تخمین رتبه ارشد 99 گروه علوم انسانی

تخمین رتبه ارشد 99 گروههای علوم انسانی
تخمین رتبه
5

تخمین رتبه ارشد 99 ویژه گروه علوم انسانی

تخمین رتبه ارشد 99 در گروه های علوم انسانی از دیگر گروههای آزمون ارشد متفاوت است. متفاوت بودن تخمین رتبه ارشد در گروههای علوم انسانی، به دلیل حجم زیاد شرکت کننده ها، تنوع بسیار زیاد دروس و از همه مهم تر میانگین درصدهای بسیار بالاتر است. تخمین رتبه در آزمونهای ارشد 99 در گروههای فنی و مهندسی و علوم پایه به دلیل میانگین درصدهای پایین و حجم پایین داوطلبان آزمونهای ارشد 99، از تخمین رتبه های گروه علوم انسانی ساده تر است. هر قدر میانگین درصدها بالاتر باشد، اختلاف بین میانگین درصدها بازه های بسیار بیشتری می شود و در نتیجه رنج رتبه های تخمینی بسیار بیشتر می شود. بنابراین، برای تخمین رتبه ارشد 99 در گروههای علوم انسانی باید توجه و دقت ویژه ای داشت.

در ضمن، تخمین رتبه ارشد 99 در رشته های مختلف گروه علوم انسانی نیز تفاوتهای بسیار زیادی دارد. تخمین رتبه ارشد روانشناسی عمومی با روانشناسی بالینی بسیار متفاوت است، در حالیکه هر دوی این رشته ها در یک مجموعه قرار دارند. تخمین رتبه ارشد 99 در گروههای علوم انسانی توسط مرکز مشاوران تحصیلی به صورت تخصصی انجام می گیرد. ویژگیهای تخمین رتبه ارشد مرکز مشاوران تحصیلی در رشته های علوم انسانی دارای ویژگیهای زیر است:

  1. تسلط کامل مشاوران بر روی درصدها، رتبه ها و ترازهای سال های گذشته: تسلط بر روی ترازها و رتبه های به دست آمده در سالهای گذشته، دقت تخمین رتبه را برای آزمون های ارشد 99 گروههای علوم انسانی بسیار بالا می برد.
  2. اطلاع دقیق از فرمولهای محاسباتی سازمان سنجش: همانطور که سازمان سنجش با محاسبه درصدهای شما در آزمون ارشد، به محاسبه تراز و در نهایت اعلام رتبه در سهمیه و رتبه بدون سهمیه می کند، مشاوران تخصصی مرکز مشاوران تحصیلی با تسلط مطلق روی این فرمولها تمامی جوانب و عوامل را برا تخمین رتبه ارشد 99 را مورد بررسی قرار می دهند.
  3. اطلاع از ضریب تاثیر دانشگاهها بر روی معدل دواطلب و محاسبه معدل موثر: با استفاده از اطلاعات مربوط به ضریب تاثیر دانشگاه فارغ التحصیلی لیسانس، مشاوران تخصصی تخمین رتبه آزمونهای کارشناسی ارشد، معدل شما را تبدیل به موثر می کنند و سپس با استفاده از فرمول محاسبه تراز براساس تراز علی و معدل موثر، تخمینی دقیق از رتبه ارشد شما برای سال 99 انجام می دهند.
  4. تحلیل سختی و آسانی سوالات کنکور 99 نسبت به سالهای گذشته: عاملی که باعث می شود تا تخمین رتبه های نرم افزاری غلط باشند و خطاهای بالایی داشته باشند، عدم تحلیل سوالات کنکور 99 با سالهای قبل به خصوص سال 98 است. در واقع آسانتر یا سختتر بودن کنکور هر رشته ای در سال 99 نسبت به سالهای گذشته باعث می شود تا تراز تخمین زده شده و در نهایت رتبه محاسبه شده بسیار متفاوت شود. در واقع ترازی که به دست می آید یا بالاتر و یا پایین تر از مقدار تراز واقعی خواهد بود و در نتیجه تخمین رتبه ای که مستقیماً براساس تراز محاسبه می شود، غلط از آب در می آید.
  5. صبر و حوصله در توجیه و مشاوره به داوطلب: در مشاوره های تخمین رتبه مرکز مشاوران تحصیلی، صبر و حوصله در جا انداختن مفاهیم برای داوطلب بسیار اهمیت دارد. داوطلب علاوه بر تخمین دقیق از رتبه خود، اطلاعاتی را می فهمد که بسیار بر روی دانش او در شرکت مجدد برای کنکور ارشد تاثیرگذار خواهد بود.
  6. تخمین رتبه برای همه گرایشهای یک مجموعه ارشد: در آزمون کارشناسی ارشد، مجموعه های مختلفی وجود دارد که شامل رشته ها و گرایش هستند. مثلا در ارشد مدیریت، رشته های بازرگانی، دولتی، صنعتی، مالی، کارآفرینی، تکنولوژی، فناوری اطلاعات، منابع انسانی و … وجود دارد که تخمین رتبه برای رشته ها و گرایشهای زیر مجموعه نیز انجام می شود.

