انتخاب رشته ارشد علوم تربیتی 99

انتخاب رشته علوم تربیتی 99
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
12

انتخاب رشته ارشد علوم تربیتی 99

انتخاب رشته ارشد علوم تربیتی در سال 99، پس از اعلام نتایج و انتشار کارنامه آزمون کارشناسی ارشد علوم تربیتی از طریق سازمان سنجش شروع می شود. در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99، رشته علوم تربیتی با کد 1117 دسته بندی شده است. در این دفترچه، ظرفیت پذیرش ارشد علوم تربیتی در دانشگاه های مختلف در گرایش های مختلف و یا کد ضریب های مختلف آن آورده شده است. در این دفترچه، نوع دوره های مورد پذیرش نیز به تفکیک دانشگاه و گرایش آمده است. هر کدام از این ظرفیت ها بسته به نوع کد ضریب یا گرایش ارشد علوم تربیتی، نام دانشگاه و نوع دوره دسته بندی می شوند که با این دسته بندی یک کد رشته محل اختصاص می یابد.

در فرآیند انتخاب رشته ارشد در رشته علوم تربیتی، شما باید این کد رشته محل ها را از دفترچه انتخاب رشته ارشد 99، استخراج و در فرم 100 تایی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سازمان سنجش وارد کنید. بنابراین برای پر کردن فرم انتخاب رشته شما باید، کد ضریب ها را در رشته علوم تربیتی بشناسید و از کارنامه خود رتبه خود را در آن کد ضریب ببینید و بر مبنای رتبه در سهمیه، علاقه خودتان و هدفتان از دوره کارشناسی ارشد، انتخاب رشته نهایی خود را اولویت بندی کنید.

مشاوره و چیدمان انتخاب رشته ارشد 99 با مناسب ترین قیمت

توجه: برای اینکه مهم ترین نکات را درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال 99 را بدانید و همچنین به طور جامع و کامل، انتخاب رشته ای دقیق را انجام دهید، حتما مطلب زیر را مطالعه کنید.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99

کد ضریب ها و گرایش های ارشد علوم تربیتی در سال 99

کارشناسی ارشد علوم تربیتی در سال 99 براساس دفترچه انتخاب رشته، در 9 کد ضریب ارائه شده است.

جدول کد ضرایب و رشته و گرایش های ارشد علوم تربیتی در انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99

کد ضریب عنوان رشته و گرایش
1 ارشد برنامه ریزی درسی
2 ارشد اصول و فلسفه تعلیم تربیت
3 ارشد مدیریت آموزشی
4 ارشد آموزش و بهسازی منابع انسانی
5 ارشد آموزش بزرگسالان
6 ارشد تحقیقات آموزشی و ارزشیابی آموزشی
7 ارشد تکنولوژی آموزشی
8 ارشد مدیریت و برنامه ریزی آموزش عالی
9 ارشد علوم تربیتی شامل گرایش های آموزش و پرورش تطبیقی، آموزشو پرورش ابتدایی و آموزش و پرورش پیش دبستانی

در کد ضریب 6 در کارشناسی ارشد مجموعه علوم تربیتی، ارزشیابی آموزشی، رشته ای جدید است. برای اولین بار است که در سال 99، این رشته در دفترچه قرار گرفته است. بنابراین، ظرفیت پذیرش و رتبه های مورد نیاز برای قبولی در آن، در انتخاب رشته ارشد علوم تربیتی سال 99، مشخص نیست.

محبوبترین و پرطرفدارترین رشته های ارشد علوم تریتی که در اکثر فرم های 100 تایی انتخاب رشته وجود خواهد داشت، ارشد رشته های برنامه ریزی درسی و مدیریت آموزشی است. بالاترین ظرفیت پذیرش در بین تمامی رشته های کارشناسی ارشد علوم تربیتی مربوط است به ارشد مدیریت آموزشی و پس از آن ارشد برنامه ریزی درسی. به نوعی پر طرفدارترین ها، بیشترین ظرفیت پذیرش را نیز دارند. ارشد رشته ای همچون اصول و فلسفه تعلیم و تربیت، جزء کم طرفدارترین رشته هاست. کمتر داوطلبی را می توان در ارشد علوم تربیتی یافت که بخواهد برای این رشته تلاش کند. انتخاب رشته ارشد 99 علوم تربیتی نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. بنابراین، رتبه های بالا در این رشته و کد ضریب می توانند دانشگاه های خوبی قبول شوند.

