دفترچه و راهنمای انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی 1402

دفترچه انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی 1400 و 1401
انتخاب رشته کارشناسی ارشد

انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی 1402

در این مطلب قصد دارم تا تمامی تجربیات و راه حل هایم در انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی را در اختیار شما قرار بدهم. 15 سال سابقه من در مشاوره کنکورهای کارشناسی ارشد مهندسی شیمی در این جمله کوتاه خلاصه می شود.

“اگر هدف شما از قبولی در ارشد مهندسی شیمی کاملاً روشن باشد، انتخاب رشته شما بسیار ساده خواهد شد.”

با توجه به شرایط خاص در انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی ۱۴۰۲، تا انتهای این مطلب را با حوصله بخوانید و توصیه هایی که دارم را به خوبی اجرا کنید.

هدف از قبولی ارشد مهندسی شیمی

هدف از قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی در یکی از موارد زیر خلاصه می شود:

1- قبولی در ارشد برای بهتر کردن بازار کار

2- قبولی در ارشد برای مهاجرت

3- قبولی در ارشد برای گرفتن مدرک

4- قبولی در ارشد برای فرار از محیط خانه و خانواده

5- قبولی در ارشد به خاطر علاقه مندی و ادامه تحصیل

6- قبولی در ارشد برای فرار از سربازی

7- قبولی در ارشد برای اینکه هیچ هدف دیگری موجود نیست.

متاسفانه گاهی شرایط برای داوطلبان ارشد مهندسی شیمی، دراماتیک و غم انگیز می شود و یکی از راه های رهایی و یا حداقل تلاش برای رهایی، این است که در کنکور ارشد قبول شوند. اما این اهداف رقیبان شما به شدت در قبولی شما پس از انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی 1402 تأثیرگذار هستند.

انتخاب گرایش ها در ارشد مهندسی شیمی ۱۴۰۲

با توجه به تعدد گرایش ها و زیرگرایش ها در کنکور ارشد مهندسی شیمی ۱۴۰۲، انتخاب گرایش ها برای داوطلبان بسیار سخت می شود. می خواهم شما را به هدفتان ارجاع بدهم. در زمان ثبت نام کنکور ارشد مهندسی شیمی، شما به نوعی یک گرایش را هدف قرار دادید و در نتیجه رتبه شما باید در آن گرایش بهتر شده باشد ولیکن در کارنامه در گرایش های دیگر نیز وضعیت خوبی تقریباً یکسانی خواهید داشت، زیرا ضرایب دروس در ارشد مهندسی شیمی، بسیار به یکدیگر نزدیک هستند. یک راهنمای کلی و خلاصه را در ادامه به شما می دهم.

محبوبترین گرایش ارشد مهندسی شیمی: طراحی فرآیند، فرآیندهای جداسازی و ترموسینتیک و کاتالیست.

سخت ترین گرایش ارشد مهندسی شیمی از نظر تحصیل: مدل سازی، شبیه سازی و کنترل، پدیده های انتقال.

راحت ترین گرایش ارشد مهندسی شیمی از نظر قبولی: محیط زیست، پدیه های انتقال و گرایش های ارشد مهندسی هسته ای

بهترین گرایش ارشد مهندسی شیمی از نظر بازار کار: طراحی فرآیند، فرآیندهای جداسازی و پلیمر (البته اوضاع بازار کار رشته مهندسی شیمی کلاً مناسب نیست و به نوعی فارغ از گرایشی که در ارشد می خوانید روابط شما که همان پارتی است شاید یک کار مرتبط برای شما جور کند در غیر اینصورت کارهای غیرمرتبط زیادی هست که بسیاری از فارغ التحصیلان ارشد و حتی دکتری مهندسی شیمی در آنها به اصطلاح شاغل هستند!)

جدیدترین گرایش ارشد مهندسی شیمی برای مهاجرت: محیط زیست، پلیمر، نانوفناری، زیست پزشکی.

شانس قبولی در انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی 1402

برای تعیین شانس قبولی خود در انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی 1402 باید بدانید که رتبه شما در سهمیه است که اهمیت دارد. از طرفی با توجه به تعداد بالای گرایش ها و دانشگاه ها و تعدد رتبه های شما، امکان اینکه یک نفر رتبه شما را ببینید و بگوید در هر گرایش و دانشگاه دقیقاً چقدر شانس قبولی دارید، عملاً غیرممکن است و باید از پردازش های کامپیوتری استفاده شود.

من و همکارانم در دپارتمان ارشد و دکتری مهندسی شیمی، آخرین رتبه های قبولی را در همه گرایش ها و دانشگاهها، استخراج و تحلیل کرده ایم و همه این دانش را در یک نرم افزار گذاشته ایم. به نرم افزار انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی 1402 مراجعه کنید و سپس به ترتیب کد ضریب ها، رتبه های خود را وارد کنید. سپس سیستم با توجه به رتبه های شما برای همه دانشگاه ها و گرایش ها، مشخص می کند که چقدر شانس قبولی دارید. تحلیل و استخراج داده ها بارها و بارها بازبینی شده اند تا عملاً بتوانیم کوچکترین خطاها را نیز رفع کنیم و دقتی بسیار بسیار بالا و منحصر بفرد را به نرم افزار بدهیم.

برای اینکه بدانید چطور باید انتخاب های خود را در فرم انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی 1402، بچینید، بیایید ابتدا دفترچه انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی را دانلود کنیم.

دفترچه انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی ۱۴۰۲

برای راحتی کار شما، دفترچه انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی 1402 را از کل دفترچه انتخاب رشته ارشد جدا کرده ام و برای دانلود در زیر قرار داده ام.

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی ۱۴۰۲

دیدن دفترچه انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی سال گذشته نیز خالی از لطف نیست.

