تخمین رتبه ارشد 99 فنی و مهندسی

تخمین رتبه ارشد 99 گروههای فنی و مهندسی
تخمین رتبه
9

تخمین رتبه ارشد 99 ویژه گروه فنی و مهندسی

تخمین رتبه ارشد 99 در گروه های فنی و مهندسی از دیگر گروههای آزمون ارشد متفاوت است. متفاوت بودن تخمین رتبه ارشد در گروههای فنی و مهندسی، به دلیل حجم شرکت کننده ها، سختی بسیار زیاد دروس و از همه مهم تر میانگین درصدهای پایین تر نسبت به رتبه برتر است. تخمین رتبه در آزمونهای ارشد 99 در گروههای فنی و مهندسی و علوم پایه به دلیل میانگین درصدهای پایین و حجم پایین تر داوطلبان نسبت به گروه های انسانی، از تخمین رتبه های گروه علوم انسانی سخت تر است. هر قدر میانگین درصدها پایین تر باشد، اختلاف بین میانگین درصدها بازه های بسیار کوچکتری می شود و در نتیجه رنج رتبه های تخمینی بسیار باریک می شود. بنابراین، برای تخمین رتبه ارشد 99 در گروههای فنی و مهندسی باید توجه و دقت ویژه ای داشت.

در ضمن، تخمین رتبه ارشد 99 در رشته های مختلف گروه فنی و مهندسی نیز تفاوتهای بسیار زیادی دارد. تخمین رتبه ارشد عمران تنها با یک کد ضریب و یک رتبه با ارشد مکانیک با تعداد بالای رشته و گرایش ها در کد ضریب های مختلف بسیار متفاوت است. تخمین رتبه ارشد 99 در گروههای فنی و مهندسی توسط مرکز مشاوران تحصیلی به صورت تخصصی انجام می گیرد. ویژگیهای تخمین رتبه ارشد مرکز مشاوران تحصیلی در رشته های فنی و مهندسی دارای ویژگیهای زیر است:

  1. تسلط کامل مشاوران بر روی درصدها، رتبه ها و ترازهای سال های گذشته: تسلط بر روی ترازها و رتبه های به دست آمده در سالهای گذشته، دقت تخمین رتبه را برای آزمون های ارشد 99 گروههای فنی و مهندسی بسیار بالا می برد.
  2. اطلاع دقیق از فرمولهای محاسباتی سازمان سنجش: همانطور که سازمان سنجش با محاسبه درصدهای شما در آزمون ارشد، به محاسبه تراز و در نهایت اعلام رتبه در سهمیه و رتبه بدون سهمیه می کند، مشاوران تخصصی مرکز مشاوران تحصیلی با تسلط مطلق روی این فرمولها تمامی جوانب و عوامل را برای تخمین رتبه ارشد 99 را مورد بررسی قرار می دهند.
  3. اطلاع از ضریب تاثیر دانشگاهها بر روی معدل دواطلب و محاسبه معدل موثر: با استفاده از اطلاعات مربوط به ضریب تاثیر دانشگاه فارغ التحصیلی لیسانس، مشاوران تخصصی تخمین رتبه آزمونهای کارشناسی ارشد، معدل شما را تبدیل به موثر می کنند و سپس با استفاده از فرمول محاسبه تراز براساس تراز علی و معدل موثر، تخمینی دقیق از رتبه ارشد شما برای سال 99 انجام می دهند.
  4. تحلیل سختی و آسانی سوالات کنکور 99 نسبت به سالهای گذشته: عاملی که باعث می شود تا تخمین رتبه های نرم افزاری غلط باشند و خطاهای بالایی داشته باشند، عدم تحلیل سوالات کنکور 99 با سالهای قبل به خصوص سال 98 است. در واقع آسانتر یا سختتر بودن کنکور هر رشته ای در سال 99 نسبت به سالهای گذشته باعث می شود تا تراز تخمین زده شده و در نهایت رتبه محاسبه شده بسیار متفاوت شود. در واقع ترازی که به دست می آید یا بالاتر و یا پایین تر از مقدار تراز واقعی خواهد بود و در نتیجه تخمین رتبه ای که مستقیماً براساس تراز محاسبه می شود، غلط از آب در می آید.
  5. صبر و حوصله در توجیه و مشاوره به داوطلب: در مشاوره های تخمین رتبه مرکز مشاوران تحصیلی، صبر و حوصله در جا انداختن مفاهیم برای داوطلب بسیار اهمیت دارد. داوطلب علاوه بر تخمین دقیق از رتبه خود، اطلاعاتی را می فهمد که بسیار بر روی دانش او در شرکت مجدد برای کنکور ارشد تاثیرگذار خواهد بود.
  6. تخمین رتبه برای همه گرایشهای یک مجموعه ارشد: در آزمون کارشناسی ارشد، مجموعه های مختلفی وجود دارد که شامل رشته ها و گرایش هستند. مثلا در ارشد مهندسی کامپیوتر، رشته های معماری، نرم افزار، هوش مصنوعی، شبکه، امنیت و محاسبات وجود دارد که تخمین رتبه برای رشته ها و گرایشهای زیر مجموعه نیز باید انجام می شود.

تخمین رتبه ارشد 99 در گروه فنی و مهندسی در رشته های زیر توسط مشاوران تخصصی تخمین رتبه ارشد انجام می شود. جهت کسب اطلاعات و حتی راهنمای دقیق از چگونگی تخمین رتبه ارشد دررشته خود بر روی لینک مربوط به رشته خودتان کلیک کنید:

تخمین رتبه ارشد نقشه برداری 99

تخمین رتبه ارشد مهندسی معدن 99

9 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

تخمین رتبه ارشد گفتار درمانی 99
تخمین رتبه
تخمین رتبه ارشد گفتار درمانی 99

تخمین رتبه ارشد گفتار درمانی 99 اساس تخمین رتبه ارشد گفتار درمانی در سال 99، تبدیل درصدها به نمره کل یا همان نمره تراز است. حد نهایی نمره کل یا تراز کل داوطلبان ارشد وزارت بهداشت، 100 نمره است. در تعیین رتبه ارشد گفتار درمانی، سازمان سنجش از دو نمره …

دانلود سوالات ارشد علوم و صنایع غذایی وزارت بهداشت 99
تخمین رتبه
دانلود سوالات ارشد علوم و صنایع غذایی وزارت بهداشت 99

دانلود سوالات ارشد علوم و صنایع غذایی وزارت بهداشت 99 کنکور ارشد علوم و صنایع غذایی وزارت بهداشت سال 99 از مجموعه رشته های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، سرانجام پس از کش و قوس های فراوان برگزار شد. برای دانلود دفترچه سوالات ارشد علوم و صنایع غذایی وزارت بهداشت 99 …

تخمین رتبه ارشد علوم و صنایع غذایی وزارت بهداشت 99
تخمین رتبه
تخمین رتبه ارشد علوم و صنایع غذایی وزارت بهداشت 99

تخمین رتبه ارشد علوم و صنایع غذایی وزارت بهداشت 99 اساس تخمین رتبه ارشد علوم و صنایع غذایی وزارت بهداشت در سال 99، تبدیل درصدها به نمره کل یا همان نمره تراز است. حد نهایی نمره کل یا تراز کل داوطلبان ارشد وزارت بهداشت، 100 نمره است. در تعیین رتبه …