تخمین رتبه ارشد بیوتکنولوژی پزشکی
کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی
19

تخمین رتبه ارشد بیوتکنولوژی پزشکی 1400

اساس تخمین رتبه ارشد بیوتکنولوژی پزشکی در سال 1400، تبدیل درصدهایی که می زنید به نمره کل یا همان نمره تراز است. نمره کل یا تراز کل داوطلبان ارشد وزارت بهداشت، 100 نمره است. یعنی بالاترین ترازی که می توانید به دست بیاورید 100 است. این به معنای این نیست که همه درس ها را باید صد در صد بزنید. بلکه به این معناست که شما اگر بالاترین درصد را بین همه رقبا بزنید، نمره کامل را می گیرید.

در تعیین رتبه ارشد بیوتکنولوژی پزشکی در آزمون ارشد وزارت بهداشت سال 1400، سازمان سنجش پزشکی از دو نمره تراز استفاده می کند:

  1. تراز یا نمره علمی با سهم 80 درصدی (80 نمره از 100 نمره)
  2. تراز معدل با سهم 20 درصدی (20 نمره از 100 نمره)

محاسبه نمره کل (تراز) علمی برای تخمین رتبه ارشد بیوتکنولوژی پزشکی در سال 1400

برای اینکه بتوانید درصدهای خودتان را با فرمول سازمان سنجش پزشکی در سال 1400، به تراز یا نمره علمی تبدیل کنید، باید درصدهای دروس مرتبط با ارشد رشته بیوتکنولوژی پزشکی را که زیر مجموعه علوم آزمایشگاهی 1 است را در ضریب آن درس ضرب کنید و سپس به بالاترین درصدی که برای آن درس توسط یکی از داوطبان ارشد مجموعه علوم آزمایشگاهی 1 زده شده است تقسیم کنید.

نمره تراز درس = درصد آن درس ÷ بالاترین درصد زده شده

در تخمین رتبه سال 1400، ابتدا نمره تراز هر 4 درس ارشد بیوتکنولوژی پزشکی با فرمول بالا حساب می شود. سپس درصدهای هر درس به صورت جداگانه تبدیل به نمره تراز آن درس می شود. پس حتماً به خاطر داشته باشید که باید برای هر درس، تراز تعیین کنید. یعنی میانگین موزون و وزنی در ارشد بیوتکنولوژی پزشکی 1400، براساس فرمول وزارت بهداشت مد نظر نیست. در آزمون ارشد وزارت علوم، میانیگن وزنی درصدها مهم است ولی در آزمون ارشد بهداشت، درصد و تراز هر درس به صورت تکی ارزشمند است.

پس بدانید که چقدر اهمیت دارد که روی یک درس، بالاترین درصد را بین دیگران به دست بیاورید. چنین چیزی باعث می شود تا سرمایه گذاری خود را روی درسهایی که قوی تر هستید بگذارید تا دروس ضعیف.

در گام بعدی، نمره تراز هر درس در ضریب سال 1400 آن درس در ارشد بیوتکنولوژی پزشکی ضرب می شود.

دروس و ضرایب دروس ارشد بیوتکنولوژی پزشکی در سال 99
بیوشیمی 1
زیست شناسی سلولی و مولکولی 4
میکروب شناسی (میکروبیولوژی) 1
زبان انگلیسی 3
جمع کل ضرایب ارشد بیوتکنولوژی پزشکی 1400 9

بعد از ضرب کردن تراز هر درس در ضریب آن درس، همه اعداد به دست آمده از این ضرب را با هم جمع می کنند. سپس حاصل جمع به دست آمده را به جمع کل ضرایب ارشد بیوتکنولوژی پزشکی، یعنی عدد 9، تقسیم می کنند. اینگونه می شود که نمره علمی یا تراز علمی شما برای ارشد بیوتکنولوژی پزشکی محاسبه می شود.

تراز معدل در تخمین رتبه ارشد بیوتکنولوژی پزشکی 1400

تراز معدل، عددی است که از روی معدل شما به دست می آید. سهم معدل در نمره کل ارشد سال 1400 بیوتکنولوژی پزشکی، 20 نمره از 100 نمره است. پس هر معدلی داشته باشید، عیناً وارد محاسبه نمره کل شما می شود.

