انتخاب رشته ارشد بهداشت محیط 1401
انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
2

انتخاب رشته ارشد بهداشت محیط 1401

مهم ترین نکات در انتخاب رشته ارشد بهداشت محیط 1401 شامل موارد زیر است:

 • در انتخاب رشته ارشد بهداشت محیط، رتبه شما در سهمیه آزاد، شاخص تعیین کننده قبولی شماست و رتبه بدون سهمیه ارزش زیادی در انتخاب رشته ارشد بهداشت محیط ندارد و صرفاً جهت اطلاع شخص شماست.
 • شما به عنوان داوطلب ارشد بهداشت محیط 1401 باید بدانید که مجاز شدن برای انتخاب رشته ارشد بهداشت محیط به هیچ وجه به منزله قبولی نهایی شما نخواهد بود.
 • تعداد ظرفیت پذیرش ارشد بهداشت محیط، هزگز به این معنا نیست که شما با رتبه ای کمتر از تعداد ظرفیت پذیرش 1401، صد در صد قبول هستید و بستگی به اولویت بندی شما در فرم انتخاب رشته دارد.
 • اگر رتبه شما در سهمیه تان بیشتر از تعداد ظرفیت پذیرش کلی ارشد بهداشت محیط باشد، هرگز به معنای عدم قبولی صد در صد شما نیست و بستگی به اولویت بندی رتبه های بهتر از شما دارد

برای انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت از نرم افزار انتخاب رشته مرکز مشاوران تحصیلی استفاده نمایید.

نرم افزار انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

اصول انتخاب رشته ارشد بهداشت محیط 1401

اصول انتخاب رشته ارشد بهداشت محیط 1401 عبارتند از:

 1. تحلیل کارنامه و درک اطلاعات مندرج در آن
 2. سهمیه ای که در کنکور ارشد بهداشت در آن ثبت نام کرده اید
 3. استفاده از رتبه در سهمیه و درک رتبه بدون سهمیه
 4. تفاوت سهمیه ها و جابجایی شانس های قبولی براساس قوانین سهمیه ها به خصوص سهمیه ایثارگران (5 درصد و 25 درصد)

برای درک عمومی و کلیت قوانین ثابت انتخاب رشته در سایت سنجش پزشکی بر روی لینک پایین کلیک کنید.

انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 1401

برای تخمین رتبه ارشد وزارت بهداشت از نرم افزار تخمین رتبه مرکز مشاوران تحصیلی استفاده نمایید.

نرم افزار تخمین رتبه ارشد وزارت بهداشت

گرایش های انتخاب رشته ارشد بهداشت محیط 1401

ارشد مجموعه بهداشت محیط براساس دفترچه ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت دارای پنج رشته/گرایش زیر می باشد.

 • بهداشت محیط _ بهداشت پرتوها: گرایشی شاید آشنایی چندانی با ماهیت دقیق آن در انتخاب رشته ارشد بهداشت محیط وجود نداشته باشد.
 • بهداشت محیط _ سم شناسی محیط: شاید اگر پذیرش ارشد سم شناسی محیط بالا بود یکی از اصلی ترین و مهم ترین گرایش های ارشد بهداشت محیط می شد ولی تعداد نفرات بسیار کم پذیرش شونده در دانشگاه ها باعث شده است که چندان بر سر این گرایش رقایت شدیدی نباشد.
 • مهندسی بهداشت محیط: ارشد مهندسی بهداشت محیط مهم ترین گرایش انتخاب رشته ارشد مجموعه بهداشت محیط به حساب می آید. بالاترین تعداد نفرات پذیرش در دانشگاه ها نیز متعلق به همین گرایش است و جنگ اصلی در انتخاب رشته ارشد بهداشت محیط 1401 بر سر گرایش مهندسی بهداشت محیط است.
 • مهندسی بهداشت محیط _ بهره برداری و نگهداری تاسیسات: گرایشی که طرفداران زیادی ندارد.
 • مهندسی بهداشت محیط _ مدیریت پسماند: دومین گرایش از نظر پذیرش و محبوبیت در انتخاب رشته ارشد بهداشت محیط همین گرایش مدیریت پسماند است.

در انتخاب رشته ارشد بهداشت محیط شما می توانید این رشته ها را انتخاب نمایید به شرطی که در آن رشته مجاز به انتخاب رشته شده باشید.

