انتخاب رشته 99 ارشد علوم آزمایشگاهی 1
انتخاب رشته کارشناسی ارشد

انتخاب رشته 99 ارشد علوم آزمایشگاهی 1

انتخاب رشته ارشد مجموعه علوم ازمایشگاهی 1 در سال 99، علاوه بر تحت تاثیر بودن شرایط کرونایی، تحت تاثیر داوطلبان تغییر رشته ای از رشته های شیمی و زیست شناسی نیز هست. ارشد علوم ازمایشگاهی 1 بیشترین تعداد تغییر رشته ای از وزارت علوم به وزارت بهداشت را دارد. وجود رشته سنتی بیوشیمی بالینی، رشته جذاب ژنتیک و البته رشته جدید و بسیار دوست داشتنی بیوتکنولوژی پزشکی باعث شده است تا انتخاب رشته ارشد علوم آزمایشگاهی 1 نسبت به دو مجموعه دیگر علوم ازمایشگاهی، متفاوت تر و البته پیچیده تر باشد.

مشاوره های تخصصی انتخاب رشته ارشد بهداشت 99

برای درک این موارد که به صورت عمومی برای انتخاب رشته در تمامی گروه های آزمون ارشد بهداشت، ثابت هستند، به مطلب زیر رجوع کنید.

انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 99

تحلیل کارنامه ارشد علوم آزمایشگاهی 1

کارنامه ارشد علوم آزمایشگاهی 1، به دلیل دارا بودن سه رشته مهم از ارشد وزارت بهداشت، داری سه رتبه نیز خواهد بود. برخلاف خیلی از رشته های ارشد وزارت بهداشت، اختلاف رتبه بین سه رشته زیر مجموعه ارشد علوم آزمایشگاهی 1، بسیار زیاد است. دلیل این امر هم صفر بودن ضریب درس های اصلی بین این سه رشته است. مثلاً ضریب 6 بودن درس بیوشیمی در ارشد بیوشیمی بالینی ولی ضریب 1 بودن و عملاً کم اهمیت بودن بیوشیمی در دو رشته دیگر باعث می شود تا داوطلبان هر کدام از این سه رشته، نزدیکی زیادی در رتبه ها نداشته باشند. در حالی که در بقیه رشته های ارشد وزارت بهداشت، رتبه ها بسیار نزدیک به هم هستند.

وجود سهمیه ها باعث می شود تا کارنامه های ارشد علوم آزمایشگاهی 1 در سال 99، شش رتبه را به شما بدهد. رتبه های در سهمیه و رتبه های بدون در نظر گرفتن سهمیه یا همان رتبه های کشوری برای هر کدام از این سه رشته به صورت جداگانه داده می شود و در نتیجه 6 رتبه را خواهید داشت.

مشاوره های تخصصی انتخاب رشته ارشد بهداشت 99

انتخاب رشته ارشد علوم آزمایشگاهی 1 باید در اولین مرحله براساس رتبه در سهمیه انجام شود. در واقع رتبه در سهمیه اهمیت بسیار بیشتری از رتبه کشوری دارد. برای داوطلبان سهمیه آزاد، رتبه کشوری عملاً بی اهمیت است ولی برای سهمیه های 5 درصد ایثارگری و 25 درصد ایثارگری، انتخاب رشته ارشد در مرحله دوم به رتبه داوطلب در کشور نیز ارتباط پیدا می کند. ممکن است رتبه یک سهمیه 25 درصد ایثارگری 1 باشد ولی رتبه او بدون سهمیه 100 باشد. 

بسیار بسیار مهم: انتخاب رشته سهمیه های ایثارگری در کنکور ارشد وزارت بهداشت

شانس قبولی ارشد علوم آزمایشگاهی 1 در سال 99

شانس قبولی در ارشد علوم آزمایشگاهی 1 در سال 99 را می توان براساس ظرفیت های پذیرش و قبولی های سال 98 ارشد علوم آزمایشگاهی 1، تخمین زد. برای این تخمین توجه داشته باشید که تغییرات در ظرفیت های پذیرش و همچنین تعداد شرکت کنندگان ارشد علوم آزمایشگاهی 1 در سهمیه های 5 درصد و 25 درصد ایثارگران، می تواند در تخمین های قبولی امسال براساس قبولی های سال گذشته، خطای فاحشی ایجاد کند.

کانال کارشناسی ارشد وزارت بهداشت حاوی مطالبی رایگان درباره کارنامه های سال های گذشته، رتبه های قبولی در دانشگاه های علوم پزشکی، نکات مهم انتخاب رشته، تخمین رتبه، معرفی منابع کمک آموزشی کنکور، ارائه روش های مطالعه درس به درس، الگوهای رایگان برنامه ریزی، ارائه تکنیک های تست زنی و روش های افزایش تمرکز، تندخوانی و شیوه مرور صحیح است.
در کانال ارشد وزارت بهداشت مرکز مشاوران تحصیلی عضو شوید

کانال تلگرام ارشد و دکتری وزارت بهداشت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت با سهمیه ایثارگری
انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
1
انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت با سهمیه ایثارگری

انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت براساس سهمیه های ایثارگری با توجه به اینکه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت در مرحله اول، براساس رتبه در سهمیه مورد بررسی قرار می گیرد، در این مطلب بسیار مهم، به شانس های قبولی سهمیه های ایثارگری و سپس روش انتخاب رشته سهمیه ایثارگری در …

انتخاب رشته مجموعه سه گانه علوم آزمایشگاهی 99
انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
انتخاب رشته ارشد علوم آزمایشگاهی 99

انتخاب رشته مجموعه سه گانه علوم آزمایشگاهی 99 کارشناسی ارشد علوم ازمایشگاهی در مجموعه وزارت بهداشت، یکی از پرطرفدارترین رشته هاست. تعداد تغییر رشته ای در آن بسیار زیاد است. وجود فارغ التحصیلان رشته های شیمی و زیست شناسی باعث می شود که تعداد شرکت کنندگان در ارشد علوم آزمایشگاهی …

ظرفیت پذیرش و دانشگاه های پذیرنده ارشد روانشناسی وزارت بهداشت در سال 99
انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
ظرفیت پذیرش و دانشگاه های پذیرنده ارشد روانشناسی وزارت بهداشت در سال 99

ظرفیت پذیرش و دانشگاه های پذیرنده ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت در سال 99 دانشگاه های پذیرنده ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت و نوع دوره های مورد پذیرش آن، در دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 99 منتشر شده است. لیست دانشگاه های پذیرنده و ظرفیت های پذیرش ارشد روانشناسی …