اگر کسی بتواند در همه درس ها بالاترین درصد بین دیگران بزند و معدلش هم 20 باشد، می تواند 100 نمره خالص نمره کل یا تراز کل را به دست بیاورد. با توجه به اینکه در مقطع لیسانس، معدل 20 وجود ندارد یا به ندرت وجود دارد، عملاً هیچکس نمی تواند 100 نمره خالص نمره کل یا تراز را در ارشد بیوتکنولوژی پزشکی 1400 به دست بیاورد.

محاسبه نمره و تراز کل در سال 1400 برای تخمین رتبه ارشد بیوتکنولوژی پزشکی

نمره کل ارشد وزارت بهداشت در سال 1400 برای همه رشته ها و مجموعه علوم آزمایشگاهی یک، از فرمول زیر به دست می آید:

تراز کل = (تراز علمی × 0.8) + معدل

علت ضرب کردن تراز علمی داوطلبان در عدد 0.8 این است که، نمره تراز براساس محاسبات ابتدایی که شرح دادیم، از 100 نمره در نظر گرفته می شود ولی با توجه به سهم 80 درصدی تراز علمی، باید هر عددی که برای تراز علمی داوطلب ارشد به دست آمد را در عدد 0.8 ضرب کنیم.

تخمین رتبه سال 1400 براساس کارنامه های سال 99 ارشد بیوتکنولوژی پزشکی

شما برای تخمین رتبه خودتان در کارشناسی ارشد رشته بیوتکنولوژی پزشکی در سال 1400، نیاز دارید تا بالاترین درصد زده شده هر درس را بدانید. دانستن چنین درصدی عملاً غیرممکن است. راه حل تخمین رتبه دقیق برای ارشد بیوتکنولوژی پزشکی، این است که شما براساس کارنامه های سال گذشته، از بالاترین درصد زده شده در هر درس اطلاع پیدا کنید و مبتنی بر آن، تخمین رتبه خود را انجام دهید.

انجمن گفتگو درباره تحلیل کنکور ارشد بیوتکنولوژی پزشکی 1400

دقیق ترین تخمین رتبه سال 1400 برای ارشد بیوتکنولوژی پزشکی

سختی و آسانی دروس آزمون ارشد بیوتکنولوژی پزشکی در سال 1400 نسبت به ارشد سال 99، باعث می شود که خطای تخمین رتبه شما فقط و فقط با در نظر گرفتن آزمون ارشد 99، بسیار زیاد شود. به همین دلیل است که تیم مشاوران تحصیلی، ابتدا تحلیلهای دروس را بعد از برگزاری آزمون ارشد بهداشت 1440 برای رشته بیوتکنورلوژی پزشکی ار مجموعه علوم آزمایشگای (1) تعیین می کند و ضریب سختی و آسانی را محاسبه می کند. علت دقت بالای تخمین رتبه مرکز مشاوران تحصیلی نسبت به همه سیستم های تخمین رتبه دیگر در این تحلیل دقیق است.

دقیق ترین تخمین رتبه برای بیوتکنولوژی پزشکی در سال 1400، فقط و فقط با تحلیل درست سطح سوالات امسال با پارسال امکان پذیر است. با تحلیل درس به درس کنکور ارشد بیوتکنولوژی پزشکی 1400، ضرایب کاهشی و افزایشی در هر درس محاسبه می شود و در تخمین خام رتبه براساس کارنامه های سال گذشته، ضرب می شود.

مشاوره تخصصی تخمین رتبه ارشد بیوتکنولوژی پزشکی 1400

برای تخمین دقیق رتبه ارشد بیوتکنولوژی پزشکی 1400 می توانید از مشاوره های دپارتمان تخصصی علوم آزمایشگاهی ما استفاده کنید. می توانید در زیر همین مطلب پیام و کامنت بگذارید و یا به فروم و انجمن ارشد بیوتکنولوژی پزشکی، مراجعه کنید.