مشاوره و چیدمان انتخاب رشته ارشد 99 با مناسب ترین قیمت

رشته جدیدی همچون آموزش و بهسازی منابع انسانی، جایگاه خود را در بین داوطلبان ارشد علوم تربیتی پیدا کرده است. با توجه به نزدیکی بسیار زیاد رتبه رشته مدیریت آموزشی با آموزش و بهسازی منایع انسانی، می توان گفت که قدری انتخاب در بین این دو رشته برای داوطلبان علاقه مند به هر دو رشته، سخت خواهد بود. ارشد آموزش و بهسازی منایع انسانی برخلاف مدیریت اموزشی، در دفترچه انتخاب رشته ارشد 99، پذیرش بالایی برای دوره های روزانه و نوبت دوم ندارد. همین امر باعث می شود تا رتبه های پایین تری برای قبولی اموزش و بهسازی منابع انسانی نیاز باشد.

ارشد آموزش بزرگسالان، هم طرفداران بسیار کمی دارد و هم ظرفیت پذیرش بسیار کمی. رتبه های بالا به راحتی در دانشگاه خوبی در سال 99 در این رشته قبول خواهند شد. ارشد تحقیقات آموزشی هم به دلیل سختی دروس مرتبط با آمار و روش تحقیق، زیاد مورد استقبال نیست و فقط ممکن است کسانی به سمت آن بروند که در رشته های دیگر رتبه خوبی را کسب نکرده اند. طبیعتاً ارزشیابی آموزشی هم که جدید است از این قاعده مستثنی نخواهد بود.

در انتخاب رشته ارشد علوم تربیتی 99، مدیریت برنامه ریزی و آموزش عالی نیز چندان طرفدار ندارد و ظرفیت پذیرش متوسطی نیز دارد. کارشناسی ارشد تکنولوژی آموزشی، طرفداران خاص خود را دارد و با توجه به ظرفیت پذیرش پایینش می تواند رقایبت سنگینی را برای قبولی در انتخاب رشته ارشد علوم تربیتی 99 ایجاد کند. 

کد ضریب 9 که مرتبط ترین رشته ها با بدنه تدریس و آموزش و پرورش را دارد، بسیار بسیار ظرفیت پذیرش پایینی دارد و بیشترین رقابت ان هم بر سر کارشناسی ارشد آموزش و پرورش ابتدایی خواهد بود.

مشاوره انتخاب رشته ارشد علوم تربیتی در سال 99

مشاوران متخصص انتخاب رشته در دپارتمان تخصصی کارشناسی ارشد علوم تربیتی، برای اینکه بتوانند مشاوره انتخاب رشته ارشد را در سال 99 با موفقیت انجام دهند تمامی ظرفیت های پذیرش و تغییرات آنها، رتبه های قبولی لازم برای ارشد علوم تربیتی و اولویت بندی دقیق بر مبنای شرایط و رتبه داوطلب در سهمیه، توسط مشاوران انتخاب رشته کارشناسی ارشد علوم تربیتی تحلیل شده است. مشاوره انتخاب رشته ارشد علوم تربیتی ما در سال 99، روند زیر را برای شما طی می کند:

تحلیل کارنامه سال 99 شما در تک تک کد ضریب ها و رشته های کارشناسی ارشد علوم تربیتی

تحلیل شانس قبولی شما در انتخاب رشته براساس رتبه های شما در دانشگاه های مختلف

چیدمان نهایی انتخاب رشته ارشد علوم تربیتی در رشته های مختلف و کد ضریب های سال 99

مشاوره و چیدمان انتخاب رشته ارشد 99 با مناسب ترین قیمت

رتبه لازم برای قبولی در کارشناسی ارشد علوم تربیتی

با توجه به نتایج سال گذشته، رتبه لازم برای قبولی در دانشگاه های مختلف کارشناسی ارشد علوم تربیتی برای سال 99 تحلیل می شود. رتبه های قبولی سال گذشته در ارشد علوم تربیتی دقیقاً منطبق بر رتبه های قبولی نهایی در سال 99 نخواهد بود. علت این عدم تطابق، تغییر کد ضریب ها و جابجایی زیاد رشته ها و گرایش ها در کارشناسی ارشد علوم تربیتی، تغییر ظرفیت های پذیرش دانشگاه ها و تغییر علاقه مندی های داوطلبان ارشد 98 نسبت به داوطلبان سال 99 است. بنابراین، می توان گفت که رتبه های لازم برای قبولی در ارشد علوم تربیتی به نوعی تخمینی است از شرایط سال گذشته و امسال. تا حدود زیادی رتبه های قبولی می تواند نزدیک به رتبه های قبولی ارشد علوم تربیتی در سال گذشته باشد ولی قطعاً اختلاف هایی را خواهد داشت که این اختلاف ها در بعضی دانشگاه ها بسیار بسیار کم و در بعضی دانشگاه ها بسیار زیاد خواهد بود.

