انتخاب رشته ارشد عمران 99
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
28

انتخاب رشته ارشد عمران 99

انتخاب رشته ارشد عمران در سال 99، پس از اعلام نتایج و انتشار کارنامه آزمون کارشناسی ارشد عمران از طریق سازمان سنجش شروع می شود. در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99، رشته عمران با کد 1264 دسته بندی شده است. در این دفترچه، ظرفیت پذیرش ارشد عمران در دانشگاه های مختلف در گرایش های مختلف و یا کد ضریب های مختلف آن آورده شده است. در این دفترچه، نوع دوره های مورد پذیرش نیز به تفکیک دانشگاه و گرایش آمده است. هر کدام از این ظرفیت ها بسته به نوع کد ضریب یا گرایش ارشد عمران، نام دانشگاه و نوع دوره دسته بندی می شوند که با این دسته بندی یک کد رشته محل اختصاص می یابد.

در فرآیند انتخاب رشته ارشد در رشته عمران، شما باید این کد رشته محل ها را از دفترچه انتخاب رشته ارشد 99، استخراج و در فرم 100 تایی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سازمان سنجش وارد کنید. بنابراین برای پر کردن فرم انتخاب رشته شما باید، کد ضریب ها را در رشته عمران بشناسید و از کارنامه خود رتبه خود را در آن کد ضریب ببینید و بر مبنای رتبه در سهمیه، علاقه خودتان و هدفتان از دوره کارشناسی ارشد، انتخاب رشته نهایی خود را اولویت بندی کنید.

مشاوره و چیدمان انتخاب رشته ارشد 99 با مناسب ترین قیمت

توجه: برای اینکه مهم ترین نکات را درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال 99 را بدانید و همچنین به طور جامع و کامل، انتخاب رشته ای دقیق را انجام دهید، حتما مطلب زیر را مطالعه کنید.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99

کد ضریب ها و گرایش های ارشد عمران در سال 99

کارشناسی ارشد عمران در سال 99 براساس دفترچه انتخاب رشته، در یک کد ضریب ارائه شده است. یعنی همه گرایش های ارشد عمران، یک رتبه دارند و با یک رتبه در انتخاب رشته، سنجیده می شوند. براساس دفترچه کارشناسی ارشد 99، رشته مهندسی عمران دارای 6 گرایش اصلی است. هر گرایش می تواند چنیدن شاخه داشته باشد.  گرایش ها و شاخه های (زیرگرایش ها) عمران در ارشد 99، مطابق با جدول زیر است.

عنوان گرایش

عنوان زیر گرایش یا شاخه

مهندسی عمران

سازه

زازله

ژئوتکنیک

راه و ترابری

مهندسی و مدیریت منابع آب

مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی

مهندسی سواحل، بنادر و سازه های دریایی

حمل و نقل

مهندسی مدیریت ساخت

مهندسی محیط زیست

مهندسی ساختمان های هوشمند

بدون زیر گرایش

مهندسی خطوط راه آهن

بدون زیر گرایش

پدافند غیر عامل

سازه های دفاعی

طراحی

مهندسی محیط زیست

آب و فاضلاب

آلودگی هوا

سواحل

منابع آب

مواد زائد

مواد زائد جامد

مهندسی ایمنی و راه و ترابری

بدون زیر گرایش

یکی از مهم ترین اصول در انتخاب رشته ارشد عمران این است که بدانید که کدام گرایش ها و زیرگرایش ها در کارشناسی ارشد عمران، بهتر هستند. رقابت در انتخاب رشته ارشد عمران، بیشتر بر سر گرایش اصلی یعنی مهندسی عمران است. در مهندسی عمران، بهترین گرایش ها، سازه، زلزله، مدیریت ساخت و مهندسی ژئوتکنیک است. رقایت نیز بر سر این گرایش هاست.

در انتخاب رشته ارشد عمران، اولویت های اول به مدیریت ساخت اختصاص می یابد. گرایش های بعدی مانند سازه، زلزله و ژئوتکنیک مبتنی بر علاقمندی داوطلبان ارشد عمران، در اولویت های بعدی قرار می گیرند.

ارشد عمران محیط زیست نیز بنا بر هدف داوطلبان، در انتخاب رشته ارشد عمران می تواند جزء اولویت ها باشد. این گرایش برای کسانی که به اپلای فکر می کنند اولویت بالایی دارد.