ظرفیت پذیرش ارشد بهداشت محیط 1401-1400

برای انتخاب رشته ارشد بهداشت محیط، باید بدانید که ظرفیت های پذیرش به چه ترتیب خواهد بود. در جدول زیر تعداد کل ظرفیت پذیرش ارشد بهداشت محیط 1401-1400 در دوره های مختلف آورده شده است.

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد بهداشت محیط 1401-1400 در دوره های روزانه

151

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد بهداشت محیط 1401-1400 در دوره های شهریه پرداز

17

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد بهداشت محیط 1401-1400 در دوره های آزاد

0

جمع کل ظرفیت پذیرش ارشد بهداشت محیط 1401-1400

168

تعداد انتخاب های ارشد بهداشت محیط 1401 در انتخاب رشته

داوطلبان ارشد بهداشت محیط برای انتخاب رشته ارشد 1401 وزارت بهداشت به تعداد کل دانشگاه ها و دوره های دفترچه انتخاب رشته، می توانند در فرم آنلاین انتخاب رشته سایت سنجش پزشکی، انتخاب داشته باشند.

تعداد انتخاب های رشته ارشد بهداشت محیط 1401-1400

تعداد انتخاب های روزانه

43

تعداد انتخاب های شهریه پرداز

14

تعداد انتخاب های دانشگاه آزاد

0

تعداد کل انتخاب های ارشد بهداشت محیط 1401-1400

57

جزئیات دقیق ظرفیت پذیرش دانشگاه های پذیرنده ارشد بهداشت محیط به تفکیک دانشگاه و دوره تحصیلی در مطلب زیر برای شما قرار داده شده است.

دانشگاه های پذیرنده ارشد بهداشت محیط 1401

شانس قبولی ارشد بهداشت محیط 1401

شانس قبولی در ارشد بهداشت محیط 1401 را می توان براساس ظرفیت های پذیرش و قبولی های 1400 ارشد بهداشت محیط، تخمین زد. برای این تخمین توجه داشته باشید که تغییرات در ظرفیت های پذیرش و همچنین تعداد شرکت کنندگان ارشد بهداشت محیط در سهمیه های 5 درصد و 25 درصد ایثارگران، می توانند در تخمین های قبولی ام براساس قبولی های گذشته، خطای فاحشی ایجاد کند.

قوانین سهمیه های ایثارگران در کنکورهای کارشناسی ارشد

برای انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت از نرم افزار انتخاب رشته مرکز مشاوران تحصیلی استفاده نمایید.

نرم افزار انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

اولویت بندی انتخاب رشته ارشد بهداشت محیط 1401

اولویت بندی انتخاب رشته به این معناست که شما دانشگاه های ارشد بهداشت محیط 1401 را چگونه در فرم انتخاب رشته خود بچینید. کدام دانشگاه ها را حذف کنید و کدام دانشگاه ها را بالاتر از دیگر دانشگاه ها قرار دهید.

اولویت بندی دانشگاه های ارشد بهداشت محیط 1401، پس از اطلاع از شانس قبولی، مهم ترین فاکتور در انتخاب رشته می باشد. شما باید به گونه ای انتخاب رشته خود را اولویت بندی کنید که متناسب با رتبه شما در سهمیه، علاقه مندی، شهریه ها، محل سکونت و همچنین هدف های آتی شما باشد. توجه داشته باشید که شرایط شخصی شما می تواند اولویت بندی انتخاب رشته شما در ارشد بهداشت محیط 1401 را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

دوره ها در انتخاب رشته ارشد بهداشت محیط 1401

در انتخاب رشته ارشد بهداشت محیط 1401، دو نوع دوره وجود دارد: دوره های روزانه و رایگان و دوره های شهریه پرداز یا همان بین الملل. باید بدانید که با توجه به شرایط شخصی شماست که می توان تعیین کرد که آیا دوره های شهریه پرداز دانشگاه های معتبر باید در اولویت های بالا قرار بگیرند یا دوره های روزانه دانشگاه های درجه یک و دو و سه شهرستان ها. در مدرک دوره های شهریه پرداز، عنوان شهریه پرداز قید می شود.

شهریه ارشد بهداشت محیط 1401

شهریه تحصیل در دوره های شهریه پرداز ارشد بهداشت محیط 1401، به میزان اعتبار و رتبه دانشگاه علوم پزشکی بستگی دارد. هر چقدر دانشگاه علوم پزشکی پذیرنده در ارشد بهداشت محیط، معتبرتر باشد میزان شهریه آن بیشتر خواهد بود. در نهایت میزان حداقل و حداکثر شهریه تحصیل در ارشد بهداشت محیط 1401 از قرار زیر است.

