قوانین انتخاب رشته ارشد برنامه ریزی شهری 1400
انتخاب رشته کارشناسی ارشد

انتخاب رشته ارشد برنامه ریزی شهری 1400

انتخاب رشته ارشد برنامه ریزی شهری 1400، پس از اعلام نتایج و انتشار کارنامه آزمون کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری از طریق سازمان سنجش شروع می شود. در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400 ظرفیت پذیرش ارشد برنامه ریزی شهری در دانشگاه های مختلف در گرایش های مختلف و یا کد ضریب های مختلف آن آورده شده است. در این دفترچه، نوع دوره های مورد پذیرش نیز به تفکیک دانشگاه و گرایش آمده است. هر کدام از این ظرفیت ها بسته به نوع کد ضریب یا گرایش ارشد برنامه ریزی شهری، نام دانشگاه و نوع دوره دسته بندی می شوند که با این دسته بندی یک کد رشته محل اختصاص می یابد.

در انتخاب رشته ارشد 1400 در رشته برنامه ریزی شهری، شما باید این کد رشته محل ها را از دفترچه انتخاب رشته، استخراج و در فرم 100 تایی انتخاب رشته سازمان سنجش اولویت بندی نمایید.

مشاوره انتخاب رشته ارشد  با مشاور تخصصی شهرسازی مرکز مشاوران تحصیلی

مشاوره تلفنی انتخاب رشته ارشد 1400

قوانین انتخاب رشته ارشد برنامه ریزی شهری 1400

قوانین انتخاب رشته ارشد برنامه ریزی شهری 1400 شامل موارد زیر می باشد:

قانون اول: قانون شناخت، تحلیل و استفاده از اطلاعات کارنامه ارشد برنامه ریزی شهری

قانون دوم: قانون شناخت کد ضریب ها و گرایش ها

قانون سوم: شانس ها و احتمالات قبولی در ارشد برنامه ریزی شهری 1400 براساس قبولی های سالهای گذشته

قانون چهارم: قانون تصمیم گیری براساس کیفیت گرایش ها، شهریه ها، چیدمان براساس علاقه یا بازار کار، اعتبار دانشگاه، امکان ادامه تحصیل دکترا و یا اپلای کردن به دانشگاههای خارج از ایران

قانون پنجم: استفاده از اطلاعات دوستان، آشنایان و یا مشاوران و نرم افزارهای انتخاب رشته ارشد برنامه ریزی شهری

مشاوره انتخاب رشته ارشد  با مشاور تخصصی شهرسازی مرکز مشاوران تحصیلی

مشاوره تلفنی انتخاب رشته ارشد 1400

قانون اول: تحلیل کارنامه انتخاب رشته 1400 ارشد برنامه ریزی شهری

تحلیل درست و دقیق کارنامه انتخاب رشته ارشد برنامه ریزی شهری 1400، به شما کمک می کند تا بتوانید شانس قبولی خود را به خوبی تخمین بزنید. تحلیل کارنامه ارشد برنامه ریزی شهری بدون درک سهمیه ها و قوانین قبولی و انتخاب رشته در آنها، چندان کار راحتی نیست. پس باید سهمیه خود را به خوبی بشناسید و تأثیر سایر سهمیه ها در قبولی خود را بدانید. برای سهمیه های آزاد، رتبه در سهمیه مهم است و برای سهمیه های ایثارگری 5 درصد و 25 درصد، رتبه در سهمیه، نمره کل و رتبه بدون سهمیه یا رتبه کشوری ثبت شده در کارنامه های 1400 ارشد برنامه ریزی شهری، برای انتخاب رشته بسیار حائز اهمیت است.

قانون دوم: کد ضریب ها و گرایش ها ارشد برنامه ریزی شهری 1400

کد ضریب ها و گرایش های ارشد برنامه ریزی شهری 1400 براساس دفترچه ثبت نام کنکور ارشد مشخص شده است. ارشد برنامه ریزی شهری در سال 1400، یک کد ضریب دارد. به تعداد کد ضرایب یک رشته، رتبه در کارنامه های کنکور ارشد 1400 درج می شود. پس در کارنامه ارشد برنامه ریزی شهری فقط یک رتبه در سهمیه درج می شود. رشته ها، گرایش ها و شاخه های (زیرگرایش ها) برنامه ریزی شهری در ارشد 1400، مطابق با جدول زیر است.

رشته ها، گرایش ها و زیرگرایشها در انتخاب رشته ارشد برنامه ریزی شهری 1400

شماره کد ضریب عنوان رشته عنوان گرایش
1 برنامه ریزی شهری
برنامه ریزی منطقه ای
مدیریت شهری

صرفاً اطلاعات جدول بالا به درد انتخاب رشته نمی خورد. بلکه باید بدانید بهترین گرایش های ارشد برنامه ریزی شهری 1400 چه گرایش هایی هستند و در کل یک شناخت کلی از هر گرایش داشته باشید. با توجه به سخت بودن دسترسی به چنین اطلاعاتی، مطلبی را برای شناخت و تشخیص بهترین گرایش های ارشد برنامه ریزی شهری برای انتخاب رشته ارشد 1400 برای شما نوشته ایم.