حتما در نظر داشته باشید که در پیام خود موارد زیر را قید کنید:

  • درصدهای احتمالی که برای هر درس زده اید
  • معدل کل

سلام اگه من زیست و زبان رو بالای۷۰ بزنم و بیوشیمی و باکتری در حد صفر با معدل۱۶ امکان قبولی روزانه بیوتک پزشکی شاهرود رو دارم؟؟؟ و رتبم چند میشه؟؟

سلام وقتتون بخیر ، چرا هز چی سرچ میکنم نتایج کنکور ارشد بیوتکنولوژی پزشکی ۹۸ و ۹۹ نیست!؟ و اینکه با توجه به نظرات که خوندم ، معدل کل لیسانس در کنکور ارشد بیوتکنولوژی پزشکی چقدر تاثیر داره؟!

سلام وقت بخیر ببخشید من درصدامد۸۱ زبان ۳۵ باکتری ۵۹ بیوشیمی و۵۹ زیست هست و رتبه ام شده ۱۵۰ ک در کل شده ۱۷۱این درسته به نظرتون

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم با زیست 50 زبان 90 میکروب 4 و بیوشیمی 6 و معدل 16.5 رتبم حدودا چند میشه؟

سلام. سوالای امسال خیلی راحت تر بودند از پارسال.
براساس پارسال رتبه تون زیر 85 می شد ولی با توجه به این موضع احتمال اینکه رتبه تون سه رقمی و بین 150 تا 200 بشه خیلی بالاست

سلام با زیست ۷۰ .بیوشیمی۳۰ . زبان ۷۰ رتبه حدودا چند میشه ؟و کدوم شهرا امکان قبولی هس؟ ممنون

میخواستم بدونم اگه زیست سلولی و 75%
بیوشیمی 47%
زبان 84%
میکروب 4% زده باشم رتبم حدودا چند میشه

سلام.
با این درصدهای عالی و با فرض اینکه معدلتون 15 باشه (متاسفانه معدل رو اعلام نکردید) رتبه زیر 5 یا زیر 10 خواهد بود.
در زمان اعلام نتایج منتشظ خیر خوب رتبه تک رقمی شما هستیم.
در انتخاب رشته هم همچنان همراهتون خواهیم بود

19 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

تخمین رتبه ارشد ترکیبات طبیعی و دارویی دریایی  1400تخمین رتبه ارشد ترکیبات طبیعی و دارویی دریایی  1400تخمین رتبه ارشد ترکیبات طبیعی و دارویی دریایی  1400
تخمین رتبه
تخمین رتبه ارشد ترکیبات طبیعی و دارویی دریایی 1400

تخمین رتبه ارشد ترکیبات طبیعی و دارویی دریایی 1400 اساس تخمین رتبه ارشد ترکیبات طبیعی و دارویی دریایی در سال 1400، تبدیل درصدهایی که می زنید به نمره کل یا همان نمره تراز است. نمره کل یا تراز کل داوطلبان ارشد وزارت بهداشت، 100 نمره است. یعنی بالاترین ترازی که …

تخمین رتبه ارشد آموزش پزشکی 1400
تخمین رتبه
تخمین رتبه ارشد آموزش پزشکی 1400

تخمین رتبه ارشد آموزش پزشکی 1400 ⇐قبل از پرداختن به موضوع تخمین رتبه ارشد آموزش پزشکی باید بدانید که این رشته به دلیل شیوع کرونا و استفاده از راهکارهای آنلاین و مجازی برای آموزش در حوزه های مختلف، بسیار محبوبیت پیدا کرده است و با توجه به سختی آموزش های …

تخمین رتبه ارشد نانوتکنولوژی پزشکی 1400
تخمین رتبه
تخمین رتبه ارشد نانوتکنولوژی پزشکی 1400

تخمین رتبه ارشد نانوتکنولوژی پزشکی 1400 اساس تخمین رتبه ارشد نانوتکنولوژی پزشکی در سال 1400، تبدیل درصدهایی که می زنید به نمره کل یا همان نمره تراز است. نمره کل یا تراز کل داوطلبان ارشد وزارت بهداشت، 100 نمره است. یعنی بالاترین ترازی که می توانید به دست بیاورید 100 …