تخمین رتبه ارشد علوم کامپیوتر 1400
تخمین رتبه

تخمین رتبه ارشد علوم کامپیوتر 1400

تخمین رتبه ارشد علوم کامپیوتر سال 1400 با دقت و صحت بالا زمانی انکان پذیر است که ابتدا مفهوم و فرمول های تخمین رتبه را بدانید تا رتبه تخمینی خام خود را براساس اتفاقات سال گذشته انجام بدهید و در نهایت براساس تحلیل سطح سختی و آسانی سوالات و تغییرات در سوالات و تعداد شرکت کننده ها، تراز بدون خطاتر را محاسبه و آن را به رتبه تبدیل کرد.

تخمین رتبه ارشد علوم کامپیوتر 1400 براساس سهمیه های آزاد و ایثارگری

تخمین رتبه ارشد علوم کامپیوتر 1400 همانند کارنامه منتشر شده از طرف سازمان سنجش، باید دو جور باشد. یک نوع رتبه در سهمیه و یک نوع هم رتبه بدون سهمیه. رتبه در سهمیه، یعنی اینکه تراز کل شما، نسبت به تراز کل داوطلبان ارشد علوم کامپیوتر سال 1400 در همان سهمیه محاسبه می شود و در نهایت از بالاترین تراز به کوچکترین تراز، مرتب می شود و رتبه شما در سهمیه به دست می آید.

دریافت مشاوره تلفنی با مشاوران تخصصی ارشد علوم کامپیوتر

رتبه بدون اعمال سهمیه هم مشخص است و در تخمین این رتبه، همه داوطلبان ارشد علوم کامپیوتر را با هم مقایسه می کنند. مثلاً ممکن است یک نفر در کنکور ارشد علوم کامپیوتر 1400 در سهمیه 5 درصد ایثارگری رتبه یک شده باشد ولی رتبه بدون سهمیه همان داوطلب، 100 بشود. پس در تخمین رتبه ارشد علوم کامپیوتر 1400 علاوه بر تأثیر کد ضریب، درصدها و معدل، سهمیه نیز خیلی مهم است.

سهمیه های رقابتی شامل سهمیه های آزاد، سهمیه 5 درصد ایثارگری، سهمیه 25 درصد ایثارگری، سهمیه رزمندگان و سهمیه خانواده شهدا هستند برای اطلاع از شرایط و مزایا و معایب سهمیه های کنکور ارشد 1400، می توانید به مطلب زیر مراجعه کنید.

شرایط، مزایا و معایب سهمیه های کنکور کارشناسی ارشد

نحوه محاسبه تراز کل کنکور ارشد علوم کامپیوتر در سال 1400

قبل از پرداختن به تخمین رتبه ارشد علوم کامپیوتر 1400 در تک تک کد ضریب ها و گرایشهای مرتبط با آنها، فرمولهای محاسبه رتبه کنکور ارشد را باید بدانید.


{فرمول محاسبه درصد در هر درس}

درصد هر درس = ((3×تعداد سوالات صحیح – تعداد سوالات غلط) ÷ تعداد کل سوالات آن درس×3) × 100{فرمول محاسبه درصد وزنی هر درس}

درصد وزنی درس = درصد آن درس × ضریب آن درس{فرمول محاسبه میانگین وزنی کل دروس}

میانگین وزنی دروس= (جمع کل درصد وزنی همه دروس) ÷ (جمع کل ضرایب دروس){فرمول محاسبه تراز خام علمی}

تراز خام علمی = (میانگین وزنی دروس) ÷ (بالاترین میانگین وزنی به دست آمده){فرمول محاسبه تراز مفید علمی}