تخمین رتبه ارشد 99 در گروه علوم انسانی در رشته ای زیر توسط مشاوران تخصصی تخمین رتبه ارشد انجام می شود. جهت کسب اطلاعات و حتی راهنمای دقیق از چگونگی تخمین رتبه ارشد دررشته خود بر روی لینک مربوط به رشته خودتان کلیک کنید:

تخمین رتبه ارشد حقوق 99

تخمین رتبه ارشد روانشناسی 99

تخمین رتبه ارشد حسابداری 99

تخمین رتبه ارشد مشاوره 99

تخمین رتبه ارشد زبان انگلیسی 99

تخمین رتبه ارشد اقتصاد 99

تخمین رتبه ارشد علوم تربیتی 99

تخمین رتبه ارشد تربیت بدنی 99

تخمین رتبه ارشد مدیریت کسب و کار 99 (MBA)

تخمین رتبه ارشد زبان و ادبیات فارسی 99

5 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

تخمین رتبه ارشد گفتار درمانی 99
تخمین رتبه
تخمین رتبه ارشد گفتار درمانی 99

تخمین رتبه ارشد گفتار درمانی 99 اساس تخمین رتبه ارشد گفتار درمانی در سال 99، تبدیل درصدها به نمره کل یا همان نمره تراز است. حد نهایی نمره کل یا تراز کل داوطلبان ارشد وزارت بهداشت، 100 نمره است. در تعیین رتبه ارشد گفتار درمانی، سازمان سنجش از دو نمره …

دانلود سوالات ارشد علوم و صنایع غذایی وزارت بهداشت 99
تخمین رتبه
دانلود سوالات ارشد علوم و صنایع غذایی وزارت بهداشت 99

دانلود سوالات ارشد علوم و صنایع غذایی وزارت بهداشت 99 کنکور ارشد علوم و صنایع غذایی وزارت بهداشت سال 99 از مجموعه رشته های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، سرانجام پس از کش و قوس های فراوان برگزار شد. برای دانلود دفترچه سوالات ارشد علوم و صنایع غذایی وزارت بهداشت 99 …

تخمین رتبه ارشد علوم و صنایع غذایی وزارت بهداشت 99
تخمین رتبه
تخمین رتبه ارشد علوم و صنایع غذایی وزارت بهداشت 99

تخمین رتبه ارشد علوم و صنایع غذایی وزارت بهداشت 99 اساس تخمین رتبه ارشد علوم و صنایع غذایی وزارت بهداشت در سال 99، تبدیل درصدها به نمره کل یا همان نمره تراز است. حد نهایی نمره کل یا تراز کل داوطلبان ارشد وزارت بهداشت، 100 نمره است. در تعیین رتبه …