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد مهندسی مهندسی شیمی 1402-1401

اولویت بندی انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی 1402

به نکته ای که در ابتدای این مطلب گفتم خوب دقت کنید. هدف شما که روشن شود، انتخاب رشته شما نیز آسان تر می شود. یک نکته دیگر را نیز اضافه کنم و آن این است که نوع هدفگذاری رقیبان شما که رتبه های بهتری از شما دارند باعث می شود تا انتخاب رشته شما پیچیده تر شود. اما برای برطرف کردن پیچیدگی انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی ۱۴۰۲، براساس تجربه یک راه حل دارم. راه حل این است که بدون اینکه به رقیبان خود فکر کنید و بر مبنای هدف روشن خود، دانشگاه ها و گرایش هایی را که می خواهید، براساس اعتبار و ارزش آنها بچینید. مهم نیست که با رتبه ای که دارید دانشگاه تهران یا بهشتی قبول می شوید یا نه، مهم این است که آنها در فرم انتخاب رشته شما قرار داشته باشند و در اولین اولویت ها باشند.

خب برای اینکه بتوانید همه انتخاب های خود را با دقتی و صحتی بسیار بالا جوری بچینید که هم ارزش گرایش و هم اعتبار دانشگاه و هم هزینه تحصیل را رعایت کرده باشید، ما یک راه حل ساده، آماده کرده ایم. همه دانشگاه ها و گرایش ها را براساس اعتبار و هزینه های تحصیل و ارزشمندی گرایش از جهات مختلف، رتبه بندی کرده ایم و نیازی نیست که شما تک تک دانشگاه ها و گرایش ها را مطالعه کنید تا بتوانید 100 انتخاب خود را بچینید.

در نرم افزار انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی 1402، پس از مشاهده شانس های قبولی تان، می توانید استان هایی که می خواهید را فیلتر کنید، گرایش هایی که می خواهید را فیلتر کنید، نوع دانشگاه هایی را که می خواهید را فیلتر کنید، انتخاب ها را تیک بزنید و از نرم افزار بخواهید تا برایتان، صحیح ترین اولویت بندی را انجام دهد.

مشاوره انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی ۱۴۰۲

ممکن است داوطلبی بخواهد در شهر نزدیک به محل سکونت خود قبول شود که اعتبار و ارزش آن دانشگاه و گرایشی که در آن دانشگاه است نسبت به اولویت بندی که نرم افزار مشخص کرده است پایین تر باشد. داوطلب می تواند با توجه به شرایط شخصی خود، آن دانشگاه و گرایش را در انتخاب های نهایی خود بالاتر بیاورد. اگر در هر صورتی پس از استفاده از نرم افزار باز هم نیاز به مشاوره بیشتر برای پاسخ بعضی از سوالات عجیب و غریب و یا شرایط بسیار خاص خود داشتید می توانید از طریق لینک زیر از من و یا همکارانم، مشاوره های اختصاصی دریافت کنید.

مشاوره تخصصی تلفنی انتخاب رشته ارشد 1402

آرشیو دفترچه های انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی

در ادامه آرشیو دفترچه های انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی را نیز برای شما قرار داده ام.

دفترچه انتخاب رشته ارشد مهندسی مهندسی شیمی سال 1401-1400، در زمان انتخاب رشته ارشد و در شهریور ماه منتشر شد و از طریق لینک زیر، اقدام به دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد 1400 مهندسی مهندسی شیمی نمایید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد مهندسی مهندسی شیمی 1401-1400

از طریق لینک زیر می توانید دفترچه انتخاب رشته ارشد مهندسی مهندسی شیمی 1400-99 را دانلود کنید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد مهندسی مهندسی شیمی 99

براساس این دفترچه می توانید، ظرفیت پذیرش ارشد مهندسی مهندسی شیمی را در گرایش های مختلف مشاهده کنید.

سوالات مهم

شانس قبولی من در انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی ۱۴۰۲ چقدر است؟

شانس قبولی شما در انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی ۱۴۰۲، با دقتی بیش از 97 درصد، در نرم افزار انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی مشاوران تحصیلی مشخص می شود.

بهترین نوع اولویت بندی در انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی 1402، چگونه است؟

بهترین نوع اولویت بندی براساس اعتبار دانشگاه، ارزشمندی گرایش و هزینه های تحصیل است. در نرم افزار انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی 1402، این اولویت بندی را دریافت خواهید کرد.

4.7/5 - (3 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403
تخمین رتبه
سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403

سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403 برای دانلود سوالات و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1403، از طریق لینک های زیر اقدام نمایید. دانلود سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1404-1403  پاسخنامه و کلید سوالات ارشد بیماری شناسی گیاهی 1404-1403  توجه مهم: در ادامه مطلب لینک های …

سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403
تخمین رتبه
سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403

سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403 برای دانلود سوالات و کلید سوالات ارشد مدیریت 1403، از طریق لینک های زیر اقدام نمایید. دانلود سوالات ارشد مدیریت 1404-1403 پاسخنامه و کلید سوالات ارشد مدیریت 1404-1403  توجه مهم: در ادامه مطلب لینک های مهمی برای مشاهده مطالبی در رابطه با کارنامه …

سوالات و کلید سوالات ارشد حسابداری 1403
تخمین رتبه
سوالات و کلید سوالات ارشد حسابداری 1403

سوالات و کلید سوالات ارشد حسابداری 1403 برای دانلود سوالات و کلید سوالات ارشد حسابداری 1403، از طریق لینک های زیر اقدام نمایید. دانلود سوالات ارشد حسابداری 1404-1403 پاسخنامه و کلید سوالات ارشد حسابداری 1404-1403  توجه مهم: در ادامه مطلب لینک های مهمی برای مشاهده مطالبی در رابطه با کارنامه …