تزار علمی مفید = تراز خام علمی × 8000{فرمول محاسبه معدل موثر}

معدل موثر = معدل کل × ضریب کیفیت دانشگاه

ضریب کیفیت هر دانشگاه متفاوت است. مثلاً ضریب تأثیر دانتشگاه های آزاد عدد یک است. یعنی معدل شما هر چه باشد، معدل موثر شما نیز همان خواهد بود ولی برای دانشگاه های سراسری، این ضریب بین عدد 1.05 تا 1.1 است.{فرمول محاسبه تراز معدل}

تراز معدل = معدل موثر × 100{فرمول محاسبه تراز نهایی}

تراز کل = تراز مفید علمی + تراز معدل


در نهایت ترازها را از بزرگترین به کوچکترین مرتب می کنند و بالاترین تراز به دست آمده رتبه یک را کسب می کند و تراز شما در این مرتب کردن در یک ردیفی قرار می گیرد که همان رتبه شما خواهد بود.

دریافت مشاوره تلفنی با مشاوران تخصصی ارشد علوم کامپیوتر

برای فهم بیشتر شما از فرمول های تخمین رتبه ارشد 1400 در همه رشته ها، در مطلب زیر برای هر مرحله مثال زده ایم و محاسبات را به صورت عددی انجام داده ایم. بر روی مطلب زیر کلیک کنید تا به صورت یک مثال جامع و با توضیحات کامل، متوجه محاسبات بشوید.

محاسبه تراز کل و به دست آوردن رتبه در کنکور ارشد

تخمین رتبه ارشد علوم کامپیوتر 1400 براساس کد ضریب

در تخمین رتبه ارشد مجموعه علوم کامپیوتر در سال 1400، باید کد ضریب ها را بشناسیم. کارشناسی ارشد مجموعه علوم کامپیوتر دارای 2 رشته است که این 2 رشته دارای گرایشهای متنوعی هستند.

1- علوم کامپیوتر 

2- بیوانفورماتیک

 

دریافت مشاوره تلفنی با مشاوران تخصصی ارشد علوم کامپیوتر

ارشد علوم کامپیوتر در دفترچه ثبت نام ارشد 1400، در مجموع در 2 کد ضریب دسته بندی شده است. در جداول زیر، دروس و ضرایب دروس مربوط به هر کد ضریب آورده شده است تا بتوانید فرمول های تخمین رتبه را به راحتی مبتنی بر دروس و ضرایب هر درس برای رشته های مختلف محاسبه کنید.

درصدهایی را که در هر درس کسب کرده اید را در ضریب داده شده برای هر رشته و گرایش، در جداول زیر ضرب کنید و در نهایت میانیگن وزنی خودرا براساس فرمولی که در ابتدای مطلب گذاشتیم، محاسبه کنید.

تخمین رتبه ارشد علوم کامپیوتر (کد ضریب 1)

ارشد علوم کامپیوتر در کد ضریب 1 ارشد مجموعه علوم کامپیوتر قرار دارد و دارای 7 گرایش می باشد، که از این 7 گرایش پنج گرایش در کد ضریب 1 و دو گرایش در کد ضریب 2 دسته بندی شده اند.

برای تخمین رتبه ارشد علوم کامپیوتر در سال 1400، باید درصد دروس زیر را براساس فرمول داده شده در ابتدای مطلب، حساب کنید و سپس در ضریب درسهای متعلق به علوم کامپیوتر، ضرب کنید.

دروس و ضرایب دروس کد ضریب 1 ارشد علوم کامپیوتر 
زبان 2
دروس پایه 3
ساختمان داده ها، طراحی الگوریتم ها و مبانی نظریه محاسبه  4
مبانی منطق و نطریه مجموعه ها 2
ریاضیات گسسته و مبانی ترکیبات 2
جمع کل 13

تخمین رتبه ارشد بیوانفورماتیک (کد ضریب 2 ارشد مجموعه علوم کامپیوتر)

ارشد بیوانفورماتیک در کد ضریب 2 ارشد مجموعه علوم کامپیوتر قرار دارد که دارای هیچ گرایشی نمی باشد. دو گرایش از علوم کامپیوتر (داده کاوی، علوم تصمیم و دانش) نیز در کد ضریب 2 قرار داده شده اند.