مشاوره و چیدمان انتخاب رشته ارشد 99 با مناسب ترین قیمت

به جز گرایش مدیریت ساخت که پذیرش بسیار کمتری بین گرایش های پرطرفدار دارد، مابقی گرایش های پر طرفدار، یعنی سازه، زلزله و ژئوتکنیک پذیرش های تقریباً خوب و بالایی دارند. گرایش های در اولویت های بعدی مانند آب و سازه های هیدرولیکی، مدیریت منابع آب و سواحل، بنادر و سازه های دریایی نیز پذیرش های بالایی دارند.

گرایش هایی مانند پدافند غیر عامل، ساختمان های هوشمند، مهندسی خطوط راه آهن و ایمنی و راه و ترابری محدود و خاص یک سری دانشگاه ها هستند و اصلاً پذیرش بالایی ندارند.

در مجموع می توان اینطور جمع بندی کرد که به جز گرایش مدیریت ساخت که رتبه های برتر موفق می شوند در آن پذیرفته شوند، بقیه گرایش های خوب و اصلی، ظرفیت پذیرش بالایی در سراسر کشور دارند و اگر هدف داوطلبان قبولی در دانشگاه های دولتی و روزانه باشد، تا رتبه های چهار رقمی نیز قبولی به راحتی امکان پذیر است.

حتی با توجه به اینکه بعضی گرایش ها اصلا در اولویت های انتخابی داوطلبان با رتبه های خوب و حتی متوسط قرار ندارند، شانس را برای بقیه داوطلبان با رتبه های بدتر، برای قبولی در این گرایش ها رده دومی و رده سومی بیشتر می کند.

مشاوره و چیدمان انتخاب رشته ارشد 99 با مناسب ترین قیمت

لیست دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد عمران 99

مشاوره انتخاب رشته ارشد عمران در سال 99

مشاوران متخصص انتخاب رشته در دپارتمان تخصصی کارشناسی ارشد عمران، برای اینکه بتوانند مشاوره انتخاب رشته ارشد را در سال 99 با موفقیت انجام دهند تمامی ظرفیت های پذیرش و تغییرات آنها، رتبه های قبولی لازم برای ارشد عمران و اولویت بندی دقیق بر مبنای شرایط و رتبه داوطلب در سهمیه، توسط مشاوران انتخاب رشته کارشناسی ارشد عمران تحلیل شده است. مشاوره انتخاب رشته ارشد عمران ما در سال 99، روند زیر را برای شما طی می کند:

تحلیل کارنامه سال 99 شما در تک تک کد ضریب ها و رشته های کارشناسی ارشد عمران

تحلیل شانس قبولی شما در انتخاب رشته براساس رتبه های شما در دانشگاه های مختلف

چیدمان نهایی انتخاب رشته ارشد عمران در رشته های مختلف و کد ضریب های سال 99

مشاوره و چیدمان انتخاب رشته ارشد 99 با مناسب ترین قیمت

رتبه لازم برای قبولی در کارشناسی ارشد عمران 99

با توجه به نتایج سال گذشته، رتبه لازم برای قبولی در دانشگاه های مختلف کارشناسی ارشد عمران برای سال 99 تحلیل می شود. رتبه های قبولی سال گذشته در ارشد عمران دقیقاً منطبق بر رتبه های قبولی نهایی در سال 99 نخواهد بود. علت این عدم تطابق، تغییر ظرفیت های پذیرش دانشگاه ها و تغییر علاقه مندی های داوطلبان ارشد 98 نسبت به داوطلبان سال 99 است. بنابراین، می توان گفت که رتبه های لازم برای قبولی در ارشد عمران به نوعی تخمینی است از شرایط سال گذشته و امسال. تا حدود زیادی رتبه های قبولی می تواند نزدیک به رتبه های قبولی ارشد عمران در سال گذشته باشد ولی قطعاً اختلاف هایی را خواهد داشت که این اختلاف ها در بعضی دانشگاه ها بسیار بسیار کم و در بعضی دانشگاه ها بسیار زیاد خواهد بود.

مبنای تخمین برای رتبه های قبولی ارشد عمران در سال 99 علاوه بر سال 98، تغییر ظرفیت های سال 99 نسبت به سال 98 نیز می باشد. مشاوران تحصیلی ما در مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، این تحلیل ها را انجام می دهند تا بهترین تخمین از رتبه های قبولی کارشناسی ارشد عمران امسال به دست آورید.