مبنای تخمین برای رتبه های قبولی ارشد علوم تربیتی در سال 99 علاوه بر سال 98، تغییر ظرفیت های سال 99 نسبت به سال 98 نیز می باشد. مشاوران تحصیلی ما در مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، این تحلیل ها را انجام می دهند تا بهترین تخمین از رتبه های قبولی کارشناسی ارشد علوم تربیتی امسال به دست آورید.

مشاوره و چیدمان انتخاب رشته ارشد 99 با مناسب ترین قیمت

اولویت بندی و چیدمان انتخاب رشته ارشد علوم تربیتی 99

اولویت بندی انتخاب رشته ارشد علوم تربیتی شما باید بر مبنای عوامل زیر انجام شود:

براساس رتبه شما

علاقه شما

 شهریه دانشگاه ها

اعتبار و کیفیت دانشگاه ها

امکان ادامه تحصیل در دکترا

امکان پذیرش خارج از کشور

دوری و نزدیکی شما به محل دانشگاه

شرایط شغلی خانوادگی و مشکلات احتمالی شما

مشاوره و چیدمان انتخاب رشته ارشد 99 با مناسب ترین قیمت

با سلام
با توجه به تغییرات سال ۹۹ ارشد علوم تربیتی گراش تاریخ و فلسفه آموزش و پرورش بدون گرایش( بدون ذکر تعلیم و تربیت ) در دفترچه انتخاب رشته 99 ذکر شده هست آیا در آزمون ارشد علوم تربیتی ۱۴۰۰ درس تعلیم و تربیت در این گرایش (تاریخ و فلسفه آموزش و پرورش ) که دارای ضریب ۳ می باشد در آزمون آینده به همان روان گذشته دارای ضریب ۳ خواهد بود یا با توجه به تغییرات جدید این درس در این گرایش ضریبش صفر اعمال خواهد شد ؟؟؟

سلام خسته نباشید
من زیر رشته فلسفه آموزش و پرورش رتبه ام شده: ۳۲۱
و برنامه ریزی درسی : ۴۳۵
فقط تهران شهیدبهشتی علامه و خوارزمی زدم
قبول میشم؟ بدون سهمیه خانم

سلام. متاسفانه به خاطر درگیری مرکز مشاوران تحصیلی با کرونا، جوابی که بخوایم بدیم بی مورده، چرا که نتایج اعلام شده و خودتون نتیجه رو دیدید. می تونید در صورت تمایل محل قبولیتون رو اعلام کنید تا برای دوستان سال آینده اطلاعات ارزشمنید رو به یادگار گذاشته باشید.

بستگی به رشته و گرایش ها دارید. مثلا تا رتبه 400 که رتبه متوسطی به حساب میاد می تونید آموزش بزرگسالان روزانه دانشگاه تهران قبول بشید. بدون مشخص کردن رشته و گرایشتون، جواب دادن به این سوال بی معناست.

سلام. من از برق امسال ارشد علوم تربیتی میدم. ایا با ارشدش ازمون اسخدامیا می تونم شرکت کنم؟

12 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

انتخاب رشته کارشناسی ارشد
مشاوره تخصصی ارشد پرستاری

مشاوره تخصصی ارشد پرستاری کنکور ارشد پرستاری، مهم ترین کنکور در بین رشته های ارشد وزارت بهداشت است. تعداد بالای داوطلب، تعداد بالای گرایش ها، شرایط ویژه بعضی رشته ها و دانشگاه ها، مشاوره تخصصی ارشد پرستاری را به یکی از چالشی ترین مشاوره های تخصصی ارشد وزارت بهداشت کرده …

ظرفیت پذیرش ارشد حسابداری و لیست دانشگاه های پذیرنده
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
ظرفیت پذیرش ارشد حسابداری و لیست دانشگاه های پذیرنده

ظرفیت پذیرش ارشد حسابداری سال 99 و لیست دانشگاه های پذیرنده  جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد حسابداری در سال 99، 4286 نفر بود که این رقم، ظرفیت بسیار بسیار زیادی برای یک رشته در مقطع ارشد می باشد. البته بیشتر این ظرفیت متعلق است به دانشگاه های غیر دولتی مانند …

تعداد سوالات ارشد حسابداری 1400 درس به درس
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
تعداد سوالات ارشد حسابداری 1400 درس به درس

تعداد سوالات ارشد حسابداری 1400 به تفکیک درس برای کنکور ارشد حسابداری در سال 1400، همانند سال گذشته 150 سوال طراحی می شود که 230 دقیقه فرصت دارید تا به سوالات پاسخ بدهید. در کنکور ارشد حسابداری، با توجه به گرایش های مختلف ارشد حسابداری و با توجه به اینکه …