برای تخمین رتبه ارشد بیوانفورماتیک در سال 1400، باید درصد دروس زیر را براساس فرمول داده شده در ابتدای مطلب، حساب کنید و سپس در ضریب درسهای متعلق به بیوانفورماتیک، ضرب کنید.

دروس و ضرایب دروس کد ضریب 2 ارشد علوم کامپیوتر (بیوانفورماتیک)
زبان 2
دروس پایه 3
ساختمان داده ها، طراحی الگوریتم ها و مبانی نظریه محاسبه  4
ریاضیات گسسته و مبانی ترکیبات 4
جمع کل 13

دریافت مشاوره تلفنی با مشاوران تخصصی ارشد علوم کامپیوتر

دقیق ترین تخمین رتبه ارشد علوم کامپیوتر 1400

اما یک نکته مهم که همه نرم افزار ها و همه سیستم های تخمین رتبه ارشد 1400، از آن غفلت می کنند این است:

” سطح سختی و آسانی کنکور در هر سال نسبت به سال گذشته فرق می کند.”

دقیق ترین تخمین رتبه ارشد 1400 علوم کامپیوتر یک مرحله دیگر را نیز نیاز دارد و آن این است که ضریب آسانتر شدن و یا سخت تر شدن سوالات کنکور ارشد علوم کامپیوتر 1400 را در ترازی که براساس داده های سال 99 محاسبه کرده اید، اعمال کنید.

به دست آوردن ضریب سختی و آسانی نیازمند یک مشاور متخصص در حوزه کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر است. براساس ضریبی که متخصص سوالات کنکور ارشد در دپارتمان تخصصی علوم کامپیوتر مرکز مشاوران تحصیلی مشخص می کند، ما تخمین رتبه دقیق تری را برای ارشد 1400 نسبت به همه سیستمهای نرم افزاری تخمین رتبه ارشد انجام می دهیم.

با این کار تراز شما در ارشد علوم کامپیوتر به صورت واقعی تر محاسبه می شود و عملاً تخمین رتبه شما یک تخمین رتبه بسیار بسیار دقیق برای ارشد علوم کامپیوتر 1400 خواهد شد.

دریافت مشاوره تلفنی با مشاوران تخصصی ارشد علوم کامپیوتر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

تخمین رتبه ارشد شیمی 1400
تخمین رتبه
تخمین رتبه ارشد شیمی 1400

تخمین رتبه ارشد شیمی 1400 برای تخمین رتبه ارشد شیمی سال 1400 باید ابتدا مفهوم و فرمول های تخمین رتبه را بدانید تا رتبه تخمینی خام خود را براساس اتفاقات سال گذشته انجام بدهید و در نهایت براساس تحلیل سطح سختی و آسانی سوالات و تغییرات در سوالات و تعداد …

تخمین رتبه ارشد فوتونیک 1400
تخمین رتبه
تخمین رتبه ارشد فوتونیک 1400

تخمین رتبه ارشد فوتونیک 1400 تخمین رتبه ارشد فوتونیک سال 1400، برای داوطلبانی حائز اهمیت است که به عنوان رشته شناور در آن ثبت نام کرده اند و به این رشته علاقه مند هستند. بسیاری از داوطلبان ارشد فیزیک، رشته فوتونیک را به عنوان رشته شناور انتخاب می کنند. تخمین …

تخمین رتبه ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی 1400
تخمین رتبه
تخمین رتبه ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی 1400

تخمین رتبه ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی 1400 تخمین رتبه ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی سال 1400، نسبت به سالیان گذشته تفاوتی ویژه دارد و آن، تغییرات در سطح سوالات درس های مختلف در گرایش های مختلف است. در کل ابتدا باید مفهوم و فرمول های تخمین رتبه …