قوانین انتخاب رشته ارشد ادبیات فارسی 1402
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
20

انتخاب رشته ارشد ادبیات فارسی ۱۴۰۲

انتخاب رشته ارشد ادبیات فارسی ۱۴۰۲، پس از اعلام نتایج و انتشار کارنامه آزمون کارشناسی ارشد ادبیات فارسی از طریق سازمان سنجش شروع می شود. در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402 ظرفیت پذیرش ارشد ادبیات فارسی در دانشگاه های مختلف در گرایش های مختلف و یا کد ضریب های مختلف آن آورده شده است. در این دفترچه، نوع دوره های مورد پذیرش نیز به تفکیک دانشگاه و گرایش آمده است. هر کدام از این ظرفیت ها بسته به نوع کد ضریب یا گرایش ارشد ادبیات فارسی، نام دانشگاه و نوع دوره دسته بندی می شوند که با این دسته بندی یک کد رشته محل اختصاص می یابد.

در انتخاب رشته ارشد 1402 در رشته ادبیات فارسی، شما باید این کد رشته محل ها را از دفترچه انتخاب رشته، استخراج و در فرم 100 تایی انتخاب رشته سازمان سنجش اولویت بندی نمایید.

قوانین انتخاب رشته ارشد ادبیات فارسی ۱۴۰۲

قوانین انتخاب رشته ارشد ادبیات فارسی ۱۴۰۲ شامل موارد زیر می باشد:

قانون اول: قانون شناخت، تحلیل و استفاده از اطلاعات کارنامه ارشد ادبیات فارسی

قانون دوم: قانون شناخت کد ضریب ها و گرایش ها

قانون سوم: شانس ها و احتمالات قبولی در ارشد ادبیات فارسی 1402 براساس قبولی های سالهای گذشته

قانون چهارم: قانون تصمیم گیری براساس کیفیت گرایش ها، شهریه ها، چیدمان براساس علاقه یا بازار کار، اعتبار دانشگاه، امکان ادامه تحصیل دکترا و یا اپلای کردن به دانشگاههای خارج از ایران

قانون پنجم: استفاده از اطلاعات دوستان، آشنایان و یا مشاوران و نرم افزارهای انتخاب رشته ارشد ادبیات فارسی

قانون اول: تحلیل کارنامه انتخاب رشته ۱۴۰۲ ارشد ادبیات فارسی

تحلیل درست و دقیق کارنامه انتخاب رشته ارشد ادبیات فارسی ۱۴۰۲، به شما کمک می کند تا بتوانید شانس قبولی خود را به خوبی تخمین بزنید. تحلیل کارنامه ارشد ادبیات فارسی بدون درک سهمیه ها و قوانین قبولی و انتخاب رشته در آنها، چندان کار راحتی نیست. پس باید سهمیه خود را به خوبی بشناسید و تأثیر سایر سهمیه ها در قبولی خود را بدانید. برای سهمیه های آزاد، رتبه در سهمیه مهم است و برای سهمیه های ایثارگری 5 درصد و 25 درصد، رتبه در سهمیه، نمره کل و رتبه بدون سهمیه یا رتبه کشوری ثبت شده در کارنامه های 1402 ارشد ادبیات فارسی، برای انتخاب رشته بسیار حائز اهمیت است.

قانون دوم: کد ضریب ها و گرایش ها ارشد ادبیات فارسی 1402

کد ضریب ها و گرایش های ارشد ادبیات فارسی 1402 براساس دفترچه ثبت نام کنکور ارشد مشخص شده است. ارشد ادبیات فارسی در سال 1402، چهار کد ضریب دارد. به تعداد کد ضرایب یک رشته، رتبه در کارنامه های کنکور ارشد 1402 درج می شود. پس در کارنامه ارشد ادبیات فارسی فقط یک رتبه در سهمیه درج می شود. رشته ها، گرایش ها و شاخه های (زیرگرایش ها) ادبیات فارسی در ارشد 1402، مطابق با جدول زیر است.

رشته ها، گرایش ها و زیرگرایشها در انتخاب رشته ارشد ادبیات فارسی 1402

شماره کد ضریبعنوان رشتهعنوان گرایش
1زبان و ادبیات فارسی
2ادبیات کودک و نوجوان
3ادبیات پایداری
4ادبیات عامه
آموزش زبان فارسی
ادبیات روایی
ویرایش و نگارش
نظریه و نقد ادبیی
ادبیات معاصر

قانون سوم: شانس قبولی ارشد ادبیات فارسی 1402

شانس قبولی ارشد ادبیات فارسی 1402 و یا بهتر است بگوییم رتبه های قبولی در ارشد ادبیات فارسی به چه ترتیب خواهد بود، قانون بسیار مهمی است. شما وقتی که شانس قبولی خودتان را بدانید و دقت تخمین قبولی شما بالا باشد، به سادگی می توانید انتخاب های خود را مدیریت کنید. بهترین اطلاعات برای تعیین شانس قبولی ارشد ادبیات فارسی 1402، اطلاعاتی است که از سال گذشته وجود دارد، یعنی رتبه های قبولی ارشد ادبیات فارسی 1401.