شهریه های ارشد بهداشت محیط در 1401

حداقل شهریه تحصیل در دوره شهریه پرداز ارشد بهداشت محیط

8،500،000 تومان

حداکثر شهریه تحصیل در دوره شهریه پرداز ارشد بهداشت محیط

12،000،000 تومان

نرم افزار انتخاب رشته ارشد بهداشت محیط 1401

نرم افزار انتخاب رشته ارشد بهداشت محیط 1401، توسط تیم تخصصی مرکز مشاوران تحصیلی، براساس فاکتورهای زیر، دقیق ترین و بهترین انتخاب رشته را برای شما انجام می دهند:

 1. انتخاب رشته براساس تحلیل دقیق رتبه شما در سهمیه
 2. تعیین شانس های قبولی ارشد بهداشت محیط بر مبنای قبولی های های گذشته
 3. بررسی شانس قبولی شما در ارشد بهداشت محیط بر مبنای تغییرات ظرفیت های پذیرش 1401
 4. تعیین شانس قبوای براساس نوع سهمیه های ایثارگران
 5. اولویت بندی انتخاب رشته ارشد بهداشت محیط براساس شانس قبولی، کیفیت دانشگاه، امکان ادامه تحصیل در دکترا و امکان اپلای کردن

برای تخمین رتبه ارشد وزارت بهداشت از نرم افزار تخمین رتبه مرکز مشاوران تحصیلی استفاده نمایید.

نرم افزار تخمین رتبه ارشد وزارت بهداشت

به این مطلب امتیاز دهید

sghl. اشتباها بجای سهمیه رزمندگان با کد 12 رقمی در فرم ثبت نام سهمیه جانبازی زیر 25 درصد (5 درصد چانبازی) را درج کردم و در کارنامه ام سهمیه براساس این درج شد. الان فهمیدم اشتباه کردم (چون پدرم مجروح جبهه بود و شرایط جانبازی 5 درصد را داشت منتهی دنبال تشکیل پروند در بنیاد شهید و ایثارگران نرفت و در سامانه شون تایید نمیشه) . تماس من با تلفن های سازمان سنجش ناموفق بود. فرم اینترنتی در بخش تماس با سنجش را انی مطالب را نوشتم و کد رهگیری بمن داد منتهی معلوم نیست کی پاسخ بدهند. استرس دارم که برام مشکلی ایجاد نشه بعدا. لطفا راهنمایی ام کنید.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

منابع ارشد قارچ شناسی پزشکی 1402
کارشناسی ارشد علوم آزمایشگاهی
منابع ارشد قارچ شناسی پزشکی 1402

منابع ارشد قارچ شناسی پزشکی 1402 معرفی بهترین منابع ارشد قارچ شناسی پزشکی 1402 را با این مقدمه شروع می کنیم که قارچ شناسی پزشکی یکی از رشته های ارشد مجموعه علوم آزمایشگاهی 3 است. دروس و ضرایب دروس آن در کنکور ارشد وزارت بهداشت به قرار زیر است. دروس …

منابع ارشد انگل شناسی پزشکی - بهترین منابع 1402
کارشناسی ارشد انگل شناسی
منابع ارشد انگل شناسی پزشکی – بهترین منابع 1402

بهترین منابع ارشد انگل شناسی پزشکی 1402 تحلیل بهترین منابع ارشد انگل شناسی پزشکی را با این مقدمه شروع می کنیم که ارشد انگل شناسی پزشکی، یکی از رشته های ارشد مجموعه علوم آزمایشگاهی 3 است. دروس و ضرایب دروس ارشد انگل شناسی پزشکی 1402 را در جدول زیر نوشته …

منابع ارشد ویروس شناسی پزشکی - بهترین منابع 1402
کارشناسی ارشد علوم آزمایشگاهی
منابع ارشد ویروس شناسی پزشکی – بهترین منابع 1402

بهترین منابع ارشد ویروس شناسی پزشکی 1402 پیش از معرفی بهترین منابع ویروس شناسی پزشکی 1402 وزارت بهداشت باید گفت که این رشته یکی از رشته های مجموعه علوم آزمایشگاهی 3 است. ویروس شناسی پزشکی به نسبت سایر رشته های علوم آزمایشگاهی 3، از نظر محبوبیت در رده دوم قرار …