انتخاب رشته مجموعه سه گانه علوم آزمایشگاهی 99
انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

انتخاب رشته مجموعه سه گانه علوم آزمایشگاهی 99

کارشناسی ارشد علوم ازمایشگاهی در مجموعه وزارت بهداشت، یکی از پرطرفدارترین رشته هاست. تعداد تغییر رشته ای در آن بسیار زیاد است. وجود فارغ التحصیلان رشته های شیمی و زیست شناسی باعث می شود که تعداد شرکت کنندگان در ارشد علوم آزمایشگاهی بسیار بالا باشد.

مشاوره های تخصصی انتخاب رشته ارشد بهداشت 99

می توان گفت انتخاب رشته ارشد علوم آزمایشگاهی در سال 99، عملاً تحت تاثیر شدید کرونا پیچیده تر از سال های قبل می شود. دلیل این امر این است که اولاً به دلیل مشکلات کرونا و تعویق های چندین باره در برگزاری آزمون باعث شد تا میزان تسلز بعضی داوطلبان بسیار زیادشود و برای بعضی داوطلبان ارشد علوم آزمایشگاهی، ماجرا برعکس بشود و در حالی که آمادگی نسبتاً خوبی برای کسب رتبه داشتند، این تعویق ها باعث کلافگی و در نهایت رها کردن مطالعه جدی بشود. دوماً سوالات کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99 در رشته های علوم آزمایشگاهی بسیار آسان بود و در نتیجه میانگین درصدها و به تبع آن ترازها بسیار رشد کنند و در نتیجه رتبه ها نسبت به سال گذشته جابجایی های زیادی داشته باشند.

روش انتخاب رشته ارشد علوم ازمایشگاهی 99

عملاً روش انجام انتخاب رشته در سال 99 برای مجموعه های سه گانه علوم آزمایشگاهی با رشته های دیگر یک تفاوت بزرگ دارد. هجوم داوطلبان غیر علوم آزمایشگاهی که از رشته خود و بازار کار نامید کننده آن بسیار دلسرد شده اند، باعث می شود تا روشی متفاوت برای انتخاب رشته ارشد علوم آزمایشگاهی شکل بگیرد.

داوطلبان تغییر رشته ای از گروه های شیمی و زیست شناسی، برای به دست آوردن عنوان ارشد علوم آزمایشگاهی و تغییر وزارتخانه از وزارت علوم به وزارت بهداشت، حاضرند تا هم تلاش بیشتری بکنند و هم در انتخاب رشته های خود کمترین ریسک و اشتباه را داشته باشند. بنابراین، باز شدن دامنه رتبه های قبولی در ارشد علوم آزمایشگاهی و کشیده شدن این دامنه به فرارتر ار ظرفیت کلی پذیرش، چندانم در گروه های علوم آزمایشگاهی شایع نیست. در حالی که در رشته های دیگر تفاوت در علایق، سلایق و حتی اشتباهات و خطاها، باعث می شود تا رتبه قبولی بسیار بیشتر از ظرفیت در نظر گرفته شده باشد.

مشاوره های تخصصی انتخاب رشته ارشد بهداشت 99

با توجه به حساسیت انتخاب رشته در ارشد علوم آزمایشگاهی، مرکز مشاوران تحصیلی تصمیم گرفته است تا هر کدام از مجموعه های ارشد علوم آزمایشگاهی را به صورت کاملاً جداگانه ای مورد بررسی قرار دهد. با کلیک بر روی مجموعه علوم آزمایشگاهی خود که در کنکور ارشد 99 وزارت بهداشت در آن شرکت کرده اید، یک راهنمای دقیق و بسیار جامع را می توانید مطالعه کنید تا انتخاب رشته بسیار دقیق و البته صحیح و منجر به بهترین شانس قبولی را داشته باشد. حتی تلاش بر این است که به صورت جداگانه نیز هر کدام از رشته ها مورد بررسی و تحلیل انتخاب رشته قرار گیرند. در نتیجه علاوه بر تحلیل کلی انتخاب رشته هر کدام از مجموعه های علوم آزمایشگاهی، رشته های زیر مجموعه هر کدام از سه گانه علوم آزمایشگاهی نیز به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می گیرند.

راهنمای انتخاب ارشد علوم آزمایشگاهی 1

راهنمای انتخاب ارشد علوم آزمایشگاهی 2

راهنمای انتخاب ارشد علوم آزمایشگاهی 3

کانال کارشناسی ارشد وزارت بهداشت حاوی مطالبی رایگان درباره کارنامه های سال های گذشته، رتبه های قبولی در دانشگاه های علوم پزشکی، نکات مهم انتخاب رشته، تخمین رتبه، معرفی منابع کمک آموزشی کنکور، ارائه روش های مطالعه درس به درس، الگوهای رایگان برنامه ریزی، ارائه تکنیک های تست زنی و روش های افزایش تمرکز، تندخوانی و شیوه مرور صحیح است.
در کانال ارشد وزارت بهداشت مرکز مشاوران تحصیلی عضو شوید

کانال تلگرام ارشد و دکتری وزارت بهداشت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

انتخاب رشته 99 ارشد علوم آزمایشگاهی 1
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
انتخاب رشته 99 ارشد علوم آزمایشگاهی 1

انتخاب رشته 99 ارشد علوم آزمایشگاهی 1 انتخاب رشته ارشد مجموعه علوم ازمایشگاهی 1 در سال 99، علاوه بر تحت تاثیر بودن شرایط کرونایی، تحت تاثیر داوطلبان تغییر رشته ای از رشته های شیمی و زیست شناسی نیز هست. ارشد علوم ازمایشگاهی 1 بیشترین تعداد تغییر رشته ای از وزارت …

انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت با سهمیه ایثارگری
انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
1
انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت با سهمیه ایثارگری

انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت براساس سهمیه های ایثارگری با توجه به اینکه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت در مرحله اول، براساس رتبه در سهمیه مورد بررسی قرار می گیرد، در این مطلب بسیار مهم، به شانس های قبولی سهمیه های ایثارگری و سپس روش انتخاب رشته سهمیه ایثارگری در …

ظرفیت پذیرش و دانشگاه های پذیرنده ارشد روانشناسی وزارت بهداشت در سال 99
انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
ظرفیت پذیرش و دانشگاه های پذیرنده ارشد روانشناسی وزارت بهداشت در سال 99

ظرفیت پذیرش و دانشگاه های پذیرنده ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت در سال 99 دانشگاه های پذیرنده ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت و نوع دوره های مورد پذیرش آن، در دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 99 منتشر شده است. لیست دانشگاه های پذیرنده و ظرفیت های پذیرش ارشد روانشناسی …