قانون چهارم: اولویت بندی انتخاب رشته ارشد ادبیات فارسی ۱۴۰۲

اولویت بندی گرایش ها، دانشگاه ها و دوره ها در انتخاب رشته ارشد ادبیات فارسی ۱۴۰۲، سخت ترین قانون انتخاب رشته ارشد است. باید دانشگاهها را بشناسید، گرایش ها را تحلیل کنید، علاقه مندی های خود را بشناسید، هدفتان را مشخص کنید، میزان شهریه ها و بودجه خود را تحلیل کنید و در نهایت 100 انتخاب شسته رفته را براساس شانس قبولی، علاقه مندی، بازار کار، اعتبار دانشگاه یا رتبه بندی گرایش و امکان اپلای و ادامه تحصیل اولویت بندی کنید.

قانون پنجم: مشاوره انتخاب رشته ارشد ادبیات فارسی در سال 1402

مشاوره گرفتن برای انتخاب رشته ارشد ادبیات فارسی 1402، صرفاً مختص موسسات نیست. هر کسی که تخصص در ارشد ادبیات فارسی داشته باشد و اطلاعات به روزی داشته باشد و گرایش ها و شرایط بازار کار و یا سایر شرایط آنها را بشناسد، شخصی مطمئن برای مشاوره انتخاب رشته ارشد ادبیات فارسی است.

از هر کسی که می خواهید مشورت بگیرید باید جواب این سوالات را درباره ارشد ادبیات فارسی بداند:

1- شانس قبولی شما براساس رتبه شما

2- تحلیل سهمیه شما و تخمین تأثیر سهمیه ها در قبولی نهایی شما

3- دادن اطلاعات به روز و درست درباره گرایش ها

4- شناخت بازار کار ارشد ادبیات فارسی

5- دانستن رنکینگ و رتبه بندی دانشگاه های ارشد ادبیات فارسی

6- دانستن میزان شهریه ها و اعتبار و کیفیت دوره ها و دانشگاه های شهریه پرداز

7- تحلیل علایق شما و معرفی گرایش ها و دانشگاه های متناسب با علاقه مندی شما

8- تحلیل هدف شما و اولویت بندی انتخاب رشته

9- شناخت قوانین انتخاب رشته، اولویت بندی و مواد و تبصره های مرتبط با سربازی و غیره

به این مطلب امتیاز دهید

سلام وقت بخیر
با رتبه ۲۸۱۶ امکان قبولی دوره روزانه در گرایش محض یا کودک و نوجوان دانشگاه گیلان وجود داره؟

سلام. با رتبه 536 و تراز 3823 زبان و ادبیات فارسی گرایش محض تو چه دانشگاهایی احتمال قبولی هست؟ اخرین رتبه مجاز شده 3500هست.سهمیه ازاد هم هستم.

سلام. شما در دانشگاههای روزانه شهرستانهای درجه سوم و نوبت دوم دانشگاههای درجه دوم شانس قبولی دارید. البته اگر خوش شانس باشید و از سهمیه 25 درصد و 5 درصد ایثارگری ظرفیت مازاد براتون باقی بمونه به نوبت دوم دانشگاههای تهران هم می تونید امیدوار باشید.

ممنون از توضیحات. و این که مشخصه ی ادم متخصص ادبیات نوشته. استفاده کردم واقعا

در بین دانشگاههای تهران فقط دانشگاه شهید بهشتی ادبیان کودک و نوجوان رو در مقطع ارشد ادبیات داره. برای روزانه رتبه باید زیر 40 و برای نوبت دوم تا حدود 80 تا 100

20 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

سوالات و کلید سوالات ارشد 1403
تخمین رتبه
دانلود سوالات ارشد و کلید کنکور ارشد ۱۴۰۳

دانلود سوالات و کلید سوالات ارشد ۱۴۰۳ دانلود سوالات و کلید سوالات ارشد ۱۴۰۳ را می توانید از طریق جدول زیر انجام دهید. در این جدول به تفکیک رشته های مختلف در گروه های مختلف آورده شده است و شما می توانید رشته خود را یافته و  بر روی لینک …

سوالات و کلید سوالات ارشد حقوق 1403
تخمین رتبه
سوالات و کلید سوالات ارشد حقوق 1403

سوالات و کلید سوالات ارشد حقوق 1403 برای دانلود سوالات و کلید سوالات ارشد حقوق 1403، از طریق لینک های زیر اقدام نمایید. دانلود سوالات ارشد حقوق 1404-1430 (به محض انتشار سوالات) پاسخنامه و کلید سوالات ارشد حقوق 1404-1403 (به محض انتشار کلید) توجه مهم: در ادامه مطلب لینک های …

کارنامه های رتبه و قبولی ارشد ژورنالیسم پزشکی 1402-1401
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
کارنامه های رتبه و قبولی ارشد ژورنالیسم پزشکی 1402-1401

کارنامه های رتبه و قبولی ارشد ژورنالیسم پزشکی 1402-1401 کارنامه های رتبه و قبولی ارشد ژورنالیسم پزشکی 1402-1401 برای داوطلبان ارشد ژورنالیسم پزشکی سال 1402 و حتی سال های آینده بسیار اهمیت دارد. آنچه که اهمیت کارنامه های قبولی ارشد ژورنالیسم پزشکی ۱۴۰۱ را برای داوطلبان ارشد ژورنالیسم پزشکی بسیار …