نمایش 5 پاسخ رشته ها
 • نویسنده
  نوشته‌ها
  • #1542

   تحلیل کنکور ارشد حقوق 99

   اصلی ترین بحث، بلافاصله پس از برگزاری کنکور ارشد حقوق 99 تحلیل سوالات کنکور  خواهد بود. درباره کیفیت، سختی و آسانی سوالات و کلیت کنکور ارشد حقوق 99 بحث کنید مشاوران تخصصی دپارتمان حقوق نیز در این فروم ها، بحث ها را مدیریت می کنند و به سوالات شما در هر زمینه ای پاسخ می دهند.

  • #2904
   مسعود
   میهمان

   با سلام و عرض ادب خدمت مشاور و دوستان، با توجه به اینکه در مقطع ارشد حقوق بین الملل برخی ضرایب و دروس در کنکور 99 تغییر کرده فکر میکنم کار را برای پیش بینی تراز و سطح سئوالات سخت کرده میخواستم نظر شما مشاور محترم در این خصوص بدونم و اینکه در گرایش حقوق عمومی سختی و راحتی سئوالات در مقایسه با سال های قبل چطور بود؟

  • #2908

   سلام.
   ببینید تفاوتی که ایجاد شده رو مشاوران خود ما لحاظ می کنند. مثلا فرض کنید درس حقوق مدنی (تعهدات) حذف شده و سازمانهای بین المللی با ضریب 2 وارد شده.
   برای تخمین رتبه طبیعتاً درصدهایی که در سال 98 بوده به تنهایی هیچ اهمیتی ندارند و اون چیزی که خیلی مهمه میانگین کلی دروس نسبت به ضرایب اونهاست.
   مثلا فرض کنید میانیگن دروس حقوق عمومی سال 98 برای رتبه 100، حدود 40 درصد بوده باشه. این میانگین 40 درصد با توجه به درصدهای دروس دارای ضریب در حقوق عمومی و و جمع کل ضرایب دروس در گرایش حقوق عمومی به دست اومده.
   مشاوران ما برای تخمین رتبه دقیق میان و این کارو می کنند:
   اول میان اون درسهایی که برای رتبه 100 پارسال ضریب داشته رو حذف می کنند و درصدی که اون داوطلب در درسی که اضافه شده رو در نظر می گیرند و با بالانس کردن درصدهای داوطلب رتبه 100 در سال 98 براساس ضرایب سال 99، به یک میانگین موزون از درصد دروس با توجه به تغییرات می رسند.
   حالا فرض کنید با توجه به تغییرات، میانیگن رتبه 100 با این تغییر ضرایب و دروس به عدد 30 سقوط کنه.
   بنابراین 10 درصد از میانگین رتبه 100 سال گذشته حقوق عمومی کم شده.
   این مبنای اولیه برای تخمین رتبه 98 به 99 است. اما کار اینجا تموم نمیشه. اینکه سال گذشته اهمیت و درصد داوطلبان در درسهای بی اهمیت برای یک گرایش، چه اندازه بوده با میانگین گیری کلی از حداقل نصف داوطلبان حقوق پارسال ارزیابی میشه. اینجوری یک ضریبی به دست میاد که باید جایگزین اون 10 درصد اختلاف میانگین درصدهای رتبه 100 سال گذشته برای تخمین رتبه سال 99 بشه.
   در نهایت تخمین رتبه ای که حداقل نزدیک به رتبه واقعی باشه به ست میاد.
   اینکه تخمین ها ممکنه خطا داشته باشند اجتناب ناپذیره ولی به هر حال با این روش تا حدود زیاید میشه خطاش رو گرفت.
   موفق باشید.

  • #2909
   مسعود
   میهمان

   واقعا کارتون درسته🌹، زنده باد

  • #3214
   تارا
   میهمان

   سوالات متون حقوقی در پاسخنامه ای که سنجش ارائه داده جا به جا شده من مطمئن هستم چون صحیح کرده بودیم و پنجاه درصد من تبدیل شده به ۱۱.۱۱ درصد ، مثالی از پاسخ سنجش هم براتون میزنم مثلا گفته it به چی بر میگرده و سنجش اومده شخص رو انتخاب کرده برای it , فقط این نیست گزینه هاش جا به جاست صحیح های من غلط شدن و کسانی رو می شناختم که به زور ۲۰ درصد زده بودن با این پاسخنامه غلط شدن ۶۰ درصد ، مهلت اعتراض رو هم بستن ، من موندم چیکار باید کنم ، آیا سنجش با همین کلید تصحیح میکنه؟ و اگه از بچه های حقوق که اکثرا متون حقوقی سفید میزارن متوجه این موضوع نشده باشن و اعتراض نکرده باشن ، تکلیف چیه، یعنی خودشون هم متوجه نمیشن ؟ رفتم میبینم رشته های دیگه هم این اتفاق براشون افتاده

   • #3216

    متاسفانه سازمان سنجش کلیدهای دفترچه های اشتباه رو اپلود کرده.یعنی دفترچه سوالات مثلا با کد A هست ولی کلید رو اشتباها برای کد B منتشر کرده
    البته رو خود کلید کد رو A زده ولی اشتباهه
    تقریبا همه رشته ها در این ایرادات رو دارند
    درس زبان از همه وضعش بدتره

  • #3250
   تارا
   میهمان

   ممنون از پاسخ شما ، پس قطعا به گوش خودشون هم باید رسیده باشه 👌

نمایش 5 پاسخ رشته ها
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.