رتبه لازم برای قبولی در کارشناسی ارشد عمران در سال 99

اولویت بندی و چیدمان انتخاب رشته ارشد عمران 99

اولویت بندی انتخاب رشته ارشد عمران شما باید بر مبنای عوامل زیر انجام شود:

براساس رتبه شما

علاقه شما

 شهریه دانشگاه ها

اعتبار و کیفیت دانشگاه ها

امکان ادامه تحصیل در دکترا

امکان پذیرش خارج از کشور

دوری و نزدیکی شما به محل دانشگاه

شرایط شغلی خانوادگی و مشکلات احتمالی شما

مشاوره و چیدمان انتخاب رشته ارشد 99 با مناسب ترین قیمت

سلام من ساله دیگه کنکور ارشد. عمران دارم ،خواستم یه سوالی بپرسم به نظرتون من از سهمیه ۵درصدی برای کنکور ارشد استفاده کنم ؟ چون من برای دانشگاه شریف میخونم الان طبق اماری که تو سایت زده شده رتبه ۲۰سهمیه ۵درصدی شبانه علم و صنعت قبول شده پس عملا اگر من رتبه یک هم بشوم ممکن است به من ظرفیتی نرسد؟ لطفا راهنمایی کنید. ک سهمیه ۵درصدی استفاده کنم یا نه؟

سلام من ساله دیگه کنکور ارشد. عمران دارم ،خواستم یه سوالی بپرسمبه نظرتون من از سهمیه ۵درصدی برای کنکور ارشد استفاده کنم ؟چون من برای دانشگاه شریف میخونمالان طبق اماری که تو سایت زده شده رتبه ۲۰سهمیه ۵درصدی شبانه علم و صنعت قبول شده پس عملا اگر من رتبه یک هم بشوم ممکن است به من ظرفیتی نرسد؟لطفا راهنمایی کنید. ک سهمیه ۵درصدی استفاده کنم یا نه؟

سلام. بله حتما استفاده کنید.
قبلا هم توضیح داده شده. در هر کدوم از سهمیه ها که بهتر قبول بشید اون لحاظ میشه. اگر تو 5 درصدی به خاطر کم بودن ظرفیت به شما ظرفیت نرسه ولی ترازتون از تراز آخرین قبولی سهمیه آزاد بهتر باشه می برنتون تو سهمیه آزاد و به صورت مازاد در اون دانشگاه قبول می شید.

سلام لطفا بفرمایید
در انتخاب بین گرایش مدیریت منابع آب و گرایش حمل و نقل در یک دانشگاه واحد اولویت گزینش نهایی با کدام یک است .

سلام. خیلی بستگی داره به هدف بعدیتون. در کل هر دو گرایش یک سری مزایا و یک سری محدودیت ها دارند. اگر اطلاعات بیشتری بدید درباره شرایط آینده تون و هدفهایی که دارید می تونیم خیلی بهرت و بیشتر راهنماییتون کنیم.

سلام. با توجه به اعلام نتایج، جواب سوالتون رو قطعا گرفتید. متاسفانه به دلیل مشکلاتی که کرونا برامون به وجود آورد نتونستیم به موقع پاسختون رو بدیم.

سلام و تشکر بابت پاسخگویی شما
من رتبم در سهمیه ازاد 475 شده آیا شانس دارم راه و ترابری شبانه امیرکبیر قبول بشم؟؟؟؟
لازمه که بگم بنده پارسال یعنی ارشد 98 رتبم در سهمیه ازاد 670 بود و در همین کدرشته محل با اخرین نفر قبولی 84 نفر فاصله داشتم
باتوجه به اینکه امسال رتبن نسبت به پارسال 195 تا بهتر شده ایا این فاصله 84 نفری رو جبران میکنه؟؟

سلام. با توجه به اعلام نتایج، جواب سوالتون رو قطعا گرفتید. متاسفانه به دلیل مشکلاتی که کرونا برامون به وجود آورد نتونستیم به موقع پاسختون رو بدیم.

سلام ميخواستم بدونم با رتبه ى ١٢٥٢ شانس قبولى گرايش هاى (سازه -ژئوتكنيك-زلزله) تو دانشگاه هاى روزانه ى خوارزمى يا دانشگاه تبريز رو دارم؟

سلام. با توجه به اعلام نتایج، جواب سوالتون رو قطعا گرفتید. متاسفانه به دلیل مشکلاتی که کرونا برامون به وجود آورد نتونستیم به موقع پاسختون رو بدیم.

