمایشگاهی، مرکز مشاوران تحصیلی تصمیم گرفته است تا هر کدام از مجموعه های ارشد علوم آزمایشگاهی را به صورت کاملاً جداگانه ای مورد بررسی قرار دهد. با کلیک بر روی مجموعه علوم آزمایشگاهی خود که در کنکور ارشد 99 وزارت بهداشت در آن شرکت کرده اید، یک راهنمای دقیق و بسیار جامع را می توانید مطالعه کنید تا انتخاب رشته بسیار دقیق و البته صحیح و منجر به بهترین شانس قبولی را داشته باشد. حتی تلاش بر این است که به صورت جداگانه نیز هر کدام از رشته ها مورد بررسی و تحلیل انتخاب رشته قرار گیرند. در نتیجه علاوه بر تحلیل کلی انتخاب رشته هر کدام از مجموعه های علوم آزمایشگاهی، رشته های زیر مجموعه هر کدام از سه گانه علوم آزمایشگاهی نیز به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می گیرند.

راهنمای انتخاب ارشد علوم آزمایشگاهی 1

راهنمای انتخاب ارشد علوم آزمایشگاهی 2

راهنمای انتخاب ارشد علوم آزمایشگاهی 3

به این مطلب امتیاز دهید
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *

دفترچه انتخاب رشته ارشد مامایی ۱۴۰۱
انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
دفترچه انتخاب رشته ارشد مامایی ۱۴۰۱

دفترچه انتخاب رشته ارشد مامایی ۱۴۰۱ دفترچه انتخاب رشته ارشد مامایی ۱۴۰۱ را برای دانلود به صورت جداگانه برای شما قرار داده ایم. برای دانلود دفترچه 1401 انتخاب رشته ارشد مامایی از طریق لینک زیر اقدام کنید. دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد مامایی 1401 5/5 – (2 امتیاز)

کارنامه های رتبه و قبولی ارشد مددکاری اجتماعی وزارت بهداشت 99 و 1400
انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
کارنامه های رتبه و قبولی ارشد مددکاری اجتماعی وزارت بهداشت 1400

کارنامه های رتبه و قبولی ارشد مددکاری اجتماعی 1401-1400 کارنامه های رتبه و قبولی ارشد مددکاری اجتماعی 1401-1400 برای داوطلبان ارشد مددکاری اجتماعی سال 1401 و حتی سال های آینده بسیار اهمیت دارد. آنچه که اهمیت کارنامه های قبولی ارشد مددکاری اجتماعی ۱۴۰۰ را برای داوطلبان ارشد مددکاری اجتماعی بسیار …

کارنامه های رتبه و قبولی ارشد کنترل مواد خوراکی و آشامیدنی 1400
انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
کارنامه های رتبه و قبولی ارشد کنترل مواد خوراکی و آشامیدنی 1400

کارنامه های رتبه و قبولی ارشد کنترل مواد خوراکی و آشامیدنی 1401-1400 کارنامه های رتبه و قبولی ارشد کنترل مواد خوراکی و آشامیدنی 1401-1400 برای داوطلبان ارشد کنترل مواد خوراکی و آشامیدنی سال 1401 و حتی سال های آینده بسیار اهمیت دارد. آنچه که اهمیت کارنامه های قبولی ارشد کنترل …