بهترین گرایش های ارشد برنامه ریزی شهری

مشاوره انتخاب رشته ارشد  با مشاور تخصصی شهرسازی مرکز مشاوران تحصیلی

مشاوره تلفنی انتخاب رشته ارشد 1400

قانون سوم: شانس قبولی ارشد برنامه ریزی شهری 1400

شانس قبولی ارشد برنامه ریزی شهری 1400 و یا بهتر است بگوییم رتبه های قبولی در ارشد برنامه ریزی شهری به چه ترتیب خواهد بود، قانون بسیار مهمی است. شما وقتی که شانس قبولی خودتان را بدانید و دقت تخمین قبولی شما بالا باشد، به سادگی می توانید انتخاب های خود را مدیریت کنید. بهترین اطلاعات برای تعیین شانس قبولی ارشد برنامه ریزی شهری 1400، اطلاعاتی است که از سال گذشته وجود دارد، یعنی رتبه های قبولی ارشد برنامه ریزی شهری 99.

قانون چهارم: اولویت بندی انتخاب رشته ارشد برنامه ریزی شهری 1400

اولویت بندی گرایش ها، دانشگاه ها و دوره ها در انتخاب رشته ارشد برنامه ریزی شهری 1400، سخت ترین قانون انتخاب رشته ارشد است. باید دانشگاهها را بشناسید، گرایش ها را تحلیل کنید، علاقه مندی های خود را بشناسید، هدفتان را مشخص کنید، میزان شهریه ها و بودجه خود را تحلیل کنید و در نهایت 100 انتخاب شسته رفته را براساس شانس قبولی، علاقه مندی، بازار کار، اعتبار دانشگاه یا رتبه بندی گرایش و امکان اپلای و ادامه تحصیل اولویت بندی کنید.

قانون پنجم: مشاوره انتخاب رشته ارشد برنامه ریزی شهری در سال 1400

مشاوره گرفتن برای انتخاب رشته ارشد برنامه ریزی شهری 1400، صرفاً مختص موسسات نیست. هر کسی که تخصص در ارشد برنامه ریزی شهری داشته باشد و اطلاعات به روزی داشته باشد و گرایش ها و شرایط بازار کار و یا سایر شرایط آنها را بشناسد، شخصی مطمئن برای مشاوره انتخاب رشته ارشد برنامه ریزی شهری است.

از هر کسی که می خواهید مشورت بگیرید باید جواب این سوالات را درباره ارشد برنامه ریزی شهری بداند:

1- شانس قبولی شما براساس رتبه شما

2- تحلیل سهمیه شما و تخمین تأثیر سهمیه ها در قبولی نهایی شما

3- دادن اطلاعات به روز و درست درباره گرایش ها

4- شناخت بازار کار ارشد برنامه ریزی شهری

5- دانستن رنکینگ و رتبه بندی دانشگاه های ارشد برنامه ریزی شهری

6- دانستن میزان شهریه ها و اعتبار و کیفیت دوره ها و دانشگاه های شهریه پرداز

7- تحلیل علایق شما و معرفی گرایش ها و دانشگاه های متناسب با علاقه مندی شما

8- تحلیل هدف شما و اولویت بندی انتخاب رشته

9- شناخت قوانین انتخاب رشته، اولویت بندی و مواد و تبصره های مرتبط با سربازی و غیره

مشاوره انتخاب رشته ارشد  با مشاور تخصصی شهرسازی مرکز مشاوران تحصیلی

مشاوره تلفنی انتخاب رشته ارشد 1400

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

قوانین انتخاب رشته ارشد ترویج و آموزش کشاورزی 1400
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
انتخاب رشته ارشد ترویج و آموزش کشاورزی

انتخاب رشته ارشد ترویج و آموزش کشاورزی انتخاب رشته ارشد ترویج و آموزش کشاورزی، پس از اعلام نتایج و انتشار کارنامه آزمون کارشناسی ارشد ترویج و آموزش کشاورزی از طریق سازمان سنجش شروع می شود. در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ظرفیت پذیرش ارشد ترویج و آموزش کشاورزی در دانشگاه …

قوانین انتخاب رشته ارشد ایمنی، بهداشت و محیط زیست 1400
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
انتخاب رشته ارشد ایمنی، بهداشت و محیط زیست

انتخاب رشته ارشد ایمنی، بهداشت و محیط زیست انتخاب رشته ارشد ایمنی، بهداشت و محیط زیست، پس از اعلام نتایج و انتشار کارنامه آزمون کارشناسی ارشد ایمنی، بهداشت و محیط زیست از طریق سازمان سنجش شروع می شود. در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ظرفیت پذیرش ارشد ایمنی، بهداشت و …

قوانین انتخاب رشته ارشد مهندسی بازرسی فنی 1400
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
انتخاب رشته ارشد مهندسی بازرسی فنی

انتخاب رشته ارشد مهندسی بازرسی فنی انتخاب رشته ارشد مهندسی بازرسی فنی، پس از اعلام نتایج و انتشار کارنامه آزمون کارشناسی ارشد مهندسی بازرسی فنی از طریق سازمان سنجش شروع می شود. در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ظرفیت پذیرش ارشد مهندسی بازرسی فنی در دانشگاه های مختلف در گرایش …