سلام
من رتبه ۲۸۵ سهمیه ۵ درصدی و ۲۴۰۱ سهمیه آزاد رشته ارشد مهندسی عمران رو کسب کردم،آیا امیدواری برای قبولی در روزانه ها و یا شبانه های( اصفهان) میتونم داشته باشم؟
گرایش مهم نیست و اینکه روزانه های مدنظرم (اصفهان-یزد-شیراز-کاشان-اهواز-گیلان-همدان-قزوین-قم)

سلام
با رتبه 1574 ارشد عمران امکان داره یکی از دانشگاههای تهران قبول شم
گرایش و روزانه شبانه برام مهم میست

سلام
رتبم در کنکور ارشد عمران ۹۹ بدون سهمیه ۵۸۰ با سهمیه ۷۶ شدم
به نظر شما ژئوتکنیک دانشگاه علم و صنعت روزانه میشه قبول شد؟
و اگه نمیشه کجا میشه سراسری تهران قبول بشیم؟

سلام. شانسشو دارید ولی نه صد در صد. بلکه حدود 60 تا 70 درصد. با هدف سراسری های تهران گرایشهایی مثل حمل و نقل و محیط زیست رو شانس دارید و سواحل و بنادر و یا سازه های هیدرولیکی

سلام.ببخشین.میخواسم بدونم با رتبه 1400سهمیه آزاد شانس قبولی در دانشگاه صنعتی اصفهان در رشته محیط زیست و مدیریت منابع آب رو خواهم داشت ؟؟؟؟

سلام . با رتبه در سهمیه 573 و در بدون سهمیه 630 آیا میتوان در سازه یا زلزله یا خاک دانشگاه نوشیروانی قبول شد ؟
پیشنهاد شما برای انتخاب اول کدام دانشگاست؟
ممنون

سلام برای ارشد مهندسی در سوانح طبیعی با درصدهای زیر چه رتبه ای می‌آورم؟پردیس قبول میشم؟
زبان ۱۶ ریاضی ۶جامدات ۱۴- هیدرو ۲۷ آمار ۰ زمین شناسی ۳۶ ( درصد جامدات منفی چهارده می‌باشد!!)

سلام. به احتمال خیلی زیاد با میانگین درصد حدود 11.83 درصد و احتساب معدل 15 (معدل رو اعلام نکردید) رتبه تون باید بین 200 تا 350 قرار بگیره.
با توجه به قبولیهای سال های گذشته، شانس روزانه و نبت دوم شما بسیار ضعیفه. برای پردیس نزدیک به 70 درصد و برای دوره مجازی تا 90 درصد شانس قبولی دارید.
موفق باشید.

28 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

درخواست بررسی و شانس قبولی مجدد ارشد به دلیل مغایرت معدل کارشناسی
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
ارسال درخواست صحیح به سنجش به خاطر مغایرت معدل

لغو قبولی کارشناسی ارشد به خاطر معدل یکی از موارد پراسترس پس از قبولی در کنکور ارشد این است که شما معدل واقعی خود را به اشتباه درج کرده باشید و معدل واقعی شما کمتر از معدلی که به سنجش اعلام کرده اید باشد. حتی اگر اختلاف معدل واقعی با …

شانس قبولی ارشد 99 با سوابق تحصیلی
انتخاب رشته صرفاً براساس سوابق تحصیلی
4
شانس قبولی ارشد 99 با سوابق تحصیلی

شانس قبولی ارشد با سوابق تحصیلی و معدل کارشناسی شانس قبولی ارشد با سوابق تحصیلی و معدل کارشناسی، امسال برای اولین بار به عنوان سوال همه داوطلبان کارشناسی ارشد شده است. در سال 99، اولین بار انتخاب رشته بدون کنکور ارشد و آن هم فقط با معدل دوره کارشناسی توسط …

معدل تراز شده کارشناسی
انتخاب رشته صرفاً براساس سوابق تحصیلی
10
معدل تراز شده کارشناسی

معدل تراز شده معدل تراز شده که اولین بار توسط سازمان سنجش و در دفترچه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی (معدل) کارشناسی ارشد 99 اعلام شده است، برای بسیاری معنا و مفهومی تعریف شده ندارد. معدل تراز شده یعنی معدلی که به عنوان شاخص نمره کل یا همان تراز تعریف …